Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Hvala ti, da se ne prevarim i kupim usb zvučnike.
 
Jedno početničko pitanje vezano za Vontar Da li se na Vontar mogu ubaciti usb zvučnici. Imam i ulaz za slušalice na monitoru. Šta je pamenije iskoristiti pod uslovom da može Vontar da šalje zvuk.
Ne možeš direktno, nema audio analogni izlaz. Potreban ti je neki konvertor koji "vadi" zvuk iz HDMI izlaza, nešto ovako ili slično:
 
To mi je preskupo, isprobaću danas preko monitora. Slušalice svakako rade, da probam i pc zvučnike.
 
To već može.
Ako neko traži usb muško-muški nek pogleda prvo kod kineza😃. Ja tražio po računarskim radnjama kod mene, ne samo da ih nema već nisu ni jeftini. Kod kineza ima i jeftini i rade. 😃
 
To već može.
Ako neko traži usb muško-muški nek pogleda prvo kod kineza😃. Ja tražio po računarskim radnjama kod mene, ne samo da ih nema već nisu ni jeftini. Kod kineza ima i jeftini i rade. 😃
bas o tome razmisljam ovih dana cekajuci Vontara.....isao u tehnomediju kad tamo usb 800 dinara.....naravno da cu svratiti do kung fu majstora da vidim da li imaju nesto da se odradi fleshovanje....

sto se tice narucivanja sa aliexpressa da li ovaj strajk u posti ima veze sa posiljkama iz kine ili je vezano samo u okviru srbije? ......(narucio sam vontara 14.10. pa se nadam da ce uskoro stici)
 
Ubacih i ja Slimbox, proces je jednostavan. Ali uparivanje uređaja kod mene je zahtevalo izvesno vreme.
 
Убацио слимбокс на ugoos x4q extra. ХБО МАКС - покрене се апликација и садржај, али онда креће непрекидно да баферује.
Коди не пребацује слику у долби вижн режим.
Слимхаус одрадио нову, тест верзију, и проследио ми да тестирам. ХБО макс сад ради, али и даље без долби вижн режима.
Немам појма зашто ово пишем, али ће можда неком да буде корисна информација.
 
Za Dolby Vision verovatno trebaju sertifikati kao i L1 sto taj box sigurno nema.
 
Да ли можеш да верујеш - сигурно има.
Са фабричким фирмвером све ради, што сам и навео у рецензији. Овде је проблем до слимбокса који сам открио и јавио аутору да има проблем, а он покушава да га отклони.
 
Koliko primećujem na Vonaru neradi kako treba daljinac na mobilnim aplikacijama (poput Move n go) , šta vi prvenstveno koristite. Ja imam neku tastaturu i uz pomoć nje prebacujem kanale ali nije baš ugodna za korišćenje.
 
Koliko primećujem na Vonaru neradi kako treba daljinac na mobilnim aplikacijama (poput Move n go) , šta vi prvenstveno koristite. Ja imam neku tastaturu i uz pomoć nje prebacujem kanale ali nije baš ugodna za korišćenje.
Ovde je ustaljen odgovor da "kupiš drugi daljinski", ili strelicu na levo, pa onda gore dole biraš kanal, pa OK. 😀

Ja sam kupio box koji ima na daljinskom ch+ i ch- dugmiće.

Možda da probaš sa button maper aplikacijom da promeniš namenu dugmićima.
 
Koliko primećujem na Vonaru neradi kako treba daljinac na mobilnim aplikacijama (poput Move n go) , šta vi prvenstveno koristite. Ja imam neku tastaturu i uz pomoć nje prebacujem kanale ali nije baš ugodna za korišćenje.
Jel to daljinski koji ima ono page up/page down? Mozes to da reprogramiras preko aplikacije tvquickactions i da im dodelis ch+/ch- funkciju...
 
Hvala svima, aktivirao sam Move smart aplikaciju, nisam ni znao da postoji. Nov sam u ovim vodama😃. Mislim da ću svakako morati da instaliram i aplikacije za android tel, poput Eon jer imam prilično aplikacija za telefon, a za smart Tv ni jednu (sa kodom) . Tako da je svaki savet dobrodošao.
 
Ovo ide teže nego što sam mislio, mobilna aplikacija Eon neradi na android Tv-u. Biće još upoznavanja😃
 
Vontar ipak ima ugrađen IR prijemnik iako dolazi sa RF daljincem. Nadam se da će moći nekako da se upari sa Logitech Harmony, čim stigne moraću da pokušam jer mi ta varijanta više odgovara

Vontar W2.jpg
 
Kolko sam je experimentisao IC je samo za On/Off funkciju. (dok sam koristio samo njegov mobilni bez RF prijemnika)
Evo ga:

PS

Rade još neke funkcije, sada sam ga nakačio na MI remote na Redmi Note 8 Pro kao X96 Max+ Smart Box
Ima:
on/off , Home, Menu
Ok sa 4 kursorska tastera
volume up/down i
Back tastere.
Sve u svemu 11 od 17 tastera :)
 
Poslednja izmena:
Još jedno pitanje, kada bih instalirao Slimbox AOSP umesto ATV, da li na njemu radi mobilna aplikacija Eon. I kakva je tu situacija sa daljincem. Meni rezolucija nije previše bitna gledam na monitoru 21.5 inča.
 
@zmanic to je sasvim dovoljno, više mi i ne treba, hvala za test (y)
Harmony u bazi takođe ima BOX X96 i Vontar X96 Max to je verovatno isto
 
Poslednja izmena:
za EON postoje posebne aplikacije, verovatno i za Move. nalaze se u "on-line servisima"
 
Nazad
Vrh Dno