Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Pre nego sto krenes sa time prvo malo undervoltuj, karta ce cesce boost-ovati na max kloku I imaces bolje performanse za iste klokove i potrosnju.
Overklok ovih kartica je malo specifican, moras da pazis I na potrosnju, nije samo krk napon kolko moze i power limit na +50% I instant dobitak.
 
Necu uopste da mi cesto boostuje, hocu da radi zakucano na max taktu, koji crni boost.

Veoma sam dobro istestirao kartu sto se OC-a tice i jasno mi je koji je problem kod karata. Power limit jednostavno gusi kartu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Boost = max takt.
 
Apsolutno mi smanjenje napona nije pomoglo za dostizanje konstantnog takta. To sam dobijao povecanjem power limita najvise.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Naravno, zato sto power limit mozes da zviznes na +50%, a ne mozes nesto znacajno da undervoltujes (racunaj 5-10% sto se potrosnje tice max). Ali nije za bacanje jer se em karta manje greje, a gratis dobijes performanse jer na konto manje potrosnje moze duze da drzi klok (ili da ide na visi klok nego sto je do tad isla).

Da skratim, odraditi i jedno i drugo je bolje nego samo dici power limit.
 
Ja sam hteo da vidim koliko max mogu da je navucem, ne interesuje me potrošnja. Ako je budem stavio da kopa, onda cu voditi racuna o tome. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ako kanis pobijedit, ne smijes izgubit...
 
Smesan lik, koji bre hardcore overclocking. Lik preko 500. mesta u extreme ligi na hwbotu. Verovatno se lozi da snima za youtube, pa kao klokuje nesto. Mlati praznu slamu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Muh ad hominem napadi.
Sve kartice sem PC i GB-ove su odlične na svoj način. Za G1 nema opravdanja, za PC RD još i ima nekako.
Jod jedan hit, nakon BF1, u kome Rx 480 ima bolje performanse od GTX 1060
CoD IW nije nikakav hit, u pitanju je smeće od igre koju niko ne igra na Steamu, najgori CoD u istoriji za PC bez premca (prevazišao i Ghost).
Da ne bude zabune, PC tržište igara samo tone, gomila neoptimizovanog AAA smeća, al' bitno je da se guraju testiranja dotičnih igara.
To što većinu njih niko ne kupuju i ne igra, nema veze. Ipak je marketing najvažnija stvar.
 
Poslednja izmena:
Evo svežeg testa koji potkrepljuje priče o evoluciji i dugovečnosti arhitektura između kompanija:

http://www.hardwarecanucks.com/foru.../73945-gtx-1060-vs-rx-480-updated-review.html

Sumirano:

GTX-1060-UPDATE-100.jpg


Let’s start with DX11, an area where the GTX 1060 6GB fairly dominated upon its release to the tune of 12% at 1080P and 8% at 1440P. Now the RX 480 basically ties NVIDIA’s card in a world of averages but what you can’t see in the chart above is AMD’s impressive showing in newer titles.

GTX-1060-UPDATE-101.jpg


DX12 turns the GTX 1060 over onto its head and while things are still relatively close, the RX 480 has nonetheless managed to extend its lead. AMD’s budget-focused GPU wins in almost every single game with gaps ranging from moderate (Warhammer) to almost embarrassing (Quantum Break). The lone exception to this is Gears of War where NVIDIA does put in an impressive showing but that does nothing to stop the avalanche of losses from piling onto the GTX 1060’s shoulders.


U prevodu, GTX1060 6GB je u 5 meseci izgubio gotovo svu prednost koju je imao na izlasku u odnosu na RX480 u DX11 igrama (čak i u GameWorks naslovima) i sada je prektično izjednačen dok je u DX12 naslovima prednost povećana u korist RX480.
 
Poslednja izmena:
Evo svežeg testa koji potkrepljuje priče o evoluciji i dugovečnosti arhitektura između kompanija:

http://www.hardwarecanucks.com/foru.../73945-gtx-1060-vs-rx-480-updated-review.html

Sumirano:

GTX-1060-UPDATE-100.jpg




GTX-1060-UPDATE-101.jpg





U prevodu, GTX1060 6GB je u 5 meseci izgubio gotovo svu prednost koju je imao na izlasku u odnosu na RX480 u DX11 igrama (čak i u GameWorks naslovima) i sada je prektično izjednačen dok je u DX12 naslovima prednost povećana u korist RX480.
Cekaj ispada da se nvidia karte habaju vremenom?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne nego da su drajveri za nVidija karte ispeglani pri izlasku i u startu daju blizu 100% max performansi karti,dok kod amda to nije slucaj,karte im izlaze sa drajverom koji nije u stanju da u startu uposli kartu kako treba,pa kroz naredne revizije performanse skoce bar 5%,a nekad i vise. Do sad je takav slucaj bio skoro uvek

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nije samo to problem nego je i do načina testiranja Hardwarecaunsks i to:

1) ubačeno je nekoliko novih igara koje bolje leže AMD kartama (Deus Ex, Doom Vulkan..) i koje su shiftovale odnos u korist RX 480; takođe, skoro je izašlo nekoliko igara koje bolje rade na nVidia kartama (Watch Dogs 2, Dishonored 2, Civilization VI) koje nisu u ovom testu a koje bi isto tako odnos vratile na stranu GTX 1060

2) sve DX12 igre na nVidia kartama rade bolje u DX11; Nema smisla testirati igru u DX12 na nVidia kartama ako radi bolje u DX11 - to daje pogrešnu sliku o performansama u jednoj igri jer u realnosti svi će igrati DX11 ako radi bolje. U ovom testu je to slučaj. Ukoliko igra radi bolje u DX11 na nVidia karti i bolje u DX12 na AMD karti - onda je testiran DX11 (nVidia) vs. DX12 (AMD) i završen posao.

Što se tiče habanja, HardOCP je skoro odradio test Deus Ex-a, igre koja je imala najveću prednost na strani AMD u odnosu RX 480 vs. GTX 1060:

Test iz avgusta kada je igra izašla:

14720516156ds7JLNduD_4_1.gif


"The AMD Radeon RX 480 is 16% faster than the NVIDIA GeForce GTX 1060 at 1080p in this game."
http://www.hardocp.com/article/2016...divided_performance_iq_preview/4#.WEagyyy0WUk

Test iz novembra kada je izašao DX12 patch:

1479456551QYJ9cU4OPy_5_1.png


"The AMD Radeon RX 480 is almost 6% faster than the GeForce GTX 1060 at the same settings."
http://www.hardocp.com/article/2016...ivided_dx12_performance_review/5#.WEageyy0WUk

Razlika sada više nije kolika je bila u startu.


Dakle više je pitanje kako želiš da predstaviš stvari, ništa se tu drastično nije promenilo.
 
Smesan lik, koji bre hardcore overclocking. Lik preko 500. mesta u extreme ligi na hwbotu. Verovatno se lozi da snima za youtube, pa kao klokuje nesto. Mlati praznu slamu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

To sto nije najbolji ne znaci da ne razume kako sve funkcionise. Sto neko u top 10 nije dosao i izdvojio vreme da ljudima objasni sta je sta na kojoj karti i kako radi i koja je bolja kupovina?
 
Zato sto imaju pametnija posla, a ne da se snimaju za youtube, normalno. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nije poenta o snimanju sebe za youtube, vec je pomogao onoliko ljudi da kupe kvalitetnije karte.
A ako je jurenje nekog skora koji zavisi od srece i primerka, koliko i od znanja, pametniji posao, sjajno :d
 
Poslednja izmena:
Njemu jeste, veruj mi. Zato to i radi.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Njegov cilj mi je mnogo manje bitan nego ono sto je postigao. Ako je neko hteo da postane poznat, a u procesu toga nahranio napustene zivotinje/spasao okolinu ili bilo sta pozitivno. Samo neka pokusava da bude poznat i dalje :)
 
A tebi je on otvorio oci? Toliko informacija po netu, a on je sada postigao nesto posebno. No nebitno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nije meni igrom slucaja, jer sam reviewer pa mi je posao da to znam, ali mnogima jeste. Napravio je informacije mnogo dostupnijim, ja ne znam ni jedan sajt koji zapravo zalazi u pricu dublje od X faza na grafikama. Par sajtova srecom radi za maticne doticno. Npr onaj sajt sto ne sme da se pominje i tweaktown otkako je Sin preuzeo od pocetka prosle godine.

Mada moram priznati da neke stvari tipa .95 rail nisam ni znao da postoji kao zasebni deo VRM-a na grafikama. Sigurno ima jos stvari, samo ko ce se setiti.
 
Poslednja izmena:
Jos odavno se modovao rail da bi na ln2 bila slika pri visokim taktovima koja se gubila. Takve stvari su totalno nebitne siroj narodnoj masi.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Naravno, poenta je da imas izvor gde imas objasnjeno za svaku kartu sta ima na sebi i koliko je to dobro. Bez da moras da trazis high res fotke i mosfete po specifikaciji.

btw. po obicaju AMD karte bolje sazrevaju :)

4F5DR3U.png
 
^jesu li menjali igre u testovima?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Lol, na nedelju dve izlaze.
 
Poslednja izmena:
Nažalost. Ne znam da li sam jedini koji ne vidi ništa dobro u drajverima koji se ažuriraju svakih 10 dana. Valjda treba obrnuto - ako neka AAA već traži dodatnu optimizaciju, to treba da bude gotovo 3 meseca pre izlaska, pa da se istestira i nađe u WHQL drajveru. A ne ovako - ažuriraj drajver -> kupi igru prvog dana -> ažuriraj drajver -> instaliraj patch br.1 za performanse -> ažuriraj drajver sa podrškom za CF/SLI -> instaliraj patch br.2 za performanse -> instaliraj patch br.3 za novi API -> instaliraj patch br.4 za performanse -> ažuriraj drajver...

A sad kad AMD uvede ovaj RadeonChill u drajvere, neće više biti grejanja iz kućišta, moraćemo da palimo TA peć :d
 
Poslednja izmena:
Kao da je to neki problem,azurirati drajver...stikliras opciju da to radi automatski na kraju instalacije. Geez, komentari ovde....

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Niko te ne tera da apdejtujes redovno, možeš i jednom u par meseci.
 
To i radim. Isključivo WHQL. A ovi hotfix-evi i patch-evi me ne zanimaju. Jednom sam kupio AAA naslov na izlasku, sreća za male pare. Dok se oni ne dovedu u red i krenu da izbacuju završen proizvod, moje pare neće videti. Ni proizvođači hardvera ni softvera :)

Meni lično predstavlja problem svaki update ili instalacija koja mi traži da zatvorim određeni program ili još gore restartujem računar. Pri tom nikad nisi siguran kako će ponašati neki drugi program koji se oslanja na tu beta verziju drajvera. I onda zbog nekog velikog imena, AMD i nVidia "optimizuju" drajvere koji kasnije naprave problem malima koji samo prate openGL/DirectX specifikaciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno