Šta je novo?

Android navigacija i mape

Jes' ti ozbiljan prijatelju? Sutomore kao reper koja je mapa bolja?

Pa naravno. Odlican reper za Crnu Goru, tako sam i napisao da se zbog CG i javljam. Nece se uporedjivati da li ima u Podgorici novi bulevar, nego trazis kako je odradjena Visibaba, Tresibaba, ...
 
Poslednja izmena:
Ali ne radi se o tome da li je veci ili manji grad, radi se o tome da se Sutomore ne siri niti dobija nesto novo (bas kao ni Podgorica). Promjene se vide na nacinu kako i kuda iGo rutira zadatu rutu, kroz koje uliceni slicno.... Na to sam mislio.
 
Nesto mi lici da imas iGO my way a ne Primo, ali...

Pa ne koristim navigaciju od juče, znam šta pričam, my way sam koristio pre jedno godinu i po - dve, trenutno koristim primo dvojku, tj.



Sve u svemu, ok, svako koristi kako njemu odgovara, ne putujem mnogo, ali kada da - za moje potrebe je odlično. Oni koji su stalno na putu, oni su merodavni. Bitnija stvar je da danas svi vrlo lako mogu doći do navigacije, sad koje mape, individualna stvar...
 
Hvala Zelvel-u, da potvrdim za Nexus 4, radi...
 
salenjak da li imas najnovije mape? toll roads su poslati kupcima teko oko q3 2012?

poz

Pa ne koristim navigaciju od juče, znam šta pričam, my way sam koristio pre jedno godinu i po - dve, trenutno koristim primo dvojku, tj.



Sve u svemu, ok, svako koristi kako njemu odgovara, ne putujem mnogo, ali kada da - za moje potrebe je odlično. Oni koji su stalno na putu, oni su merodavni. Bitnija stvar je da danas svi vrlo lako mogu doći do navigacije, sad koje mape, individualna stvar...
 
Instalirao sam na sgs3 iGo verziju 9.6.7.274244. Proradilo je sve iz prve. Međutim, primetio sam danas problem kad sam ubacio mapu Slovenije i Italije (obe Navteq 2012.q3). Kad mi je u programu podešen jezik Srpski, po Sloveniji sva imena gradova i mesta su ispisana ćirilicom ali na ruskom! Takođe, pola gradova u Italiji piše na ruskom a pola latinicom na italijanskom. Npr. Trst je Tриест. Kad jezik prebacim na Hrvatski onda sve piše OK (osim naziva mesta po Srbiji koji takođe pišu latinicom) ali meni se ne "drži" program na Hrv. Takođe, i ako prebacim na eng (US) sve piše latinicom i u skladu sa jezikom.

Evo, sad gledam, isto je i sa mapom BiH i Hrv. Sarajevo je Сараево, Osijek je Осиек a opet neki gradovi su ispisani latinicom. U Srbiji je sve napisano kako treba i to ćirilicom.

Šta da radim?
 
a u grckoj bi ti bili oni njihovi hijeroglifi :) imao sam resenje za igo primo. neka promena u sys.txt. ovako koristi jezik zemlje u kojoj je, ako nades resenje za primo javi.


lazem, sad sam proverio. razlika je (na myway) bila u content/lang pa u .gro fajlu sada na primo nisu vise .gro nego .zip fajlovi.
 
Poslednja izmena:
Nisu hijeroglifi nego alfabet ;) . U Grčkoj i ispisuje na grčkom, u svakoj zemlji treba da ispisuje službenim jezikom te zemlje, interesantno u Makedoniji je sve na latinici. Da, ima nekih problema, ali koliko sam primetio - vezani su samo za ispisivanje imena ponekih gradova, dok su imena ulica u redu.
 
Poslednja izmena:
(Za mene su sva pisma koja ne umem da čitam hijeroglifi)

Sve je to ok ako si u matičnoj zemlji, šta ako putuješ u neku "egzotiku"? Pročitaj ti ili napiši adresu na grčkom ili npr. nemačkom ili ruskom... Moram da prebacujem iGO na engleski što mi i nije problem al dosta ljudi ne zna jezik.
 
