Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

u pravu si. to sve stoji. ja samo kazem da je garancija lepa stvar, ne treba je zanemariti. zapravo bilo kakav papir. radije cu platiti skuplje parce elektronike sa racunom sve i ako nije u garanciji, nego bez racuna jer znam da nije kradeno, itd....

uglavnom mene bas zanima kakav je taj aorus master. ja na njihovu plocu nemam zamerki (od kako sam skinuo parce aluminiuma od pola kila koje je zapravo grejalo a ne hladilo 🙃 )
 
Mislim da je malo preterano bas na 2 godine.
Pogledajte koliko traje jedna 1080ti..

Pogotovo sa ovim novim DLSS i FSR tehnikama, moze i da se produzi vek kartici.
Pre ce zivotni vek da ode na 3+ godine

RTX 3080 i 6800XT su ipak visa klasa, i ne verujem da bih bas menjao za 2 godine.
 
Ne ocekujem da ce nesto preterano naslova da iskoci koji ce ih baciti na kolena, mislim da je do 3 godine realno da izguraju u 1440p >60fps, sta je sasvim zadovoljavajuce za SP igre....
Ako se baci pogled sada ka RDR2 i CP2077 koje se vrte na oko 90-100fps u 1440p rezoluciji, doduse obe nesto losije optimizovana - takvi naslovi izlaze jednom u 3-5 godine

Bitno je stariji naslovi mogu da se odigraju na >120fps... :D


Što se 1080ti tiče, to je bila greška koju nV neće ponoviti skoro, ako uopšte
 
Mislim da je malo preterano bas na 2 godine.
Pogledajte koliko traje jedna 1080ti..

Pogotovo sa ovim novim DLSS i FSR tehnikama, moze i da se produzi vek kartici.
Pre ce zivotni vek da ode na 3+ godine

RTX 3080 i 6800XT su ipak visa klasa, i ne verujem da bih bas menjao za 2 godine.
U pravu si, ali uglavnom sam, kao i većina, imao grafike iz srednje ili više srednje klase koje za dve godine pojede vreme i uvek sam imao taj neki "ritam" promene nekog iole bitnijeg hardvera svake druge godine. Naravno, očekuje se skori prelazak na DDR5 i nove tehnologije i proći će dobrih godinu i više dana da se to ispegla i da cenovno bude normalno svakome ko ne želi da prodaje bubreg, tako da Ryzen i X570 sigurno neću menjati još dve godine. A dotle...

A što se tiče DLSS-a i FFX-a ne verujem da će AMD i Nvidia same sebi skočiti u usta sa tim. Ne sumnjam da će 4080 imati fensi DLSS 3 koji neće raditi na prethodnim generacijama, kao i nove koprocesore za RT, a neki FFX 2 će raditi samo na Radeonima serije 7xxx koji će imati čiplete za RT...

I, naravno, da 3080 i 6800XT ni ja ne bih menjao dve godine. Sve dok/ako se pojavi GTA 6 kojeg ćeš moći da igraš na medium/high presetu ako se uključi RT, ali si dotle navikao na maximalna podešavanja i poželećeš i da GTA 6 igraš tako, a onda sledi merkanje 5070TI koja je minimum za to ili neki Radeon 8800... :cool:
 
RX 6800 ima ray tracing na nivou 3060. Bar gledano kroz Quake 2. Nema ni 30fps sa RT u 2k rezoluciji. 3070 vec fino tera.
 
moram da prijavim da sumnjam da za fps drop u wow-u najverovatnije nije kriva 6800 nego procesor. u principu vratio sam render scale na 200% od 1440p sto je nekih 5000x3000, pa sta mu bog da, nek secka, bar izgleda lepo 🙃
 
e bas ako necu da igram u full hd.... :mad: odakle ti uopste to da je 6800 full hd kartica. nije sampion, ali je ti degradira bas.

ja sam i dalje prilicno siguran da je do procesora, ali spusticu rezoluciju jos nize pa cu pratiti. mada sa 200% render scale izgleda bas fino
 
Poslednja izmena:
@DBraveZ imam ja Gygabyte 6800XT ali nije Aorus nego onaj OC model. Grafička je masivna. Što se tiče temperatura i akustike, nisam kompetentan da išta kažem jer sam u potkrovlju i držim je u H510 elite kućištu sa otvorenom stranicom doduše. Takođe koristim slušalice pa ništa i ne čujem, ali svakako nije džet.

Što se tiče performansi, svaku igru igram na 4K Ultra 60fps i sve to tera lagano, za sada obrnuo Metro Exodus i Witchera 3 završavam. Lepo se overklokuje i jezgro i memorija. Undervolt je obavezan i smanjuje potrošnju i skine par stepeni. Drajveri su jako stablini, nemam pucanja kao nekada sa 5700XT.

