Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

@toxicm

Videcemo onda, neka vreme kaze za ovu rx seriju, necu komentarisati starije serije.

Meni 470 radi na 60c u full loadu sa ventilatorima na 20%, ne obara takt i drzi napon na podesenoj vrednosti, sto dosta govori o izradi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nitro je njihov top model, on bi morao da bude bolje izrade. Mada, to što si naveo može da bude i samo jer je to nova grafička karta, ko zna kako će raditi posle dve, tri godine aktivnog korišćenja.
 
Zato sam i napisao da ce vreme pokazati.

Nitro je njihov top model ali je po ceni slican kao iste grafike od drugih proizvodjaca, nije skuplji.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja vam kazem da se isto ovo desava na asus RX 480 8GB i uzrok su samsung memorijski chipovi nema to veze sa sapphire-om, asus, msi i drugim partnerima.

Postoji mogucnost da se povecanjem TDC-a odkloni problem, posto karta ima dual bios switch oni koji imaju problem mogu oprobati da li ce im pomoci.

Recimo slican problem postoji na GTX 1070 sa micron memorijskim chipovima, gdju su svi proizvodjaci izbacili bios sa povecanim naponom i sada te karte bukvalno se klokuju vise po 200 ili 300mhz.

Ako hocete napravicu vam ja bios pa probajte ne moze biti gore, niti se ista moze desiti karti.
 
Nije bas tako imam ja karticu koja fura na 2200mhz isto samsung chipovi, ali zalomi se losa serija...losa sreca i to je to.

Svakako ako je domaca garancija to treba reklamirat uzet drugu ili pare nazad.
 
Očekivano skrtare u pojedinim serijama, ne čudi me to od njih. Kao i za 840 evo ssd što su skrtarili. :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Trenutno na polju drama, vrama, kao i flash memorija nemaju nikoga ni blizu. Njihov skart je bolji od onoga sto ostali nude :)
 
Samo da se zahvalim goldiju !!

Spasio si me muka druze od nosenja cele masine u servis, i to po ovakvom vremenu.
Bio sam uveren da cu morati da testiram deo po deo, napajanje, plocu, grafu itd...
Najgore je sto sam i komp sastavljao deo po deo, skoro sve je kupljeno na razlicitim mestima i nije bilo moguce samo odneti racunar gde je kupljen i reci "utvrdite sta ne valja".

Od sinoc je ostavljeno da vrti Unigine benchmark i do 2 popodne je radilo sve bez problema na 1900MHz.

Sad je lako, kad znam sta je bio problem.

E sada, potreban mi je savet, jer sam zaista u interesantnoj situaciji.

Karta iz profila je kupljena od clana foruma, koji ih nabavlja od domacih distributera. Placena je 270e, tj malo vise od 33000din.
Imam garanciju 3g. (mislim da je WW u pitanju, ali moram da proverim papir).

Sta je fora :) garancija je na kartu placenu 34000din.
Ako se budem zalio, i oni naravno usvoje jer je problem lako dokaziv da karta zabada na 2000MHz, imam ostvarivu garanciju na iznos od 34000din tj. neku kartu koja u ovom trenutnu kosta toliko.

Ja za te pare mogu da uzmem RX470, sve 480 su skuplje koliko vidim.
Mozda eventualno RX480 Red Dragon, ali nisam bas za tu ideju.

Sta ciniti ?

Voziti ovo jer sve lepo radi sa obaranjem memorije. Moram da izmerim koliki je gubitak FPS, ali mislim da je nesto mizerno u pitanju (1-2 FPS)..
Vracati pa traziti novac, pa onda doplacivati oko 35-40e za neki krshten RX480. Tu se ceskam po glavi jer treba da doplatim toliko da mi memorija radi na 8000MHz umesto na 7600MHz...
Ili, sta mi isto pada na pamet: garancija je 3god. Ja znam u cemu je problem i kako da ga reprodukujem. Da li jednostavno igrati se ovako pola godine, godinu, pa onda reklamirati ? Nekako mi se ovo cini i najrealnije. Za godinu dana ce pasti cene, uzecu sigurno za 34000din neku jacu RX480, a trenutno nema igre koju ne mogu da vrtim u full na rez na kojoj se igram 1920x1200 komp i 1920x1080 TV.

Jos jednom hvala goldiju, citao sam dva dana gomilu foruma, ali na kraju se resenje nalazilo na Benchu ,)

Zanima me kako bi ste vi postupili u situaciji u kojoj se nalazim :)
 
Zar ne bi trebalo da dobiješ ili pare ili istu takvu ? Npr tražiš istu takvu za zamenu. Nisi valjda baksuz 2 falš karte da dobiješ.
 
@DBravez

Posalji meni bios mozda ti mogu uraditi da radi na 2000mhz bez problema vozis je tako pola godine godinu ili vise i onda je reklamiras (ucitas opet orginalni bios) i dobices neku tada RX 580 nekog ekvivalenta ili sacekaj dok opet 480 8Gb Nitro pojeftini tu na neki 34k din i reklamiraj je, mada mislim da imas pravo traziti novac nazad ili istu takvu, a ne neki PC dragon ili neki losiji model RX 480 8GB.

Imas puno opcija razmisli sta ti je najpametnije, ja bi iskreno da je moja pokusao uraditi bios da bude stabilna na 2000mhz(ako ne uspije neka je na 1900) i vozio je tako dok ne izdaje neka VEGA ekvivalent RX 480 8Gb i tad je reklamirao i dobio bolju kartu :d
 
@stopke:
Ne bas.
Pare ili kartu za 34000din.

To kako je clan foruma od koga sam ja uzeo kartu kupio odredjenu kolicinu ovih kartica po ceni od 34000 ja ne znam, i nemam sta da ulazim u to.
Ako se zalim dobicu kintu na ruke, i sa tim parama ja mogu da uzmem RX470 :) Ili da doplatim 2000 i da uzmem RX480 ali sa 4 umesto 8GB.
Ako trazim zamensku kartu, dace mi RX470 i reci da je to za taj novac.

Kada sam kupovao, covek mi je jasno rekao da pri reklamaciji imam pravo na zamenu za 34000din, ponovio je to 2-3 puta :)

E sad, obzirom da je garancija 3g. i da se ovo blago obaranje zaistane ne oseti, da li jednostavno da sacekam sa zalbom ?

@goldi:
Iskreno, ne bih se zezao sa biosom, ne znam da li moze da se proveri pri reklamaciji. Iako vratim stari, da li mogu da utvrde da je menjan pa vracan na staro.
Bas cu sada da odradim testove, da izvrtim po 5 puta benchmarke sa 1900 i 2000, i vidim koliko utice na FPS.
Ako je mizerno, ostavljam ovako i cekam dobar tajming za reklamaciju :p
 
@goldi:
Iskreno, ne bih se zezao sa biosom, ne znam da li moze da se proveri pri reklamaciji. Iako vratim stari, da li mogu da utvrde da je menjan pa vracan na staro.
Bas cu sada da odradim testove, da izvrtim po 5 puta benchmarke sa 1900 i 2000, i vidim koliko utice na FPS.
Ako je mizerno, ostavljam ovako i cekam dobar tajming za reklamaciju :p

Ne mogu oni u servisu provaliti, ne samo oni nego niko, cak @mica im je poslao kartu sa koruptivnim biosom i nisu nista skontali, bila brikovana. Znaci 100% si bezbjedan imas dualbios switch na karti tako da apsolutno si siguran, u protivnom ne bi ti ja ni predlagao.
 
Evo i rezultata, sve je testirano po 2 prelaza na 1900MHz i 2 prelaza na 2000MHz na 1920x1200 i istim podesavanjima :

1900MHz :

Batman Arkham Knight 1 : average FPS 106
Batman Arkham Knight 2 : average FPS 106
Unigine Valley 1 : average FPS 49, Score 2051
Unigine Valley 2 : average FPS 49, Score 2049
Unigine Heaven 1 : average FPS 48.5, Score 1222
Unigine Heaven 2 : average FPS 48.5, Score 1222

2000MHz :

Batman Arkham Knight 1 : average FPS 107
Batman Arkham Knight 2 : average FPS 108
Unigine Valley 1 : average FPS 50.3, Score 2105
Unigine Valley 2 : average FPS 50.2, Score 2102
Unigine Heaven 1 : average FPS 49.5, Score 1246
Unigine Heaven 2 : average FPS 49.5, Score 1247

Znaci razlika je 1-2 FPS.
Zanimljivo da mi za 6 testiranja na 2000MHz ni jednom nije zakucala graficka.
Znaci treba imati strpljenja u servisu, ostaviti da vrti i sat-dva ako treba...
 
Treba imati, sto svakako niko u servisu nece raditi. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Evo i rezultata, sve je testirano po 2 prelaza na 1900MHz i 2 prelaza na 2000MHz na 1920x1200 i istim podesavanjima :

1900MHz :

Batman Arkham Knight 1 : average FPS 106
Batman Arkham Knight 2 : average FPS 106
Unigine Valley 1 : average FPS 49, Score 2051
Unigine Valley 2 : average FPS 49, Score 2049
Unigine Heaven 1 : average FPS 48.5, Score 1222
Unigine Heaven 2 : average FPS 48.5, Score 1222

2000MHz :

Batman Arkham Knight 1 : average FPS 107
Batman Arkham Knight 2 : average FPS 108
Unigine Valley 1 : average FPS 50.3, Score 2105
Unigine Valley 2 : average FPS 50.2, Score 2102
Unigine Heaven 1 : average FPS 49.5, Score 1246
Unigine Heaven 2 : average FPS 49.5, Score 1247

Znaci razlika je 1-2 FPS.
Zanimljivo da mi za 6 testiranja na 2000MHz ni jednom nije zakucala graficka.
Znaci treba imati strpljenja u servisu, ostaviti da vrti i sat-dva ako treba...

Voleo bih da vidim, ako si vec dokon:d recimo 1830-1860mhz sto je default za neke modele vs 2000mhz, ali jasno je kao dan da je OC potencijal RX modela skoro pa zero. Sto opet sa druge strane moze da znaci da su vec solidno nasvirane po defaultu.
 
Mogu da uradim test, ali mislim da se rezultat vec nazire.
Spustajuci dalje memoriju sa 1900 na 1830-1860 izgubio bi prosecno jos oko 1 FPS, mozda 1,5 maksimum.

Posto mi GPU radi na 1306, odradio sam testove kad ga spustim na 1266, i gubi se oko 1FPS. a karta se greje oko 4 stepena manje, ventovi prave manju buku jer rade na manje obrtaja.

Ima da je drzim u igrama na 1266 i 1900 umesto 1306 i 2000, razlika je 2,5FPS.

PS. Svidja mi se Trixx 3.0, lepo odradjen programcic :)
 
@stopke:
Ne bas.
Pare ili kartu za 34000din.

To kako je clan foruma od koga sam ja uzeo kartu kupio odredjenu kolicinu ovih kartica po ceni od 34000 ja ne znam, i nemam sta da ulazim u to.
Ako se zalim dobicu kintu na ruke, i sa tim parama ja mogu da uzmem RX470 :) Ili da doplatim 2000 i da uzmem RX480 ali sa 4 umesto 8GB.
Ako trazim zamensku kartu, dace mi RX470 i reci da je to za taj novac.

Kada sam kupovao, covek mi je jasno rekao da pri reklamaciji imam pravo na zamenu za 34000din, ponovio je to 2-3 puta :)

E sad, obzirom da je garancija 3g. i da se ovo blago obaranje zaistane ne oseti, da li jednostavno da sacekam sa zalbom ?

@goldi:
Iskreno, ne bih se zezao sa biosom, ne znam da li moze da se proveri pri reklamaciji. Iako vratim stari, da li mogu da utvrde da je menjan pa vracan na staro.
Bas cu sada da odradim testove, da izvrtim po 5 puta benchmarke sa 1900 i 2000, i vidim koliko utice na FPS.
Ako je mizerno, ostavljam ovako i cekam dobar tajming za reklamaciju :p

Ovo ti je idealan "kvar", ako to tako mogu da kažem. :) kartica radi bez problema sa 2% manjim performansama. Ako ti to ne smeta, koristi je 2 godine i 9 meseci, i onda je nosi na reklamaciju. S obzirom na to da tada više neće postojati rx 480, dobices drugu novu grafičku (posto se ovakav kvar ne popravlja), sa novom garancijom :) Ako ti nećeš, prodaj je meni :D
 
Meni je nekako divlje da na stock podešavanjima kartica ne radi. + stalno akanje sa afterburnerom i crimsonom
 
Pa nema nikakvog akanja.
Namestis u Trixxu da se pri podizanju racunara automatski ucita profil na kome namestis memoriju na 1900MHz, i to je to.
U pravu je Saint, jeste ovo neprihvatljivo, ali i karta je placena znatno ispod realne cene, tako da...
Mislim da mi je najbitnije sto sam konacno miran, sto je problem detektovan zahvaljujuci goldiju, a za reklamaciju ima vremena ;)

Ostaje mi da je testiram na 1950 kad budem imao vremena. Ako je stabilna na toliko onda jos bolje...
 
Ne mirisu se trixx i crimson. Plus mi je grozna ikonica za trixx u taskbaru :) Kako god... bitno da si detektovao problem.
 
Ja koristim Trixx za rx 470 safir za ventilatore i led na kartivi, a crimson za podesavanje napona i Radeon Chill-a i radi sve normalno :D



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Na kraju krajeva, ako kartica ima dual bios, editujes ga, stavis 1900 MHz za mem umesto 2000, flesnes nazad i cao zdravo. Nikakvo akanje sa AB i Trixxom i slicno.
 
Jedino sto ne moze onda instalirati novije drivere ne rade sa modovanim biosima.
 
Nazad
Vrh Dno