Šta je novo?

Kućna multimedija Android TV box

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,325
Poena
375
Molim za savet šta da kupim od Android TV box-eva koji su u ponudi kod nas. Sledeće je bitno:
  • Da ga ima u ponudi u radnjama kod nas koje daju na rate, koliko vidim tu radnja na G prednjači sa ponudom;
  • Služio bi mi prvenstveno za gledanje EON-a, imam EON van mreže, njihov box ne bih uzimao iz određenih razloga;
  • Takođe bih ga koristio za gledanje HD filmova (za sada nemam UHD TV), bilo bi dobro da može da zameni PC, spojio bih ga na Yamaha 5.1 AV risiver;
  • Puštanje muzike, prvenstveno FLAC format;
  • Cena do nekih 100€.
Mnogi Android TV box-evi na papiru zadovoljavaju ove uslove, ali sigurno postoje neke nijanse pa bih voleo da mi neko sa više iskustva kaže svoje mišljenje?
Meni je recimo skrenuo pažnju Gembird GMB - X96 MATE.
 
Mi box S ali za 60-65e, ne vise od toga.
 
Cisto da napomenem, na FULL HD televizoru ja imam Xiaomi Mi TV Stick i radi odlicno(on je za rezolucije do 1080p). Ne verujem da je interlacing za EON sredjen na Mi Box S. Ne baguje, Amazon i Netflix rade briljantno, HBO takodje(s obzirom da im je aplikacija i sadrzaj tezak shit), na EON nemam zamerki. Ja sam ga platio 25EUR na AliExpress-u ali obrati paznju na sajtu mi-srbija, imaju svakog utorka happy hour i po nekoliko odlicnih proizvoda na akciji izmedju ostalih i pomenuti Mi Box S kao i Mi TV Stick.
 
Mi Box S je jeftiniji u nekim drugim prodavnicama, nego u Mi- Srbija. Može se naći za 70 evra, ni na KP nije nešto puno jefitniji, a ovako ipak ima garanciju.
 
Ljudi doslo vreme fudbala a RTS ne daje prenose, matori hoce da me zapali!!! Imam supernovu ali utakmice niko ne prenosi. Sine mi ideja da kupim android box i da povezem sa lcd tv dal cu uspeti tako da gledam euro 2021??? Ima li neki laksi nacin/jeftiniji?
 
Moze preporuka za android box da eon aplikacija provereno radi bez interlacinga.
Pa radi odlicno na mi box s. Ja ga koristim u vikendici preko svoje eon aplikacije ali ukoliko koristis mts net moraćeš da imas I neki vpn jer ne dozvoljava sbb da se ovi kanali pustaju preko njihovog interneta. Za to imaju eon van mreže i sad ovaj paket za fudbal.

Cisto da napomenem, na FULL HD televizoru ja imam Xiaomi Mi TV Stick i radi odlicno(on je za rezolucije do 1080p). Ne verujem da je interlacing za EON sredjen na Mi Box S. Ne baguje, Amazon i Netflix rade briljantno, HBO takodje(s obzirom da im je aplikacija i sadrzaj tezak shit), na EON nemam zamerki. Ja sam ga platio 25EUR na AliExpress-u ali obrati paznju na sajtu mi-srbija, imaju svakog utorka happy hour i po nekoliko odlicnih proizvoda na akciji izmedju ostalih i pomenuti Mi Box S kao i Mi TV Stick.
Dobar je i stick ali ukoliko hoce ozbiljniji Android sa više rama i memorije sa podrškom za 4K (kad bude nadogradio televizor kupovinom) ipak je bolje uložiti u mi Box s. Cuo sam I da je najnoviji Google chromecast pravi android box, mada još nema kod nas (bar ja nisam video). Valjda ćemo sad uspeti da, na putovanjima po Evropi i svetu , kupujemo ove uredjaje povoljnije a ne da nam ovde monopolisti gule kožu sa ledja...
Nema lakog načina. Juriš stream-ove po netu ili platiš. Oba načina nisu laka - jedan za vreme, drugi za novčanik.
Ma kad je neka bitna utakmica ti strimovi su qrac
 
Acestream strimovi su zakon za bitne utakmice, pošto je to peer to peer, što više peerova, to je stabilniji strim, a radi i na starijim verzijama androida, isprobao sam na starom tabletu koji ima android 4 i samo 1 Gb rama. Ja sam mislio da platim onaj EON evropsko, ali pokraj Acestream strimova nemam potrebe da to radim. Odgledao sam sve utakmice na evropskom do sada, slika nije primetno slabija od naših kablovskih kanala.
 
