Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Može i na USB 2.0 sa (gigabitnim) ethernet adapterom da se dobije ~200-300 Mbps?
Može, ali može i sa WIFi 5GHz da se izvuku te brzine, tako da što da se kupuje adapter.

Box ima i S/PDIF ali to retko kome treba, a i zeza u praksi sa raznim aplikacijama (striming)...

Sve u svemu tanko, unapređenja na kašičicu :)
 
Pa i 4k stik ima micro USB 2.0 i možeš da ubaciš ethernet adapter, samo ne znam ko će da se smara sa tim budženjima i adapterima :D

Bolje kupiti kršten box ili FireTV stik sa Wi-Fi 6...
 
Ajde, to ima logike za tebe jer stalno menjaš uređaje i radiš recenzije :)
Za običnog korisnika koji ne menja uređaje par godina to je realno nepotrebno...
A može i to sve bežično da se odradi.

Meni copy-paste opcija android TV remote aplikacije vrši posao, Wechip W2 Pro airmouse sa tastaturom mi godinama skuplja prašinu.

Još mi sporije sa bilo kojom tastaturom jer mi je šifre generisao Bitwarden (npr. e0UsJA&gSKs*6H), dok ukucaš smaranje, ovako u remote aplikaciji copy-paste na TV i gotovo:)
 
Poslednja izmena:
I 2.0 je dobar kad box pobrljavi pa treba da flesujes nesto, bolje da ga ima nego da ga nema, makar vatao prasinu :)
 
Ajde, to ima logike za tebe jer stalno menjaš uređaje i radiš recenzije :)
Za običnog korisnika koji ne menja uređaje par godina to je realno nepotrebno...
A može i to sve bežično da se odradi.

Meni copy-paste opcija android TV remote aplikacije vrši posao, Wechip W2 Pro airmouse sa tastaturom mi godinama skuplja prašinu.

Još mi sporije sa bilo kojom tastaturom jer mi je šifre generisao Bitwarden (npr. e0UsJA&gSKs*6H), dok ukucaš smaranje, ovako u remote aplikaciji copy-paste na TV i gotovo:)
I ja sve više koristim google tv aplikaciju remote, a sve manje daljinski. Kodi preko Yatse isto nema greške.
 
Radi i u kodi-ju copy-paste, kome to nije dovoljno ima da se instalira kodi kore remote :)

I 2.0 je dobar kad box pobrljavi pa treba da flesujes nesto, bolje da ga ima nego da ga nema, makar vatao prasinu :)

To da, bolje išta nego ništa :)
U realnosti ko je u fazonu "ne mož' to bez kabla" bolje da kupi TV/BOX sa USB 3.0 i gigabitni ethernet adapter ili najbolje BOX koji već to ima.

boxr4kplus3.jpg


To na slici je već prava stvar :)
 
Poslednja izmena:
Имам утисак да си заљубљен у хоматикс :ROFLMAO:

Надам се да ћеш отпакивање & рецензију барем по 2х одгледати 😁
 
Pa nema boljih bokseva trenutno od Homatics Box R 4K Plus i Nokia 8010 - bar dok ne stigne nova verzija shield-a :)
Ne žurim sa kupovinom, trenutni Sony TV je 3GB/16GB i uz ethernet adapter na USB 3.0 sve radi ok.
Samo što je androidTV 10 i bez naznaka da će uopšte biti nadogradnje...

EDIT:
Predstavljen Amazon Fire TV Stick 4K Max - 2nd Gen (2023) - 16GB I WiFi 6E što samo potvrđuje koliko je ova priča sa 2/8 GB i WiFi 5 na Xiaomi box-u druge generacije tanka :)
 
Poslednja izmena:
Jel mogu daljinski od iris boxa da povezem na x96 mini ili mi stick i da ih koristim sa jednim daljinskim?
 
I meni stize Homatics Smart Box R Plus 4K do kraja nedelje, pa cemo videti...Probam svoj, a gledam Salca :D

Bila dobra cena (mada nije ostvarivo ovde, pa dzabe ostavljam link)

 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav je mi stick 4k sa Alija, moj je kupljen u Mi store u Beogradu i radi kao lutka.

Dakle, za dosadašnja pitanja, a i ona buduća - uvek i ruke i noge uvis za mi stick 4k. Da ima više skladišne memorije, za nas koji trpamo u boksove i na stikove šta stignemo od aplikacija, bio bi bukvalno savršen.

Mada, već neko vreme niko ovde nije pokazao neko nezadovoljstvo boksovima, iako su u talasima kupovani do tada manje provereni uređaji, tipa transpeed ili voltar, koji su se pokazali kao sasvim pristojne opcije.

Aj sad da vidimo i Homatics kad nam ga Salac pokaže, iako je on mnogo iznad ovih pomenutih koji su se pojavljivali kao opcije, pa i više košta. Ja verujem u njegov sud, pa ako kaže da vredi, sačekaću neku akciju i neke popuste da ga uzmem.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, ne mogu čitati sve poruke. Ispod kojeg android box-a netreba ići. I da li vrede nešto oni sa aliexpresa. Nije mi bitna mnogo rezolucija, već da radi tečno. Nije mi previše ni neophodan da bi davao veći novac. Zahvaljujem
 
Jedno pitanje, ne mogu čitati sve poruke. Ispod kojeg android box-a netreba ići. I da li vrede nešto oni sa aliexpresa. Nije mi bitna mnogo rezolucija, već da radi tečno. Nije mi previše ni neophodan da bi davao veći novac. Zahvaljujem
Najbolje je da ti kažeš koliko si spreman da daš novca pa ćeš dobiti adekvatnu preporuku.
 
Ma što manje,.imam bitnijih troškova. Vidim ima na aliekspresu za 20ak evra, rekoh da li valjaju čemu
 
Zahvaljujem svima, bolje i ne kupiti nego uzeti neupotrebljivo.
 
Ma što manje,.imam bitnijih troškova. Vidim ima na aliekspresu za 20ak evra, rekoh da li valjaju čemu
Ima i za 20 evra, ali sa 2gb ram što nikome ne preporučujem za box. Ali kada se nešto kupuje ne gleda se baš u evro.

Jel mogu daljinski od iris boxa da povezem na x96 mini ili mi stick i da ih koristim sa jednim daljinskim?
Može na nekim daljinskim koji ima reprogramiranje dugmića na takvim wifi ili bluetooth.
 
Zahvaljujem svima, bolje i ne kupiti nego uzeti neupotrebljivo.
Slobodno kupi Vontar w2 i nagledaćeš se svega sasvim lepo,za tipa 25€ imaš 4/32gb.Samo budi spreman da mu flešneš poslednji Slimbox.I pusti te priče da ispod 50€ nema ništa,i ovde u temi i kolega @Salac UE u svojoj recenziji lepo pokaza da ima.
 
Svakako hvala svima na pomoći, baš upravo gledam klipove @Salac UE.
I njemu se zahvaljujem na trudu, biće zapraćen sa moja tri naloga. :)
 
Bice uskoro kad bude delio boxice,kao sto je delio liste. Imace puuuno novih pratilaca;)
 
Jel postoji box koji moze da reprodukuje VC-1 1080p Bluray remuxe bez seckanja i trzanja?
 
Зависи на који начин гледаш. Скидаш на екстерни диск/флеш, гледаш торент преко кодија...?
 
Nazad
Vrh Dno