Šta je novo?

Android navigacija i mape

+1
Dodao bih i HERE, mada od kako koristim gmaps, nisam uključio ni jednu drugu. A Sygic recimo imam kupljen full europe lifetime.
 
Bilo bi dobro da kod preporuke stoji i neki opis sa bitnijim stavkama. Npr. jel pokazuje trake, ograničenja brzine (u Srbiji i inostranstvu), kamere, lakoća korišćenja, jel online (mora ili ne, jel pokazuje saobraćaj u realnom vremenu), koliko tačno nalazi lokacije i jel greši pri odabiru puta, jel kasni sa prikazom isključenja, cena...

Ja mogu reći samo da je iGo najgori što se tiče korisničkog interfejsa. Treba hiljadu klikova da bi se došlo do željene destinacije. Što se te stavke tiče Google Maps je fenomenalan (sam traži, sam preporučuje, sve na dva klika..).
Google Maps ima i offline i online verziju, ali nema lane assist niti ograničenje brzine (gledao sa Nemačku i Srbiju). Čitam na interentu da je to imao, ali ja ne nalazim opciju da to uključim.
 
+1, iGO interfejs katastrofa, zbog toga sam i prestao da ga koristim. I boli ih uvo da menjaju bilo šta.
 
Kad vec poredite razne navigacije, evo jedno poredjenje po brzini na slabijem headunit (android 1gb ram, 8gb) uredjaju, mozda ce nekom znaciti:

1. iGo, brz, potpuno upotrebljiv (problem da se namesti audio kanal, ali to je do uredjaja)
2. sygic, sporo otvara, kad pocne navigacija radi ok
3. tomtom - skoro neupotrebljiv
4. gmaps - vrlo spor, skoro neupotrebljiv

Takodje koristim igo na starom hp ipaq uredjaju (samo menjam mape) i on radi savrseno, iako je star barem 15god.

Na telefonu je druga prica, tu pored gmaps igo nema sta da trazi.
 
Google maps u online modu ima prikaz zagušenja saobraćaja. Nisam u toku sa ostalim navigacijam po tom pitanju.
 
A i ta zagusenja nisu toliko tacna, po BG-u pokaze crveno ili narandzasto na mapi ja se priblizavam a ono dva vozila stoje na semaforu crveno svetlo...bas dosta puta se to desilo.
 
Čini mi se da Waze bolje (kraće, logičnije) rute pravi po BG od Gmapsa, ili se varam?
 
Ovog leta sam bas intenzivno koristio navigaciju u autu po Evropi. Gmaps mi je pravio neke cudne putanje, par puta me vodio u Grckoj po nekim lokalnim neasfaltiranim putevima. Sygic je odlican u pro verziji, jer prikazuje prekoracenja, radare... Waze je po meni najbolji, pokazuje guzve, prekoracenja i radare (sto je meni najbitnije bilo, jer su u Austriji na svakom koraku), ali internet je obavezan. Ukoliko izgubi net u tunelu ili je slabija mreza, ume da zaglupi. Zato mi je istovremeno bio ukljucen waze i sygic. Ako zabaguje waze, tu je sygic. :) Za 20e godisnje, vredi sygic premium.
 
A i ta zagusenja nisu toliko tacna, po BG-u pokaze crveno ili narandzasto na mapi ja se priblizavam a ono dva vozila stoje na semaforu crveno svetlo...bas dosta puta se to desilo.

Opraštam mu takve propuste, jer me je nekoliko puta baš spasao. U potpuno nevažnim, ali i u izuzetno bitnim situacijama.

Jedino gde mi baš smeta, a uvek greši, jesu granični prelazi kada je gužva. Iz nekog razloga mi uvek pokazuje da ću čekati mnogo kraće nego što zaista na kraju čekam.
 
A i ta zagusenja nisu toliko tacna, po BG-u pokaze crveno ili narandzasto na mapi ja se priblizavam a ono dva vozila stoje na semaforu crveno svetlo...bas dosta puta se to desilo.
Moja iskustava su obrnuta ali da se ogradim, koristim samo na autoputu kroz grad (Franš-Zmaj)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Što se tiče obaveštenja za skretanje i promenu trake, OsmAnd je odličan po tom pitanju, zaista lepo prikazuje i upozorava na to. Ne znam koja je razlika između obične i plus verzije, ali ja koristim OsmAnd~ sa F-Droida.
 
Šta je sad aktuleno od offline navigacije? VIdim da se ljudi žale na HERE maps koje su pokvarili...šta je neka dobra alternativa osim google maps?
 
Šta je sad aktuleno od offline navigacije? VIdim da se ljudi žale na HERE maps koje su pokvarili...šta je neka dobra alternativa osim google maps?
Ja sam baš pre koji dan ušao posle duže vremena u Here WeGo, dosta mi bolje sada deluje, čak i responzivnije u odnosu na staru verziju, nisam ispratio kada su je ažurirali. Do sada sam koristio iGO, narodnu verziju sa mapama sa Gps Power foruma, baš ću pokušati ovih dana da se igram sa Here WeGo pa bacim neki utisak.
 
Sygic mi nešto baguje, neće da mi učita mapu, kao i maps.me.
Sad ću da vidim TomTom.

Od skoro sam doselio u Berlin, koristim gradski prevoz, do sada sam koristio Google mape za navigaciju sa gradskim prevozom i mogu reći da je veoma dobro uredjeno/integrisano.
Elem neki dan spržim datu i pokušao koristiti google mape u offline modu sa gradskim prevozom... katastrofa.

Skinuo sam maps.me offline mape pa cu njima dati šansu oko navigacije u gradskom prevozu, korištenje i prelaz iz ubahn/sbahn/bus prevoza do željene lokacije i nazad kući.
 
Elem neki dan spržim datu i pokušao koristiti google mape u offline modu sa gradskim prevozom... katastrofa.

Skinuo sam maps.me offline mape pa cu njima dati šansu oko navigacije u gradskom prevozu, korištenje i prelaz iz ubahn/sbahn/bus prevoza do željene lokacije i nazad kući.
Ni jedna navigacija ti nece raditi dobro u offline modu za gradski saobracaj.
 
Ni jedna navigacija ti nece raditi dobro u offline modu za gradski saobracaj.
Pa zar nebi trebalo da pokupi i sacuva redovne linije recimo u-bahna koje idu svakih 2-5min?
Ili barem da mi koliko toliko pokaze na mapi da se krecem, recimo mjenjam stanice a ne da sam ostao u nekoj pocetnoj fazi kretanja?
 
Ne bih rekao da tako to radi
zamisljeno je da live prati buseve i kretanje a nista od toga ne moze offline

probaj i moovit app, ali isto mora online.
 
Pozdrav svima,trebam malu pomoc.

Imam Igo primo,i u njemu jako stare mape.Koje mape su mi potrebne ,da bi radilie u Igo primo verziji koju imam?
Sada mi sve radi kako treba,jedino sto su mi mape jako stare.Verzija androida je prepotopska 2.3,ali Igo primo sljaka super,evo vec skoro pa 10 godina.
 
Poslednja izmena:
Najnovije mape, u istom su formatu kao i stare. Ako se ne varam here 2021 q4 su poslednje.
 
Pogledacu koje ekstenzije mi imaju te stare mape.
Da li je dovoljno, samo brisanje starih i ubacivanje novih, ili trebam jos nesto da uradim.
Plasi me samo,da li moja stara Igo primo verzija,moze da podrzi te nove mape.mislim na UI igo prima?

Sada sam pogledao.
Verzija je Igo Primo 9.6.7.
Mape imaju fbl ekstenziju.
 
Poslednja izmena:
Taj primo još uvek radi bez problema, da ne kažem savršeno. Posle njega ide Nextgen pa Luna. Ne znam na kom uređaju koristiš, za wince postoji primo nextgen luna ne, a za android imaš sve verzije.Primo i Primo Nexgen koriste iste mape.
 
Android Head Unit za auto je u pitanju.
Predlazete da stavim Here mape?
Ne znam da li da menjam Igo verziju,jer mi je Android 2.3,previse slab?
 
Stavi TomTom mape, bolje su od Here. Ne menjaj verziju ako ta radi dobro, samo nove mape.
 
Pronasao sam ovu,da li je to ta?

Serbia_TomTom_2021.06_210915.fbl

Ako neko ima Here, samo Srbija ,neka mi posalje ako može.
 
Nazad
Vrh Dno