Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Ma mislim u odnosu na Strix i neku Powercolor ili neku dosta jeftiniju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Imam nitro rx480 8gb,stavio sam spreda ventilator da uvlaci vazduh,duvao je u pravcu kartice.Kartica je pocela mnogo vise da se greje isla do 80c i mnogo vise se grejao hard disk koji se nalazi u donjem delu kucista za 10c vise(bio do 40c pa skocio na 50c)Skinuo sam ventilator i temperature se stabilizovale.Da li ovoj kartici ne odgovara u kucistu promaja,vent napred i nazad,kako da postavim prednji vent ili da ga ostavim iskljucenog?
 
5 od 10 poslednjnih karti su bile MSI. MSI 480 Gaming X, MSI GTX760 SLI, MSI GTX660 SLI itd... Upadale su tu 280x Toxic, 280x Vapor-X i jos neke Asus i XFX. Ubjedljivo najtise karte koje sam imao su MSI i nikad nije bilo problema ni sa jednom. 480 Gaming X ne prelazi 65C u igrama na def podesavanju. Kad se sjetim samo safirki Toxic i Vapor X, kao turbine u avionu, plus temp od +70C.
 
Poslednja izmena:
Iz mog iskustva zadnji vent koji izvlaci vazduh je must have, a prednji mi nije trebao posto je "sundjerasta" mrezica napred i kroz koju moze da uzlazi vazduh nesmetano.
 
Meni su na staroj karti koja je imala daleko losije hladjenje od Nitro+ 470 prednja 2 venta oborila temperaturu za 10c, 2x14cm, 14-tice dosta dalje bacaju od 12-tica pa su direktno uticale na tempetaturu karte.

To sto si rekao mi je skroz nelogicno, da nisi mozda merio sa otvorenim kucistem?
Ako kuciste ima dobar protok vazduha, temperature su losije kad je otvoreno.

Nitro ima takav dizajn da vazduh izbacuje svuda, pa i na desnu stranu, zato se moze desiti da prednji vent ima mali kontra efekat i vraca taj vazduh, ali bi svakako to trebalo biti barem anulirano, jer dolazi hladan vazduh od napred.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jedino ako mu prednji ventovi duvaju preko diskova ili necega sto "grije", pa topao zrak dolazi do kartice.

Najbolje za izbacivanje zraka iz kucista su referentne turbine, ali najlosije za sam GPU.
 
Poslednja izmena:
Nije bilo otvoreno,u pitanju je novo kuciste ms industrial winston.Imam vent gore i nazad.Prednji ne smem da ukljucim.
 
Koliko je 480 brza od 470 ? I da li isplati ta razlika u ceni konkretno za 480 gledam asus strixx model.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa koja je razlika u ceni? Ima dosta modela i dosta razlicitih serija uvoza.

480 je jaca karta od 470, a strix je najbolji model 480. Napisi razliku u ceni za misljenje da li vredi doplata :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa koja je razlika u ceni? Ima dosta modela i dosta razlicitih serija uvoza.

480 je jaca karta od 470, a strix je najbolji model 480. Napisi razliku u ceni za misljenje da li vredi doplata :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Nekih 7000 din je razlika, mislim na strixx modele 480 i 470. Video sam na forumu da hvale i nitro+ ali nisam nasao u e***.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Strix nije dobra verzija 470 karte.
Strix je najbolja verzija 480 karte.

Te dve karte nisu iste po izradi(kao nitro 470 i 480, msi 470 i 480, gigabyte 470 i 480), potpuno su razlicite.


Em sto dobijas jacu kartu, a verovatno je 470 4gb pa i vise vram-a imas, em sto dobijas dosta bolju izvedbu.

Ako ti ne smeta doplata, strix 480 bez razmisljanja.
Samo proveri da li ti staje u kuciste, glomazna je sa svoja 3 kulera.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A koja je najbolja verzija 470 ?
Znaci vredi uzeti 480 strixx model, zahvaljujem
 
Nitro+ i Xfx RS su najbolji modeli.

Ostali ili imaju neki hotspot, ili su radjeni od krs komponenti, ili su bucni(neke su i kombinacija ove tri negativne stavke).

Svakako je Strix 480 bolji izbor od bilo koje 470, samo sto recimo ako je 10.000 razlika izmedju dobre 470 4gb i strixa 480 8gb, to je vec diskutabilno i od tebe zavisi da li vredi doplata ili ne.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako uzimas za konfu iz potpisa i ne planiras da menjas procesor, nemoj da doplacujes za 480, phenom 955 ce i 470 bottleneckovati u velikom broju slucajeva.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije racunar iz potpisa, prodao sam taj. Bice privremeno uz FX 8300, cekam amd da izbaci R5.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Klokovan fx 8300 lepo ide uz rx 480 u igrama koje iskoriscavaju njegove threadove, na stock je slab. Ako odlucis da klokujes, imas dosta tema na forumu za to.

Posto planiras da uzmes R5, svakako je odlicna ideja ici na jacu kartu, kad uzmes R5 bice to super konfica.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Klokovan fx 8300 lepo ide uz rx 480 u igrama koje iskoriscavaju njegove threadove, na stock je slab. Ako odlucis da klokujes, imas dosta tema na forumu za to.

Posto planiras da uzmes R5, svakako je odlicna ideja ici na jacu kartu, kad uzmes R5 bice to super konfica.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Bice klokovan procesor samo da nadjem program koji ce da cita redovne temperature sa ploce 990XA-UD3, posto mi na HWmonitor brljavi ali i nisam se nesto udubio u materiju [emoji1]
Trenutno koristim 8600gts ono je usisivac.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To ce mozda sniziti cene ''preko'', kod nas malo teze, verovatno ce cene aktuelnih RX ostati iste a te nove ce biti skuplje za par 'iljada :d
 
Aktuelne rx ce verovatno brzo nestati,sudeci po najavama zamenjuje ih nova revizija koja nije samo malo brza vec i dosta efikasnija.
 
Inače cene u Evropi su takve već neko vreme.
RX480 4GB je ispod 200 evra odavno dok se 8GB model (nereferentni) može naći ispod 230 evra što se i te kako odražava na broj prodatih kartica.
 
Pitanje za vlasnike Asus strixx modela. Da li je moguce kontrolisati brzinu ventilatora u kucistu (koji je 3 pin) ako se ukljuci na graficku ili mora biti 4 pin ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
probao sam ne može.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno