Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ovaj ti ide singapurskom postom, to je trenutno najbrže.

Dobro si izabrao

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Počeo je da mi se pojavljuje black screen povremeno na sekund...beelink King i Samsung Smart TV...nema pravila, ponekad na desktopu, ponekad u YouTube...nedavno je to počelo da se dešava, ali je otišao HDMI kabl, bilo je vidljivo da je otišao konektor...sad imam qed profile HDMI kabl i sigurno nije do njega...međutim, problem se i dalje ponekad javlja...kao da se nešto šokiralo nakon promene kabla...


Pitanje, kako sad da ustanovim da li problem pravi box ili TV?
 
pa promeni, kabl, promeni tv
 
Poslednja izmena:
kabl sam već promenio, sad je na njemu qed profile...probao sam i kabl koji ide uz beelink, i sa njim se isto dešava, znači teško da dva kabla prave isti problem...zamenio sam hdmi portove, isto...

drugi tv nemam za probu...

bukvalno pre par dana je stigao update i za beelink i za tv, tako da je najnoviji fw u oba uređaja...
 
Kupio sam caletu Xiaomi Mi box S. Pa da prenesem utiske. Box kupljen prvenstveno za gledanje eon-a. Za sada zadovoljan. Odmah updejtovao na Android 9. Chromecast nije radio zbog udejta. Nasao resenje na netu. Jednostavno se u aplikacijama boxa deinstalira chromecast i restaruje box. S obzirom da mi je modem na spratu (huawei, net telekom vdsl 20/4, wifi odlican po celoj kuci i dvoristu) a caletov tv dole na spratu daljina 9-10m dijagonalno soba ispod moje prijem wifi-ja je zadovoljavajuc. Krece se oko 15-17 Mb/s. Mereno u eon aplikaciji. Mada pri startovanju boxa se krece od 7-10Mb/s,posle se wifi stabilizuje oko 15 pa cak i do 18Mb/s. Jedini problem je bio u subotu vece kada nije bilo moguce gledanje eona. Jeste da je padala jaka kisa tada. Moguce zbog kise ko ce ga znati jer cim sam box odneo gore savrseno je radio. S obzirom na net 20/4 dobro rade dva strima istovremeno kod mene na kompu i dole na mi box-u ali tada je iskoricenost neta blizu maksimuma posto na telefonu primecujem stucanje neta. Kupio bih za svaki slucaj neki pojacivac wifi signala. Neko da preporuci neki? Jedina mana kao sto su neki pisali usporen rad boxa posle duzeg nekoriscenja koji se resava restartovanjem boxa.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Usporeni rad sam ja resio tako sto sam mu u opcijama zabranio da ide u stendbaj.Probaj :)
Kod extendera signala da bi dobio punu brzinu eventualno gledaj neki koji podrzava i 5ghz.Mada oni su po cenama opasno blizu i rutera koji mogu to isto da rade...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Usporeni rad sam ja resio tako sto sam mu u opcijama zabranio da ide u stendbaj.Probaj :)
Kod extendera signala da bi dobio punu brzinu eventualno gledaj neki koji podrzava i 5ghz.Mada oni su po cenama opasno blizu i rutera koji mogu to isto da rade...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Gde je ta opcija? Nisam je video. Posto mi je stari modem mislim da ne podrzava 5 Ghz. Jedino neki extendor koji podrzava 2,4 i 5 Ghz ali i to je skupo ali je dobro ulaganje za buducnost posto cekam optiku. Za sada bi mi zavrsio posao i neki extendor na 2.4 Ghz. Imas neku preporuku?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Koji box preporucujete kada imate zahtev da je potrebno da samo tera EON aplikaciju bez problema. Treba mi za ćaleta koji nema smart TV. Da radi posao ok, ostale funkcije nisu bitne. Kačio bi se na WIFI. Pritom mislim na povoljnije varijante ali da nisu težak krš.
 
Gde je ta opcija? Nisam je video. Posto mi je stari modem mislim da ne podrzava 5 Ghz. Jedino neki extendor koji podrzava 2,4 i 5 Ghz ali i to je skupo ali je dobro ulaganje za buducnost posto cekam optiku. Za sada bi mi zavrsio posao i neki extendor na 2.4 Ghz. Imas neku preporuku?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Sto se tice extendera nemam preporuku zaista.Taj posao moze bolje i kvalitetnije da radi bilo koji router

Podesavanje>Podesavanje uredjaja>Cuvar ekrana>Prebaci uredjaj u rezim spavanja setujes na nikad.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
kabl sam već promenio, sad je na njemu qed profile...probao sam i kabl koji ide uz beelink, i sa njim se isto dešava, znači teško da dva kabla prave isti problem...zamenio sam hdmi portove, isto...

drugi tv nemam za probu...

bukvalno pre par dana je stigao update i za beelink i za tv, tako da je najnoviji fw u oba uređaja...
Pa odeš kod nekog i probaš boks[emoji16]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Koji box preporucujete kada imate zahtev da je potrebno da samo tera EON aplikaciju bez problema. Treba mi za ćaleta koji nema smart TV. Da radi posao ok, ostale funkcije nisu bitne. Kačio bi se na WIFI. Pritom mislim na povoljnije varijante ali da nisu težak krš.

Ja ne mogu da zamislim trenutno ništa kvalitetnije a jeftinije od Mi Box S.

kabl sam već promenio, sad je na njemu qed profile...probao sam i kabl koji ide uz beelink, i sa njim se isto dešava, znači teško da dva kabla prave isti problem...zamenio sam hdmi portove, isto...

drugi tv nemam za probu...

bukvalno pre par dana je stigao update i za beelink i za tv, tako da je najnoviji fw u oba uređaja...

Kompjuterski monitor?
 
Sto se tice extendera nemam preporuku zaista.Taj posao moze bolje i kvalitetnije da radi bilo koji router

Podesavanje>Podesavanje uredjaja>Cuvar ekrana>Prebaci uredjaj u rezim spavanja setujes na nikad.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Hvala.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Ja ne mogu da zamislim trenutno ništa kvalitetnije a jeftinije od Mi Box S.



Kompjuterski monitor?

da, tu imam hdmi, to je jedino gde mogu da probam...mogu li u međuvremenu vlasnici beelink gt king da mi kažu kakve su im postavke u resolution delu boxa, color space settings i ostalo, i da li im je cec uključen ili isključen? juče sam probao da stavim rezoluciju na 1080p i to se nije dešavalo, kao da postoji neki problem sa 4k outputom pa tv i box imaju problem...
 
Mi Box S je ok resenje za Eon Smart TV app,regularna app ne radi ili treba neko zongliranje sa prepravljanjem statijaznamcega da bi radila.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Meni izgleda bolje onaj drugi.
Ta gomila dugmica i onako nicemu ne sluzi.
 
Hteo sam da uzmem onaj "beelink" ali sam se odlucio zbog tastature pozadi.
 
Probajte za spavanje Miboxa podešavanje Hdmi cec na boxu i na tvu. Mislim da meni sad lakše pali. A za prekid-crnilo tv-a dok radi, da li se to dešava kad palite prekidač u kući, ja imam taj problem da se tv zacrni to kratko vreme, kao da ga šokira

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Шта се дешава са поруџбинама из Кине?
Поручио сам другару овај бокс, али већ 12 дана не мрда никуда. Нисам ни број за праћење још добио.
9b566a45327e4d5b082f5f3795f19acd.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Nesto ide, usporeno, nesto ne mrda. Sve zavisi odakle :(nema pravila...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Koji sajt, koja pošta? Mojim drugarima stigla 3 takva u petak, naručio im različite porudžbine.
 
Poslednja izmena:
Greska
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Шта се дешава са поруџбинама из Кине?
Поручио сам другару овај бокс, али већ 12 дана не мрда никуда. Нисам ни број за праћење још добио.
9b566a45327e4d5b082f5f3795f19acd.jpg

Sa Gearbest?
 
Ako je sa gb odande ne ide nista6

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Sto se tice extendera nemam preporuku zaista.Taj posao moze bolje i kvalitetnije da radi bilo koji router

Podesavanje>Podesavanje uredjaja>Cuvar ekrana>Prebaci uredjaj u rezim spavanja setujes na nikad.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Kod mene na mb S stoji to podesavanje, ali uredjaj i dalje posle nekog vremena ide u stand by. A posle trazim daljinski po sobi pola sata da bi ga upalio.
Osim tog podesavanja jer postoji jos neko ili jer postoji jos neki nacin da se uredjaj probudi osim daljinskog? Hdmi-cec ga nekad upali nekad ne.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Да, са ГБ [emoji45]
Шта сад да урадим? Да ли да одустанем од куповине, и тражим поврат новца?
Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Naravno otkazi kupovinu.Provjeri samo da nema tog proizvoda sa eu skladista da salju za Srbiju kontaktiraj njihovu podrsku.
 
Poslednja izmena:
Да, са ГБ [emoji45]
Шта сад да урадим? Да ли да одустанем од куповине, и тражим поврат новца?

Isti taj sam i ja naručio. Prilikom naručivanja je stojalo da je isporuka od 16 marta, tačnije:
Ship between: Mar 16 - Mar 18, Estimated Shipping Time: 15-30 business days
 
Nazad
Vrh Dno