Poslednja izmena:
Pa baš u tome je štos, a jezik dotične zemlje ne moraš da znaš. U Grčkoj, ova uobičajena turistička ruta uglavnom ima latiničnih prevoda na tablama, a tamo gde nema, bolje da u navigaciji piše u originalnom ispisu, lakše se snaći. Ti upišeš željeno mesto latinično, kad pronađe, napiše kako se to zapravo zove u originalu i posle lakše sve ispratiti, bar se meni tako činilo jer sam vozio već par puta takvom rutom.
 
Poslednja izmena:
Danas je izasla verzija iGO Primo v9.6.22.290143 na GooglePlay a ti na tvom HTC Sensation XE stavljas iGO MyWay v8.4.3.179971. Nemoj da mucis HTC :)

Koliko ja vidim iGO Primo ne postoji ni na jednom Google Play-u, pa ako imas neki link nemoj da se ustrucavas...

Van Google Play-a sam nasao v9.6.22.290143, ali mi ne radi na SGS2 sa oficijalnim 4.1.2. Krene da se startuje i vrati me na glavni ekran.
 
Koliko ja vidim iGO Primo ne postoji ni na jednom Google Play-u, pa ako imas neki link nemoj da se ustrucavas...

Van Google Play-a sam nasao v9.6.22.290143, ali mi ne radi na SGS2 sa oficijalnim 4.1.2. Krene da se startuje i vrati me na glavni ekran.

Tog dana bio free i naziv je iGO Primo v9.6.22.290143 sa GooglePlay-a a pre i posle nije free. To je samo za Izrael pa ga ne nalazis ali ga ima.
 
Poslednja izmena:
Pa baš u tome je štos, a jezik dotične zemlje ne moraš da znaš. U Grčkoj, ova uobičajena turistička ruta uglavnom ima latiničnih prevoda na tablama, a tamo gde nema, bolje da u navigaciji piše u originalnom ispisu, lakše se snaći. Ti upišeš željeno mesto latinično, kad pronađe, napiše kako se to zapravo zove u originalu i posle lakše sve ispratiti...

Kako ovo može da ti bude lakše?
(Napominjem da bi adresa na drugoj slici bila isto na latinici nego sam koristio prethodno memorisanu tačku na ovim njihovim hijeroglifima)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1365060365983.jpg
    uploadfromtaptalk1365060365983.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 289
  • uploadfromtaptalk1365060378618.jpg
    uploadfromtaptalk1365060378618.jpg
    88.5 KB · Pregleda: 338
Poslednja izmena:
Ajd' da više ne dokazujemo tu neke bezvezne stvari, svako ima svoju filozofiju i naravno da su različite. Navigacija će nas dovesti na željeno mesto koje smo pronašli na srpskom, hrv.,engl. nebitno. E, sad ako će neko usput pratiti ili neće ulice nebitno, natpisi na tablama ulica (u Grčkoj) su na grčkom, ako i ne znamo jezik, navigacija pokazuje isti ispis kao na tabli ulice... Za mala mesta u koja se obično ide na more, to je nebitno, ali doći do neke ulice u Solunu i sa navigacijom nekad baš nije jednostavno. Ulice i smerovi nisu baš ažurni, stalno neke promene, pa nekad možda treba pogledati i na tablu na kojoj piše kako piše.
 
Poslednja izmena:
Sygic počinje da biva interesantan i za one kojima treba navigacija po Srbiji i susednim zemljama, a ne samo po zemljama zapadne Evrope.

Mogu već da se nađu Navteq mape za Evropu, uključujući i Srbiju, a najnovije imaju oznaku 2012.09. Sve to kod mene radi na Sygic-u verzija 12.1.3.

Još uvek nema više kućnih brojeva i zgrada, ali krenulo je. Na priloženom snimku je Novi Sad.
 

Prilozi

  • Sygic.jpg
    Sygic.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 277
... Još uvek nema više kućnih brojeva i zgrada, ali krenulo je.

Imas li ti oci druze.
Naravno da ima kucnih brojeva jos od prosle NavteQ 2012.03 mape jer je ona prva posle 2010. godine i Sygic 13.1.0 je noviji... izasla 2012.Q4 mapa za iGO.


Izasle su nove mape Srbije za Navigon i Navitel navigacije ali Vam ne preporucujem jer su aplikacije obicno djubre.
 
Poslednja izmena:
Što se jezičkih i zavrzlama oko ćirilice i latinice tiče, evo ovde je bilo objašnjeno. Tako se rešavala na PNA uređajima(ali je u principu sve isto), ko se razume lako će ovo rešiti. Nisam probao kod Androida,
http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=1668
 
Hm, pogledao sam, što se toga linka tiče, ok, ako neko želi da je program na srpskom i latinici (izmenom u "croatian_serbian" ili "english US_Serbian", šljaka i jedno i drugo za srpsku latinicu, za ime ispisa stavite recimo Srpski latinica - i to stoji u "lokalni" a ne "croatian_serbian"). Ali, čovek koji je i postavio pitanje je govorio kako on želi na ćirilici (u Srbiji), a da ima problema oko ispisa imena nekih mesta Hrvatskoj (i Sloveniji), što sam proverio i evidentno je. Ali to su neke greške drugog karaktera, možda u samoj izradi karata... Recimo Osijek, ako bi napisao na ćilirici bi bilo Осијек, а program ispiše Осиек, а sva mesta okolo i ulice su napisana kako treba na latinici (hrvatskom)... Ako prebacimo u srpski latinicu, ili hrvatski, engleski, nema greške kod ispisa,... to su neke greškice sa kojima se može živeti, a ja ne vidim rešenja, ne da mi se sada eksperimentisati da vidim kako je na starim mapama, meni to ne smeta.
 
Poslednja izmena:
Imas li ti oci druze.
Naravno da ima kucnih brojeva jos od prosle NavteQ 2012.03 mape jer je ona prva posle 2010. godine i Sygic 13.1.0 je noviji... izasla 2012.Q4 mapa za iGO.


Izasle su nove mape Srbije za Navigon i Navitel navigacije ali Vam ne preporucujem jer su aplikacije obicno djubre.

A čemu tebi služe oči ako ne čitaš kako treba :)) Nisam napisao da nema kućnih brojeva, nego da ih još uvek nema više - znaš, ono poređenje: mnogo, više, najviše ....

Navteq 2012.03 mape nisu dobre, nema svih mesta, tek sa 2012.09 je Navteq OK na Sygicu. Inače, taj Sygic 13.1.0 radi i saNavteqovim i sa Teleatlasovim mapama.
 
Video sam neki dan to rešenje sa gps srbija. Uspeo sam da to izmenim u lang_serbian.zip i sad mi sve ispisuje latinicom. Nije baš ono što bih želeo ali ajde, preziveću. Znaci, glavni problem je što je ispis većine naziva mesta u drugim zemljama na ruskom jeziku. Nije problem ćirilica nego ruski. Osijek u hr bude osiek a Ljubljana ispisana onim I+O slovom. E to mi ide na živce a nemam nameru da držim menije na hr. Nije mi eng problem ali ako nešto postoji na našem jeziku, zašto to ne koristiti. Pa ja sgs3 držim na srb.
 
Šta mi preporučujete za Xperia U (480x854) za put Beograd - Budva? Koje su najbolje karte i koji program?
 
Ajde da pitam ovde, mali off je, sorry.

Sta je najbolje za Srbiju (garmin), AdriaRoute ili ScgRoute ili pak CNE?
 
Ajde da pitam ovde, mali off je, sorry.

Sta je najbolje za Srbiju (garmin), AdriaRoute ili ScgRoute ili pak CNE?

SCG route naravno, zadnja verzija 2.7NT i uživaj.

P.S. još bolje su iGo "navigacije" I mape ;)
 
Ma šalim se... Radi se o GPS uredjaju Garmin i pitao sam samo za mape a on mi priča o Igo mapama... :)
 
iGo podrzava sve rezolucije i najkilavije telefone, znam jer je moj takav :D
 
Ma šalim se... Radi se o GPS uredjaju Garmin i pitao sam samo za mape a on mi priča o Igo mapama... :)

Pre tri-četiri godine na ovom forumu sam se I ja KLEO u Garmin I njegove mape(koje odmah da kažem su veoma dobre), a onda sam probao I iGO I njegove mape... pa probao još jednom...
Eto čisto probaj,proveri... uporedi pa odluči.

P.S. nije ovo tema AMD vs INTEL ili Zvezda vs Partizan ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno