Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Još jednom da ponovim, na oficijelnom beelink sajtu sada ima da se skine fw za gt king iz 2022. godine koji je savršeno stabilan. Instalacija je vrlo prosta, a uputstvo sam pisao na ovoj temi. Šteta je da ipak jedan prilično skup i kvalitetan uređaj ostane u tom stanju.
 
instalacija je daleko od proste...instalacija preko memorijske kartice prosto neće da se odradi...onda je trebalo sve da otkačinjem i probam preko kompa što je već dodatno smaranje, ali spasilo me to što sam već kupio mi box s...gt king sad služi da gledam kamere ispred zgrade :)

a to da svaki beelink ima problem sa ota apdejtima je priča za sebe i poseban bezobrazluk...već nakon jednog ota apdejta "nešto nam se poremetilo, molimo vas da uradite ručno apdejt", marš bre, za uređaj od 150 evra...ah da, svako malo im sajt i forum ne rade, jedno vreme nigde nisu mogle ni da se nađu starije verzije fw, a i najnovije...možda su sad okačili, ali i za to moram da gledam u pasulj...
 
Mi box s i gt king meni neuporedivi uređaji totalno, ali dobro. Samo kažem da to što pričaš o instalaciji softvera trenutno ne važi, softver se lako skida i još lakše instalira sa interne memorije.
 
Istina da su neuporedivi, jedan kosta 3x vise a da li daje 3x vise, ne znam.
 
Baš zato ne treba da čami besposlen. 😉
 
Proslk vreme za edit,da li jos cistiti cpu,mozda medicinskim benzinom?
 

Prilozi

  • IMG20220920145834.jpg
    IMG20220920145834.jpg
    203.7 KB · Pregleda: 33
Колико се сећам, тај таникс tx9s се није грејао, јер су лепо решили хлађење циркулацијом ваздуха са бочних страна.
 
Solidna temperatura ali sam hteo da ga dodatno ohladim.
Wifi hvata bolje kad se antena odlepi sa kucista pa sam narucio i antenu da mu ubacim.
Vidim ima verzije s vecim hladnjakom.
 
Poslednja izmena:
Imam Hisanse B7500 smart 4K TV sa VIDAA OS v3.0 koji baguje za medalju.
Ja TV prevashodno koristim da strimujem filmove sa kompa iz druge sobe na njega.
Kontam da je droid box najpametnije rešenje za to, e sad, ja ne bih da kupim nešto jeftino, a ne bih ni da pretplaćujem. Ige na njemu me ne zanimaju.

Za sad sam našao ovo, šta vi kažete, valja li čemu?
 
Apsolutno sam za kocku.
 
Evo upravo gledam Mecool KM6 deluxe. Jedino mi nije jasno kako je moguće da koristi 4GB DDR3 memoriju, a ima WiFi 6, BTv5, 1000M.. Mislim to je sve novija tehnologija a ram zastareo. :unsure:
Sa druge strane, 4GB/64GB/QC su mi ipak bolja opcija nego kod kocke 2GB/16GB/HXC, a usput je i ružna, msm, kocka jbt.
 
Poslednja izmena:
Пусти алиекспрес, нису ти они баш меродавни

Mecool KM6 Deluxe
SoC: Amlogic S905X4 Quad Core 4x ARM-A55 @ 2GHz (64bit) / GPU Mali-G31 MP2 / 12nm.
System: Android TV 10 (32bit).
RAM and network: 4GB RAM DDR4 / 64GB eMMC / Wifi 6 + Bluetooth 5.0 (AP6275S).
Ports: HDMI 2.1 / USB 2.0 / USB 3.0 / Gigabit Ethernet / SPDIF / AV.
Extras: BT Remote / HDMI Cable / Manual / Adapter DC 5V 2A (10W).
Materials and dimensions: Plastic / Front LED / 100 x 100 x 11 mm / 55 gr.
 
Pa to meni za današnje standarde izgleda sasvim pristojno. Naravno da ima i UGOOS UT8 PRO ali taj dečko i košta, a za to mi se nešto ne daju tolike pare.
 
  • Like
Reagovanja: fix
Ne kockam se ja sa životom. :p

Elem, po čemu je kocka bolja?
 
Poslednja izmena:
A sto kocku? Zasto ne 4K max? Jeftiniji duplo a zavrsava posao savrseno. Jedino ako nece wifi nego zicu
 
A sto kocku? Zasto ne 4K max? Jeftiniji duplo a zavrsava posao savrseno. Jedino ako nece wifi nego zicu
kocka je alternativa po cenovnom rangu.
Inače je kabl na kocki 100mbps tako da to nije bonus, ali jeste najmoćniji uređaj koji ima sve sertifikate.
 
Коцка је далеко боља од штапића. Зашто? Прво далеко бољи чипсет, друго веће складиште.
Што се Mecool KM6 Deluxe тиче - наравно да је добар бокс. Чак сам га поручио после рекламације ћомијевог штапића, али га није било на стању на КП. Узео сам коцку и ни најмање се нисам покајао. А сви знате колико сам ја захтеван по питању боксова 😁. Једини недостатак коцке (условно речено) јесте недостатак AV1 кодека за јутјуб, али то надокнађујем са ТВ-ом. Мада, не видим да је то неки претеран недостатак. Да, некоме је и недостатак wi-fi 6, али екстра ради и овако.
Наравно, некоме је довољан и ћоми бокс, некоме разни штапићи. Ја ћу увек препоручити од јефтинијих ова два бокса, ако могу да се нађу:
  • Tanix TX9S (видим да се појављује по неким гугл огласима, ако је сигурна куповина, за 3.500 динара неће се наћи ништа боље. Наравно ономе коме нису битни сертификати за стриминг сервисе)
  • X96 Air 4/32; 4/64
Први је са гигабитним ланом, коме је то битно. Обадва су пристојно хладна. Потоњи се налази код пар мојих другара и не гаси се никако. Евентуално ако сам оде у стендбај режим.
 
Ma nista od Kineza
Zadovoljan sam sa mecool km 2 ali nije dobio nijedan update od kada sam ga kupio :)
 
Pitanje za poznavaoce ovde.
Sme li se hladnjakom pokriti ovo obelezeno crvenim i da li skinuti onaj plek da poklopca jer koliko vidim nista dodatno ne hladi i jos sa hladnjakom ima kontakt preko debelog termalnog pada?
Malopre sam ga pustio da radi bez poklopca sa tim plekom i temperatura mi nije veca.
 

Prilozi

  • dsds.jpg
    dsds.jpg
    191.5 KB · Pregleda: 22
  • jhj.jpg
    jhj.jpg
    215.9 KB · Pregleda: 22
Fabricki to izgleda ovako.

tanix-tx3-s905x3-review-s06-min.jpg
 
Znaci ne bi trebao da smeta hladanjak preko ovoga,mada cini mi se da ih i ne dodiruje,a sta sa ovim plekom na poklopcu,jel dodatno hladi,meni se cini da ne ili je tu zbog tezine?
 
Nazad
Vrh Dno