Šta je novo?

AMD RX 7000 (RDNA 3)

^ bitno da ima napred ventilatora da dobije vazduha koliko toliko, mada po ovim temperaturama sto si naveo kartica je brutalna. Vidi se na slici da je masivna, ogroman hladnjak…. Neka te lepo služi i uzivaj u 4K na visokim FPS 😀. Ako ti nije problem da uradiš superposition na 1080p extreme, zanima me u poređenju sa 4090 kolika je razlika. Sve je ok sa YT recenzije ali volim iz prve ruke da vidim.
 
Pridružujem se čestitkama!

I ja bih voleo da vidim neke testove, posebno jer imam flagship iz 6000 serije pa mi je interesantno da uporedim :)
 
^ na osnovu toga može da se vidi razlika u snazi, lakše će ljudi kalkulisati i u novčanom delu jel im se isplati razlika snage uz na primer mnogo veću doplatu
 
7900xtx je odlična kartica ja sam hteo da nabavim 7900xtx ali naravno kada sam dobio 4070ti pojavilo se nitro...Marfi je čudo...
 
@panther_
Hvala, pogledaću. I inače pratim po yt ali je, kao što reče kolega, lepše iz prve ruke :)
 
^ bitno da ima napred ventilatora da dobije vazduha koliko toliko, mada po ovim temperaturama sto si naveo kartica je brutalna. Vidi se na slici da je masivna, ogroman hladnjak…. Neka te lepo služi i uzivaj u 4K na visokim FPS 😀. Ako ti nije problem da uradiš superposition na 1080p extreme, zanima me u poređenju sa 4090 kolika je razlika. Sve je ok sa YT recenzije ali volim iz prve ruke da vidim.
Evo rezultata, sve default.
Ako koga zanima još neki test, tu sam. :)
 

Prilozi

  • SS 1080p Extreme.jpg
    SS 1080p Extreme.jpg
    221.9 KB · Pregleda: 56
^ prednost je na strani 4090 nekih 25% u ovom sintetickom testu. Jel tajna koliko si je platio, zanima me odnos snage i cene u poređenju sa 4090. Ako ne sme da se napise u temi možeš i na PM.
 
1200 ravno, fiskalni račun i 4 godine garancije.
 
4080 ima nešto trunku ispod 18 000, zapravo ne deluje loše u ovom poređenju. 7900XTX je brutalna sa sirovom snagom. :)
 
1200 ravno, fiskalni račun i 4 godine garancije.
Bome odlično uloženo za dobijeno. Svaka čast za karticu koliko je dobra sto si naveo pre par postova. Još jednom neka te lepo služi i deri opušteno u 4K😀
 
Ma u rasteru je AMD za petama Nvidi-ji.
Ali tehnologije koje idu uz snagu, moraju da porade na tome
 
^ bitno da su blizu, ova i prošla generacija je za vratom nvidia. Onog momenta kad budu bolji nvidia će morati spustiti cene. Ovako su svesni da imaju bolju karticu i mogu staviti cenu kakvu god hoće.
 
Nisu ni blizu, ni sa prošlom arhitekturom ni sa aktuelnom ako su i pravili neke izmene.
 
^ gde nisu ni blizu?
 
Ma u rasteru je AMD za petama Nvidi-ji.
Ali tehnologije koje idu uz snagu, moraju da porade na tome
To je samo kratkorocno. Vec sledece godine ce biti puno vise igara koje podrzavaju FSR3 i Lumen RT nego li DLSS3 i RTX.
Sve te zatvorene nVidia tehnologije su kratkog daha i budu zamenjene otvorenim standardima.

Poprilicno sam siguran da ce za 2-3 godine 6800XT biti brza u tada aktuelnim igrama od 3080 kao i 7900XTX biti egal sa 4090 RTX.
Ne znaci onome ko menja svaku generaciju ali ko kupuje jednom u 5 godina, AMD je dugorocno bolji izbor.

Edit: Izabrao sam 3080 umesto 6800XT samo da vidim RTX by nVidia. HDR na krstenom ekranu dodaje mnogo vise na kvalitet slike od rejtrejsing refleksija... izvikana tehnologija.
Zaboravih da napomenem, FSR3 ce raditi i na RTX 3000 i RTX 2000, DLSS3 nece nikad.
 
Poslednja izmena:
Koliko god glupo zvucalo, jeste.
 
Mislim da na kraju krajeva treba gledati rezultat u igrama koje su nam ciljna grupa. Sta nam u tom domenu vise odgovara u smislu korelacije FPSa i kvaliteta prikazane grafike, odredjenu graficku treba i kupiti i ne lelemuditi previse da li je nesto gimmick ili nije ;)
 
Poenta je da AMD ponuda nije dovoljno dobra da bi ljudi počeli više da ih kupuju umesto nVidia kartica. Tržišni udeo AMD kartica stalno pada, znači nešto ne rade dobro.
Ni Boža ih nije preporučio za aktuelnu midrange konfiguraciju.;)
 
Ne valja im marketing dok nvidia razbija na tom polju.
Ono sto sam pominjao, 6800XT vs 3080 evo rezutata iz friske igre:



Bese 3080 vazila za primetno brzu kartu? A kad se upali RT ostavi 6800XT u prasini?
Sada u RT 6 fps prednosti za nvidiju.
Da prave veliku razliku mogu samo kada plate razvoj igre, gde ne sponzorisu razvoj se vidi pravi odnos snage.

Posebno zanimljivo kako se topi prednost 4090 nad 7900XTX u 4K RT.
Drajveri za 7000 jos ne koriste pun potencijal hardvera, dok nV dostigne top performanse do 6 meseci po izlasku.

Takodje se vidi koliko je 900 evra za 4070ti bacanje para, u 4K RT. To je mid range kartica sa high end cenom.
 
Poslednja izmena:
Pade svjetski rekord u više kategorija, sve stock uz malo undervolt :)
Zato sto 3DMark gleda CPU+GPU kombinaciju a retko ko ima Ryzen 7700 non-X. 17500+ GPU score je neki respectable OC rez u Time Spy Extreme

Tako sam i ja obarao "svetske rekorde" sa 5800X3D i 6600XT, ko niko normalan nema. :D
 
Ma znam, but still :D oko 80 ljudi ima ovu kombinaciju a da su verifikovali rezultat. Overklokom ću se baviti sjutra... :)
 
I meni je bilo toplo oko srca kad sam video da imam najbrzi 5800X3D+6600XT kombo, pa razumem :D
 
Nazad
Vrh Dno