Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

6900XT 2800-2150.JPG

Malo sam je odvrnuo, da vidimo šta može ova vodena 6900XT.

Paaa, onako.
Nisam nešto ganjao u mhz max klokove,
Po def je nameštena na 2579mhz, ali stalno radi na boost-u od 2621mhz.
Kada povećam power limit za max 15%, koliko je dozvoljeno, core clock može na 2800 da se namesti, ali sama kartica dobacuje do 2762 mhz.
Memorija, ništa posebno sa 2150 mhz. Brljavila je kada sam probao 2200mhz, a GPU na 2850 je počeo da brljavi.

Kao što rekoh, može to još malo gore za 10-20 mhz verovatno, ali s obzirom da je gain u FPS-u oko 10%, realno se ne isplati zatezati je do maxa.
Temperatura sa silent podešavanjem fanova i quad 480x60mm debelim radom je 55C pri OC-u, a kada se zavrte serverske delte od 35mm na 50%, spusti se na 42C u Unique benchu i OC-u. Preko 50% ne smem ni da ih zavrtim, ima komp da oduvaju. :)
U osnovi, namontiraj je na def i ne lelmudi mnogo sa OC-om, pošto je gain malen, a sve se i ovako vrti na max u 2k rez bez problema.
 
Pogledajte prilog 365746

Malo sam je odvrnuo, da vidimo šta može ova vodena 6900XT.

Paaa, onako.
Nisam nešto ganjao u mhz max klokove,
Po def je nameštena na 2579mhz, ali stalno radi na boost-u od 2621mhz.
Kada povećam power limit za max 15%, koliko je dozvoljeno, core clock može na 2800 da se namesti, ali sama kartica dobacuje do 2762 mhz.
Memorija, ništa posebno sa 2150 mhz. Brljavila je kada sam probao 2200mhz, a GPU na 2850 je počeo da brljavi.

Kao što rekoh, može to još malo gore za 10-20 mhz verovatno, ali s obzirom da je gain u FPS-u oko 10%, realno se ne isplati zatezati je do maxa.
Temperatura sa silent podešavanjem fanova i quad 480x60mm debelim radom je 55C pri OC-u, a kada se zavrte serverske delte od 35mm na 50%, spusti se na 42C u Unique benchu i OC-u. Preko 50% ne smem ni da ih zavrtim, ima komp da oduvaju. :)
U osnovi, namontiraj je na def i ne lelmudi mnogo sa OC-om, pošto je gain malen, a sve se i ovako vrti na max u 2k rez bez problema.
To su dobri taktovi. Posebno za gpu.
 
Podesio core na 2750, memoriju na 2150. sad nema sanse za undervolt, jer sta god da podesim, ona povuce na trenutke max od 1200mV.
Nisam pokretao testove, ali probao sam Hunt Showdown u 4K, ovako naklokovana, dobijam 10-15 plus frejmova, sto je vec vidljivo
1669714016993.png
 
Danas nesto cackao nvme pa morao da skidam graficku. Jos ne mogu da verujem kolika je grdosija...

IMG_20221130_121853.jpg
 
^ prelepa kartica 😀
 
Pretpostavljam da su vam sve Navi 21 XTXH cipovi na 6900XT umesto standardnih XTX? Mozete proveriti u HWInfo npr.
 
Moja jeste. U principu ako stojii na kutiji ultimate, trebalo bi da to bude to.
 
Ma mozes i da ukucas tacan naziv karte i da vidis. Konkretan primer iz GPU-Z

1669889222708.png
 
Ima ljudi koji kupe proizvod da bi ga koristil a ima i onih koji ga zagledaju i slikaju😁
 
Ako se slika, nikako se ne koristi?
 
Stigla AsRock 6700 XT Challenger Pro pre neki dan. Za sada igrao Overwatch i WoW (oba sa odvrnutim podesavanjima i na 2k 144Hz monitoru sa 143 fps limitom). Kartica se ne cuje i ne greje.
 

Prilozi

  • 1670110925619.png
    1670110925619.png
    59.5 KB · Pregleda: 60
danas vec 2 puta, komp (ili windows) sam povuce i instalira neke amd drajvere 22.10.27.07 (????). u radeon softwareu iskljuceno check for updates.
neznam cime izazvao, i kako spreciti da se to dalje desava?
 
Otvori gpedit
Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Device Installation -> Specify search order for device driver source locations -> Do not search Windows Update
Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Do not include drivers with Windows Update
 
To se i meni desilo da drajverima.
 
Stigla AsRock 6700 XT Challenger Pro pre neki dan. Za sada igrao Overwatch i WoW (oba sa odvrnutim podesavanjima i na 2k 144Hz monitoru sa 143 fps limitom). Kartica se ne cuje i ne greje.
Odlicna karta, a jedna od najjeftinijih. Gde si uzeo? How much?
 
Obavezno iskljucim instalaciju drajvera od strane Windowsa nakon prvog podesavanja. Ne znam kako se tacno zove opcija, kucam u search "device install" i ona izadje.

Nije mi se nikad desilo da mi Windows pregazi drajver.
 
Od kad postoji 4790k mi se nije desilo al evo sad proslo…
 
ovo sam dobio kada se kuca device install :)

1029wj.png


iako mi je ukljuceno ovde, koliko vidim, nikad nije nista povukao, pretpostavljam da je group policy jaci, pa ne dozvoljava
 
I meni je to bilo na No, ali opet je pregazio nekim drajverom.
 
cudno, meni group policy nikad nije dozvolio, ni na win 10 ni na win 11

mozda je AMD ubacio neku novinu, negde sakriveno :D
 
Jok kontam da je kroz update win nesto odradjeno.
 
ovo sam dobio kada se kuca device install :)

1029wj.png


iako mi je ukljuceno ovde, koliko vidim, nikad nije nista povukao, pretpostavljam da je group policy jaci, pa ne dozvoljava
Ovo se samo odnosi na specijalne ikonice za štampač npr. (da izgleda tačno kao IRL) i neke propratne aplikacije. Ne odnosi se na same drajvere, zato samo group policy ili 3rd party aplikacije koje blokiraju win da auto update drajvere
 
Nazad
Vrh Dno