Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Sapphire r9 270x u zivotu nemoj da uzimas. Prvo moras flashujes bios, posle toga plavo zuti ekran 0-24. Jedva sam uspeo da ubedim u emm' da doplatim za gtx760.
 
Da li je neko uspeo da flesne neki drugi bios na Asus 270-icu direct cu oc...Ja sam probao od Sapphire-a i nece da radi sa njim,iako su manji klokovi...cak sam pokusao da dizem napon do 1.3 na deff klokovima,ali slaba vajda...cim pokrenem nesto zahtevnije puca...Nekako mi mnogo 1.22v na ovom Asusu,a koliko vidim Sapphire radi na 1.1v...
 
Ne bih te bas ohrabrivao u fleshovanju BIOS-a razlicitih proizvodjaca. ;)
Dokle god su temperature u granici normale, nek te ne brine napon. Ni na 270X TOP-u nije nista manji. :D
 
Ma nije problem temperatutra, trenutno su obe 72c sa 1050/1450, ali imam osecaj da mogu i sa manje napona da rade i da budu hladnije....kopka me da im malo oborim napon, ali sa ovim biosom mi ne polazi za rukom...pa sam probao da flesnem drugi...ali slaba vajda...Neka voze ovako,sta da se radi...
 
Pretpostavljam da mi je ovaj mog G860 dovoljan za 270-ku, koja je neki, opet pretpostavljam, optimum za 1680x1050.

Da poručujem kartu, ili treba da menjam i procesor?
 
ako mozes zameni za barem i3, ako ne radice i tako dobar deo igara. ja sam do pre neki dan imao E6300 na 4GHz koji je da kazemo po snazi kao taj tvoj G860 na defaultu. rade igre ali u najnovijim hitovima neces izvuci sve iz grafike i cak ni smanjivanje detalja ti nece pomoci jer je u nekim igrama jednostavno usko grlo.

evo ti moj post cisto da steknes sliku:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...ng-Dogs-quot&p=3559708&viewfull=1#post3559708
Sleeping Dogs je izuzetno cpu bound igra.
 
Poslednja izmena:
G860 je tek neznatno bolji od E8400 koga sam imao, a on se nije mogao izboriti ni sa 6870-kom, u novijim zahtevnijim igrama je bukvalno prepolovljavao potencijalne performanse.

Drugim rečima, dobićeš puno na performansama sa 270-kom, pogotovo ako ti je trenutna grafika integruša, ali to će biti opet daleko od punog ostvarivanja mogućnosti grafe. Tu čak ni smanjivanje rezolucije ne pomaže,
meni je npr. u Far Cry 3 procesor sekao framerate na 30, kako na 1920x1080, tako i na 640x480, sa već pomenutom 6870. Kad je stigao i5-3570K, ista grafika je izvlačila stabilnih 60fps na very high+2XAA. ..
 
Hvala vam na kvalitetnim odgovorima, kao prvo.

Vidim da će se novogodišnji apgrejd malo odužiti. Pecaću onda prvo neki najjeftiniji i5, nakon toga ću da gledam grafu. Biće gotovo do marta, nadam se :)

Hvala još jednom i srećni praznici.
 
hiSSteria: FarCry3 na 6870 "very high+2XAA" @60fps. Triple ili quad crossfire? :)
 
Na 1920x1080. ;)

Nije sve bilo na very high, istini za volju. Preterao sam, pokušao sam da dočaram čoveku uticaj CPU-a na celu priču. POST FX (shaderi) je bio na medium, on ima ubedljivo najveći uticaj na framerate, čak i spuštanje na high nije bilo
dovoljno, i Water (ne znam zašto, dobijao sam +5 fps kad spustim na medium). Ostalo sve je komotno bilo na high-very high, jer te ostale opcije ne uzimaju više od 0-2 fps max, pa sam štelio da doseže 60.

Ali razlike u framerate-ovima koje sam spominjao, pre i posle promene CPU-u, su apsolutno tačne. Dotad sam bio ubeđen da je E8400 sasvim dovoljan sa pristojno igranje, pa kad sam video koliko je usko grlo na FC3, priznao sam sebi da je vreme za upgrade. :d
 
Da se javim, trebao je da se updateuje BIOS na ploči, sada sve radi normalno.
 
Nešto kod mene ne štima kako treba a šta je neznam a kako mi se cini problem je procesor Phenom II 940 jer je ocito slab a ispravite me ako grešim.
3dmark 11 prolazi sa istim skorom ko i kod drugih na performance je 8500 a na extreme 2250.
Heaven Benchmark 4.0 na extreme ima prosek 34 minimum 15 sa skorom oko 850 i ovde ima više nego kod drugih ali kad stavim na basic prosecno imam 106 a minimum 24 sa skorom od 2680 dok je kod drugih to dosta više a evo jednog testa sa linkom na jednom našem sajtu http://goo.gl/6Jkv6p
Test Hitman Absolution na ultra malo više nego na istom sajtu tj 37 prosek a minimum 30 medjutim kad stavim na niža podešenja dobijam samo nekolko frejma pa tako kad podesim na midium imam prosek 43 a minimum 33 dok na onom navedenom sajtu ide oko 77-82 frejma http://goo.gl/t59ICG (na lowest imam 46-37 ?????????? )
Metro Last Light isti slucaj pa prakticno na ultra i na low imam skoro iste rezultate ???????????
Ako neko želi da testira ove tri stvari ili bar Heaven Benchmark 4.0 nek mi to odradi a poželjno bi bilo da se javi neko ko ima neki phenom II sa ovom grafikom ili sa hd 7870.
Moja je Sapphire r9 270x dual-x.
 
Poslednja izmena:
Ovi testovi su ti sa dve kartice u crossfire-u...zato i ima duplo vise fps nego kod tebe... :)
 
Ima i za single a to je vapor-x i cf gde je vapor-x + toxic.
U benchmark-u za Metro Last Light http://goo.gl/cOVd2V na very high (doduše na 1050p) imam 40 fps dok na high imam 42 fps ???
 
Poslednja izmena:
genije:

Sve je u redu kod tebe, ne sekiraj se. Razlika potice zato sto ne koristis apsolutno ista podesavanja za odredjene testove kao i ljudi koji su testirali na tim linkovima koje si stavio. To zakljucujem, jer tamo gde nisi morao nista da diras u setovanjima, kao sto su 3DMark 2011 dobijas uporedive rezultate.

Dalje, koja su ti setovanja za Heaven 4.0? Na Extreme sa 8X AAA imas 34, ili bez?

Hitman su testirali u dve rezolucije, a i sa drugim jacim procesorom. Na onom navedenom sajtu ide oko 77-82 frejma, ali na 1680x1050 i 3770K.

Za LL i Hitman ti balansiras izmedju CPU i GPU opterecenja. Kad podignes na ultra i pri visokim rezolucijama, onda je GPU bitan za performanse, kad spustis onda je Phenom kriv sto ne moze vise. Znaci, trudi se da namestis setovanja da sto vise opteretis grafiku, a da dobijes dobar fps.
 
I ja nešto tako razmišljam jer da u pravu si na najvecim podešenjima imam uglavnom iste rezultate ili cak i bolje al mi je sve to cudno kad spustim na najniže lowest na hitman-a recimo gde imam prakticno samo nekoliko frejma više i to me zabrinjava iskreno.Nije samo to vec i prilikom igranja nekih igara koje sam igrao na staroj grafickoj imam baš velike padove u nekim delovima pa postaje baš neigrivo a podešenja su ista.Što se tice podešenja radio sam isto kao i ovi koji su to testirali ali uglavnom nisu upisali sve podatke pa zato bi da neko ko ima ove graficke istestira šta može a bilo bi poželjno Haven 4 da odradi na extreme i basic (ne podešava se ništa drugo osim te dve stavke jer ostale ostaju zamaglenje a tek na custam mogu da se menjaju što kolko sam vido to nisu radili na pc a*e i da extreme je sa 8x aaa na rezoluciji 1600x1200 i da tu imam dosta više nego što su oni dobili a na basic imam osetno manje.
 
Poslednja izmena:
Hitman Absolution benchmark rezolucija 1680x1050.
Podešenje min max prosek gpu usage

Ultra sa 8x msaa 16.3 32.9 27.9 99%
Ultra 30 82 37.3 55%-65%
High 29 52 38.6 50%-55%
Medium
Low
Lowest 36 58 45.6 14%-32%
 
Evo iz mog nekog iskustva imao sam prvo 580 gtx koja je otkazala par dana po isteku garancije, posle toga sam uzeo asus 270 dcu II top. Testirao sam sa svim igrama crysis 3, farcry3, metro i sve ostale aktuelne, sve su radile apsolutno savrseno na 1920x1080. Znaci vent radi na 20% ako se ne varam i apsolutno je necujan, oc sam probao na defaul voltazi 1200 znaci moze vise 100%, ali ja sam hteo nesto vise ne znam ni sam da mi potraje 5-6 godina i kupio 290-ku i pravo da ti kazem sada se kajem, bolje da sam ostavio 270-cu i posle ubacio jos jednu.
 
Imam jedan prilicno staromodan problem sa monitorom i jednom R9 270 karticom, koji se vuce jos od 7xxx serije za druge ljude.

Naime, graficka u odredjenim igrama divlja prema monitoru i imam linije po ekranu koje poticu od nesinhronizacije kartice sa ekranskim clock-om, e sad, fora je sto se ne pojavljuje u svim igrama.

Red Alert 3, Starcraft II (terran only), Ridge Racer Unbounded, Tribes Ascend recimo nemaju taj problem uopste u igrama, znaci rade tecno.

War Thunder, Crysis 2, Warface, Diablo 3 (ovde linije putuju odozgo nadole) imaju vibrirajuce linije, kao ovde http://www.lagom.nl/lcd-test/img/clockphase-wrong-1.gif .

Novi monitor ce morati da saceka jedno 3-4 meseca dok ne otplatim karticu, pa sad kopam kako da umanjim trenutni problem, najvise me kopka sto odredjene igre rade bez ovog problema sto znaci da moze ovaj monitor bez problema da radi sa ovom karticom.

Da li da pokusam da cimam samog sklepatora karte za prilagodjeni bios ili drajver, ili da pokusam neke kucne vradzbine sa nekim monitorskim forsiranjima osvezavanja, u pitanju je LG E2240.
 
Ima li monitor hdmi priključak ili neki digitalni ili samo vga? Verovatno ćeš rešiti problem tako.
 
Drzim ga na optimalnoj (maximalnoj) 1920 x 1080 rezoluciji, 60 herca osvezavanje, kao matori LCD ima samo VGA prikljucak, kao sto sam rekao, noviji monitor tek posle 3-4 meseca mogu da uzmem.

Izmenjao sam par kablova i adaptera cisto da isproveravam da nije do toga, nije bilo nikakve razlike.

Probao sam rucno i automatsko prilagodjavanje samog ekrana tj njegovih phase i clock namestanja, probao sam i da vidim da li ce da se promeni nesto ako fixiram max fps ispod 60 herca, 55, 50, 30, dupli V-Sync, ali je i dalje prisutan problem.

Nasao sam onaj programcic za direktno manipulisanje LCD monitora, pa se mislim da mozda probam i forsiram odredjeno osvezavanje ali mi se nesto ne spaljuje monitor experimentisanjem jos.
 
Ima li nekih vesti kada ce se obicna 270 kartica pojaviti kod nas, po najavljenoj ceni od oko 16.000 din?
 
Gde si ti to video da će cena biti 16k, pogotovo sad posle povećanja PDV-a?
 
20k ako bude, 16-17 neće sigurno.
 
air max
Pa neće biti 16-17, ja sam imao dve r9 270 (obe nisu valjale pa sam uzeo gtx660 :D ) i cena je bila 18k. Sad će možda i 20 da bude...
 
Nazad
Vrh Dno