Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Dobro je, pošto mi je pun magacin ne bih imao gde da smestim robu :D
 
Moram da pohvalim Ananas, posle duzeg vremena je kvalitet iskustva kao nekad. Brzo i sve spakovano perfektno sa zastitnom ambalazom protiv razbijanja i papirima za ispunu. Stiglo je za malo vise od 24 sata od trenutka porudzbine. Poruceno 24. aprila u 21h, stiglo 26. aprila u 09h.
Sve je stiglo iz magacina "Ananas skladiste - ANANAS" Prva Centralna Radna 4, ali nije sve poruceno od Sparka A-brzo.
Nazalost nije dostava M&M do vrata, vec CityExpress pa sam morao da silazim ispred zgrade. :)

Stigle su mi jutros dve posiljke, jedna iz dela porudzbine i jedna komplet posiljka sa drugog naloga. Ono sto je interesantno ta druga porudzbina je bila sastavljena od nekoliko prodavaca, razne vrste robe: par flasa vina, oprema za kupatilo, slatkisi, paradajz u flasi :D
Ukupno 4 firme, ali sve je stiglo iz tog glavnog skladista odakle salje i Spark A-brzo. Sto znaci da ostale firme polako pocinju da koriste Ananas kako je zamisljeno, da drze inventar kod njih u skladistu i koriste njihove usluge pakovanja i slanja robe po Amazon dropshipping modelu.
 
Auuu, 12:08 i gotovo završeno. Ujutro rano još dnevni vaučer nije aktivan, a sad kad da proverim šta je za danas ono kraj.
Piše li negde u koliko sati ujutro vaučeri postaju aktuelni za taj dan.
 
Malo pre 12 pokušao da naručim i ne radi vaučer. Ja ne znam ko to kupuje i koliko je vaučera kada nikad nema ?
Sada sam našao ponudu koja mi odgovara, ali ako u ovoj akciji ne budem uspeo da kupim ovo što sam hteo, više neću kupovati na Ananasu jer džabe je jeftinije ako svako dan treba od ujutru do podne da gledam, a i ako gledam pitanje je da li ću da stignem da kupim. Pritisak mi je sigurno 200.
Malo pre 12 pokušao da naručim i ne radi vaučer. Ja ne znam ko to kupuje i koliko je vaučera kada nikad nema ?
Sada sam našao ponudu koja mi odgovara, ali ako u ovoj akciji ne budem uspeo da kupim ovo što sam hteo, više neću kupovati na Ananasu jer džabe je jeftinije ako svako dan treba od ujutru do podne da gledam, a i ako gledam pitanje je da li ću da stignem da kupim. Pritisak mi je sigurno 200.
Inače sam u globalu zadovoljan sa Ananasom, bolje nemamo, ali ovo je blago rečeno zajebancija. (ne znam da li je dozvoljena reč na forumu, izvinjenje unapred ali ne znam bolju reč)
 
Poslednja izmena:
Auuu, 12:08 i gotovo završeno. Ujutro rano još dnevni vaučer nije aktivan, a sad kad da proverim šta je za danas ono kraj.
Piše li negde u koliko sati ujutro vaučeri postaju aktuelni za taj dan.
Inače preko kompa i dalje stoji akcija, dok je na aplikaciji završena. I sad će neko pola sata da gleda da bi mu na kraju rekli da kupon ne važi.
 
Piše da je završeno i preko kompa.
 
Poslednja izmena:
I kod mene pise da je zavrseno (PC).
 
I meni je stajalo da je aktivan vaucer u trenutku kad sam krenuo na placanje, ali vec nije prolazio. Ja se odjavljujem sa mailing liste definitivno :D
 
Za kupce kratak život vaučera nema smisla, ali za ANANAS sigurno ima. Oni puštaju određeni broj vaučera, a nekada u toku dana povećaju kvotu. Takođe, što kraće traje vaučer veća je šansa da kupac brzopleto obavi kupovinu, proizvoda koju mu ni ne treba ili neadekvatnog proizvoda. To se donekle može preduprediti pravljenjem i ažuriranjem liste želja i unapred spremljenom korpom.
 
Meni su vratili novac posle 24h od mog otkazivanje porudžbine.

Naručio vox mašinu za sušenje veša uz kod od 1000 din, sutradan je kod bio 2500 i ja otkazao porudžbinu i kreirao novu sa većim popustom. Evo sutra mi stiže mašina. I bez tih popusta je mašina bila jeftinija 4k nego na drugim mestima.

Živ bio ananas da pevadu i da igradu mu deca i kuj ga koristi.
Stigla mašina. Pozvali su me sat vremena pre isporuke, momci je uneli i raspakovali. Iskustvo kao i obično 10/10.
 
Stigao paket od Only Brandsa bez problema. Malo su preterali sa lepljivom trakom, cela soba mi smrdi na selotejp.
 
Stigao paket od Only Brandsa bez problema. Malo su preterali sa lepljivom trakom, cela soba mi smrdi na selotejp.
Better safe than sorry

Meni delimično spakovan paket (1 stvar fali od 11) ali ok, svakako se vaučer računa na ostalo. Ja onda mogu da očekujem paket u ponedeljak, jer sam ga juče naručio.
 
U manjim mestima nema dostave subotom. To su poste koje rade do 14 i slicno ali moze u posti da se podigne ako je post ekspesom stiglo.
 
Koja im je ovo fora? Cemu bodovi?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240426_144855_Gmail.jpg
    Screenshot_20240426_144855_Gmail.jpg
    146.5 KB · Pregleda: 124
Za kupce kratak život vaučera nema smisla, ali za ANANAS sigurno ima. Oni puštaju određeni broj vaučera, a nekada u toku dana povećaju kvotu. Takođe, što kraće traje vaučer veća je šansa da kupac brzopleto obavi kupovinu, proizvoda koju mu ni ne treba ili neadekvatnog proizvoda. To se donekle može preduprediti pravljenjem i ažuriranjem liste želja i unapred spremljenom korpom.
Ne verujem da imaju koristi od ovakvog načina obmane kupaca. Dobar deo kupaca bude samo iziritiran i odluči da napravi kupovinu direktno iz drugih manjih radnji. Na primer ja.

Što se tiče brzopletnih kupovina i kupovanja gluposti tek da bi se iskoristio vaučer, zbog toga kasnije bude i mnogo povrata, što im samo pravi dodatni posao.
 
Rekao bih da je veliki broj loših poslovnih odluka posledica nedostatka znanja i iskustva. To je u suštini jedna od najvećih prepreka rasta i razvoja privatnog sektora u državi.
 
Nazad
Vrh Dno