Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Odličnu cenu si ubo, svaka čast. Evo kopam već neko vreme i ne mogu da nađem povoljnije od 700 i 800e za 6800xt/6900xt. Ne zanima me RT pa nvidia i ne gledam... Pre naginjem da dam 100e više jer je oko 10% brža koliko sam shvatio. Ali potraga se nastavlja... :)
 
Imao 6900xt sa vodenim blokom za 700e, a te karte su po pravilu minimum 50-100e skuplje od bilo kog modela sa vazdusnim hladjenjem, sto znaci da ta cena od 800 je stari lager, koji nemaju kome da prodaju.
Ja vozim iz svog rudnika 3080, a imam i 6800, koje cu morati da probam.
 
Te sa vodenim blokom su morali da rasprodaju, jer to malo ko kupuje. Ja sam nju upecao po toj ceni.
 
Te sa vodenim blokom su morali da rasprodaju, jer to malo ko kupuje. Ja sam nju upecao po toj ceni.
me too :D
samo mene izaslo ultra povoljno, u gigatr sa onim popust poenima me izasla oko 83000din. prodao moju 5700xt za 48000din, u medjuvremenu istrgovao jednu novu 6800 koju mi doneli iz nemacke za 570eur i prodao je sledeci dan za 800e, oostala mi razlika 27000din, spojio sa ovih 48000din i dodao jos 8000din i kupio ovi zver sa vodenim blokom :)
 
pa te sa WB su i jeftinije jer niko nece da ih kupi :)
Odličnu cenu si ubo, svaka čast. Evo kopam već neko vreme i ne mogu da nađem povoljnije od 700 i 800e za 6800xt/6900xt. Ne zanima me RT pa nvidia i ne gledam... Pre naginjem da dam 100e više jer je oko 10% brža koliko sam shvatio. Ali potraga se nastavlja... :)
kada niko ne bi hteo da kupi i ove "normalne" po trenutnim cenama i one bi bile jeftnije, ali ljudi kupuju, evo vidis tebi je ok da das 700eur za 6800xt :)
 
Poslednja izmena:
pa te sa WB su i jeftinije jer niko nece da ih kupi :)
kada niko ne bi hteo da kupi i ove "normalne" po trenutnim cenama i one bi bile jeftnije, ali ljudi kupuju, evo vidis tebi je ok da das 700eur za 6800xt :)
kupio sam 6900xt za 700e :D
a svakako imam vec custom vodeno hladjenje, tako da, da sam kupio i sa obicnim hladjenjem, svakako bi stavljao vodeni blok na nju.
 
mislio sam na coveka koji pita sta da kupi (mrzelo me da quote, kontam razumeju ljudi, evo edited)

ali kad vec pises, neko je kupio od tebe 6800 za 800 koju si ti kupio za 570, znaci... dokle god ima ko da kupi nema potrebe da bude jeftinije
 
pa te sa WB su i jeftinije jer niko nece da ih kupi :)

kada niko ne bi hteo da kupi i ove "normalne" po trenutnim cenama i one bi bile jeftnije, ali ljudi kupuju, evo vidis tebi je ok da das 700eur za 6800xt :)
MSRP nije niza od bilo koje sa vazdusnim, e sad sto ovi nasi kupe pa misle da ce da ide kao alva, to je druga prica.
 
dobro, da se razumemo, ta 6800 je u nemackoj bila jedan dan na nekom ultra popustu, nije joj to regularna cena inace, i brat mi je kupio tamo, sutradan se vec vratila cena. mislio sam da je ostavim sebi prvobitno, ali onda ugledah cenu za 6900xt waterforce na gigatr, dao oglas na 800e za 6800 i otisla taj dan. nikog ja nisam vukao za usi da je kupi.
 
@illidan
E ja više ne znam šta je ok majke mi, zato sam i postovao što retko radim... :) Čisto da vidim da li ima tu zdravog razuma i šta misli zajednica IT pismenih ljudi. Ja ne živim od grafika, ne renderujem i slično i ovo je čisto zabava realno. Uzeo sam monitor zbog posla i sad gledam kako da održim meni igriv fps. A ne bih da se zajebem i i potrošim realno OK platu u srbiji i onda izadje novi proizvod za tipa 3 meseca i skenja me. :) Makar je tema živnula haha
 
nisam ni rekao da si vukao, samo sam rekao da ima ljudi koji su spremni da daju toliki novac i dokle god ih ima, nema potrebe da bude jeftinije

edit: ja bih sacekao da izadje 7xxx serija pa onda vidi sta ti treba i koliko si spreman da das za gpu. a ako ti se bas zuri i imas novca, go for it, we live only once
 
Naravno da ce ih biti. Isto kao sto imas ljude koji su spremni da daju 1200 evra za telefon , ili 100 000 evra za bmw x5 ( i da mi daju toliki novac, radije bih sebi oci iskopao nego uzeo kljuceve te... abominacije)...
Ni hardver a ni cena nisu neki problem, svako moze da nadje ono sto mu treba.
Ono sto mene nervira i dalje je sto studiji izbacuju nedovrsene i neoptimizovane aplikacije/igre, koje nikako ne rade cak i sa najboljim hardverom.
 
Čoveče, u našim radnjama je 6700xt 550€ a najbliža konkurancija po performansama, 3070, je 200€ više. Svašta.
Nažalost, 6800 i jače su i dalje preskupe.
 
Ja porucih 6700 XT za 64k. Posto sklapam jos jedan PC hteo sam 6600/XT ali su im cene u radnjama lose u odnosu na performanse, pa ce u taj drugi PC ici trenutna, a u ovaj 6700 XT.

Realno ocekivao sam 6600 za 35-36k, a ona je preko 40..
 
6600 i 67000 su kao nebo i zemlja nisi pogrešio

@PlotTvist bas nije mnogo ne gledaj americke cene pogledaj malo srpske i nemacke narvno,pricamo o novim kartama nikada koriscenim
 
Mnogo je u odnosu na US cene bez poreza, slazem se. U odnosu na EU cene je ok, nema neke razlike.
 
Pa nije da nije mnogo, 540 evra za kartu te snage koja bi realno u ovom trenutku u radnjama trebala da kosta max 42 hiljade dinara. Nego je problem sto su oni nabavljali po dosta vecim cenama i sada nece da spustaju pa makar ih neprodali ali uvek dodje neko pa kupi i oni ociste lager.
 
Moralo je iz radnje sa fiskalnim. Svakako Nvidiu ne bih uzimao zbog FreeSync monitora kojih imam 3 komada u kuci 😁
 
Ja uzeo polovnu Sapphire Pulse RX6600 za 230e na KP. Bilo je ili to ili 6800 za 600e nova, isto KP. Za 6-12 meseci cu da predjem na RX7600XT ili 7700XT, ako se cene unormale. Po GPUZ-u, napravljena u februaru ove godine. U warthunderu sa ukljucenim vsync je zakucano 75fps sve na max osim AA na 2560x1080. A vuce 60-70w. :)
 
Dobre su cene 6600 na KP, pogotovo polovnih. 6600 XT onako, jer 6700XT krecu od 470-480e nove. Jedino sto su kartice uglavnom iz rudnika, ali po toj ceni ne treba zameriti :D
 
Daju se naci na kp rx 6600 xt sa cenom od 280 eura pa navise, sve zavisi od modela i marke... uglavnom iz rudnika ali pojavi se po koja nije iz rudnika. Ko ima zivaca da ceka par dana i da ucitava oglase iznova moze da ubode dzekpot.
 
More Freesync tj Adaptive Sync i na nVidiji ako monitori imaju display port.
Zavisi i od monitora, noviji modeli nemaju problema sa tim, kod nešto starijih (i to recimo 3-4 godine i više) je šareno...
Recimo, čak i kod novijih modela se dešava da je donja granica za FRC (frame rate compensation) nešto viša ako se koristi NVidia GPU, od 48 fps ode na 55-60...
 
@dzonihsv

Znam da moze, ali ne greje me sunce da radi kako treba kao sa Radeon kartama. Probao bih i SAM, imam sve od AMD komponenti.
 
Hteo sam novo rx6800 ali cene pfff nenormaalne, na kraju uzet Asus tuf 3070 za 330e. Inace slabo igram a vidan je prelazak sa rx570tke. Mada nije svejedno polovno bez garancije ali..
 
6700 je odlicna kartica i cena je ok cak i za eu...srecno koriscenje. 1440 p je prakticno sve na maksimumu...sta ces vise...polovno ne hvala kada je 99 posto iz rudnika...
 
Nazad
Vrh Dno