Šta je novo?

Anbernic konzole

Stigla mi je danas konzola. Jos nisam kupio memorijske kartice. Je l' postoje neka ogranicenja u pogledu kapaciteta, brzine upisa i citanja? Koliki maksimalni kapacitet kartica konzola podrzava? Je l' neko imao iskustva sa Lexar µSD karticama?
 
Stigla mi je danas konzola. Jos nisam kupio memorijske kartice. Je l' postoje neka ogranicenja u pogledu kapaciteta, brzine upisa i citanja? Koliki maksimalni kapacitet kartica konzola podrzava? Je l' neko imao iskustva sa Lexar µSD karticama?
Sve je bolje od fabricke koja dodje uz konzolu. Generalno se pokazalo kao najbolja opcija da imas jednu manju za sistem i neke lako prebacive igre (ala SNES, GENESIS) i jednu vecu za ostale igre koje neces mrdati.
Na taj nacin lako na sistemsku karticu (16 ili 32gb) radis apdejt sistema i dodajes par giga matorih igara. A druga kartica od 128gb na primer ostaje tu gde jeste :)
 
Stigla mi je danas konzola. Jos nisam kupio memorijske kartice. Je l' postoje neka ogranicenja u pogledu kapaciteta, brzine upisa i citanja? Koliki maksimalni kapacitet kartica konzola podrzava? Je l' neko imao iskustva sa Lexar µSD karticama?
Cek bre? Stigla ti RG35xx H?
 
Kupih powkiddy x55.

Koje su opcije vezano za cfw sad kad je jelos discontinued?
 
Sve je bolje od fabricke koja dodje uz konzolu. Generalno se pokazalo kao najbolja opcija da imas jednu manju za sistem i neke lako prebacive igre (ala SNES, GENESIS) i jednu vecu za ostale igre koje neces mrdati.
Na taj nacin lako na sistemsku karticu (16 ili 32gb) radis apdejt sistema i dodajes par giga matorih igara. A druga kartica od 128gb na primer ostaje tu gde jeste :)
Tako sam i planirao, jednu manju za sistem, a drugu vecu za igre. Malo me to brine oko kapaciteta. Neko je ovde pominjao da Kingston 128GB kad se formatira bude raspolozivo 114GB, a kod Samsunga je 119GB. Sad me to buni, je l' mora bas da bude 64GB za sistem, a 128GB za igre, ili mogu i veci kapaciteti. Ako je za sistem vise nego dovoljno 64GB, onda ne bih uzimao vecu, a za igre sam mislio 256GB, posto vidim da je 128GB knap. Za pocetak sam mislio da napakujem Tiny Best Set GO! a kasnije bih dalje istrazivao.
Koji operativni sistem koristite? Fabricki, GarlicOS, OnionOS, muOS, Batocera, Koriki?

@pinocio
Da, stigla danas.
 
Tako sam i planirao, jednu manju za sistem, a drugu vecu za igre. Malo me to brine oko kapaciteta. Neko je ovde pominjao da Kingston 128GB kad se formatira bude raspolozivo 114GB, a kod Samsunga je 119GB. Sad me to buni, je l' mora bas da bude 64GB za sistem, a 128GB za igre, ili mogu i veci kapaciteti. Ako je za sistem vise nego dovoljno 64GB, onda ne bih uzimao vecu, a za igre sam mislio 256GB, posto vidim da je 128GB knap. Za pocetak sam mislio da napakujem Tiny Best Set GO! a kasnije bih dalje istrazivao.
Koji operativni sistem koristite? Fabricki, GarlicOS, OnionOS, muOS, Batocera, Koriki?

@pinocio
Da, stigla danas.
Za sistem možeš i 16gb a za igre jednu od 256gb za igre.
Fabrički je dovoljan za početak, Garlic je pitanje da li će ikad biti gotovo, Onion je samo za Miyoo konzole, MuOS je super sistem ultra je brz. Batocera je spora kao puž ali najlepša i sa dosta fora, Koriki je stao sa podrškom jer gruvaju batoceru.
Očekuje se do kraja meseca ogroman skok u razvoju sistema pa eto do tad se igraj sa fabričkim.
 
Preporuka za poslednju batoceru v40. Jest mozda sporija, al' je lepa u ... :D
 
Ja sam bacio oko na MuOS, probao sam i svidja mi se jednostavnost :) sad koristim one modifikovane fabricke dok cekam ovaj proboj sa x64 podrskom :)
 
Pa acmeplus je imao ovu izjavu 28.03, pa ocekujem do kraja meseca da bude :D Nema sanse za par dana ali za 30ak ce biti :)

Stay tuned to the GitHub repository because a first 64bit batocera build will be out in the next few days
 
Stigla mi je danas konzola. Jos nisam kupio memorijske kartice. Je l' postoje neka ogranicenja u pogledu kapaciteta, brzine upisa i citanja? Koliki maksimalni kapacitet kartica konzola podrzava? Je l' neko imao iskustva sa Lexar µSD karticama?
Ja koristim neku Transcend od 256 giga. Mislim da je po spec 130/100.
 
Momci, sta preporucujete za povremeno igranje, kao sekundarna konzola (pored Switcha):
  • rg355xx (plus)
  • r36s
  • Miyo Mini Plus
 
Momci, sta preporucujete za povremeno igranje, kao sekundarna konzola (pored Switcha):
  • rg355xx (plus)
  • r36s
  • Miyo Mini Plus
Ni sam nisam znao sta da izaberem i odlucio sam se za RG35xx H i posle gledajuci razne utiske na youtubu mislim da se nisam prevario. Inace danas se napokon promenio status posiljke na sajtu poste, i gledajuci neke ranije statuse, konzola bi trebalo sutra ili u petak da je kod mene, nadam se da nece smisliti nesto pa da me ponovo zakaci vikend i jos 3 dana cekanja
 
Mislim da cu probati R36S zbog podrske za PSP i n64.
Porucujem, pa javljam utiske.
 
Koja od ovih handheld konzola ispod 100e ima najkvalitetnije analoge (pečurkice)? Ja sam uzeo Miyo Mini Plus ali nema tabačina bez pečurkica, bar ja ne mogu da se naviknem na d pad.
 
Koja od ovih handheld konzola ispod 100e ima najkvalitetnije analoge (pečurkice)? Ja sam uzeo Miyo Mini Plus ali nema tabačina bez pečurkica, bar ja ne mogu da se naviknem na d pad.
Nemam iskustva da bih ti pomogao, ja sam uzeo H model najvise zbog pecurkica, al me je frapiralo to da u svim video recenzijama gotovo niko ne koristi pecurkice dok testira konzolu
:unsure:
 
Ovo što sam gledao na par modela, nekako su plitke, bukvalno u ravni budu (ili mi se bar tako čini), to mi ne bi odgovaralo nikako.
 
Koja od ovih handheld konzola ispod 100e ima najkvalitetnije analoge (pečurkice)? Ja sam uzeo Miyo Mini Plus ali nema tabačina bez pečurkica, bar ja ne mogu da se naviknem na d pad.
Verovatno je RG35xx H najbolje sa analozima što možeš kupiti ispod 100e, barem trenutno. Ali situacija se menja iz dana u dan.

Možeš da pogledaš i Trimui Smart Pro.

Ovo što sam gledao na par modela, nekako su plitke, bukvalno u ravni budu (ili mi se bar tako čini), to mi ne bi odgovaralo nikako.
Proizvođači gledaju da budu što ravniji sa ostatkom kućišta da ne bi kačili dok se konzola stavlja u džep, da bude "pocketable". A ovih dana sam naleteo na Boyhom M17 na Aliju, koji je izgledom kopija Switch Lite i analozi su mu značajno iznad kućišta. Ali ne znam ništa o tom M17, pa je najbolje da istražiš po netu. Cena mu je trenutno $41. Tu je i neki RGB10 MAX3 od $90, koji podržava i PSP i N64 emulaciju. Kao što rekoh, situacija se menja iz dana u dan. Mnogo je teško pohvatati sve novine. :D

Ja sam poručio RG353V, naleteo po dobroj ceni na Aliju.
 
Koja od ovih handheld konzola ispod 100e ima najkvalitetnije analoge (pečurkice)? Ja sam uzeo Miyo Mini Plus ali nema tabačina bez pečurkica, bar ja ne mogu da se naviknem na d pad.
Nijedna :)

Sve je to switch style, malo i neprecizno plus uvučeno u kućište. Skuplji handheldi imaju hall effect ali opet malo, tek kada budu ugradili full size sa gamepada biće vredno korišćenja. Ali to će biti na većim uređajima.
Ja mogu igrati RE4 na tome, neku bržu igru nema šanse.

Recimo ja imam omanje ruke ali meni i RG405V ima male dugmiće, dpad i generalno je skučen. RGB30 je nešto bolji. Miyo Mini i slično ne bi mogao koristim.

Najbolji dpad je Segin (Anbernic Arc), i Pocket 4, analog nigde nije sjajan, dugmići opet na Arc.
Meni lično pocketable ne znači puno, nikada nisam nosio napolju handheld a pogotovo ne u džepu.

Na RG405V nisu uvečene pečurke ali su krute i ograničenog radijusa kretanja skoro ko na RGB30. Kada uzmem 8bitdo ultimate u ruke posle ovih konzolica, pa skoro ko prelaz sa onog thinkpad džojstika na miš :D
 
Poslednja izmena:
Imam rgb30 i r36s i vise igram na r36s, ne mogu da verujem da tako jeftina konzola radi tako dobro i da ima dobar ekran. Mnogo jace bolje nego na rgb30 koji je takodje odlican ali nekako vise cackam r36s :)
 
Ja se igram najviše na RG405V, trenutno Soul Reaver na Dreamcastu. Moja sledeća konzolica ovog tipa biće unapređena varijanta RG556.
 
Imam rgb30 i r36s i vise igram na r36s, ne mogu da verujem da tako jeftina konzola radi tako dobro i da ima dobar ekran. Mnogo jace bolje nego na rgb30 koji je takodje odlican ali nekako vise cackam r36s :)
Moj brat hvali taj r36s, tako da ću to i naručiti...a ima više tih kineskih konzola, voli te retro igre i bavi se tim sa oduševljenjem... rekao mi je da baš tu konzolu kupim...
 
Koja od ovih handheld konzola ispod 100e ima najkvalitetnije analoge (pečurkice)? Ja sam uzeo Miyo Mini Plus ali nema tabačina bez pečurkica, bar ja ne mogu da se naviknem na d pad.
Ako si navikao na klasicne analogne pecurkice na full size gamepadovima mozda ces imati problem.
Neko pomenu trimui, ja kad sam uzimao Powkiddy x55 premisljao sam se izmedju njega i trimui smart pro. Ne zna se sta je sitnije na trimui, da li dpad ili anologni, znam da je stvar navike ali za mene neupotrebljivo.
 
Stigla RG35xx H. Otvorio sam je i pokusao startovati medjutim nista sem sto svakih dvadesetak sekundi izadje na ekranu poruka GAME OVER nista se ne desava. Da li to znaci da je dosla prazne baterije ili? Jel ovaj punjac odgovara za punjenje? Pitam jer mi ostalo u secanju da konzola ne voli bas sve punjace



Evo i jedna slicica



i da 530 dinara troskovi, kinez vrednost napisao na 16e
 
Jel imaš u njoj memorijsku karticu? Sa nje podiže OS.

Punjač odgovara.
 
Odgovara taj punjač.

Ja punim na Apple 12W USB-A punjaču od iPad-a (5.2V - 2.4A), ako se još neko dvoumi šta je sve podržano.
 
Nisam siguran po kojem kriterijumu su mi za RG35xx Plus naplatili oko 1100 dinara, dok je neko drugi platio i više. Čini se da ne postoji jasno utvrđeno pravilo ili standard, već da se troškovi procenjuju na osnovu nečega što nije transparentno. :) Bilo bi divno kada bi postojalo jasno definisano pravilo kako bih mogao da unapred predvidim troškove, s obzirom na to da smo se svi oslanjali na pretpostavku da pošiljke ispod 50 evra ne podležu carini. Međutim, čini se da carinici to ne uzimaju u obzir, bez obzira na iznos koji platimo.
 
Nazad
Vrh Dno