Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Bile su dve verzije 22.11.2 drajvera. Ova druga je od 8. decembra. Prva je valjda od 2-og.
Moguće je da je prva bila problematična, pa su ubrzo izbacili ispravku koja je oko 1MB veća.
Prvu nisam koristio. Sa drugom se dešava da Forza Horizon V pukne tokom učitavanja, ali u toku igre nikada nije bilo nikakvih problema. Mada, to mi se dešavalo i prvi put kada sam instalirao FH5 (pre nekoliko meseci), tako da je verovatno do narodne verzije igre, a ne do drajvera.
 
Jedina razlika je sto ova druga ima WHQL sertifikat
 
Evo poterao sam furmark 15 minuta ništa ne puca. Igrao cyberpunk ne puca. Očigledno neki problem sa BF1, ide brisanje neću da se nerviram.
 
Odigrao par sati multiplayer i singleplayer i sve ok radi

Edit: zaboravio sam da dodam mozda bitnu stavku, imam Win 10 a ne 11.
 
Poslednja izmena:
Poslednji driveri? 22.11.2?

A 10 vs 11 skoro da nema razlike kao da je skin fancy i animacije 10ke.
 
Da, poslednji drajveri
 
Iskoristio sam i ja ovaj blagi pad cena, pa uzeo 6600XT Red Devil.
Prvo na temu koju je neko pisao, da se na PCIe 3.0 ne isplati uzimati XT verzija, to je glupost.
Sa blagim OCom imam čak i bolje rezultate nego default 6600XT na PCIe 4.0

Ovako karta radi stabilno, čak je i idle na 75hz 3, 4w, tako da nemam ni taj problem.
Boost mi je do 2780MHz, a memoriju držim na 2200MHz (17600).
Ovako sa Ryzen-om 5600 je baš solidna kombinacija (performance per watt). Tipa God of War, 1080p, sve na high/ultra, 75hz, potrošnja grafike je ~130w i cpu-a ~30w.
 

Prilozi

  • Superposition_Benchmark_v1.1_5803_1672080658.png
    Superposition_Benchmark_v1.1_5803_1672080658.png
    605.1 KB · Pregleda: 103
Preko cega si oc? Moze ss iz tog sw da se vide podesavanja? Hvala.
 
Wattman, ništa specijalno.
Red devil boostuje do ~2720 na default-u.


1672527132349.png
 
I ja sam imao problem sa VRAM-om zakucanom na 2ghz kada je monitor, AOC Q3279VWFD8, na 75hz i ovaj video mi je pomogao:

 
Koliko ima smisla uključiti SAM na 6600XT na PCI-E 3.0 slotu? Ryzen 5600 koji je uboden u B450 ploču, SAM opcija je BIOS-u, da li uopšte vredi eksperimentisanja?
 
Uvek ima smisla. Neće svaka igra dobiti poboljšanja, ali ima i onih koje hoće (Forze, AC Valhalla, itd).
 
Koliko ima smisla uključiti SAM na 6600XT na PCI-E 3.0 slotu? Ryzen 5600 koji je uboden u B450 ploču, SAM opcija je BIOS-u, da li uopšte vredi eksperimentisanja?
Ne trosi nista vise struje, niko nece da te bije ako ukljucis. :ROFLMAO: U nekim igrama ces imas veci benefit negde manji negde neces nista dobiti ali sve u svemu ne moze da skodi.
 
Ja sam dobio u Cyberpunku oko 15-ak frameova.
 
Koliko ima smisla uključiti SAM na 6600XT na PCI-E 3.0 slotu? Ryzen 5600 koji je uboden u B450 ploču, SAM opcija je BIOS-u, da li uopšte vredi eksperimentisanja?
Zavisi od slučaja do slučaja. Instalacije i drajvera. Meni kad uključim SAM krašuje RDR2, ali i bez njega radi dobro tako da to isključujem. Mrzi me da ponovo instaliram sistem i pazim šta radim, tako da nema univerzalnog saveta.
 
Posto planiram da zamenim moju vremesnu gtx 970 graficku, jel se isplati preci na rx 6600 ili mozda polovna gtx 1080 ti?
 
Ne da mi se da undervolte-ujem rx6950 xt.
Kako god da namestim, radi par sati i onda izbaci iz čista mira, što je najgore, izbacuje i dok ne radim ništa, baš malo pre dok sam skrolovao po redditu.
Već nekoliko varijanti sam isprobao i uvek na kraju nekako zakuca.
Šta da menjam?
Edit- da dodam, par dana je radilo ok, sinoć skinuh Firefox, kako sam pre 20 minuta uključio komp, koristio Firefox, tako je 2 puta izbacio za tih 20 minuta.
Sad sam nazad na Hromu, videćemo kako će se ponašati.

1673308294758.png
 
Poslednja izmena:
Ugasi MPO i uradi 3dmark i heaven par puta.
Mozes da probas da ugasis i ULPS.
 
Ugasi MPO i uradi 3dmark i heaven par puta.
Mozes da probas da ugasis i ULPS.
Radi sa 3dmark i heaven bez problema, takođe Witcher i ostale igrice, sa trenutnim undervoltom doduše koji je blaži nego prethodni.
Sinoć nakon što sam batalio Firefox, radio je dva sata bez problema.
Tako da, koliko god glupo da zvuči, izgleda da je do Firefoxa ili nekih addonova što sam skinuo.
 
Mozda si je previse undervoltovo pa ti to prouzrokovalo nestabilnost sistema.
 
Uvek sam se "divio" tim ljudima koji moraju da furaju najnoviji update u svemu...
Ali ovo ne mora da znaci da je do drivera. Cujes jednostavno kada ventilatori podivljaju, i ako se ne zapitas "zasto?"- zasluzujes da ti izgori kuca.
Ne da mi se da undervolte-ujem rx6950 xt.
Kako god da namestim, radi par sati i onda izbaci iz čista mira, što je najgore, izbacuje i dok ne radim ništa, baš malo pre dok sam skrolovao po redditu.
Već nekoliko varijanti sam isprobao i uvek na kraju nekako zakuca.
Šta da menjam?
Edit- da dodam, par dana je radilo ok, sinoć skinuh Firefox, kako sam pre 20 minuta uključio komp, koristio Firefox, tako je 2 puta izbacio za tih 20 minuta.
Sad sam nazad na Hromu, videćemo kako će se ponašati.

Pogledajte prilog 370892

Probaj sa mojim podesavanjima za 6900xt pa podizi malo od svega i tako svaki dan po malo. Ovo je najbolji balans koji sam postigao (debelo spustio junction sa nikakvim gubitkom u perfomansama, cak je zabelezen zesci dobitak u min 0.1% fps).

6900XT_goodUV.png
 
Poslednja izmena:
Mogu da nabavim Sapphire RX6700 10GB Pulse za oko 300eur. Da li se uopšte isplati dati oko 60eur više nego za RX6600 8GB. Sama cena mi deluje ok...

Nisam do kraja siguran kakva je gradacija karti; RX6600, RX6600XT, RX6700. Često nalazim 6700 i 6600XT po skoro istoj ceni.
 
Poslednja izmena:
6700 je oko 25-30% brža od 6600, taman izađe skuplja koliko je i brža
 
Mogu da nabavim Sapphire RX6700 10GB Pulse za oko 300eur. Da li se uopšte isplati dati oko 60eur više nego za RX6600 8GB. Sama cena mi deluje ok...

Nisam do kraja siguran kakva je gradacija karti; RX6600, RX6600XT, RX6700. Često nalazim 6700 i 6600XT po skoro istoj ceni.
Cisto da znas to je ona osakacena verzija. Najbolje pogledaj testove u igrama na YT pa vidi jel ok. Cena je super, jos ako je dobra u igrama onda pun pogodak.
 
Da, non-XT model. E sad, za praktično isti novac kao 6700 mogu da kupim i 6600XT (tačnije za 10eur manje) samo nisam siugran jeli to bolja opcija? Taj 6600XT je u Asus izvedbi.
 
Koji asus model? Evo testovi pa prosudi sam šta ti više odgovara.
 
Hvala. Poručio sam RX6700 model, pa kako bude :)
Biće oko 285Eur, mislim da je dobra cena i nisam mogao više da razmišljam :)
 
Izmedju 6700 i 6600XT za 10e manje nemas sta ni da razmisljas u pravcu 6600XT.
Dobijes 2GB memorije vise, jaci cip i punu x16 karticu koja bolje skalira u visim rezolucijama.
 
Nazad
Vrh Dno