Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Stolex, koji je model tv?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

U pitanju je model LG 32LD320. Samo sto ne znam da li on podrzava hdmi cec i gde se nalazi kod njega simplink. :)

Inace kad ugasim tv ugasi mi se i box, ali dovoljno je da mrdnem malo air mouse i odmah mi pali boks i tv.... Da li to moze nekako da se namesti da de ne pali?

Imam pitanje vezano za zvuk. Sta treba biti podeseno u dolby sound-u? Trenutno mi je na LINE, a ima i mogucnost na RF i da se ugasi. Ne znam ni jedno ni drugo sta je, ako moze neko mi ppjasni. I da li da ugasim dolby ili ne? Jer mi je tv prikopcan na zvucnike, ali u stereo modu?

I kako treba da bude podeseno u digital sound-u da li na pcm ili hdmi ili je svejedno? I koja je razlika ako moze neko da mi pojasni? Ima takodje i SPDIF, ali to je valjda opcija ako je boks prikopcan za zvucnike preko optickog kabla ili gresim? Jer mi je box povezan preko hdmi na tv, a zvucnici sa tv-om. Nisam prikopcao zvucnike direktno na boks.
 
U pitanju je model LG 32LD320. Samo sto ne znam da li on podrzava hdmi cec i gde se nalazi kod njega simplink. :)

Inace kad ugasim tv ugasi mi se i box, ali dovoljno je da mrdnem malo air mouse i odmah mi pali boks i tv.... Da li to moze nekako da se namesti da de ne pali?

Imam pitanje vezano za zvuk. Sta treba biti podeseno u dolby sound-u? Trenutno mi je na LINE, a ima i mogucnost na RF i da se ugasi. Ne znam ni jedno ni drugo sta je, ako moze neko mi ppjasni. I da li da ugasim dolby ili ne? Jer mi je tv prikopcan na zvucnike, ali u stereo modu?

I kako treba da bude podeseno u digital sound-u da li na pcm ili hdmi ili je svejedno? I koja je razlika ako moze neko da mi pojasni? Ima takodje i SPDIF, ali to je valjda opcija ako je boks prikopcan za zvucnike preko optickog kabla ili gresim? Jer mi je box povezan preko hdmi na tv, a zvucnici sa tv-om. Nisam prikopcao zvucnike direktno na boks.
Bas si me nasmejao
 
Uff meni se zamutilo u glavi čitajući tvoj post ☺️

Sent from my D6603
 
@SickMF
Mislim da znam što se to dešava. kad uđeš u input sources dovoljno je da kursorom (ako imaš neki airmouse ili magic remote) pređeš preko hdmi ulaza tj.uređaja i onda tv odmah prikazuje sliku sa tog uređaja u onom pravougaoniku , tad ti tv pošalje signal za paljenje preko hdmi i box ti se upali. Rešenje bi trebalo da bude u simplink-simplink settings i tu izabereš opciju autopower off.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nije kod mene to, a nije ni ono iz prethodnog mog posta. Biće na kraju seča pina 13.
 
Uff meni se zamutilo u glavi čitajući tvoj post ☺️

Sent from my D6603

Nisam imao nameru :)



Bas si me nasmejao

E to mi je bas drago :) Slabije se razumem u ove stvari pa znam da mozda zvuci sve nekad glupo i konfuzno kad napisem... ;) Ali nadam se da ne zamerate. :D

Salu na stranu koja je razlika za dolby da li je na LINE ili RF ili SPDIF? I za zvuk da li treba da bude na PCM ili HDMI ili je svejedno i isto to?

Inace nasao sam na tv-u simplink. I kad ugasim tu opciju onda nece box da se ugasi zajedno sa tv-om. A kada je upaljen simplink hoce box da se ugasi sa tv-om ali cin mrdnem malo air mouse odmah se pali i box i tv...
 
Pa razlika je u tome čime si spojio, to treba da ukljucis

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ok. Onda znaci da bude na hdmi jer mi je tako box povezan sa tv-om. A sta je onda pcm i spdif i kad se oni ukljucuju i za dolby da li da bude ugasen ili na line ili rf? Ako moze neko mi to pojasni, jer ne razumem se bas u te opcije za zvuk koja je za sta.

Kako sam update-ovao GT1 na 106 dobio sam opcije pod zvukom dolby i digital. Pod dolby ima mogucnost da bude na line, rf ili ugasen. A pod digital ima mogucnost pcm, hdmi i spdif. Zato sam mislio ako moze da mi samo neko pojasni u kratkim crtama ove pojmove...
 
Pozzz svima, resio sam da kupim jedan od ovih uredjaja, naravno iz kine, pa me zanima par stvari.

Prvo me malo bune ovi operativni sistemi, znam da ovi uredjaji rade na androidu, ali dosta ljudi stavi nesto drugo itd, ja planiram da uzmem nesto za dva giga rama i zanimma me da li je uopste potrebno menjati fabricki softver?

Druga stvar, zanima me koji procesor odabrati, vidim da bukvalno vecina ima 2 procesora, s905/X i s912. Koliko sam skontao, ovaj s912 je noviji ali je jaci samo u 3D okruzenju, na testovima ima jako slicne rezultate sa s905, osim u 3D testu gde je jaci? Ima li tu jos nekih zackoljica ili je bukvalno nebitno koji je od ova dva procesora ugradjen?

Da napomenem, najvise me zanimaju sportski prenosi i gledanje filmova da stalno ne bih povezivao laptop. Kada dodje tvbox verovatno ima neki fabricki android u sebi, na koji nacin se ubacuju adonovi?
 
Ok. Onda znaci da bude na hdmi jer mi je tako box povezan sa tv-om. A sta je onda pcm i spdif i kad se oni ukljucuju i za dolby da li da bude ugasen ili na line ili rf? Ako moze neko mi to pojasni, jer ne razumem se bas u te opcije za zvuk koja je za sta.

Kako sam update-ovao GT1 na 106 dobio sam opcije pod zvukom dolby i digital. Pod dolby ima mogucnost da bude na line, rf ili ugasen. A pod digital ima mogucnost pcm, hdmi i spdif. Zato sam mislio ako moze da mi samo neko pojasni u kratkim crtama ove pojmove...

To su opcije za AV pojacalo, da izaberes nacin kako ce se transportovati audio, za TV je to nebitno.
Mozda ima i opcija auto da on sam prepozna nacin povezivanja.
 
Poslednja izmena:
Pozzz svima, resio sam da kupim jedan od ovih uredjaja, naravno iz kine, pa me zanima par stvari.

Prvo me malo bune ovi operativni sistemi, znam da ovi uredjaji rade na androidu, ali dosta ljudi stavi nesto drugo itd, ja planiram da uzmem nesto za dva giga rama i zanimma me da li je uopste potrebno menjati fabricki softver?

Druga stvar, zanima me koji procesor odabrati, vidim da bukvalno vecina ima 2 procesora, s905/X i s912. Koliko sam skontao, ovaj s912 je noviji ali je jaci samo u 3D okruzenju, na testovima ima jako slicne rezultate sa s905, osim u 3D testu gde je jaci? Ima li tu jos nekih zackoljica ili je bukvalno nebitno koji je od ova dva procesora ugradjen?

Da napomenem, najvise me zanimaju sportski prenosi i gledanje filmova da stalno ne bih povezivao laptop. Kada dodje tvbox verovatno ima neki fabricki android u sebi, na koji nacin se ubacuju adonovi?

Sve je hiljadu puta objašnjeno, tako da su ti na YT ključne reči za pretragu "Kodi instacija", "LiveTV Srbija", "Osijek build". To ti je i više nego dovoljno za početak.
Što se tiče hardvera, Beelink G1 ili mini m8s II da ne bi preterano mozgao. Osim ako nećeš nešto skupo.
 
Poslednja izmena:
Dakle taj Beelink G1 i da se ne razmišlja, imam istih nedoumica kao kolega veljkoka? Htio sam za roditelje da uzmem neki media player (imaju TV koji nije Smart) i služio bi za muziku/filmove i serije. (preko Kodija ili klasično externo preko HDD-a ili kroz mrežu), nije mi problem dati ni 10-15e više ali koliko vidim i ovaj će sasvim fino zadovoljavati sve potrebe https://www.youtube.com/watch?v=osNx2eqVCJk

Je li poručivao ko odavde, koliko se čeka?
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html
 
Ja skoro svaki box uzeo sa gearbest-a ili alija. Uglavnom par nedelja ali opet ja nisam u SRB.
Inače GT1 je odličan izbor.

Sent from my D6603
 
Da, sad malo pretražih temu i vidim da sam se prije pola godine već raspitivao za njega :) Definitivno uzimam i za mene, taman da ne uzimam SmartTV u spavaćoj sobi, dvije muve jednim udarcem :)
 
Ja koliko sam pratio komentare po drugim forumima, ljudi preporucuju s905X jer ima najbolju podrsku. Za multimediu je najbolja ta konfiguracija. Dominiraju A95X i X96. Imas na www.bug.hr dobru temu, iscitaj. Ja cu najverovatnije neki sa s905X jer nista ne dobijam sa s912. Mozda eventualno za igrice, mada...

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Ja koliko sam pratio komentare po drugim forumima, ljudi preporucuju s905X jer ima najbolju podrsku. Za multimediu je najbolja ta konfiguracija. Dominiraju A95X i X96. Imas na www.bug.hr dobru temu, iscitaj. Ja cu najverovatnije neki sa s905X jer nista ne dobijam sa s912. Mozda eventualno za igrice, mada...

