Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Da zbog 6pinca a potrošnja na granici, hteo sam i ja taj asus ali sam ga izbegao i uzeo rx 480 sa 8pin. Doduše ne bi trebalo da bude problema sa OC verzijom asus strixa.
 
Kod mene je povezan TV i monitor , na tv gledam film a na monitoru ostavljen msi AB I nesto se skidalo - tad je gpu isao na 56c I palio se ventilator na otprilike svakih 5 minuta sa MSI AB I 30% fan gpu temp 48C - cak i dok sad kuckam temp je 48c.
Jel sam te ja pogrešno razumeo ili ti koristiš i monitor i TV u isto vreme?
Kako si to uspeo? I jel postoji razlika u rezoluciji monitora i televizora?
 
TV povezan na HDMI a monitor na DVI oba uredjaja su 1920x1080. Tako da u isto vreme recimo gledas serije na tv dok drugi surfuje netom-monitor.
 
Poslednja izmena:
Jel sam te ja pogrešno razumeo ili ti koristiš i monitor i TV u isto vreme?
Kako si to uspeo? I jel postoji razlika u rezoluciji monitora i televizora?

Naravno da moze jos odavno, ja na primer koristim Radeon 7870 uz 1440p monitor i TV (1080p) preko hdmi i vsr u 1440p sve od prvog dana radi. Drajver po instalaciji naravno prepozna nativnu rezoluciju monitora i odma pita da li hocu da i tv ima istu rezoluciju..
 
A meni trebaju različite rezolucije (sada 1440x900 monitor i 1080p tv, a kad stigne nova grafička i 1440x900 monitor i 4k TV), a to nisam uspeo da podesim sa ovom 6870.

Makar ne na extended display podešavanju.
 
Ako si mislio da bilo sta uradis preko nativne rezolucije sa VLIW ahitekturom neces moci. Da koristis monitor i tv u isto vreme mozes sa kartom iz proslog veka,
a za VSR treba drugi hardver:

Product Support for VSR:
AMD Radeon™ R9 Fury
AMD Radeon™ R9 390
AMD Radeon™ R9 380
AMD Radeon™ R7 370
AMD Radeon™ R7 360
AMD Radeon™ R9 295X2
AMD Radeon™ R9 290
AMD Radeon™ R9 280
AMD Radeon™ R9 270
AMD Radeon™ R7 260
AMD Radeon™ HD 7900
AMD Radeon™ HD 7800
AMD Radeon™ HD 7790


iliti gcn 1.0 pa na vise.
 
Meni radi 6870 na različitim rezama, monitor na 1680*1050, a tv 1360*760. Extend displays.
 
Kako?

Ja sam naručio MSI GTX 1060 6gb Gaming X koja treba u ponedeljak da stigne, ali sa ovom stvarno nisam uspeo to da izvedem.
Još monitor prijavljuje kao projektor (povezana preko DVI), a TV prijavljuje kao PC (povezan preko HDMI). Ni to nisam našao kako da zamenim, niti da vidim do čega je.
 
Promeniš rezoluciju ovde...
2.jpg
... tv je na 1920*1080, monitor 1680*1050.
 
Poslednja izmena:
Asus strix ode na 26000din kod nas, danas bila nivelacija cena u E, pa ono ko uzima neka pozuri :)
 
Jeste dobra cena, ali sad nesto gledam G1 za 2000 dinara, iz ugla dobro poznatih problema na Strix-u vredi se svakako nategnuti za jos te 2 hiljade.
Fino sto su cene pocelo malo da se unormaljuju, ako nista bar ploca i ovih grafika iz srednje klase, sa druge strane nazalost kod "madjara" ta prica otisla gore, bar taj srednji segment GPU-ova. RX 470 4GB identicne cene.
Kad se setim samo, u septembru ortak uzeo i5 6600K, GTX 1060, 16GB rama i Z170 plocu preko i ustedeo 130e(nisam mogao da verujem), danas pitanje da li je i pola od toga.
 
Jesu madjari skupi, za mnoge stvari se vise ne isplate.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jesu madjari skupi, za mnoge stvari se vise ne isplate.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Za srednju klasu jedino CPU-ovi da ima neke razlike, skoro sve ostalo minorna ili ne postoji. Da li su prodavnice u HU digle cene, oni poceli da se ugradjuju ili nesto trece nzm ali sad jedino ko uzima celu konfu moze da racuna na neku ustedu.
 
Jeste dobra cena, ali sad nesto gledam G1 za 2000 dinara, iz ugla dobro poznatih problema na Strix-u vredi se svakako nategnuti za jos te 2 hiljade.
Fino sto su cene pocelo malo da se unormaljuju, ako nista bar ploca i ovih grafika iz srednje klase, sa druge strane nazalost kod "madjara" ta prica otisla gore, bar taj srednji segment GPU-ova. RX 470 4GB identicne cene.
Kad se setim samo, u septembru ortak uzeo i5 6600K, GTX 1060, 16GB rama i Z170 plocu preko i ustedeo 130e(nisam mogao da verujem), danas pitanje da li je i pola od toga.

Jedan moj poznanik se tako z malo krajem septembra, prodao stare komponente, porucio polukonfiguraciju CPU+MB+RAM+grafiku, na kraju je samo prve dve stvari dobio od Madjara, za ostalo su ga zavlacili 15-20 dana i na kraju je otisao na klanje u nase prodavnice gde su ga osasavili sa 150% cenama.... A sad vec evo onaj Red Devil je bio po ceni po kojoj je i u Austriji npr, evo sad i Strix.
 
Jedan moj poznanik se tako z malo krajem septembra, prodao stare komponente, porucio polukonfiguraciju CPU+MB+RAM+grafiku, na kraju je samo prve dve stvari dobio od Madjara, za ostalo su ga zavlacili 15-20 dana i na kraju je otisao na klanje u nase prodavnice gde su ga osasavili sa 150% cenama.... A sad vec evo onaj Red Devil je bio po ceni po kojoj je i u Austriji npr, evo sad i Strix.

krastavac ortak je uzeo pocetkom septembra, vec tamo posle 20-tog koliko se secam krenula je ona "frka" na granici a i rudari su krenili sa vecim porudzbinama karti. Sve u svemu, sve je ovo otislo u K, kod nas i3 6100 i RX 470 konfa kosta 650e sto je ludilo...Neznatno bolje madjarske cene.
A i realno, jeste se zeznuo sto je prvo prodao pa kupio novo, mada pretpostavljam da je bila frka sa kesom pa je morao tako. Videcemo kakva ce situacija biti posle nove godine, taman da stigne Zen. Do tada nista, sve po starom(trenutnom).
 
Poslednja izmena:
Jeste dobra cena, ali sad nesto gledam G1 za 2000 dinara, iz ugla dobro poznatih problema na Strix-u vredi se svakako nategnuti za jos te 2 hiljade.
Fino sto su cene pocelo malo da se unormaljuju, ako nista bar ploca i ovih grafika iz srednje klase, sa druge strane nazalost kod "madjara" ta prica otisla gore, bar taj srednji segment GPU-ova. RX 470 4GB identicne cene.
Kad se setim samo, u septembru ortak uzeo i5 6600K, GTX 1060, 16GB rama i Z170 plocu preko i ustedeo 130e(nisam mogao da verujem), danas pitanje da li je i pola od toga.

Iz takođe poznatih problema sa g1 - žalili se ljudi ovde razmisli prvo pre kupovine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma samo manji klok koliko sam ja skapirao dok se g1 pregreva


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kažu da manji takt kod obične Strix može da se reši povećanjem temperature targeta na 75C u Wattmanu.
 
Resava se power limitom lagano, poveca se malo i radi na propisanom default taktu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ova powercolor za sad deluje ok - presao sam doom, COD infinite a sad cepam deus ex :)

Temperatura u leru je 41c sa ventilatorom na 34% kada je ventilator na 0% temperatura se penje do 59c i tad krece zezancija tj paljenje ventova na svaka dva minuta - iritira nocu dok danju usled dnevne buke nema sanse da se cuje.
Inace u gejmingu temperatura je isla do 69c.

Zamerka je na kvalitet ventilatora koji su glasni i imaju zvuk kao da o nesto cesu ili nisu podmazani (to se primeti smo na odredjenom broju obrataja).

Inace kuciste mi je prostrano (cm trooper) sa dosta ventilatora (noctua 2x12 3x14 2xA15 ).

Tako da je powercolor karta sasvim ok za obicnog korisnika - kupi , ubode i vozi samo pozeljno je da ima slabiji sluh ;)

Asus sam ovog puta zaobisao.
 

Prilozi

  • pcab.jpg
    pcab.jpg
    348.5 KB · Pregleda: 67
solajam, koji rezultat ti je u 3DMark Fire Strike testu? Koliko cesto kartica obara takt sa 1270? Evo moj rezultat, a obori mi takt na 2 mesta u prvom grafickom testu, jednom do 1236MHz 3-4 sekunde, drugi put na oko 1250MHz 1-2 sekunde, vidi se na AB grafu. Ostatak vremena zakucana na 1270.

djokosrb, evo moja ne prelazi nikad 71C a pri tom se ne dernja, ali je trazilo malo cackanja po fan profilu (2. attachment), fabricki jeste bila bucnija dosta. Sad je najbucnija stvar CPU kuler u 3. testu, ali to ne mogu da utisam bez uticaja na temperature (probije CPU 70C u tom slucaju)
 

Prilozi

  • 3dmark+AB.jpg
    3dmark+AB.jpg
    404.5 KB · Pregleda: 68
  • speedfan GPU.jpg
    speedfan GPU.jpg
    57.7 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Ima li neka RX 470 da nema neki problema, da li je to throttling, buka(meni je to najbitnije), temperature i slicno? :)XFX i Nitro izgleda, jedino njih dve.
 
Ja imam nitro već nekoliko meseci, baš nijedan problem nisam imao. Nisam je overklokovao niti bilo šta čačkao, i radi perfektno. Brza, tiha, hladna. Probao sam nedavno Forza horizon 3, radi na 60 fps konstantno, sve na max
 
Nazad
Vrh Dno