Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

ja sam sa mojom powercolor 6800 uradio nesto sto mozda niko na forumu nije i vrlo dobro znam te kartice. buraz ima jednu 6800xt nitro, i dve 6900xt red devil. drugu sam ugradio tri 6800 nitro, ako nesto znam to su 6800 kartice, no dobro - mozda i pojma nemam :D
Cemu ovo ? Covek lepo pitao za vise misljenja, ti si se nasao uvredjenim zato sto ne slusa samo tebe.
Bio si bezobrazan prema coveku i sada si uvredjen jer ti je odgovorio .
 
Pozz narode,

Ispao sam iz toka, koje su sad najbolje RX 6900XT kartice? Gledam MSI Radeon RX 6900 XT GAMING Z TRIO i PowerColor Red Devil Ultimate RX6900XT.. Vidim da MSI preporucuje napajanje od 850W a PC 900W, jel moguce da toliko struje vuku?
Aj da se dodam i ja. Ortak ima PC 6800XT Red Devil, ja PC 6800 Fighter (ne XT verzija). Ventilatori se uključuju tek kad Hotspot pređe 60 stepeni, što znači da miruju kad god se ne igraš. Čak i u najzahtevnijim igrama ventilatori ne prelaze 52% obrtaja, što znači da su karte gotovo nečujne. Istina, tada je HOTSPOT temperatura oko 100 stepeni, ali VRM-ovi i GDDR ne prelaze 70-75 u pikovima. Da ne pominjem da mi je 5700XT radio sa 10-15 stepeni višim temperaturama bez trunke problema.
Obojica smo veoma zadovoljni Power Color grafikama, što, iskreno, nisam očekivao.
 
PA koja je najjaca RX6000, a da ovo napajanje ne pravi problem?wfdnivazalqxgbpbaxdm.jpg
 
Nisi naveo ostatak konfiguracije. 6700XT je negde sigurna granica, 6800 eventualno.
 
Sacekaj 7600xt u nekoj boljoj varijanti kad se pojave za koji mesec. Ja cu tako jer imam istu konfu kao ti.
 
O da, za 'trenutne' igre imam grafu... Samo planiram buducnost!
 
Koliko realno se osetiti nedostatak PCI-E 4.0 ako uzmem rx 6600 za neki lagani gejming u 1080p. (pod lagani mislim Fortnite posto klinac trenutno samo to cepa)
Nekako mi namece kao najsmislenija kupovina i treba da zameni rx 470 koja je pre neki dan odjenom ispustila dušu..
 
Koliko realno se osetiti nedostatak PCI-E 4.0 ako uzmem rx 6600 za neki lagani gejming u 1080p. (pod lagani mislim Fortnite posto klinac trenutno samo to cepa)
Nekako mi namece kao najsmislenija kupovina i treba da zameni rx 470 koja je pre neki dan odjenom ispustila dušu..
Slobodno uzmi. Nećeš imati gubitaka.

 
Dok god ne predjes fizicki vRAM na kartici miran si. Mada eno Forza ima merljivu razliku i bez toga, ali vecina igara nema razlike...
 
If we take a closer look at individual game results, the titles with the biggest delta between PCIe 4.0 and PCIe 3.0 are Hitman 3 with 13.5% and Death Stranding with 6.8%.
Death Stranding uses the same engine as Horizon Zero Dawn, which last year was involved in some drama about PCIe speeds, too.
Such performance differences are quite relevant even if they just reflect a worst-case.
The underlying reason seems to be that certain engines copy tons of data between the GPU and CPU for some kind of post-processing or to implement other features like physics and AI.
The reason why this effect is much bigger at 1080p than 4K is because the data transfer is performed for every single rendered frame.
Since 1080p runs much higher FPS than 4K, the observed effect is much stronger at lower resolutions.
 
Koliko realno se osetiti nedostatak PCI-E 4.0 ako uzmem rx 6600 za neki lagani gejming u 1080p. (pod lagani mislim Fortnite posto klinac trenutno samo to cepa)
Nekako mi namece kao najsmislenija kupovina i treba da zameni rx 470 koja je pre neki dan odjenom ispustila dušu..
Gotovo nista. Bitnije je da je ostatak platforme adkevatan.

Jedina realna razlika vezana za pci-e 3.0 i 4.0 je najverovatnije 6500 Xt
 
Uzeo sam na kraju 6600 XT. Fortnite poleteo, klinac srecan :)
 
Nema bolje kartice za 1080/1440p gaming, pogotove ove sa tri fana. Grafa necujna.
 
ja ne mogu da se igram ko covek sa 6800 u 1440p, natego oc do 00, iskasapio karticu- skinuo i zamenio stock vent da ne bi urlala a sad ispade 6600 bolja, jos i NECUJNA?!

zasto ja svaki dan gledam vesti u nadi da procitam nesto novo o narednoj generaciji i kujem plan kako da je uzmem cim izadje, kad mogu lepo da kupim 6600?!
 
Svašta, na laptopu sa GTX 1070 igram sve u 1440p. :ROFLMAO:
 
Mozes slobodno da ignorises njegove postove u temi.
To sto je on kupio i radio sa 6800 (~15% brza od 3070) ocekujuci da radi kao 6900xt sa vodenim blokom, na koju bi takodje verovatno imao prituzbi, je njegov problem...
 
Poslednja izmena:
6900xt isto modovao i nasvirao na max, opet truba. ceka se 7800 (non xt)

u ovoj i prosloj godini sam cackao, modovao i setovao 3 x 6800 non xt sapphire nitro, 1 x 6800 xt sapphire nitro, 1 x 6800 non xt powercolor red dragon, 2 x 6900 xt powercolor red devil. ali DZABA kad ni jedna nije kao 6600 xt.

edit: samo da powercolor ne menja dizajn heatsinka u narednoj generaciji, spremam se za modovanje day 1 na launch.
 
Poslednja izmena:
Skankhunt42, svaka cast na volji i trudu !

Sada je RX 6900 XT za 1100E u domacoj maloprodaji, najblize MSRP od svih high AMD grafa, koliko videh ?
Nikako RX6800XT da padne blizu najavljivane cene...
 
Opusteno, ionako nece biti struje ;)
 
Imaju na oglasima povoljno nove ASRock RX 6700 XT Challenger D,
da li je ovo dobra kupovina?
Trenutno se patim sa rx460, tako da je sve super,
treba mi za 1440p rezoluciju,
samo da proverim da nema neki specifičan problem sa ovim modelom ove marke.
 
zavisi koliko je to povoljno?

za 1440p je odlicna, samo za koje novce i da li imas te novce i voljan si da das za igranje i zabavu :)
 
510e piše na sajtu, nisam zvao da proverim cenu.
Novo je pa izađe skuplje,
ali kada pogledam oglase ne vidim da ima išta povoljno,
a da dam 350e za 1080ti koje su već sa po par godina starosti i ko zna koliko su radile mi se baš ne dopada.
Polovnih 6600xt ili 6700xt skoro pa i da nema u ponudi.
Možda će biti u dogledno vreme, ali ko to zna.
 
Skankhunt42, svaka cast na volji i trudu !

Sada je RX 6900 XT za 1100E u domacoj maloprodaji, najblize MSRP od svih high AMD grafa, koliko videh ?
Nikako RX6800XT da padne blizu najavljivane cene...
valja imati neki hobi, nesto sam se bio nameracio na hw, ali kako stvari stoje gubim volju. hteo da predjem na automobile, ali kako stvari tamo stoje gubim volju iako nisam poceo. sedi mi rasparcan jedan 4x4, mrsko mi i da ga pipnem ako ne mogu da ga registrujem -.-

elem, sto se grafickih tice, ja bih sad nekako sacekao sledecu generaciju, pa u najgorem slucaju trenutna ce da bude jeftinija.... mada ako primene istu taktiku kao proizvodjaci mobilnih telefona, ili dji za dronove - trenutna generacija ista cena, naredna jos skuplja, ne mozes ti toliko da cekas koliko mi mozemo da podignemo cene fazon, crno nam se pise....
 
Poslednja izmena:
I ja sam uzeo polovnu 6600xt 3 meseca stara sa 3 god domace garancije. Dvoumio sam se izmedju nove obicne 6600 za 350e kod madjara ili za 410e kod nas, zbog garancije. Na kraju mi iskocila ova za 400e.
Na fiskalnom iz Gigatrona stoji o75000din, koje ludilo od cena, kupljena sredinom 3. meseca.
 
Nazad
Vrh Dno