Ako te interesuje mining, meni daje 64.5mhs uz potrošnju od 159-164w i temperaturama od 61C° za junction i 57C° za GPU. Fan speed oko 40ak % ili manje.

Sve u svemu, prezadovoljan sam njome posebno jer sam prodao 5700XT i dodao samo 40k još u Januaru.
 
E super, hvala.
Da ne spamujem temu sa majnovanjem, za to cu ti pisati na PM. Moracu 2 profila da napravim i snimim, za igre i rudarenje.


Ali da, obavezno ja svaku kartu undervoltujem, ovu moju 3080 sam bas lepo spustio, za 100W sam oborio potrosnju u igrama, a jos vise i majnovanju.
Nju sam podesavao u Afterburneru, ali koliko vidim AMD karte mogu opusteno da se podesavaju i u zvanicnom Adrenalin softveru.
Mada neko koristi i MorePowerTool da izvuce jos bolje rezultate.

Sutra je radnja u kojoj sam porucio dobija od uvoznika i salje odmah u moju firmu. I onda cekam kolegu da doputuje iz Osla krajem meseca i kod mene je..
Potvrdili su mi da je sve ok i da sam zabo poslednju na stanju, tako da ne bi trebalo da bude iznenadjenja. Ali dok ne stigne da se ne radujem :)
 
@Skankhunt42
1. Nauči rezolucije.
2. 2k je 1440p, iliti 2560x1440,dok je full HD 1920x1080, iliti 1080p.
3. To što ti hoćeš, možda 6900xt može da progura, ali možda.
4. Nemam razloga da pljujem kartu, samo kažem kako jeste. Sa moje tačke gledišta, ako bih želeo na ultra da se igram, nijedna karta koja postoji ne zadovoljava moje potrebe, jer nema karte koja vozi 1% minimum 240fps-a.
Da moram sa 240hz da se vratim na 144hz, bacio bih računar kroz prozor.
Mene jedino vadi što igra koju najviše igram ima bug preko 190fps-a, pa sam primoran na max 190, a ta razlika od 50fpsa do max osveženja se ne ponaša isto na 240hz i na 144hz monitoru. Na 144hz 120fpsa je katastrofa za igranje, dok 190 na 240hz nije.
 
1. bezobrazan si.
2. nauci ti rezolucije. 2k rezolucijom se zove svaka rezolucija koja ima priblizno 2000 pixela u horizontali, dakle full hd sa svojih 1920 pixela je blizi 2k (iako ne moze bas da bude 2k jer mu fali malo do 2000) nego 1440p sa 2560 pixela, koji bi pre bio nekih 2.5k. to je fakt i ti mozes da izmisljas u svojoj glavi sta hoces, postoje neki standardi. otkud ja znam na sta ti mislis kad pises 2k. mogu i ja da napisem "pauk" i mislim na zeca. dzaba meni sto sam ja mislio na zeca kad ceo svet zna sta je pauk i tu rec povezuje sa cudom od 8 nogu a ne 4.
 
1. bezobrazan si.
2. nauci ti rezolucije. 2k rezolucijom se zove svaka rezolucija koja ima priblizno 2000 pixela u horizontali, dakle full hd sa svojih 1920 pixela je blizi 2k (iako ne moze bas da bude 2k jer mu fali malo do 2000) nego 1440p sa 2560 pixela, koji bi pre bio nekih 2.5k. to je fakt i ti mozes da izmisljas u svojoj glavi sta hoces, postoje neki standardi. otkud ja znam na sta ti mislis kad pises 2k. mogu i ja da napisem "pauk" i mislim na zeca. dzaba meni sto sam ja mislio na zeca kad ceo svet zna sta je pauk i tu rec povezuje sa cudom od 8 nogu a ne 4.
1. Možda, sa razlogom.
2.To što ti pričaš, iako si u pravu, kada je u pitanju bioskopski standard, ne postoji kod pc monitora bez upotrebe programa. Nativno 2k kod monitora je 2560x1440, kao što sam rekao, a postoje i razlozi zašto je to tako.
 
ja mislim da treba tebe za predsednika dci. ne bih da budem i ja bezobrazan, ali sta drugo da ti kazem?
 
@DBraveZ imam ja Gygabyte 6800XT ali nije Aorus nego onaj OC model. Grafička je masivna. Što se tiče temperatura i akustike, nisam kompetentan da išta kažem jer sam u potkrovlju i držim je u H510 elite kućištu sa otvorenom stranicom doduše. Takođe koristim slušalice pa ništa i ne čujem, ali svakako nije džet.

Što se tiče performansi, svaku igru igram na 4K Ultra 60fps i sve to tera lagano, za sada obrnuo Metro Exodus i Witchera 3 završavam. Lepo se overklokuje i jezgro i memorija. Undervolt je obavezan i smanjuje potrošnju i skine par stepeni. Drajveri su jako stablini, nemam pucanja kao nekada sa 5700XT.

Ako te interesuje mining, meni daje 64.5mhs uz potrošnju od 159-164w i temperaturama od 61C° za junction i 57C° za GPU. Fan speed oko 40ak % ili manje.

Sve u svemu, prezadovoljan sam njome posebno jer sam prodao 5700XT i dodao samo 40k još u Januaru.
To je ogromna potrosnja. Toliko mhs mora da da na 100w i uz 10c nizu temp.
 
ja mislim da treba tebe za predsednika dci. ne bih da budem i ja bezobrazan, ali sta drugo da ti kazem?
Ništa ne treba da kažeš, vozi u 5k upscale, pa pljuj karticu kao što si to radio ranije, ili pak misli da je cpu u pitanju, a istina je da imaš karticu iz visoko srednjeg segmenta.
 
Imam ja isto Gygabyte 6800XT Gaming OC i izgleda je riknula, svetli onaj logo, ali ne vrti ventilatore i prestala da daje sliku. Da li neko mozda zna sta moze da bude? Kartica je u garanciji, kupljena u domacoj firmi, ali tek za nedelju dana mogu da je posaljem na reklamaciju.
 
Ništa ne treba da kažeš, vozi u 5k upscale, pa pljuj karticu kao što si to radio ranije, ili pak misli da je cpu u pitanju, a istina je da imaš karticu iz visoko srednjeg segmenta.
sta je sad 5k? posto 200% od 1440p ne moze da bude jer je 1440p = 2k. znaci 200% upscale od 1400p je - 4k? ili je zapravo 5k? odluci se vise, aman!
 
Imam ja isto Gygabyte 6800XT Gaming OC i izgleda je riknula, svetli onaj logo, ali ne vrti ventilatore i prestala da daje sliku. Da li neko mozda zna sta moze da bude? Kartica je u garanciji, kupljena u domacoj firmi, ali tek za nedelju dana mogu da je posaljem na reklamaciju.
Izvadi je i probaj u drugi slot, ocisti kontakte, vidi jel su dobro ubodeni 6pin konektori
 
Nema 6 pin konektore, ima 2 x 8. Probao sam je u 3 racunara i isto, ne daje sliku i ne okrece ventilatore.
edit:
Sreca pa nisam prodao rx 5700 xt, tako da cu da je koristim dok ne vidim sta ce da bude sa reklamacijom.
 
sta je sad 5k? posto 200% od 1440p ne moze da bude jer je 1440p = 2k. znaci 200% upscale od 1400p je - 4k? ili je zapravo 5k? odluci se vise, aman!
To je 5k po tvome, kako reče 5000x3000.
Nebitno, ajde odmori me.


@delibasa
Ta karta nema padove za memoriju sa zadnje strane. Ako si majnovao, lagano je nešto moglo da ode u večna lovišta.
 
Pa koristio sam je za igranje i mining u racunaru, kako oni to mogu da znaju, nisam dirao biose. Sve sam podesavao preko Radeon drajvera.
 
samo ti nju na reklamaciju, nemas problema sigurno.
 
Pa koristio sam je za igranje i mining u racunaru, kako oni to mogu da znaju, nisam dirao biose. Sve sam podesavao preko Radeon drajvera.
Ne znaju oni, ali znam ja, nego se pravim lud, kao što bi i ti trebalo kada te pitaju za šta si koristio kartu.
Još gore što si majnovao dok je u kućištu, još ako si to radio u kombinaciji sa 5700xt(99% da jesi), to je već velika verovatnoća da je memorija otišla u večna lovišta.
Vrati kartu, čekaj novu.
Budeš li imao problema, počni da preti Ratelom i to je to.
Čisto da znaš, čak i zamenska može istu sudbinu da doživi, i šanse su 80% da hoće, pod uslovom da majnujes u kombinaciji sa 5700xt u istom kućištu.
 
Poslednja izmena:
Ma nisu zajedno majnovale, 5700 bila u rig-u sa 580-ticama, a ova 6800 u otvorenom kucistu. Kuciste mi od pocetka otvoreno sa 4 ventilatora.
 
Jesi li undervoltovao 6800 ili je radila na fabrickim podesavanjima ?
 
Nazad
Vrh Dno