Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Tako meni preko HDMI nije htelo, a preko DP je htelo.
 
Ma bas sam se izmaltretirao. Gasio monitor, pc, cupao kablove, cekao 5-6 min pa ponovo povezivao, drajveri novi. Jedino je ostao DP ali nemam drugi kabli da probam.
 
Ako ne baca sliku ni u BIOS-u, teško da je do drajvera. Probaj ručno da odabereš ulaz na monitoru, mada bi trebalo sam da prepozna. I probaj drugi kabl, ili isti kabl na drugom računaru
 
Probao sam i auto i rucno ulaz na monitoru, nece. Ma vracam kabli necu da gubim vreme.
 
Grafika ubacena. Temperature su oko 60c pod loadom i uopste se ne cuje. Fps je negde znacajno skocio, a na drugim igrama je stabilniji na visokim ciframa.

E sas krecu problemi 😒
Prvo sam primetio da mi twitch stream u fullscreen laguje i freezuje se, a kad ugasim fullscreen vrati se u normalu. Fixovao sam sa gasenjem mpo.

Overwatch kada pokrenem ode cpu na 100% i tako 5 minuta je neigriv i onda bude sve ok.

GTA V nece da izbaci iz procesa, ostane u pozadini dok ga rucno ne ugasim u taskovima.

To je ono sto sam uspeo da testiram za sad, dok wow i csgo rade ok, csgo malo sporije udje u mapu.

Da li ste imali slicne probleme? Da li raditi svez windows?
 
Gledaj hotspot a ne edge temperaturu.
 
Gledaj hotspot a ne edge temperaturu.
Hotspot je bio 60c edge 59c. Nisam dovoljno dugo igrao, ali generalno sam pre odmah skakao u vise temperature.

Jedino ne znam sta da radim sad, da li google i fixovati jedno po jedno ili sistem odmah...

Takodje, SAM nisam palio, odnosno kod Intela se drugacije zove i koliko sam ukapirao za razliku od SAM kod Intela zna da radi losije pre nego bolje.
 
Nikad nisam video samo 1C razlike pod opterecenjem od kako su razdvojili ta dva ocitavanja... u idle jesam.
 
Evo meni u idle dva!
U load-u naravno, 20-25 :)
 
Evo odigrao sam 2 sata Overwatcha i rezultati su sledeci. Cini mi se da je to ok?

Screenshot_1.png

Sto se tice 100% CPU usage kada pokrenem igru, to izgleda ima neke veze sa samom igrom i amdom, a u nekim slucajevima i nvidiom. Svaki put ocitava opet sharder-cache i par minuta je igra neigriva, posle toga sve ok.
 
Rezultati skroz OK.

Ipak je 15C razlike, a ne 1C :).

Mozes da probas undervolt, mislim da ti je 1150mV maltene zagarantovano na 6650XT da ce raditi, a verovatno moze i 1125.
 
Evo odigrao sam 2 sata Overwatcha i rezultati su sledeci. Cini mi se da je to ok?
I meni kad igram NBA 2K hotspot temperatura retko prelazi 60 stepeni, ventilatori se tek ponekad uključe. Shadow of Tomb Raider ne prelazi 80 hotspota sa sve Ray Tracing.om. Ali kad opalim RDR2 to je druga priča, da vidiš kako hotspot prelazi stotku kao od šale.
Probaj nešto zahtevnije pa da vidiš onda temperature.
 
Nisam 100% siguran ali mislim da ima. On upari krive i onda uzima maksimalne vrednosti i po tom kontroliše ventilatore.
Ja imam vodeno hlađenje na procesoru pa mi ventilatori kućišta za njega i nisu bitni tako da se nisam previše igrao na tu stranu.
Nasao sam JayZ2c video koji objasnjava sta i kako, u sustini isto sto i SpeedFan radi sa malo modernijim interfejsom.
Koliko rezidentno memorije i CPU uzima Fan Control? Nisam sad kuci, ali SpeedFan znam da je nesto smesno tipa 0.1%-0.2% CPU i 3-4MB RAM.
 
@Ostoja
Ma teži nuli.
Ono što je meni takođe super (ne znam da li druge aplikacije to imaju) je da tvoju konfiguraciju čuva u običnom json-u tako da pri eventualnoj ponovnoj instalaciji samo importuješ i teraš.
 
SpeedFan ima .cfg (ili je .ini?) koji sacuvas, ali je prevazidjen. Meni je radio posao jer mi masina nije cutting egde, ali promenom grafike otpade jedan deo funkcionalnosti...
 
Fan control ima mogucnost da ubrza ventilatore u kucistu za ubacivanje i izbacivanje vazduha, i ako Graficka krene da se greje a procesor je hladan , i ako procesor krene da se greje a graficka je hladna, kao sto kolega kaze upari krive, sto kod fabrickog sofvera je sve vezano za procesor i ako igra vise opterecuje grafiku a manje procesor ventilatori se sporo vrte i dolazi do zadrzavanja toplog vazduha i pregrevanja. Genijalan softver jos da napravi neko za Rgb jedan programcic da sve preko jednog moze bilo bi extra.
 
Fan Control je mama ako zelis da kontrolises bilo koji fan u kucistu na osnovu nekog parametra ( GPU hotspot na primer )

1686674637032.png
 
Sveo se izbor na ove 3 6600:
PowerColor AXRX
ASRock Chalenger
XFX RX-66XL8LFDQ

Kontam da nema neke veće razlike, osim možda u hladnjaku, pa ako neko ima iskustvo, preporuku... Cena za sve tri je tu negde oko 26K RSD.
 
Mada generalno gledano, nećeš pogrešiti koji god da uzmeš. Ne opterećuj se previše.
 
Oprostite ako pitanje nije za ovu temu. Razmisljao sam da se ponovim novom grafickom kartom (rx570 trenutna), i deluje mi kao da 6600xt ulazi u uzi izbor, a i u budzet (~250e na kp). Ono sto me trenutno brine je koliko je ostatak konfiguracije usko grlo?
Komponente su:
Intel i5 6600k@4,2ghz
Asus Z170 PRO GAMING
Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8gb
Target je 1440p, da radi ok nista suludo sto se tice fps-a, ali da bude barem 60+ :D
Da li je ova grafa overkill ili eventualno postoji bolji izbor, ne bih menjao ceo komp, ali bi bilo ok da je graficka novija tj da ne mora da se menja posle 2god ili slicno.
Konkretan model je dobrodosao. Hvala unapred.
 
Bice usko grlo kako god okrenes, krenuo sam da kucam poruku misleci da 6600k ima 6 jezgara, ali sa 4c4t procesorom se neces usreciti.
 
Oprostite ako pitanje nije za ovu temu. Razmisljao sam da se ponovim novom grafickom kartom (rx570 trenutna), i deluje mi kao da 6600xt ulazi u uzi izbor, a i u budzet (~250e na kp). Ono sto me trenutno brine je koliko je ostatak konfiguracije usko grlo?
Komponente su:
Intel i5 6600k@4,2ghz
Asus Z170 PRO GAMING
Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8gb
Target je 1440p, da radi ok nista suludo sto se tice fps-a, ali da bude barem 60+ :D
Da li je ova grafa overkill ili eventualno postoji bolji izbor, ne bih menjao ceo komp, ali bi bilo ok da je graficka novija tj da ne mora da se menja posle 2god ili slicno.
Konkretan model je dobrodosao. Hvala unapred.
Predlazem rx7600 umesto 6600xt...
 
Bice usko grlo kako god okrenes, krenuo sam da kucam poruku misleci da 6600k ima 6 jezgara, ali sa 4c4t procesorom se neces usreciti.
Tako sam nesto i kontao, samo nisam siguran u kojoj meri usko grlo? :D Ne bih preplacivao neke starije karte u slucaju da se sutra odlucim da radim upgrade platforme, pa da ne bude "jao sto nisam".
@Sean trolujes? :D Sto jos jacu kartu ako je i 6600 previse? :)
 
Sve zavisi od igre. CoD, TLoU part 1 i slicni noviji "teskasi" ce verovatno ocajno da rade, ali Valorant, Fortnite, Doom, GTA i sl koje nisu toliko zahtevne za CPU ce raditi OK. Koje igre konkretno mislis igrati?
 
Trenutno Diablo IV, ali generalno PS ekskluzive pikam na konzoli, ne mogu da kazem da igram neke preterano zahtevne igre, ali eto tog diabla cu jahati neko vreme...
 
NEces s njom imati nekih prevelikih problema, ali nemam iskustva iz prve ruke
 
Sad sam u dilemi, rx6600 u domaćoj radnji za oko ~220e ili rx6650xt za 250 od madjara? 🙄🤔
 
Nazad
Vrh Dno