Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

ja mislim da ne moze...mozda bi i moglo,da cujes zvono,ako bi nakacio Android na neki AV risiver,preko Audio Optickog kabla(u tom slucaju Android ne bi zavisio od zvuka hdmi kabla),ali mi se cini da ti androdi nemaju Opticki Out(bar moj nema,pa sav zvuke ide na HDMI).....mozda neka budzenja sa Usb Zvucnicima,ako bi uopste i to radilo.....
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je Uhost2 sa air mouse male f10. mis radi super, samo je malo cudno kada hoces da ukucas teks okrenes daljinac. Treba se navici. Xbmc i navi x pustaju super dvdrip a cini mi se da sa 720p vec pocinje da stuca. Krajem meaeca ce biti upgrade sa 4.0 na 4.1 pa cu onda videti da li ima poboljsanja za xbmc.

Јеси пробао са моунт менаџером да маунтујеш смб шерове и онда преко мх плејера да се пушта? Код мене раде 720+ формати.
 
kod mene rade i preko fabrickog media playera,takodje i Mx playera.....ali XBMC se muci.....mada moj nije Dualcore.....:)
 
ja mislim da ne moze...mozda bi i moglo,da cujes zvono,ako bi nakacio Android na neki AV risiver,preko Audio Optickog kabla(u tom slucaju Android ne bi zavisio od zvuka hdmi kabla),ali mi se cini da ti androdi nemaju Opticki Out(bar moj nema,pa sav zvuke ide na HDMI).....mozda neka budzenja sa Usb Zvucnicima,ako bi uopste i to radilo.....

A šta misliš preko bluetooth-a na primer? Kupim i bluetooth zvučnik?
 
znas kako...moj nema opciju BT,a nemam ni BT zvucnike....pa ne znam sta da ti kazem....:)
ja sam slicno to uradio samo na AppleTv,spojio sam ga HDMI kablom na TV....a Digitalnim audio kablom na Risiver....i posto mu je stalno aktivirana funkcija AirPlay...mogu stalno da saljem muziku sa kompa bezicno na AV risiver,bez da moram da palim TV....
u tvom slucaju,trebalo bi stalno da ti bude upaljen recimo skype....i da predpostavimo da ces da nabudzis opciju za audio ,a da Tv nije upaljen....onda bi trebalo sigurno da cujes,Zvrrrrrrrrr:)
javi dokle si stigo..mozda jos nekog to zanima....
 
kod mene rade i preko fabrickog media playera,takodje i Mx playera.....ali XBMC se muci.....mada moj nije Dualcore.....:)

За xbmc и причам. Да би радио стрим већих фајлова са мреже у xbmc-u мора се ићи преко маунт менаџера. Онда не сецка. А наравно да можеш и директно из неког плејера по избору.
 
ma bitno je da ne secka,a kako ce ko da gleda..licni izbor.....
mene vise buni,kako je XBMC jos od verzije 9,radio dobro....a ovu sada vec 12 na Androidu,nikako da skockaju...dok na AppleTv,Mac,Windows,Linux....radi odlicno......
 
Није то још онако како треба фали доста ствари. Замисао је одлична. Ваљда ће наредне верзије бити боље јер поред овога ми кабловска ни не треба.
 
znas kako...moj nema opciju BT,a nemam ni BT zvucnike....pa ne znam sta da ti kazem....:)
ja sam slicno to uradio samo na AppleTv,spojio sam ga HDMI kablom na TV....a Digitalnim audio kablom na Risiver....i posto mu je stalno aktivirana funkcija AirPlay...mogu stalno da saljem muziku sa kompa bezicno na AV risiver,bez da moram da palim TV....
u tvom slucaju,trebalo bi stalno da ti bude upaljen recimo skype....i da predpostavimo da ces da nabudzis opciju za audio ,a da Tv nije upaljen....onda bi trebalo sigurno da cujes,Zvrrrrrrrrr:)
javi dokle si stigo..mozda jos nekog to zanima....
Javicu sigurno, samo da mi stigne uredjaj, sutra cu ga porucim, vidim svi kupujete mk808 umesto 808b a razlika 100dinara...nadam se da su potupuno isti sem bluetooth.
Porucicu i ovo pa cu provo s tim da probam http://dx.com/p/virtual-5-1-surround-usb-2-0-external-sound-card-22475?rt=1&p=2&m=2&r=3&k=1&t=1&s=100580&u=22475
a i ova je dobra stvarcica ali....ne daju mi se 1200din http://dx.com/p/rechargeable-bluetooth-v2-0-audio-receiver-with-mini-usb-3-5mm-jack-white-67570
 
Није то још онако како треба фали доста ствари. Замисао је одлична. Ваљда ће наредне верзије бити боље јер поред овога ми кабловска ни не треба.
Slazem se...u kombinaciji sa Navi X......da li si testirao Navi X,u okviru XBMC na Androidu...ili koristis onaj Amo Navi-X???
 
Javicu sigurno, samo da mi stigne uredjaj, sutra cu ga porucim, vidim svi kupujete mk808 umesto 808b a razlika 100dinara...nadam se da su potupuno isti sem bluetooth.
Porucicu i ovo pa cu provo s tim da probam http://dx.com/p/virtual-5-1-surround-usb-2-0-external-sound-card-22475?rt=1&p=2&m=2&r=3&k=1&t=1&s=100580&u=22475
a i ova je dobra stvarcica ali....ne daju mi se 1200din http://dx.com/p/rechargeable-bluetooth-v2-0-audio-receiver-with-mini-usb-3-5mm-jack-white-67570
ja sam kod mene probao neku Usb zvucnu,koja odlicno radi na kompu.....Android je nije video,sto ne znaci da tvoj model nece.....
 
Nije skupa, narucicu je.
Jos jedno me interesuje, jel treba obratiti paznju za zajednicu kao kod telefona? Mozda je ipak bolje mk808 ako ima bolju zadjenicu od 808b?
 
pa verovatno treba,ja nisam obracao paznju,pa imam model koji lepo radi....ali nikakva podrska..cisto da se sam snadjem....mada i ovako je odlican za moje potrebe...:)
a ti posto kreces od nule...bacaj malo pogleda na forume.....jbemga....:)
 
super..ja da sam obracao paznju,malo sam se zaleteo....moj uredjaj bi morao da ima ovo ,kao ovaj sa slike....S/PIDF....al dobro....nije greda....
jg78n4.png
 
Koliko para toliko muzike :D Vidim ima raznih, sa raznim in/out opcijama, ali svi su duplo i vise skuplji od mk808, pa sad... :D
 
Da se pohvalim, dodao sam mom mk808 Measy rc11 air mouse i hdd fioku. Sad uživam sa androidom na velikom tv-u a klincu ostavljam pc. :)
 
Slazem se...u kombinaciji sa Navi X......da li si testirao Navi X,u okviru XBMC na Androidu...ili koristis onaj Amo Navi-X???

Амо ми ради екстра тако да ретко идем у овај други. Шта се очекује од тог Аrchosa у фебруару? Вредно чекања или? Занима ме како раде миш и тастатура преко блутута?
 
Јеси пробао са моунт менаџером да маунтујеш смб шерове и онда преко мх плејера да се пушта? Код мене раде 720+ формати.
.
Lokal stream radi ok, nemam problema sa Mx playerom. Problem je internet stram (navi x) ne otvar mx player vec ga pusta iz xbmc.
 
uzmi skini AmoNavi X..samostalni program....kad pokrenes stream,pita te koji ces program da koristis za to....
 
Није то још онако како треба фали доста ствари. Замисао је одлична. Ваљда ће наредне верзије бити боље јер поред овога ми кабловска ни не треба.

Jel to može da se gleda tv preko neta. Kako i koji kanali? Treba mi za drugara koji će neko vreme ležati u bolnici a ima wifi.
 
Ма мислим на хбмц. На Амо Нави-ју има тв серија, документараца и филмова. Једино нема канала колико знам.
 
Изгледа да су средили хардвер декодинг. Кажу да ради у овој верзији. Ако неко проба нека јави.
forum.xbmc.org/showthread.php?tid=152005
 
Htedoh da postavim jedno pitanje ali ne znam gde je pravo mesto,pa mozda neko od vas zna...Android na Sony play station 2 ili 3?I kako?Hvala
 
Na dx u neki review piše da je mu je protok (download) 1Mbps tj oko 125KB, koliko je vama download na torrent? Svi se žale na Wifi, kako je to kod vas?
 
Htedoh da postavim jedno pitanje ali ne znam gde je pravo mesto,pa mozda neko od vas zna...Android na Sony play station 2 ili 3?I kako?Hvala
da li pitas,kako da se instalira Android na Sony 2,ili 3...???
nisam nasao da to moze....imas varijante na laptopove,i Pc.....
 
Na dx u neki review piše da je mu je protok (download) 1Mbps tj oko 125KB, koliko je vama download na torrent? Svi se žale na Wifi, kako je to kod vas?

Ja sam moj ogranicio na 300 KB i gurao je to.
E sada zna da se desi da nece nikud ali mislim da je do mog rutera koji zna da toralno zaglupi kada se torrent upali, nebitno je li sa racunara ili ovog uredjaja...
 
Nazad
Vrh Dno