Pozdrav drugari,
da li neko imao ovaj box i kakva su iskustva sa istim ili slicnim modelom iste firme ?
Tvip S-Box v.610 Iptv 4k Hevc Uhd Android 8.0+Linux Multimedia Stalker Streamer.
Nasao sam ga u nemackoj za 78€.
 
Pa radi odlicno na mi box s. Ja ga koristim u vikendici preko svoje eon aplikacije ali ukoliko koristis mts net moraćeš da imas I neki vpn jer ne dozvoljava sbb da se ovi kanali pustaju preko njihovog interneta. Za to imaju eon van mreže i sad ovaj paket za fudbal.
Da li je mi box sa androidim 8. ili 9.posto sam nasao neke postove na kojima kazu da je i na verziji 8 slika na eon smart aplikaciji "krzava" ?
 
 
Koji android box/stick bi bio dovoljan/adekvatan za streaming servise? Mislim na: EON (sa VPN-om), Netflix 4k, HBO (i slični film/serije streaming servisi), Deezer/Spotify.

Bilo bi dobro da može direktno da se pristupa pomenutim aplikacijama sa Android box-a/stick-a, ali i da može da se radi Cast istih sa telefona.

P.S. Cenu nemam određenu, a uzimao bih u Nemačkoj (za korišćenje u Nemačkoj, zbog toga i VPN za EON). Da li bi išta menjalo ako bi hteo i preko fleša da puštam 4k filmove (nisam probao direktno na trenutnom Grunding TV-u koji će se do kraja godine menjati za neki OLED/QLED koji će moći sve ovo iznad da radi i bez android boksa/stick-a, nadam se).
 
Verovatno, samo što gubi poentu kupovina po punoj ceni od 60 evra koliko je trenutno. Bolje onda dodati par evra i uzeti Mi Box sa Chromecast podrškom i bogatijom prodavnicom. Pre desetak dana je bio Prime days na Amazonu, i Fire tv 4K je koštao 30 evra, za te novce je odličan.
 
Verovatno, samo što gubi poentu kupovina po punoj ceni od 60 evra koliko je trenutno. Bolje onda dodati par evra i uzeti Mi Box sa Chromecast podrškom i bogatijom prodavnicom. Pre desetak dana je bio Prime days na Amazonu, i Fire tv 4K je koštao 30 evra, za te novce je odličan.
Pa to gledam, šta je bolje i na čemu provereno radi EON+VPN, Netflix, Deezer i ostali video streaming servisi.

Nemam šta da gledam, pa mi 60€ nije strašno :)
 
Meni je danas stigao Fire TV pa se igram lagano celo popodne. Radi fino, ali treba da se naviknem na drugačiji interfejs u odnosu na Android TV.

Prodavnica je prilično siromašna, ali je sideload .apk aplikacija skroz jednostavan uz Downloader aplikaciju, pa sam očas posla instalirao sve što me interesuje. Netflix dolazi preinstaliran i radi fino. Stick nema Chromecast ali Youtube ima cast opciju. Ima nekih aplikacija u store za deljenje ekrana i cast, ali nisam probao. Vidim da ima i dosta VPN aplikacija. Početni ekran je pun reklama za servise koji ne rade kod mene, tako da je to slabo upotrebljivo. Imam probni Prime, pa ću to da gledam narednih dana. Srećom na dug pritisak dugmeta na daljinskom se ide direktno na spisak instaliranih aplikacija.

Sve u svemu baš zadovoljan kupovinom, 29 evra za stick + 13 evra za Mailboxde, kompletna dostava odrađena za 10-ak dana, Nemci vrlo ekspeditivni.
 
Meni je danas stigao Fire TV pa se igram lagano celo popodne. Radi fino, ali treba da se naviknem na drugačiji interfejs u odnosu na Android TV.

Prodavnica je prilično siromašna, ali je sideload .apk aplikacija skroz jednostavan uz Downloader aplikaciju, pa sam očas posla instalirao sve što me interesuje. Netflix dolazi preinstaliran i radi fino. Stick nema Chromecast ali Youtube ima cast opciju. Ima nekih aplikacija u store za deljenje ekrana i cast, ali nisam probao. Vidim da ima i dosta VPN aplikacija. Početni ekran je pun reklama za servise koji ne rade kod mene, tako da je to slabo upotrebljivo. Imam probni Prime, pa ću to da gledam narednih dana. Srećom na dug pritisak dugmeta na daljinskom se ide direktno na spisak instaliranih aplikacija.

Sve u svemu baš zadovoljan kupovinom, 29 evra za stick + 13 evra za Mailboxde, kompletna dostava odrađena za 10-ak dana, Nemci vrlo ekspeditivni.
Hvala na podeljeno iskustvu.
Javi kako ti se čini kada ga malo testiraš Primom i ostalim servisima.
 
Nazad
Vrh Dno