Šta je novo?

Android navigacija i mape

da, i kod mene je izbacivao to upzorenje da su mape od razlicitih provajdera, ali izracuna rutu, doduse treba mu pola sata da izracuna... tako da sam zasad komplet na navteq-u ako budem putovao negde, a po srbiji koristim ovu kontrastovu mapu koja je skroz ok... a ovo za htc, ja se nisam susrecao sa mnogo htc modela, kazem za ovaj jedan sto mi je zadavao muke :)

edit: kod mene je ovako sa duplim folderima. dao sam mu da izracuna putanju za stranu zemlju, ali je nasao neku nebulozu od puta, i izracunavao pola sata, zato sam i stavio navteq mape :)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko, koja je najnovija Navteq mapa Evrope za iGo?
 
Što bi ljudi onda radili ovako sa duplim folderima. Ako je tako onda je to nešto od skoro, probaću čim dođem kući. Probao si između dve strane zemlje ili je i Srbija u kombinaciji? Napiši koje.

Poslednji put od Beograda do Ženeve, kroz Hrvatsku i Italiju. Od nabrojanih, Srbija je Contrastova, Hrvatska od EuroGeographics, a ostatak je NQ. Sve mape su najnovije koje su dostupne. Nisam primetio ni da mu je trebalo nešto puno vremena da izračuna rutu, a samo rutiranje je radilo bez ikakvih problema. Koristim iGo primo 9.6.7.235654 na SGS2.

Inače, nije od skoro, isto tako mi je radilo i na prethodnoj verziji iGo.
 
pokusavam da instaliram ovo iGO MyWay v8.4.3.179971 ali mi nikako ne ide. Prebacim folder iGO na SD karticu i instaliram iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7.apk ali nije mi jasno gde se ovo ubaca:
Untitled.jpg
ako sam dobro ukapirao posle instalacije iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7.apk bi trebalo da se ubaci skin kako i sta gde.
 
pokusavam da instaliram ovo iGO MyWay v8.4.3.179971 ali mi nikako ne ide. Prebacim folder iGO na SD karticu i instaliram iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7.apk ali nije mi jasno gde se ovo ubaca:
Pogledajte prilog 110339
ako sam dobro ukapirao posle instalacije iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7.apk bi trebalo da se ubaci skin kako i sta gde.

Radi se o HTC Sensation XE
 
Samo da javim da preimenovanje DCIM foldera nije pomoglo (sistem ponovo kreira isti folder), kao ni instalacija MyWay, koju nece da dovrsi (sistem je instalira, ali je na prvom pokretanju stalno izbacuje pred kraj). Zanimljivo da je Igo Primo iz prve radio, a posle toga ne pomaze nista, evo ni MyWay ne radi. Odustajem (jer nije za mene) :D
 
@nesa

Ne trebaju ti skinovi, ako neces!

@Jericho

Za tebe je Navitel, jedan APK instaliras i teras! Nema nikakvih problema. Ubacis mape i vozdra. Tu skini glas i mape! Odlicna je navigacija

www.navitel.su
 
Samo da javim da preimenovanje DCIM foldera nije pomoglo (sistem ponovo kreira isti folder), kao ni instalacija MyWay, koju nece da dovrsi (sistem je instalira, ali je na prvom pokretanju stalno izbacuje pred kraj). Zanimljivo da je Igo Primo iz prve radio, a posle toga ne pomaze nista, evo ni MyWay ne radi. Odustajem (jer nije za mene) :D

Kreira, ali nema slika previse unutra. Zaboravio sam tacno, ali ako je DCIM folder velicine ~2GB, iGO nece da radi.

Kod tebe je onda nesto drugo... krastavac ;)
 
Poslednji put od Beograda do Ženeve, kroz Hrvatsku i Italiju. Od nabrojanih, Srbija je Contrastova, Hrvatska od EuroGeographics, a ostatak je NQ. Sve mape su najnovije koje su dostupne. Nisam primetio ni da mu je trebalo nešto puno vremena da izračuna rutu, a samo rutiranje je radilo bez ikakvih problema. Koristim iGo primo 9.6.7.235654 na SGS2.

Inače, nije od skoro, isto tako mi je radilo i na prethodnoj verziji iGo.

Izvini, koja je to mapa hrvatske Eurogeographic? Googlao sam ali to ne nađoh. Koliko znam za iGO Hrvatsku rade Navigo (Topmap verzija), Navteq i Teleatlas. Probao sam kombinaciju Contrast Srbija, Navigo Hrvatska i Navteq Italija i Švajcarska i rutiranje radi samo ukoliko su upaljene i trajekt rute. Ako je samo kopneni put neće da odradi. Ovo sam probao sa najnovijim mapama i na iGO Myway i na iGO Primo.


za one sa problemom sa DCIM. probajte da izguglate ovu varijantu: iGOprimo_v9.6.7.235654_thin-v1.3_no_dcim_scan.apk
 
Poslednja izmena:
Da, uzmeš TopMap H, i Navteq A, i ne može da rutira Budimpešta - Beč.
To je tako od kako koristim iGo navigaciju.
 
problem sa dcim folderom sam resio tako sto sam sa xda skinuo libigo_jni.rar koji bi trebalo da se /data/data/com.navngo.igo.javaclient/lib/
medjutim kada se zameni sve lepo radi ali posle restarta telefona ponovo se isto desavalo. raspakovao sam apk zamenio fajl sa skinutim, spakovao i sve sto ide uz to...instalirao i od tad radi kako treba. ja imam za rezoluciju 800x480 pa ako nekom treba neka javi
 
Ako ne želite da preimenujete DCIM ima novijih verzija apk kojima ne smetaju 3rd party fajlovi...Što se tiče mapa, Contast-ove su najbolje za Srbiju (7 mesec 2012), ali tačke sastavljanja mapa (sa Navtekovim) su loše izvedene ako recimo putujete u Hrvatsku vodi preko Mađarske i sl. Za Hrvatsku i Mađarsku, Navtekove mape su mi odlično odradile posao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je neko probao (i uspeo) da instalira Igo na Nexus 7? Ja sam probao razne varijante ali nikako da mi proradi. Skinuo sam verziju Igo Primo 9.6.7.281004 1280x800 (to je rezolucija Nexusa) ali program puca (probao sam i da preimenujem DCIM folder, ali opet isto). Ima li neko neki savet?
 
Poslednja izmena:
Izvini, koja je to mapa hrvatske Eurogeographic? Googlao sam ali to ne nađoh. Koliko znam za iGO Hrvatsku rade Navigo (Topmap verzija), Navteq i Teleatlas. Probao sam kombinaciju Contrast Srbija, Navigo Hrvatska i Navteq Italija i Švajcarska i rutiranje radi samo ukoliko su upaljene i trajekt rute.

Mislim da je to Navigo, a taj Eurogeographics je neka asocijacija lokalnih geografičara. Pogledaj kod tebe u about/content šta piše za mapu Hrvatske.

Uglavnom evo screenshot rute do Švajcarske koja je probana i uživo. Ima doduše jedan bug na samom ulasku iz Srbije u HR, ali tu ko uspe da se izgubi, tako mu i treba. :)

 
Da li je neko probao (i uspeo) da instalira Igo na Nexus 7? Ja sam probao razne varijante ali nikako da mi proradi. Skinuo sam verziju Igo Primo 9.6.7.281004 1280x800 (to je rezolucija Nexusa) ali program puca (probao sam i da preimenujem DCIM folder, ali opet isto). Ima li neko neki savet?

Iz opisa koji si poslao moglo bi da bude problematično više stvari.

Pokušaj sledeće:
1) Deinstaliraj Igo i obriši save subfolder iz Igo foldera. Taj save subfoler uvek treba obrisati pre instalacije Igo-a.
2) Otvori sys.txt (iz Igo foldera) u nekom editoru
3) Pogledaj (u sys.txt) kako izgleda odeljak [rawdisplay]. Ako ne izgleda na sledeći način

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"

izmeni taj deo da bude kao što je gore navedeno.
4) Snimi izmenjeni sys.txt u Igo folder, instaliraj Igo i startuj ga.

Ako navedeno ne reši problem, pogledaj kako izgleda sys.txt fajl u Igo folderu. Ako je sys.txt
a) izmenjen (u odnosu na sys.txt naveden pod 4) treba da probaš neke druge verzije Igo Primo 9.6.7.281004. Stvar je u tome da neke verzije Igo Primo 9.6.7.281004 tokom startovanja menjaju sys.txt faj.
b) neizmenjen , svejedno probaj da instaliraš pomenute druge verzije Igo Primo 9.6.7.281004.

Ne garantujem, naravno, da će nešto od navedenog rešiti problem, jer nemam Nexuxs 7.
 
Da li je neko probao (i uspeo) da instalira Igo na Nexus 7? Ja sam probao razne varijante ali nikako da mi proradi. Skinuo sam verziju Igo Primo 9.6.7.281004 1280x800 (to je rezolucija Nexusa) ali program puca (probao sam i da preimenujem DCIM folder, ali opet isto). Ima li neko neki savet?
Ili probaj da izmeniš samo kod u fajlu sys.txt screen_xy="800_480:1280x736/800x1205:fullscreen"
 
Ma napravio je navigaciju, poslao sam mu na pm kako da to uradi, samo, mogao je napisati i ovde na forumu da je rešeno, da drugi ne razmišljaju dalje o njegovom problemu.
 
Ja imam drugaciji problem, radi normalno al se ne vidi donji deo ekrana koji prekrivaju sistemski "dugmici", i ne mogu da mu uradim nista jer su sva polja za potvrdu dole i ne vide se.
Nexus 4 je u pitanju, rezolucija mu je 768x1280, al mislim da ukljucuje i tu donju traku...
Sys.txt nemam u igo folderu. Neka ideja?
 
1.
Za Nexus 7 promeni ovo i vozi

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
;screen_x=1280
;screen_y=800
;screen_x2=800
;screen_y2=1280
;screen_xy="1280_800:1280x800/800x1280:fullscreen"
screen_xy="800_480:1280x736/800x1205:fullscreen"

2.
Ne mesajte mape kada pravite medjudrzavne rute. TopMap i NavteQ nikako. Rute pravite od granice do granice. Medjudrzavne samo NavteQ ili TomTom

3.
NavteQ je vec sad bolji od Contrasta

4.
iGO na androidu je sve do marta 2013. godine, kao sto znate, prepakovana aplikacija, ne postoji i nije radjena za telefone. Zato i imate problema.

5.
Za nesa07
Danas je izasla verzija iGO Primo v9.6.22.290143 na GooglePlay a ti na tvom HTC Sensation XE stavljas iGO MyWay v8.4.3.179971. Nemoj da mucis HTC :)
 
Poslednja izmena:
^
Uspeo sam, pomogao mi je kolega forumaš. A i našao sam na netu verziju prilagođenu za Nexus 7. Hvala u svakom slučaju.
 
Navteqove su odlične, ali Contrastove 07_2012 bolje i detaljnije za Srbiju i CG.
 
Pa Contrastove stalno koristim, za Srbiju i bolje su, po detaljima (bar za ovaj deo od Subotice do NS koji najčešće koristim, za BG ređe, ali sam prijatelju koji često ide poslovno za BG, Pazovu, Šabac,...snimio novu Contrastovu mapu, oduševio se kako radi - bar je on tako rekao). Kod Navteka recimo ruta od NS do Subotice starim putem "do" Feketića - za izbegavanje putarine, pa nastavak autoputem, u svakom mestu od NS do Srbobrana me vraća na autoput iako su u opcijama skinute kvačice,...detalji u samoj Subotici, neki kružni tokovi i sl. Dobro, u CG nisam skoro bio, bubnuo sam jel sam išao istom logikom da su odradili kao Srbiju. Što se tiče Navteka, koristio sam u Hrvatskoj i Mađarskoj baš su dobro urađene.
 
Pa Contrastove stalno koristim, za Srbiju i bolje su, po detaljima (bar za ovaj deo od Subotice do NS koji najčešće koristim, za BG ređe, ali sam prijatelju koji često ide poslovno za BG, Pazovu, Šabac,...snimio novu Contrastovu mapu, oduševio se kako radi - bar je on tako rekao). Kod Navteka recimo ruta od NS do Subotice starim putem "do" Feketića - za izbegavanje putarine, pa nastavak autoputem, u svakom mestu od NS do Srbobrana me vraća na autoput iako su u opcijama skinute kvačice,...detalji u samoj Subotici, neki kružni tokovi i sl. Dobro, u CG nisam skoro bio, bubnuo sam jel sam išao istom logikom da su odradili kao Srbiju. Što se tiče Navteka, koristio sam u Hrvatskoj i Mađarskoj baš su dobro urađene.

Nesto mi lici da imas iGO my way a ne Primo, ali...
 
Nazad
Vrh Dno