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
Pa nebi se bas slozio za ta 2 modela (ima boljih -vec si dobio preporuku)Da libreelec pravi razliku ...
 
Da, @sickMF je preporucio ova dva koja se pominju poslwdnjim postovima na temi, zanimljivo da hrvatske kolege drugacije razmisljaju, ova dva niko i ne pominje. U cemu su prednosti ova dva, onako me zanima, jos uvek sam laik i zanima me na osnovu cega to odredjujete posto je hardver manje vise slican kod svih ovih uredjaja?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Spec izgleda isto ali se hw razlikuje (kvalitet delova ) a i sw koji je najbitniji za citavu pricu...
 
Koliko sam shvatio, libreelec je bitniji za ove modele od 1GB RAM-a, modeli sa 2GB gone bez problema i android. Ima jedno mozda glupo pitanje, kakve igre mogu da se igrju preko ovih uredjaja, pretpostavljam da mogu ove sa playstore-a, ali me zanima da li moze npr counter strike, tj da li je ta igrica odradjena za ove operativne sisteme?
 
Sad videh da sam progutao slovo u prethodnom postu, da, naravno da sam mislio n Beelink GT1, a ne G1.
 
Ne, razmišljao između njega i onog drugog iz mog posta, uzeo ipak taj "lošiji", jer sam ovde negde pročitao da GT1 ima problem sa D3GO u zavisnosti od serije, pa nisam hteo mnogo da proveravam, išao linijom manjeg otpora. I za sada je super, valjda jer ni ne znam za bolje.
 
Ne, razmišljao između njega i onog drugog iz mog posta, uzeo ipak taj "lošiji", jer sam ovde negde pročitao da GT1 ima problem sa D3GO u zavisnosti od serije, pa nisam hteo mnogo da proveravam, išao linijom manjeg otpora. I za sada je super, valjda jer ni ne znam za bolje.
Zasta losiji?
 
Koja je razlika izmedju Beelink GT1 i Beelink MINI MXIII II? Ovaj drugi bi mozda imao odmah dostupan pa da ne cekam GT1 ako nije drasticna razlika?
 
Koja je razlika izmedju Beelink GT1 i Beelink MINI MXIII II? Ovaj drugi bi mozda imao odmah dostupan pa da ne cekam GT1 ako nije drasticna razlika?
Da sam sebi odgovorim, koliko vidim razlikuju se samo u procesoru? MINI ima s905x dok je kod GT1 s912.
Da li ima neko ovdje ovaj MINI pa da mi iz prve ruke kaze kako radi, koliko vidim ovaj s912 neku bitniju razliku pravi tek kad bi se box koristio za gaming? Ja bih ga koristio iskljucivo za gledanje filmova i serija (kroz mrežu, externo preko fleške i preko Kodija)
 
Ma uzmi slobodno 905x, 2gb i odlicno je to. Ja sam uzeo mini ms II i sve leti i kodi i iptv bas sam zadovoljan.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Dok sam pratio tematiku pre kupovine, bila je priča da je s912 novi proc i da je za sada bolja podrška za s905x, pa sam tako i pazario. Da li se nešto promenilo u međuvremenu ne znam, ali nečeš da se zezneš sa minijem.
 
Do decembra 2016 najbolja kupovina je bila (box sa amlogic s905 soc)od decembra sw za amlogic s905x se drasticno popravlja I jos uvek je bolja kupovina od amlogic s912 ...prednosti amlogic s912 su gigabitni lan i novija graficka i mozda za par meseci bude bolja opcija ali trenutno kvalitetan uredjaj sa amlogic s905x 2gb 16 emmc je I vise nego dovoljan ...evo izasao je i minix s912 (nista specijalno cak je i manje optimizovan od konkurencije -treba tu peglanja)....Sta je snaga bez kontrole...ne zanosite SE specifikacijama .I pre par meseci sam pisao Ali izgleda da je octa prevagnula ....
 
Poslednja izmena:
Ja s912 ne menjam ni za šta.
S905x koči povremeno sa 4K sadržajem dok GT1 nikad stucnuo nije. Mozda sam ubo dobar primerak ili sta već ali ubedljivo najbolji error/reset free uredjaj za ovih godinu dana korišćenja.
Naravno kome treba za 4K gledanje onda GT1, za sve ostalo je s905x i više nego dovoljan.

Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Ja s912 ne menjam ni za šta.
S905x koči povremeno sa 4K sadržajem dok GT1 nikad stucnuo nije. Mozda sam ubo dobar primerak ili sta već ali ubedljivo najbolji error/reset free uredjaj za ovih godinu dana korišćenja.
Naravno knjiga o me treba za 4K onsa GT1, za sve ostalo sto je s905x i i više nego dovoljan.

Sent from my D6603
Amlogic s905x je bolji za video reprodukciju od amlogic s912 na androidu a o libreelecu necu ni da pricam
 
Nazad
Vrh Dno