Šta je novo?

Kućna multimedija Android TV box

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,325
Poena
375
Molim za savet šta da kupim od Android TV box-eva koji su u ponudi kod nas. Sledeće je bitno:
  • Da ga ima u ponudi u radnjama kod nas koje daju na rate, koliko vidim tu radnja na G prednjači sa ponudom;
  • Služio bi mi prvenstveno za gledanje EON-a, imam EON van mreže, njihov box ne bih uzimao iz određenih razloga;
  • Takođe bih ga koristio za gledanje HD filmova (za sada nemam UHD TV), bilo bi dobro da može da zameni PC, spojio bih ga na Yamaha 5.1 AV risiver;
  • Puštanje muzike, prvenstveno FLAC format;
  • Cena do nekih 100€.
Mnogi Android TV box-evi na papiru zadovoljavaju ove uslove, ali sigurno postoje neke nijanse pa bih voleo da mi neko sa više iskustva kaže svoje mišljenje?
Meni je recimo skrenuo pažnju Gembird GMB - X96 MATE.
 
Ležim ko bik i dajem komande, šta da pusti. :ROFLMAO:
 
Da li je Mi TV Stick korektno resenje za vikendicu? Mislim da mi je Mi Box overkill, posto bi strimovao u 1080p.

EON, Netflix i jutjub bi se koristili.

Svakog utorka nova promocija?
 
Naravno da jeste.
 
Fire stick 4k je smor za većinu jer zahteva specijalno cimanje oko instaliranja..................može da odradi većinu stvari ali nije za svakog.................
 
Meni radi nešto bolje i stabilnije od Mi Box, namestio sam sve za 15 min. Kad se ulovi na ozbiljnom popustu - top kupovina.
 
Dvoumim se izmedju mi box s i mi tv stick... Koristio bi se iskljucivo za youtube, hbo go i eventualno eon nekad u buducnosti, full hd rezolucija... Pa me zanima da li u ovim aplikacijama mi tv stick radi fluidno? za mi box s znam da je odlican, ali pokusavam da prodjem jeftinije jer onaj ko ce ga koristiti nece znati nista van ovih aplikacija da koristi...

negde na netu sam nasao mi tv stick da nije bas fluidan u meniju netflixa, za hbo go nisam nasao neki normalan test/user exp
 
Kretanje kroz HBO go aplikaciju je sporije ali kada se pusti film radi bez problema.
Isto i na mi box s. Kretanje kroz meni nije fluidno. Kad se pusti neki sadrzaj sve radi ok. Dok netflix radi super. Sve je to zbog malo ram-a.
 
Pa cekaj, mi box s je sigurno bolji od eon boxa na kome nisam primetio neki lag u hbo go...
 
Nije to zbog ram memorije... 2gb je sasvim ok, ali procesor je slabasan...
Da. Verovatno. Ali fali i malo memorije malo je 8gb, odnosno 5.3 gb za koriscenje. Za zahtevnijeg korisnika malo. Meni jedva ostalo 300-400 mb slobodnog prostora. Stalno brisem epg u tivimate, cashe u kodi-ju. Jedino me to iritira. Odlican box za te pare. Nisam ni planirao kupovinu, kupio caletu zbog eon-a. Ali njemu je to kvantna fizika. Ali zato ga je moj trogodisnji sin uzeo pod svoje. 😂
Sledeci upgrade definitivno nvidia shield tv pro.
 
Da. Verovatno. Ali fali i malo memorije malo je 8gb, odnosno 5.3 gb za koriscenje.

Да ли је онда ово боље? Тражим за Netflix и гледање слика и филмова са мобилног телефона.
 
Poslednja izmena:
Да ли је онда ово боље? Тражим за Netflix и гледање слика и филмова са мобилног телефона.
Jeste ovo bolji box od mi box s. Ali bices limitiran netflixom. Mocices samo u sd kvalitet - 540p.
Ako je netflix prioritet onda neki box koji je sertifikovan za netflix ako imas 4k tv onda mi box s, fire tv stick 4k...ako imas novce nvidia shield tv pro. Ako ti je tv full hd 1080p onda neki box koji podrzava netflix u bar 1080p ako ti je koriscenje netflixa prioritet. Da li zelis box sa cistim androidom ili android tv box? Sto bi gledao strimovao filmove sa telefona? Kad vec kupujes box postoji kodi, stremio pomocu kojih mozes da gledas filmove da ne "mucis" telefon. Moja preporuka Mi box s ili MECOOL KM2.
 
Poslednja izmena:
Jeste ovo bolji box od mi box s. Ali bices limitiran netflixom. Mocices samo u sd kvalitet - 540p.
Ako je netflix prioritet onda neki box koji je sertifikovan za netflix ako imas 4k tv onda mi box s, fire tv stick 4k...ako imas novce nvidia shield tv pro. Ako ti je tv full hd 1080p onda neki box koji podrzava netflix u bar 1080p ako ti je koriscenje netflixa prioritet.

Да, Netflix је приоритет и то бар 1080p. Онда значи Xiaomi Mi Box S?

Da li zelis box sa cistim androidom ili android tv box?
Не знам ни шта је разлика. Само треба да на обичну non-smart плазму уведем ове две поменуте ствари са што једноставнијим уређајем за технички непотковане људе.

Sto bi gledao strimovao filmove sa telefona? Kad vec kupujes box postoji kodi, stremio pomocu kojih mozes da gledas filmove da ne "mucis" telefon. Moja preporuka Mi box s ili MECOOL KM2.

Што се тиче филмова и слика са телефона, мислим на снимљено са његове камере. То би било корисно да може. Да се не гурају људи сви у мобилни кад се нешто показује.
 
Poslednja izmena:
Да, Netflix је приоритет и то бар 1080p. Онда значи Xiaomi Mi Box S?
Prednost Mecool km2 je sto ima lan prikljucak dok je kod mi box s povezivanje samo wifi. Mecool ima slot za microsd karticu i 2 usb prikljucka.
 
Poslednja izmena:
Koja je prednost NVIDIA Shield TV Pro u odnosu na Amazaonov 4k Fire Stick?

I jel može u njega da se zabode fleš i pušta 4k HDR film, bez ograničenja zvuka (npr na LG-u ne radi DolbyVision...)?
 
Mnogo mi to para za Mi Box S.
 
Ja ga platio 5,6 hiljada i to kada. Uredjaj izašao pre koliko, bezveze davati iste pare kao pre 2,3 godine.
 
Pa ima li šta pametnije za te pare?
Znači, konkretno ko zna i želi da da savet - ŠTA (od ova dva, ili nešto pametnije)?
 
Bio je on na ponekoj akciji 50eur, ali to nije njegova redovna cena i odavno ga nema po toj ceni,
a novi uredjaji prakticno imaju isti hardver jer je to google sertifikovani dizajn koliko god to glupo zvucalo.

Mi TV stick sa 1gb rama i ako je noviji mislim da je losiji uredjaj, ali eto moze da se bira.
Postoji i mi tv stick 4k koji je bolji i skoro duplo skuplji, ali za tu cenu vec imamo chromecast

meni je je recimo najbitniji digitalni audio izlaz koji jedino ima mi box s i dobro je dok postoji.
I jedini mi box i dalje ima format boxa a ne sticka tako da se bolje hladi, nekome je mozda i to vazno.
 
Mi Box S može da se nađe za 60-65 evra.
U Mi Store je na popustu sa 10 na 8k, tako da je to možda najpametnije?
 
@radashin
Pisano je mnogo u temi, taj bajati xiaomi stik koji nije ni 4K i box ne treba uzimati...
Box i ajde ako ti baš treba ono što je bakara gore naveo...

New Xiaomi TV Stick 4K stick advantages compared to Xiaomi Mi Box S:

1. Mi Box S is a 3+ year old device which uses 5+ year old Amlogic S905X SoC. Xiaomi TV Stick 4K runs on Amlogic S905Y4 (which was introduced last year)
2. Mi Box S does not have support for AV1, Dolby Vision, Dolby Atmos & DTS-HD; but the stick does.
3. Mi Box S runs on Android TV 9 (originally 8.1). The stick runs on Android TV 11.

Tako da Xiaomi TV Stick 4K ili Amazon Fire TV Stick 4K Max

Najbitnije razlike:
Google Play Store is on Xiaomi TV Stick 4K
Amazon AppStore is on Amazon Fire TV Stick 4K Max

Xiaomi TV Stick 4K support ChromeCast
Amazon Fire TV Stick 4K Max support only MiraCast



Amazon Fire TV Stick 4K Max košta 60-65€ na KP
Xiaomi TV Stick 4K isto 60-65€ na KP

Oba stika rade lepo i nemaju nikakvih problema sa pregrevanjem ;)
 
Poslednja izmena:
Mislim da jeste, pogotovo zbog druge stavke u prethodnom komentaru!

Mi Box S does not have support for AV1, Dolby Vision, Dolby Atmos & DTS-HD; but the stick does.

Imaš i u prodavnicama za sličnu cenu kao na KP:

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno