Šta je novo?

Android navigacija i mape

Ok je, ali zna ako ides po Srbiji po nekim cukama i slicno da te odvede na pogresnu stranu. Uglavnom je OK.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Kakav je sygic, nisam ga koristio duže vreme. Prilicno je jeftin, 10e pa razmišljam da ga kupim

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
da li Gmaps to zna kad ti racuna rutu i posle koliko vremena 'sazna'..
Koristim ga jer je povezan sa navigacijom na satu pa je zgodno, uglavnom je tačan ali ume da zabrlja naročito sa public transportom i po inostranstvu.
Koliko shvatam, osim što sami korisnici mogu da unesu izmene na putevima, Google "špijunira" Android telefone i na osnovu njihovog kretanja računa prohodnost ili blokade.
 
Tacno tako, odakle bi inace crpeo podatke, satelitskim osmatranjem? Za izbegavanje guzve je dobar, alternativa su mu samo drugi Gugl servisi, poput Waze - ostali prosto nemaju dostupne slicne podatke.
 
Kakav je sygic, nisam ga koristio duže vreme. Prilicno je jeftin, 10e pa razmišljam da ga kupim

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Nije loš, ali ni nešto wow.
Kupio sam ga pre par godina, imam ga uvek na telefonu, ali ga uglavnom ne koristim, završi mi Waze posao (prijava patrola i rupa na putu mi je bitna).

Smatraju i malo sa reklamama svojih proizvoda koji su na popustu.

Sa toliko besplatnih alternativa mislim da nećeš mnogo propustiti ako ga ne kupiš. Jedino što se tešim je da pošto je app plaćena, Sygic onda ne prikuplja kojekakve podatke o korisniku.
Kad smo kod njih, na Wazeu me je poslednji put iznenadila reklama za restoran koji mi je kao usput. Ta realnost mi se nije svidela, a moguće je da to neće biti izuzetak, već pravilo kod besplatnih aplikacija.
 
Aha, probacu prvo free verziju ako uspem da skinem mapu, od sinoc stoji na 29% :/

Treba mi za auto android navigaciju, koja nije bas najbrza na svetu... Igo radi pristojno, ali je interfejs uzasno sitan, gmaps su bas spore, pa sam probao i neki sygic koji je bio instaliran tamo, i on radi solidno brzo, ali vidim da su matore mape.

Pitanje za sygic, mogu li da kombinujem placenu verziju i mape skinute map downloaderom, ili barem da skinem mape na telefon pa da ih odatle prebacim na anroid u kolima? Tamo nemam internet...
 
iGI interfejs ti je sitan? Pogrešan iGO si stavio ili je vrlo loše podešen. A i to se šteluje vrlo lako.
Zašto ne instaliraš TT NDS? Besplatan je. Pominjan je već par puta, prelistaj temu malo unazad
 
Poslednja izmena:
@DjoleMC

Sygic jeste jeftin, korisnički interfejs je dobar a grafika je odlična (prikazuje lepo za skretanja na većim putevima kada trebaš da se prestojiš i slične stvari). Međutim najveći problem mu je rutiranje, sada je donekle popravljeno ali je i dalje loše i ispod nekog proseka. Najkraći put nije stvarno najkraći, često brdo "normalnih" ulica ne uzima u obzir za rutu iako uredno postoje na mapama, znao je i da te besomučno vraća na njegovu rutu ukoliko si skrenuo sa nje ali sada je to ispravljeno. Pisali smo na temi o Sygic-u o tome i dosta analizirali.
Moj ti je savet da poslušaš savet BokijaPK, čovek je ozbiljno u materiji i odlično zna šta priča. ;)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Google maps definitivno ne treba koristiti u ruralnim sredinama. Sad kad sam bio na odmoru u istočnoj Srbiji, ustanovio sam da je neki kralj obeležio makadamski put žutom bojom, i Mape te najnormalnije vode tuda. U razgovoru sa lokalcima ustanovio sam da je to makadamski put, razrovan kamionima, preko brda i livada. Kažu da ih je gomila ovo leto zalutala, šlep služba je imala brdo posla.

iGO me je najbolje poslužio u pohodu na istočnu Srbiju.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
iGI interfejs ti je sitan? Pogrešan iGO si stavio ili je vrlo loše podešen. A i to se šteluje vrlo lako.
Zašto ne instaliraš TT NDS? Besplatan je. Pominjan je već par puta, prelistaj temu malo unazad


Igo mi i jeste omiljeni software za navigaciju, ali sam vremenom izgubio volju da trazim odgovarajucu verziju, tacnije pogubio sam se negde 2013. :D Ako imas preporuku za neki koji dobro radi i izgleda na ekranu od 7" rezolucije 1024x600 pisi (moze i na priv). Android 8.1 u pitanju, prakticno je to 7" tablet upakovan u auto multimediju. Trenutno je na njemu neki igo israel (moze i skin za njega)

Realno meni ozbiljnija navigacija treba 2-3 puta godisnje. Po gradu mi je brze da upalim google maps na telefonu ako mi bas treba nesto.

Nemam pojma sta je TT NDS?
 
TomTom NDS navigacija, odličan softver. Koristim ga neko vreme, iGo sam obrisao pre neki dan.
 
Pa verovatno i u još dosta zemalja, oni gore pričaju o piratskim verzijama sa raznoraznih foruma.
 
Nije dostupan nigde van Brazila, Argentine i Urugvaja. Relativno lako rešivo uz pomoć Fake GPS i VPN-a :d
Naravno, moguće je apk naći na odgovarajućim hostovima, kao šte je apk pure i slično, ili po forumima koji se bave tom tematikom.
Aplikacija nije krekovana, nema potrebe za time. Potpuno je free i bez reklama.
Postoji njena modifikacija, ali to je već druga priča :)

@DjoleMC, verovatno si skinuo apk za neadekvatnu arhitekturu. Ili je generička poruka koju dobijaš sa Gugl pleja.

Neki uređa može da ti bude sa androidom ispod v.5, nisu valjda svi.
 
Poslednja izmena:
Ma ne, nego na play storu to pise... Svi uredjaji su minimum 8.1

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni otvara normalno na PS-u. Možda si izabrao Aptoide da realno otvara PS linkove i traži apps u svojoj bazi.
 
Mala napomena, zaboravih, ako tražite apk po alternativnim hosterima
TomTom je poslednja izdanja prilično..."zakomplikovao", tako da su te varijante nekompletne. Funkcionišu na ponekim uređajima, na većini ne.
Za kompletan apk, izvor potražite na gps-related Forumima

(ili se obratite pravoj osobi ;))
 
Na NDS sajtu ova vest za drugu TomTom verziju

TomTom introduces NDS-based TomTom GO Navigation app

TomTom GO Navigation offers a 30-day free trial, no strings attached, and subsequently users can subscribe to auto renewing plans priced at 13€ per year, 9€ per six months, or 2€ per month. These subscriptions can be purchased via Google Play, Huawei AppGallery, and App Store accounts.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp

https://nds-association.org/tomtom-go-navigation-app-2/
 
Poslednja izmena:
Mala napomena, zaboravih, ako tražite apk po alternativnim hosterima
TomTom je poslednja izdanja prilično..."zakomplikovao", tako da su te varijante nekompletne. Funkcionišu na ponekim uređajima, na većini ne.
Za kompletan apk, izvor potražite na gps-related Forumima

(ili se obratite pravoj osobi ;))

Skinuo sam mod koji radi prava osoba sa gps-related foruma :D Instalirao sam na telefonu, za sad deluje ok... Jel ima jos neki srpski glas? Zenski ako je moguce :D
Probacu ovih dana u kolima, kad uspem da se dovoljno priblizim nekom wifi-ju :)
 
Google maps definitivno ne treba koristiti u ruralnim sredinama. Sad kad sam bio na odmoru u istočnoj Srbiji, ustanovio sam da je neki kralj obeležio makadamski put žutom bojom, i Mape te najnormalnije vode tuda. U razgovoru sa lokalcima ustanovio sam da je to makadamski put, razrovan kamionima, preko brda i livada. Kažu da ih je gomila ovo leto zalutala, šlep služba je imala brdo posla.

iGO me je najbolje poslužio u pohodu na istočnu Srbiju.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk

Kako mislis neki kralj, to moze bilo ko da doda put, kao Google reviews recimo, Wikipedija? :)
 
Mislim pitanje je bilo, da li moze bilo ko da doda put? :) Zar ne bi tako nesto trebalo bas od strane googla da se dodaje..
 
To sa muzikom se podešava. (skoro) Svi navigacioni pogrami danas poseduju tu stavku.
U sistemu uređaja potrebno je setovati defolt navigacioni softver, jednom statusnom linijom u sys fajlu iGO-a definišeš audio kanal.
Ostale nisam morao da podešavam dodatno. Sve je radilo sa playstora automatski.
Šta se podešava u sys fajlu?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Šta promijeniti u sys fajlu?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
.. Jel ima jos neki srpski glas? Zenski ako je moguce :D
Ako si tražio na domaćem forumu, tamo postoji i pojašnjenje za ženski glas. Ako si preuzeo sa ino foruma, postoji i tamo ali nije direktno vezan za tu temu već ga možeš nađi u iGO sekciji za glasove. U naslovu teme stoji Serbian TTS.

Ne moraš auto da približavaš WiFi-ju, hotspotuj signal sa mobilnog telefona :)
=========================================================
Šta promijeniti u sys fajlu?

[android]
navigation_audio_stream=3

Ako ne upali ovo, onda šetaj vrednosti od 0 do 5, gde su
Kod:
0-STREAM_VOICE_CALL, 
1-STREAM_SYSTEM, 
2-STREAM_RING, 
3-STREAM_MUSIC, 
4-STREAM_ALARM, 
5-STREAM_NOTIFICATION
u retkim slučajevima potrebno je potpuno ukloniti liniju navigation_audio_stream=...
 
Poslednja izmena:
Postoji mod na jednom nasem sajtu ne znam smem li da ga navedem decko je to sredio za srpski skinuo sam ga kasnije cu otici do kola pa da prebacim na multimediju u kolima, da vidim kako ce da sljaka, predhodna je odlicno radila samo nije imala nase glasove, sad cu da proverim ovu nadam se da ce raditi odlicno kao i sadasnja verzija.
Inace po meni najbolja navigacija bar na mediji u kolima posto na telefonu ne stavljam navigacije koje nisu goole mape.
Savrseno radi sa podacima na mojoj medini super rutira i rerutira zaista sam odusevljen.
 
:D
Daleko je od dečka...daleko smo svi mi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno