Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Možda jeste ali kod mene nije slučaj. Pogotovo veći fajlovi preko 60gb.

Sent from my D6603
 
Onda je možda do mene tj do kodija, na drugim plejerima nisam probao.

Sent from my D6603
 
Onda je možda do mene tj do kodija, na drugim plejerima nisam probao.

Sent from my D6603
Ma nebitno ima nekih limitacija I kod amlogic s905x I s912 kod fajlova sa visokim bitrateom mada mislim da je ne moguce da na amlogic s912 ide bez problema a da na amlogic s905x secka( I da SE ogradim sw na mojim uredjajima je modifikovan a tako je i Kodi optimizovan I za amlogic s912 i s905x )Da se razumemo nemam ja nista protiv amlogic s912 -i ja ga koristim ;)
 
I meni isti klinac, samo sto mi je s905x kod klinca u sobi i taj uopšte ne koristim ja lično, zato preferiram s912 jer se sa njim druzim svakodnevno ☺️

Sent from my D6603
 
Gledam sada cene na gearbest i aliexpress-u za ova dva modela:

Mini M8S ii 45$
Beelink GT1 55$

Gearbest je povoljniji. Koliko vidim bas su oprecna misljenja povodom ovih procesora, i ja citam da je za sada ispeglaniji s905x, ali mislim da ce kako bude vreme prolazilo i s912 doci na svoje. E sada da li je vredno dati 10$ vise? Nekako mi se cini da je beelink bolji i kvalitetniji uredjaj? Bas sam u dilemi, imam neke dzojstike i mozda bih povremeno i odigrao nesto, obzirom da imam dobar tv...

Niko da mi odgovori ovo oko igrica. Mogu li se preko ovih uredjaja igrati neke zahtevnije igrice ili su to ove sa playstore-a?
 
Na igrice zaboravi, one uglavnom nisu prilagodjene igranju sa djojsticima.
 
Emulator,namestanje,pa tek onda dzojstik. Ali je cimanje previse
 
Nije vredno cimanja, emulator treba za svaku igru da se podešava

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Aha, nisam imao pojma ni sta moze da se igra, ok o tom potom.
Imam jos jedno pitanje u vezi sistema. Sta je najbolje instalirati, da li kod ovih modela sa 2GB RAM-a moze da se zadrzi android ili ici na nesto drugo?
 
Na gearbestu dodaj i troskove slanja, izmedju 2 i 3 e, i kad kod njih placam vrsi mi se konverzija euro-dolar pa mi euro izadje 130 do 133 dinara. Na aliju moze da se nadje GT1 za 52e sa besplatnim slanjem i ide direktno placanje u evrima, pa mi evro izadje oko 126 dinara.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Nema na aliju za te pare ,najeftiniji doduse na brzinu sam pogledao je oko 59usd
 
Nisam to znao, cini mi se da sam poruciivao neke sitnice sa gearbesta i nisam primetio da dodatno nesto naplacauju. Ma to je sve slicno, oko 60$ je cena, dolar gore dole. Sta znam, i dalje se dvoumim ismedju Mini M8S 2 i Beelink GT1. Verovatno cu pratiti pa koji prvi bude na nekom snizenju...

U pocetku su se ljudi zalili da je beelink imao bagovit softver, nadam se da su to ispravili. Inace, ima li kanala u 1080p rezoluciji za englesku premier ligu ili NBA npr?
 
Nije za ovu temu (posto nije Android) ali vecinom boxeve koristimo za multimediju a ovaj uredjajcic (moze da) ima tu funkciju.
Rapsberry Pi Zero, neko ga je skoro pomenuo i reko daj da uzmem zezanja radi kad je toliko jeftin, 8 funti sa dostavom. Dobije se klot uredjaj, plocica. Pored nje jos je potrebno:
1. mmc, moze i stara 4gb, klasa 4
2. HDMI kabl sa mini hdmi ulazom (ili adapter)
3. USB hub
4. OTG kabl (ukoliko hub nije sa micro USB ulazom)
5. mis (kabl, wifi, obican ili air)
6. punjac za telefon
7. USB WIFI, jedina stvar koju nisam imao. 500 din, sa antenom na kp (imaju vidim bez antene za 320 al ruter mi je u drugoj sobi)
U ovoj prici cena je ok, posto sam imao skoro sve. Za nekih 1700din dobio sam online gledanje filmova (i YouTube). Ako mora da se kupuje sve, onda je po meni ipak bolje dodati i uzeti box. S905x otvara h265, Pi Zero ne. Zato h264 FHD leti. Radi ekstra. Lako se instalira Openelec i za 2 minuta Kodi je tu. Svakako mi je drasticno bolji od nekog starog Q7 boxa koji se vukao ko mrcina, malo, malo pa zakuca.
Screenshot_134.png
 
Poslednja izmena:
^^
Definitivno nije za ovu temu

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
uzeo sam neki jeftini Kineski Gamepad da proba klinac po neku igricu na WetekPlay 2....i za sada smo prezadovoljni....
u Zadnji WeOS-u je ubacen AptoideTV Market,gde su stavili samo Igrice optimizovane za GamePad i AndroidTV
ovih dana testiram neke igrice sa Google Play-a
https://m.aptoide.com/installer-aptoide-tv
2wlualh.png
 
Poslednja izmena:
Nije za ovu temu (posto nije Android) ali vecinom boxeve koristimo za multimediju a ovaj uredjajcic (moze da) ima tu funkciju.
Rapsberry Pi Zero, neko ga je skoro pomenuo i reko daj da uzmem zezanja radi kad je toliko jeftin, 8 funti sa dostavom. Dobije se klot uredjaj, plocica. Pored nje jos je potrebno:
1. mmc, moze i stara 4gb, klasa 4
2. HDMI kabl sa mini hdmi ulazom (ili adapter)
3. USB hub
4. OTG kabl (ukoliko hub nije sa micro USB ulazom)
5. mis (kabl, wifi, obican ili air)
6. punjac za telefon
7. USB WIFI, jedina stvar koju nisam imao. 500 din, sa antenom na kp (imaju vidim bez antene za 320 al ruter mi je u drugoj sobi)
U ovoj prici cena je ok, posto sam imao skoro sve. Za nekih 1700din dobio sam online gledanje filmova (i YouTube). Ako mora da se kupuje sve, onda je po meni ipak bolje dodati i uzeti box. S905x otvara h265, Pi Zero ne. Zato h264 FHD leti. Radi ekstra. Lako se instalira Openelec i za 2 minuta Kodi je tu. Svakako mi je drasticno bolji od nekog starog Q7 boxa koji se vukao ko mrcina, malo, malo pa zakuca.
Pogledajte prilog 223521

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?358684-Raspberry-Pi-ideje-rešenja-problemi-i-sve-ostalo
 
Zna li neko kako moze da se smanji osetljivost miša kod ovog c120 air mouse da ne leti po ekranu kao sumanut?
 
Ima bese u sistem settings da se podesi osetljivost
 
Nisam to znao, cini mi se da sam poruciivao neke sitnice sa gearbesta i nisam primetio da dodatno nesto naplacauju. Ma to je sve slicno, oko 60$ je cena, dolar gore dole. Sta znam, i dalje se dvoumim ismedju Mini M8S 2 i Beelink GT1. Verovatno cu pratiti pa koji prvi bude na nekom snizenju...

U pocetku su se ljudi zalili da je beelink imao bagovit softver, nadam se da su to ispravili. Inace, ima li kanala u 1080p rezoluciji za englesku premier ligu ili NBA npr?

Ja imam Mini M8S II 2/16 i odlican je
 
Par nedelja nisam gledao filmove na mom boxu (MXIII-G S812) i večeras mi se ukazala prilika kad ono prc. Svaki video štuca, svaki. Kodi 17 sveže instaliran, Exodus, 1080, 720... uvek isto!?
Na kompu (a i na onom malom sranjcu, Pi Zero) je Kodi 16 i radi bez greške, bez ikakvog trzanja. Probao sam i Terrarium, isto bez greške. U čemu je fora i ima li rešenja?
 
Zasto je Pi Zero sranjce?
 
Probaj spmc, mozda je do kodija

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Probao jutros, radi kako treba.
Računam da je do zadnje verzije Kodija. Na 16. je sve bilo kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno