Šta je novo?

Android navigacija i mape

Zaboravio sam da javim....
Ukljucene su ponovo sve opcije, i definitivno bolje radi. Ponekad se dogodi da mu treba malo vise vremena da odredi poziciju, ali nista strasno. U odnosu na pre, ovo je sada super.
 
imam neka pitanja za gugl mape
kako da se navigacija automatski centrira bez da pritisnem dugme centriraj, npr na yandexu to radi automatski posle par sekundi
i koja je je razlika kad skinem oflajn mape i kad ne skinem, u oba slučaja mi radi navigacija isto
 
Off line mape (za oblast za koju si ih skinuo), gmape će korisiti samo ako nemaš prenos podataka.
Ako imaš prenos podataka, gmaps će ignorisati skinute mape i koristiti on-line mape kao da skinutih i nema.

U off-line mapama nema baš uvek svih podataka.

Ovo za centriranje, mislim da ne može.
 
Ako se dobro sećam, u offline režimu ne radi pedestrian i nema podataka za javni prevoz. Nema podataka ni o gužvama na putevima.
 
pa koristio sam bez prenosa podataka i izgledale su iste kao i kad sam kasnije skinuo oflajn mapu
zato pitam čemu skidanje mape ako je sve isto
 
Izgledaju isto, ali nemaju sve podatke, kao što su kolege napisale ;) Imaju podatke tipa nazivi ulica, kućni brojevi itd. ali nemaju real time podatke, što je i logično jer rade bez neta
 
Evo i na Pixel(6a je u pitanju) telefonima se pojavio Srpski glas u Here WeGo navigaciji.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221013-184318.png
    Screenshot_20221013-184318.png
    107 KB · Pregleda: 32
Jel koristi neko Petal Maps i kakvi su utisci?
 
Naravno, izdavač mapa je TomTom.
Pojavila se pre nekoliko meseci kod nas (inače postoji par godina), najveća mana trenutno je što nema kompletnu jezičku podršku. Srpski "glas" je ...
Moraju još dosta da rade na interfejsu i opcijama, mada su stvarno napredovali za kratko vreme. Prijatna je za oko. Ostaje da se nadamo da neće ubaciti svoje glupave reklame.
 
Može ... a koje izdanje GO-a i koji mob?
 
Kako sada radi HERE offline pretraga i navigacija, da li je kao stara ili losije? Hvala unapred. :)
 

android-auto-redesign-coolwalk-5.jpg

android-auto-redesign-coolwalk-3.jpg
 
Off line mape (za oblast za koju si ih skinuo), gmape će korisiti samo ako nemaš prenos podataka.
Ako imaš prenos podataka, gmaps će ignorisati skinute mape i koristiti on-line mape kao da skinutih i nema.

U off-line mapama nema baš uvek svih podataka.

Ovo za centriranje, mislim da ne može.

Da li si siguran u ovo?
Imam utisak da kada unapred skinem mape nekog regiona i kasnije boravim u toj oblasti, uz svakodnevnu navigaciju, bude mnogo manja potrošnja internet protoka nego kada ih ne skinem unapred. Možda sam se istripovao, ali tokom godina sam ubedio sebe da je tako i stekao naviku da to radim kada negde putujem.
 
Nije baš tako
Kada je pristupan net aplikacije preuzimaju samo razlike, dodatke i saobraćaj. To je princip kod svih softvera ovakvog tipa.
 
Čekaj, šta nije tako, imam utisak da si potvrdio ovo što je on rekao?
 
Probaj Alfanum TTS ... kakav crni guglov.
 
Dobro, ali ima jos problema, ne razumem zasto nesto sto je radilo pristojno pokvare, da li namerno, da li slucajno. Offline pretraga ne moze da se poredi sa starim verzijama mape, proverite slobodno, ni blizu. Trazite neka manja mesta, 70% nece naci. U cemu je problem, ako neko moze da mi objasni, mozda ima nacin da se lakse pretrazuje offline? Hvala. :)
 
I koja aplikacija ispade najbolja za android i Srbiju?
 
Navigaciju čine softver, algoritmi rutiranja i mape, zapravo sadržaj.
Ima više dobrih softvera, čak dosta njih, korišćenje je stvar afiniteta. Dobre algoritme već nema mnogo njih, neki nikako da ih poprave (Sygic i GMaps). Sadržaj se sveo na dva izdavača (Here i TT, Garmin nije više u igri), obogaćuje se sa vremenom. Gugl još nije u pravoj kategoriji. Međutim, treba i da se pročisti od naslaganih brljotina, što opet ne čine svi provajder (u ovom nažalost prednjači Here).
Greške su neminovne i "normalne", samo treba obraćati pažnju da su svedene na najmanju meru.
Mogle bi da budu skoro bezgrešne samo u slučaju da postoji apsolutni realtime stanja na putevima, svuda, što je još uvek nemoguće.
 
Nazad
Vrh Dno