Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Taj sa kojim sam razgovarao se predstavlja kao sef reklamacija ALTI. Graficka im je danas stigla, u ponedeljak me on odmah razduduje jer sam je kupio online. E onda zovem ja call centar, finansije, trazim da mi se odmah uplate pare, necu zamenu. Prvo pare pa onda cu ja da odlucim dal cu da uzimam kod njih ili kod drugih.

Tako su me zeznuli za hard disk, emmi je poslao u duguljastoj kutiji hard disk od 2tb koje je isto setao gore dole i naravno bio pokvaren. Isto sam vratio cityjem, pare su mi bile vraćene za 2 dana.

Nema tu dva meseca, pare za 2 dana moraju da budu na racunu od dana kada su primili graficku.

U smesu ubaci slave, godisnje odmore i nesporazume sa dobavljacem i city express sluzbom i eto ti dva meseca. Ja dok sam dobio sefa reklamacije trebalo mi je nedelju dana zivkanja od jutra do sutra. Te izasao do prodavnice, te na bolovanju je, te mu danas slava, te onda ode na odmor, korenje sam pustio pored telefona. Sam mi jos i ASUS zveci, u smislu da se cuje vibracija nekog metalnog cover-a :( Gde li je ondaj super lepak :d
 
Muke zive. Kad sam ih ja zvao na onaj broj za reklamacije 0700 ne znam napamet, kaze mi da je broj nedostupan i kao da su pozivi sa mog fiksnog blokirani. Ja onda pogledam onu otpremnicu od powercolora i nadjem broj firme u Cacku, valjda tamo ta glavna centrala. Javila se neka fina gospodja i ja jos ispricam problem i ona kaze prebacice me na reklamacije. Javi se neka cura koje nema blage veze i da mi sefa reklamacija. Prvo je sto sam ga pitao jel se razume u racunare da ne bude zabune posle. Covek je odmah poslao nalog u city, ja sam licno odneo graficku u city i naznacio njegovo ime. Dao mi je i broj mobilnog.

Desava se to da ti kad zoves reklamacije, ne jave se uvek oni nego u 90% slucajeva jave se ovi sa call centra koji blage veze nemaju a ti mislis da pricas sa reklamacijama. On ce u ponedeljak da razduzi moj racun i ta finansijska sluzba ce mi uplatiti pare, naravno mora da se zove na svaki sat dok se do ne uradi. E tek kad oni meni vrate pare ja cu moci da uzmem potpuno novu uz doplatu.

Trebao sam da snimim video kako je ta powercolorova bila zapakovana. Fotografisao sam ali ipak bi se na videu culo kako to seta sve unutra. Oni jednostavno probaju da uvale pa ako uspe uspe. A da i uvek prilikom trazenja novca nazad uvek mora malo da se pripreti trzisnom inspekcijom. Jednostavno tako nam to funkcionise. Verujem da uvaljuju te "outlet" kako oni nazivaju koriscene proizvode kao nove.

City express, nema problema kod njih. Covek mi je rekao da i oni imaju dosta problema sa njima tj ALTI-jem. Kaze da je dobro sto su poslali nalog da o njihovom trosku posaljem graficku, kaze da sam mogao da je posaljem i bez naloga i ja da platim ali tada postoji mogucnost da ALTI jednostavno nece da preuzme i da se kartica vrati nazad. Bez naloga od ALTI-ija nikada ne salji preko kurirskih sluzbi.
 
Poslednja izmena:
Sta sam morao da uradim da bi specio vibracije koje su dolazile od graficke karte. Znaci cover se trese kao Yugo kada ide 100km/h :d I to pogodi frekvenciju da ti mozak popije. Koji me djavo terao da uzimam ASUS :( Nego ima li leka za to, super lepak, aluminijumska traka, izolaciona traka da pritegnem nekako. Gde ovako da mi ostane :D
IMAG2331.jpg
 
Ja sam imao taj problem sa dual x r9 270 i vratio je, oni iz ww-a meni vratili pare i ćao...
 
Sta kazes, natezao se dva meseca za zamenu. Meni danas vratili pare a u subotu dobili graficku. Znam ja kako sa barabama, onaj sa reklamacija se ufonjao i odmah me je razduzio danas a onda malo onoj u finanskijkoj sluzbi odrzis govor i eto para. Uzecu r290 ali niti safir niti asus nego msi model. Htedoh onaj safir tri-x al kad odma moram da je popravljam iz kutije zbog vibracije onda bolje da se postedim muka i uzmem msi. Nikad problema nisam imao sa msi kartama. Heh moj yugo ide ko munja 120, nema da trese ;)

I toliko sam razocaran u taj emmi i winwin i ALTI, to je takva muljacina da to nema nigde. Kaze mi danas mnogo je robe stiglo na reklamaciju a oni sto poprave upakuju i salju ko novo. Opasno muljaju i kraduckaju a tek sto pojma nemaju, ja sam zatecen koliko oni ljudi tamo sto rade nemaju pojma o racunarima.

Ako hoces pare nazad, moras ostro samo ali kulturno, trazi sefa reklamacija i obajsni mu da te vrte i uvaljuju ti pokvarene karte i da hoces sto pre nazad novac. Napravis celokupne dokumentacije, saljes im kopije samo nikako original racun. Trazi da da nalog city-ju da o njihovom trosku pokupi i vrati im graficku i obavezno navedi za to sefa reklamacija i naravno uvek prvo pitanje kada pricas sa njima je da ih pitas za ime. To jednosavno moras da uradis. Samo ostro, pripreti da si mogao da odes u trzisnu inspekciju ali si im dao jos jednu sansu.

Prosli put su me zeznuli za hdd i vratili pare za 3 dana e sada su odmah vratili. Kulturno ali ostro i malo pripreti trzisnom inspekcijom.
 
Poslednja izmena:
Sta kazes, natezao se dva meseca za zamenu. Meni danas vratili pare a u subotu dobili graficku. Znam ja kako sa barabama, onaj sa reklamacija se ufonjao i odmah me je razduzio danas a onda malo onoj u finanskijkoj sluzbi odrzis govor i eto para. Uzecu r290 ali niti safir niti asus nego msi model. Htedoh onaj safir tri-x al kad odma moram da je popravljam iz kutije zbog vibracije onda bolje da se postedim muka i uzmem msi. Nikad problema nisam imao sa msi kartama. Heh moj yugo ide ko munja 120, nema da trese ;)

I toliko sam razocaran u taj emmi i winwin i ALTI, to je takva muljacina da to nema nigde. Kaze mi danas mnogo je robe stiglo na reklamaciju a oni sto poprave upakuju i salju ko novo. Opasno muljaju i kraduckaju a tek sto pojma nemaju, ja sam zatecen koliko oni ljudi tamo sto rade nemaju pojma o racunarima.

Ako hoces pare nazad, moras ostro samo ali kulturno, trazi sefa reklamacija i obajsni mu da te vrte i uvaljuju ti pokvarene karte i da hoces sto pre nazad novac. Napravis celokupne dokumentacije, saljes im kopije samo nikako original racun. Trazi da da nalog city-ju da o njihovom trosku pokupi i vrati im graficku i obavezno navedi za to sefa reklamacija i naravno uvek prvo pitanje kada pricas sa njima je da ih pitas za ime. To jednosavno moras da uradis. Samo ostro, pripreti da si mogao da odes u trzisnu inspekciju ali si im dao jos jednu sansu.

Prosli put su me zeznuli za hdd i vratili pare za 3 dana e sada su odmah vratili. Kulturno ali ostro i malo pripreti trzisnom inspekcijom.
Moracu i ja tako, samo dok se vratim iz Grcke. Jos sam fino sakupio jos jedno 110e, pa cu i ja da pazarim 290 ili 780. Necu vise da se zajebavam. Da li m o n i t o r doo saradjuje sa ALTI-jem ? I da li je neko imao iskustva sa R9 290 Powercolor PCS+, Guru3D je nahvalio :)
 
Poslednja izmena:
R9 290 Powercolor PCS+ je u pocetku imao probleme. Naime sve lepo radi, osim sto prilikom rudarenja karta nikako nemoze ni blizu da ostvari hashrate koji treba. Posle te 1. serije stigla je i druga na trziste koja je OK. Sta tacno nasi prodavci prodaju nemam pojma (mada cena ne ohrabruje-isuvise jeftino). Mislim da je prosto da se to ustanovi. Kupis kartu preko webshop-a, pokrenes CGMINER i ako ne rudari kako treba, a treba da je oko 800-820kh/s na 1000/1500 lepo vratis kartu bez da im bilo sta objasnjavas. Na "trulom" zapadu su ljudima menjali karte novima zbog ovoga, a kod nas, znas i sam... jel daje sliku... daje, "pa sta hoces onda?!"

Inace PCS+ je odlicno hladjena karta, tiha i sto se toga tice tesko da ima konkurenciju.
 
R9 290 Powercolor PCS+ je u pocetku imao probleme. Naime sve lepo radi, osim sto prilikom rudarenja karta nikako nemoze ni blizu da ostvari hashrate koji treba. Posle te 1. serije stigla je i druga na trziste koja je OK. Sta tacno nasi prodavci prodaju nemam pojma (mada cena ne ohrabruje-isuvise jeftino). Mislim da je prosto da se to ustanovi. Kupis kartu preko webshop-a, pokrenes CGMINER i ako ne rudari kako treba, a treba da je oko 800-820kh/s na 1000/1500 lepo vratis kartu bez da im bilo sta objasnjavas. Na "trulom" zapadu su ljudima menjali karte novima zbog ovoga, a kod nas, znas i sam... jel daje sliku... daje, "pa sta hoces onda?!"

Inace PCS+ je odlicno hladjena karta, tiha i sto se toga tice tesko da ima konkurenciju.
Ja danas zvah oko vracanja novca i oni kazu da nema vracanja novca dok se ne utvrdi da joj nesto fali. Boga pitaj kako oni to utvrdjuju, a to da zveci hladnjak ne znam kako mogu da dokazem, osim da snimi kamerom i da poslajem video, zajedno sa artefaktima sto mi daje. I naravno da pretim ovaj put sa trzisnom inspekcijom. Max budzet za kasniju kupovinu mi je 46500 dinara. preko toga ne mogu da uzmem. Ima li neka preporuka, mozda odem i na nVidiu :(
 
Ako samo igraš. nVidia ti onda nije problem da uzmeš.
 
Snimi video i napisi sve lepo na reklamacionom listu i ubaci u kutiju graficke. Takodje odstampaj link videa na papiru. Ja sam tako uradio i eto bili mi poslali power color 280x zamensku koja je 6 meseci posle kupovine safirke jeftinija 2000 dindzi. Ja bas sutra hocu da narucim onu msi r9 290 gaming 4g preko monitora i bas sam hteo da ih pitam jel saradjuju sa ALTIJEM. Zovem onaj fiksni broj u Cacku i javlja se neka na centrali i ja mislim da je Kineskinja po naglasku. Moguce je da ALTI drze kinezi i samim tim i emmi i winwin i zbog toga poplava kineskih marki u tim radnjama.

Sutra kada zovem monitor reci cu dal saradjuju sa ALTIJEM.

Takodje mislim da moraju da ti vrate pare jer i to sto vibrira je samo po sebi problem i tu nema dalje rasprave. Ako je u garanciji slobodno snimi, napisi, odstampaj onu sliku i trazni novac nazad. Takodje zovi onaj fiskni broj u Cacku i trazi sluzbu za reklamacije inace ako zoves onaj na 0700 uglavnom se javljaju retardi sa call centra koji nemaju blage veze. Kada te sluzba za reklamacije razduzi onda opet zoves 032 broj u Cacku i trazis finansijsku sluzbu i objasnis da se bakces sa njima vec 2-3 meseca i da ti non stop uvaljuju lose modele i da hoces sto pre pare na racunu inace sledi poziv trzisnoj inspekciji. Jednostavno to moras tako da radis. Kazem ti opet originale nikako da saljes jer oni imaju sve u bazi podataka i naci ce te po broju racuna. Sve kopiraj u vise komata. City takodje trazis od tipa sa reklamacija da posalje nalog city-ju da dodju po graficku.
 
Ja danas zvah oko vracanja novca i oni kazu da nema vracanja novca dok se ne utvrdi da joj nesto fali. Boga pitaj kako oni to utvrdjuju, a to da zveci hladnjak ne znam kako mogu da dokazem, osim da snimi kamerom i da poslajem video, zajedno sa artefaktima sto mi daje. I naravno da pretim ovaj put sa trzisnom inspekcijom. Max budzet za kasniju kupovinu mi je 46500 dinara. preko toga ne mogu da uzmem. Ima li neka preporuka, mozda odem i na nVidiu :(

Kod web kupovine imas pravo da u roku od 14 dana vratis kartu i ne, ne mora ista da joj fali. Takav je zakon. Ukoliko nece da vrate novac, zoves trzisnu inspekciju. Odmah reaguju na to. Tu ti ne treba udruzenje za zastitu potrosaca, to je privredni prestup.
 
Snimi video i napisi sve lepo na reklamacionom listu i ubaci u kutiju graficke. Takodje odstampaj link videa na papiru. Ja sam tako uradio i eto bili mi poslali power color 280x zamensku koja je 6 meseci posle kupovine safirke jeftinija 2000 dindzi. Ja bas sutra hocu da narucim onu msi r9 290 gaming 4g preko monitora i bas sam hteo da ih pitam jel saradjuju sa ALTIJEM. Zovem onaj fiksni broj u Cacku i javlja se neka na centrali i ja mislim da je Kineskinja po naglasku. Moguce je da ALTI drze kinezi i samim tim i emmi i winwin i zbog toga poplava kineskih marki u tim radnjama.

Sutra kada zovem monitor reci cu dal saradjuju sa ALTIJEM.

Takodje mislim da moraju da ti vrate pare jer i to sto vibrira je samo po sebi problem i tu nema dalje rasprave. Ako je u garanciji slobodno snimi, napisi, odstampaj onu sliku i trazni novac nazad. Takodje zovi onaj fiskni broj u Cacku i trazi sluzbu za reklamacije inace ako zoves onaj na 0700 uglavnom se javljaju retardi sa call centra koji nemaju blage veze. Kada te sluzba za reklamacije razduzi onda opet zoves 032 broj u Cacku i trazis finansijsku sluzbu i objasnis da se bakces sa njima vec 2-3 meseca i da ti non stop uvaljuju lose modele i da hoces sto pre pare na racunu inace sledi poziv trzisnoj inspekciji. Jednostavno to moras tako da radis. Kazem ti opet originale nikako da saljes jer oni imaju sve u bazi podataka i naci ce te po broju racuna. Sve kopiraj u vise komata. City takodje trazis od tipa sa reklamacija da posalje nalog city-ju da dodju po graficku.
Uvek sam slao kopije garantnih listova, fisklanog racuna, sa odstampanim slikama problema sta mi se desavalo. I naravno dolazio je city expess po njih. Sutra zovem ja opet, da rascistim sa ovim vise.
 
Sta cekas, vracaj to odmah i trazi pare pre isteka 14-og dana. Jednostavno kazi nije proslo 14 dana i da ti ne odgovara i jednostavno moraju pare nazad da ti vrate odmah. To sutra odmah da vracas, dok je u roku od 14 dana ne treba ti niti jedan razlog da je vratis. Moze samo da ti se ne svidja i da im vratis i moraju da ti vrate pare nazad. Ako je 13.05. onda 14 dana istice krajem 27.05. Znaci sutra ti je zadnji rok da je vracas bez da navodis razloge i trazis pare. Posle toga ces morati da se bakces sa reklamacijama. Zato sutra od 08h odmah zovi, ne odovara ti, razocarali te i pare nazad inace trzisna ispekcija.

Taj powercolor, oni to valjaju neke lose zalihe sto im ostalo. Vidi se i po ceni. Ne bih ja to uzimao. Kod njih i ventilator od sada kada kupim moram da budem oprezan.
 
Poslednja izmena:
Sta cekas, vracaj to odmah i trazi pare pre isteka 14-og dana. Jednostavno kazi nije proslo 14 dana i da ti ne odgovara i jednostavno moraju pare nazad da ti vrate odmah. To sutra odmah da vracas, dok je u roku od 14 dana ne treba ti niti jedan razlog da je vratis. Moze samo da ti se ne svidja i da im vratis i moraju da ti vrate pare nazad. Ako je 13.05. onda 14 dana istice krajem 27.05. Znaci sutra ti je zadnji rok da je vracas bez da navodis razloge i trazis pare. Posle toga ces morati da se bakces sa reklamacijama. Zato sutra od 08h odmah zovi, ne odovara ti, razocarali te i pare nazad inace trzisna ispekcija.

Taj powercolor, oni to valjaju neke lose zalihe sto im ostalo. Vidi se i po ceni. Ne bih ja to uzimao. Kod njih i ventilator od sada kada kupim moram da budem oprezan.
A to za ventilator je show :D Ja kupio jedan Sickleflow red led, i crkle dve LED diode, ali sam reklamirao i sad radi kao suza. Za 800 din, tesko bolji da se nadje. A sutra kao manijak ima da zovem. To za powercolor ima smisla. Zasto bi bas ona bila jeftinija 3-4 hiljade. Sto cu se lepo druziti opet sa MSI 9600GT, koja je vec jednom bila pecena u rerni, ali radi sa dobrim OC :D
 
Ma da, vracaj to i uzimaj novac i teraj ih u tri lepe. Ja danas kada sam pricao sa nekom iz te finanskijske sluzbe, ona mi kaze da su zatrpani predmetima. Znaci podvaljuju samo tako i ljudi masovno reklamiraju. E jos mi kaze da necu ubrzati proces ako je zovem na svakih 30 minuta a ja je samo dva puta pozvao. Onda kada sam joj rekao da sam umesto da reklamiram mogao da odem u trzisnu inspekciju u ovom vanrednom stanju i da je danas zovem zadnji put ali ako sutra novac ne bude na mom racunu zvacu je svaki sat a i zovem trzisnu inspekciju. Sat vremena od tog razgovora, zovu da traze broj tekuceg i za 2 sata pare su bile na racunu.

Moras da budes samo kulturan ali i drzak i malo da pretis inspekcijom. Takvo je drustvo krastavac.
 
Clock za sad je 1120MHz GPU i 1650MHz VRAM. Napon 1200mV sa 120% power target. Max vent speed 43% i max temp 74C, a VRM 71C posle sat Valey. Stabilna je kao kamen u igrama, gde daje oko 100 FPS u WoT-u, i nekih 1,2FPS u Valey vise od stock frekvencija. Moje resenje se zadivljujuce dobro pokazalo u eliminasnju vibracija i veoma je tiha. Ali svakako ide na povracaj novca.
 
Danas sam zvao, i salju kurira sutra da pokupi kartu i da me razduze. Nikakav problem nisu pravili. A sad opet da se bacim u potragu za kartama :(
 
The saga continues. Ti s tim kartama kao ja sa memory leak.
 
The saga continues. Ti s tim kartama kao ja sa memory leak.
To infinity and beyond :d Naci cu neku koja mi odgovara pa makar crkao radeci to. I ima li nesto za 43K od nVidie u nivou sa R9 280X :)
Promenio sam i moju masinu da odogovara datoj situaciji.
 
Poslednja izmena:
Malo je slabiji GTX770 od 280X, ali ne bi bilo lose da uzmes - verovatno ne bi imao te probleme. :d
A i prilicno je jeftiniji od 43k.


Za 43K imas R9 290.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno