Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Nisam kupovao ništa, ali na sajtu piše

Proizvode koje poručiš možeš platiti karticom (Visa, MasterCard, Maestro i Dina) ili pouzećem (isključivo gotovinski).

 
Danima ne radi placanje… Nigde nikakav info kad ce da omoguce kupovinu, trenutno sajt sluzi kao izlog. Zivo me interesuje dal je ipay.rs imao neki veliki breach pa da to sad resavaju.
 
Pa valjda im NBS ukinula dozvolu? I to dok ne rese sa NBS nece biti omoguceno placanje.
 
iPay nije Miskovicev, valjda.
 
Ovde postalo kao na pijaci. @scylla molim za citat informacije?
 
Srpski Amazon, kakav besmislen naziv i poređenje. Ovo je Amazon ali iz 2003 u najboljem slučaju.
 
Kakva žutara od informacije.
Ima li šta bolje, relevantnije?
 
@zamzung nema ali i da ima nista ti ne znaci.

Ako uzmemo u obzir to da su krenuli u kampanju i posle 3 dana prestali da kace bilo sta po drustvenim mrezama i da reklame vise nema nigde, onda je cinjenica je da ovo nece jos dugo proraditi, ako uopste i proradi.
 
Evo da dodam par info sa trgovacke strane price.
Ekipa koja stoji iza svega je stara ekipa sa "tako lako". Ne bas srecna platforma slicnog tipa. Deo tih ljudi sa tako lako je otisao na sopster, a deo ovde.
Trgovac koji zeli da saradjuje sa ananasom mora da potpise ugovor od preko 30 strana u kome komplet skidaju gace pred ananasom. Izmedju ostalog, trazi se i da im se omoguce maksimalni popusti sta god to znacilo i kako god se to moze kontrolisati. Ananas logistiku organizuje samo za sebe i prema svojim kupcima. Trgovci koji prodaju nesto na ananasu sami moraju da dostave taj artikal besplatno bez obzira na cenu istog. Uz ovu informaciju, sam ananas odmah predlaze ulistavanje samo skupih artikala kako bi cela stvar bila isplativa. Postoji mogucnost skladistenja u njihovom skladistu, ali to se placa. Dakle, to je komisiona prodaja gde oni dobijaju pare da drze to kod sebe. Ananas takodje ima mogucnost da sam bira artikle koje ce ulistati od dobavljaca sa kojim je potpisao ugovor. Obavezno je bezuslovno vracanje artikala. Tamo gde bi trgovac razmislio o povratu usled moguce stete ili smanjene vrednosti robe, direktno se resava u korist kupca.
Sve ovo se prihvata zarad obecanja o astronomskim prodajama i uspehu platforme koje se tek ocekuje.
Ja to sada vidim kao jednu kulu od karata koja izgleda impresivno dok se ne urusi. Oni apsolutno nista ne ulazu u robu i lager i zavise samo od trgovaca koji zele da rade sa njima. Onog momenta kada to stane, cela prica pada u vodu.
Najveci deo robe im je trenutno tehnicka roba. To je ono sto je najpopularnije, a tih uvoznika je jako malo. Veliki lanci nista ne uvoze i nece se upustati u celu tu pricu jer vec imaju svoj marketing. Mali distributeri sa jeftinijom robom moraju dobro da zagrizu kako bi sistem bio isplativ jer slanje paketica od po 500rsd nema logike.
 
Ananas je za sada primer kako se e-commerce ne radi, za vreme praznika kada ljudi najviše kupuju, njima platni sistem ne funkcioniše. Možda za par godina neko stručniji pokupi koncept i odradi bolju realizaciju.
 
Problem je u nasim praistorijskim finansijsko/poreskim zakonima, koji nemaju regulativu za ovakvu vrstu poslovanja.
 
To mislim da je izgovor, ukinut im je platni sistem istog trenutka kada su krenuli da prodaju ajfone na sniženju i otimaju deo kolača operatorskim i trgovačkim kartelima.
 
Mda, ajfoni se prodaju kao alva u Srbiji, to je glavni razlog...
 
Pa ovi na Ananasu su išli bolje nego alva dok ih nisu lupili po ušima.
 
Uvak nam ostaju Mađari.
 
Ma uzima se u kesu od svercera samo tako.
Što je najgore, prodaje se iako su skupi kao otrov. Ne toliko najnovije verzije, ali idi jednu ili čak dve unazad i eto korisnika.

E sad, u većini slučajeva su to neke rate, dilovi i pozajmice da se uzme telefon.
Uzima se u kesu od svercera samo tako. Pogledas prosecnom Madjaru ocene na KP, bar jedan ajfon proda svaka dva dana.
 
Gomila iznetih gluposti od "novinara". Danas svako piše tekstove, i ko se razume u određene teme i ko ne. Ovaj izgleda kao da je sa utakmice izveštavao novinar koji piše recepte i vodi emisiju o kuvanju.
 
@probotzor umesto što se praviš naivan, vrati se par postova u nazad i pročitaj da je moderator vrlo jasno stavio do znanja da Benchmark nije politički forum i da bilo kakvo pominjanje politike, u ovoj ili onoj varijanti, neće biti tolerisano.
Dodatne komentare o tome gde je dno ovog foruma zadrži za sebe.

Ako ti se ne dopada, izlaz se nalazi u gornjem desnom uglu foruma na linku Log Out.

I ja bih voleo da Ananas radi jer je konkurencija dobra za nas, krajnje korisnike. Stoga diskusija treba da ide u tom smeru, a ne o tome ko je koga podmazao i sl. Dovoljno je što je to naša realnost, ne moramo o tome da diskutujemo i ovde.
 
Poslednja izmena:
Pa i ti bi mogao da prestanes da se pravis naivan i nazivas moj komentar politickim. Veze to nema sa politikom vec sa tom grupom ljudi koja je eto na vlasti, a izmedju ostalog dominira uvozom i prodajom tehnike i slicne robe.

Vau rekao sam rec "vlast", izuzetan politicki komentar...

Ne brini se, nece distributeri prekinuti saradnju sa Benchmarkom zato sto clanovi foruma nesto pisu, nema potrebe za cenzurom.
 
Komentar ti jeste bio politicki i za FB zute strane, gde im je i mesto.
I batalite Bench iz ovakvih prica, cemu kleveta...
 
Zahvaljujemo se članu @probotzor za učešće na forumu, ali ovakve komentare nećemo tolerisati.

Bilo kakve insinuacije na temu saradnje Benchmarka sa bilo kime bez ikakve potrebe i dokaza nemaju mesto na forumu. Ko to nije u stanju da shvati, neće imati prilike da učestvuje, niti ćemo mi da trošimo vreme kako bi nekoga ubedili u bilo šta.
 
o tome ko je koga podmazao

Dok ne krene tema u drugom pravcu. Mene i kolge će danas da podmaže jedno prase. Jubilej, 20 godina staža. Jubilara nagrada.

Za Admina. Posle koliko godina staža i tekstova, ovde na forumu, da dobijem neku bolju "titulu" od "3.5" Floppy" ?

(y)
 
Dok ne krene tema u drugom pravcu. Mene i kolge će danas da podmaže jedno prase. Jubilej, 20 godina staža. Jubilara nagrada.

Za Admina. Posle koliko godina staža i tekstova, ovde na forumu, da dobijem neku bolju "titulu" od "3.5" Floppy" ?

(y)
Ovih nedelja radim na ažuriranju opštih pravila, polisama i titulama - postaćeš moderniji uskoro :)
 
Nazad
Vrh Dno