Šta je novo?

And Now for Something Completely Different!

"Po fakturama koje je osumnjičeni posedovao kod sebe, pronađena roba vredi oko 70.000 evra, ali postoje indicije da je vrednost navedena u fakturama umanjena."


Ako je imao fakture, onda valjda nije klasican sverc u pitanju; mozda je covek samo bio neinformisan o papirima i procedurama koje treba da ispostuje.
 
1. ne ides preko Ciriha, god damn it! Aeroflot: Beograd-Moskva-Kina ili Etihad (sad zbog low cost-a do Abu dabija): Beograd-Abu Dabi-Kina. iz razloga sto arape i ruse zabole sta nosis u srbiju dok ce fraknfurt i cirih da te flag-uju ako te sami ne uhapse zbog EU regulacija. To tvrdim iz razloga sto Abu dabi i Moskva nemaju vage za proveru rucnog prtljaga i ako si jak ko svarceneger mozes da stisnez zube i torbu koja treba da ima 20kg a zapravo ima 80-90kg nosis nonsalantno kao da je jastuk. Ja sam zapravo moro da radim sklekove pre polaska kao pripremu za sverc.
Hoćeš da kažeš da su ga ovi u Cirihu pustili da uradi tranzit kroz CH a da su ga prijavili našima da ga detail check?


Prolazis na zelenu jer NEMA skenera, i jedina provera je stavka broj 3
Kako nema skenera ručnog prtljaga, a pri poletanju (U ovom slučaju opet bi to bila stavka 1, tj. CH)?

i obavezno clan rodbine koji ce da te doceka kao da te nije vido 300 godine. Onom na zelenoj u prolazu pre izlaska pred rodbinu kazes onako smekerski : dobar dan :) i nastavis dalje.
Nisam sad baš siguran kako je beše u Beogradu ali na ostalim aerodromima koje sam posećivao je carinska zona odmah do preuzimanja prtljaga tj. nema tebe ko da dočeka ispred carine koja će te zaustaviti i pretresti. Onako šemerski :)

Lik je najverovatnije pao zbog cijenice da je stavljao u Kargo i zbog toga sto je isao preko Ciriha.
Ne već, kao što neko reče, zato što je m0r0n. I koja je poenta svih faktura ako robu ne prijavljuje? Znači švercer, ćao zdra0
 
Hoćeš da kažeš da su ga ovi u Cirihu pustili da uradi tranzit kroz CH a da su ga prijavili našima da ga detail check?

da, konkretno jer sam iz prve ruke dobio info da su to neke interne regulacije. On u tranzit zoni fakticki nije ni u jednoj zemlji te oni ni nemaju pravo da mu uzmu nista sto ne ugrozava let aviona, sve ostalo moze da nosi. flag-ovanje i prijava end-destinaciji sa druge strane je apsolutno odluka njihovih carinika sto niko ne moze da ih spreci da urade. Tako i sebe obezbede od buducih svercera koji ce da nose tonu stvari a fakture su verovatno upravo za osiguranje od "izgubljenog cargo-a" koje su bile pretpostavljam u rucnom prtljagu. to njima ne treba.

Kako nema skenera ručnog prtljaga, a pri poletanju (U ovom slučaju opet bi to bila stavka 1, tj. CH)?

na poletanju uvek ima skenera, i kao sto rekoh gore, ako ne ugrozava let aviona, aerodrom sa kojeg odlazis nema pravo da ti dira stvari. mozes da poneses sta god oces. Konkretno HK aerodrom jedini u svetu ima zabranu nosenja Li-ion baterija u avione pa je ovaj morao tamo nekog da podmaze sa par evra. Ali konkretno Aerodrom sa kojeg odlazis ne moze da ti zabrani da poneses sta god hoces, samo onaj iz cije tranzit zone izlazis (nikola tesla u ovom slucaju)

Nisam sad baš siguran kako je beše u Beogradu ali na ostalim aerodromima koje sam posećivao je carinska zona odmah do preuzimanja prtljaga tj. nema tebe ko da dočeka ispred carine koja će te zaustaviti i pretresti. Onako šemerski

Nikola tesla je izgleda namerno regulisan tako da ohrabruje sverc. Uzimas torbu sa pokretne i imas 20ak metara do crvene i zelene kapije. onda ide taj "walk of shame" 20 metara i jedan carinik koji stoji tu i vice "dobro vece/dobar dan" pored same zelene kapije i odma iza toga je rodbina koja docekuje. U celom procesu rucni prtljag ti niko ne dira niti gleda.

Sto se faktura tice, moje misljenje je da ih je nosio kako bi mogao da ima pokrice za izgubljen prtljag i povracaj novca a da je naprimer nestala torba u Cirihu on je ladno mogao da kaze: "izgubili ste mi torbe koje sam planirao da prijavim srpskoj carini" i onda da trazi nadoknadu od 70k evra.
 
Istina, treba mu pomoc :D
 
Ako neko hoće 86bitni Win moraće da plati 100 dinara više nego 32bitni :d

110587880593469662133396.jpg
 
Pa brate, sve je jasno 86>64>32. Matematika je neumoljiva. Stvarno je car, otkud mu uopste ideja da razlicito tarifira?
 
veci broj treba duze da se instalira
 
o bozeeee, majko moja sta sve nece da se vidi... joooj ne verujem al instaliranje drajvera , cekaj jer to placas dodatno posle instaliranja sistema ? xD xaxaxaxaxa
 
cudo da se ne cuje eho na toj dubini do koje je usao
 
Svaki put nadmaši samog sebe... taman pomislim ne može grdje, neko ga poklopi, nema ga par dana, ali onda ponovo smanji prag samopoštovanja i javlja se sa novim epohalnim postovima. A šta vi mislite o tome? Hajde da ovde diskutujemo o tome! :d
 
Jeste smesan i neshvacen ponekad, ali covek je samo previse dobronameran za svoje dobro - dok god nije zlonameran, ne treba ga dirati :trust:
 
^ put do pakla poplocan je dobrim namerama :trust:
 
^Slazem se, jer cak ni kad ga neko direktno prozove, on ne ulazi u konflikt, za razliku od vecine nas sa kratkim fitiljom. Screenshot je bio dovoljan, nemojmo sad secirati coveka.
 
dovlagenja ponovo jaše!
 
Ukratko :S:
" Sheriff
• 2 days ago
Ovaj Arap nazovi Krstic i Katar doso ovde haos da pravi poslali ga Amerikanci CIA ovaj bre nije Srbin niti rodjen ovde niti mu majka i otac odavde iz Srbije niti dedu ima sve namesteno Srpski negovori,a deca mnoga stp rodjena po Ameriku i poFranscusku Nemacku nasa govore Srpski ovaj nema pojma sve laz namesteno strani placenik kaki Krstic to namerno mu tako ime postavili Lazar Krstic da izgleda sto Srpskije kao orginal Srbin inace sve strani placenici to pisale i novine Tabloid ko cita ,a iz bosne neke novine rekle za njga da on iz Katar i doso da stiti investicije ko ce dolaziti iz Emirata i Katara da ovde nadgleda i stiti investivcije.Znaci opsti Haos u vladi sve strani placenici kao i to je Vucic za Mi6 agent sto radi za Britance i Miskovic sve banda to izdajnicka po nalogu stranig skluzbi i vlada. "
 
Koji pacijent. Au.
 
i sta ce biti ako kupim za 0.00?
 
Možda i kupiš za 0 :D
 
Nazad
Vrh Dno