Šta je novo?

Kućna multimedija Android TV box

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,325
Poena
375
Molim za savet šta da kupim od Android TV box-eva koji su u ponudi kod nas. Sledeće je bitno:
  • Da ga ima u ponudi u radnjama kod nas koje daju na rate, koliko vidim tu radnja na G prednjači sa ponudom;
  • Služio bi mi prvenstveno za gledanje EON-a, imam EON van mreže, njihov box ne bih uzimao iz određenih razloga;
  • Takođe bih ga koristio za gledanje HD filmova (za sada nemam UHD TV), bilo bi dobro da može da zameni PC, spojio bih ga na Yamaha 5.1 AV risiver;
  • Puštanje muzike, prvenstveno FLAC format;
  • Cena do nekih 100€.
Mnogi Android TV box-evi na papiru zadovoljavaju ove uslove, ali sigurno postoje neke nijanse pa bih voleo da mi neko sa više iskustva kaže svoje mišljenje?
Meni je recimo skrenuo pažnju Gembird GMB - X96 MATE.
 
Brate, ništa zahtevno. Ja leti ni TV ljudski ne gledam. Al ono, EON pre svega, neki film, seriju skinem, odgledam, YouTube, tako. Ništa spec, ali ako kupujem sada, ne mora ni najgora solucija da bude. Ja strimujem sa telefona skinute filmove preko onog Miracast, Anycast, kako li se već zove.
 
Usb slot na Mi Box S često zatreba. Stick je samo za totalne početnike za najosnovnije kotišćenje ili napredne koji će znati da zaobidju nedostatak USB-a. Za 8K, Mi Bix S je no brainer.
 
Ako zatreba može USB i na stik.
A realno neće trebati...
Da matori Xiaomi box je za profesionalce i to bez podrške AV1, Dolby Vision, Dolby Atmos & DTS-HD :D

Ko hoće i treba mu bolje od ova 2 stika ima Nvidia Shield TV Pro ili neki noviji kineski box.
 
Poslednja izmena:
Naručio Mi Box S iz Mi Store...
7.999
Ima na kp za 60 evra, plus isporuka, to je malo jeftinije. Ovde je besplatna isporuka, garancija 2 godine...
 
Okušati sreću sa Google Chromecast TV, ili ići na Shield. Budžet varijanta ako Google servisi nisu neophodni, uz sideload aplikacija je Firetv 4K Max.
 
Ma treba mi da mogu da gledam HBO max i NBA i da je lako kastovati sa telefona.
Da je 4k.
Mi Box S mi je bio spor i pucala je NBA cesto, sto se na telefonu nije desavalo.
Mnogo su se trudili svi skupa da naprave nauku sa Google tv i Android tv.
Gledam KP i kapiram da je Chromecast with Google TV alternativa ovim stikovima?
Trebalo bi i da radi bolje, ima jaci hw
 
Meni samo mi box s radi posao jer jedini ima optički audio out (btw jedini ima i analogni), inače bi rado kupio Google chromecast 4

Ne volim te stikove, to je teško cicijasenje proizvođača

Sve u svemu ti nemaš neke zahteve koje ne ispunjava svaki Google certified uredjaj.
 
Ništa bolji od Mi Box S.
Ništa, samo bolji hardver i softver i noviji par godina :D

1. Mi Box S is a 3+ year old device which uses 5+ year old Amlogic S905X SoC. Xiaomi TV Stick 4K runs on Amlogic S905Y4 (which was introduced last year)
2. Mi Box S does not have support for AV1, Dolby Vision, Dolby Atmos & DTS-HD; but the stick does.
3. Mi Box S runs on Android TV 9 (originally 8.1). The stick runs on Android TV 11.
 
@Stock

Već sam par puta napisao da to što navodite nije tačno, navodite specifikacije prve generacije a bilo je revizija

Aktuelni mi box s nema s905x već s905x3

Evo pa uporedi

IMG_20220809_102823.jpg
 
Ja što imam iskustva sa tim boksom (pre par godina) bio je S905X. I pored toga opet je nedostatak AV1, Dolby Vision, Dolby Atmos & DTS-HD prevelik minus da bi se box preporučivao i pričalo kako nema razlike u odnosu na stik.
 
Zato kazem da svako ima svoje preferencije,

meni je vredniji hardverski digitalni audio out od bilo kog dolby atmosa.
jedini pandan ovom uredjaju je bio chromecast audio a on vise nema da se kupi.

Sve to je u sustini vrlo slicno, hardverske i softverske razlike su zaista mizerne,
eto samo sta je kome vaznije neka prema tome bira uredjaj to je jedini pametan savet.


Ko ne zna o cemu mi pricamo moze slobodno da kupi bilo koji.
 
Dobro, tebi treba i to je ok, ali realno prosečnom korisniku (velika većina) ne da ne treba nego nema pojma ni čemu služi digitalni audio out.

Ali zato striming servisi uz dodatak par aplikacija je pod obavezno :)

Kome baš treba box sa tim nekim "neophodnim" funkcijama opet ima novijih i boljih bokseva za te potrebe...
 
Ne znam koji to striming servisi ne bi radili na mi box-u?

Kao sto rekoh negde gore sve su to vrlo slicni google certified uredjaji i mora da radi te osnovne stvari...
dolby vision, i spdif je vise neki dodatni feature
 
Radili bi i rade, ali kako (videti tačku 2 par komentara iznad)!?

Od Xiaomi TV Stick 4K i Amazon Fire TV Stick 4K Max nema boljih/kompletnijih stikova, dok od Xiaomi Mi Box S 4K ima gomila novih i boljih bokseva, pa mi nije jasno što toliko insistirate na preporukama istog i pored očiglednih nedostataka :D

Imao sam taj box, najviše zbog toga što je u tom trenutku bio najlakši za nabavku, kada sam kupio android TV (TCL i Sony) sam ga prosledio, ali to ne znači da treba svima da ga preporučujem i u avgustu 2022 god.

Valjda će Xiaomi uskoro da izbaci novu verziju boksa (da je android 12 TV OS), to bi već bilo zanimljivo zbog ovog ispod ;)

Screenshot-20220809-195004-Chrome.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno