Šta je novo?

AMD Piledriver a.k.a. Vishera, official thread

kapiram da je 8 cpu + 2 mem naponske minimum, ili ti sabertooth ,formula, UD7...
 
Jer na jeftinim intel plocama I5 i I7 mogu da se klokuju do maximuma?
 
Ako je stvarno tako onda + za Intel
 
@Stilgar
To je zato sto sendi i ivy trose malo struje, pa naponska nije pod opterecenjem ni prilikom maksimalnog kloka; ivy na 4.8ghz trosi struje manje-vise kao Vishera na default.
Ova ASUS M5A99X EVO deluje dobro, nije ni skupa
 
Poslednja izmena:
Tik iza Formule po mogucnostima i kvalitetu, cak 12+2 phase(mada je CHV sa svojim dupliranim brojem tranzistora po fazi ipak jaca iako je formalno 8+2), a ima da se nadje kod nas za 169 evropljana. Da sad ganjam i plojku za Visheru ne bih se razmisljao ni sekunde:

http://www.asrock.com/mb/amd/fatal1ty%20990fx%20professional/
http://www.itsvet.com/proizvod/asrock-fatal1ty-990fx-professional/comp_comp_mboard/149/2391

@Johnny_z11, nema sta da razmisljas izmedju upgradea sa Ph II 955 na FX-8350, vredi svake pare, baci letimican pogled, dovoljno je:
http://www.anandtech.com/bench/Product/697?vs=88
 
Da, dobra ploča je MUST ko želi da proba 5 GHz za svaki dan, stabilno. Preporuka je Asus Crosshair V Formula-Z koja ima odličnu naponsku jedinicu.

E sad, čudno je da nema nekih najava POTPUNO NOVIH ploča, za Intel postoje daleko daleko kvalitetnije ploče što se tiče i UEFI BIOS-a i naponske jedinice. Zanima me da li će neko izbaciti barem 16+4 naponsku jedinicu za AMD pa nek košta kolko košta, to se zna kome je namenjeno.


Što se cene Steamrollera tiče, sigurno je da će biti veća za oko 50-tak evra, to je moja neka prognoza. Ali ima dosta da se čeka na njega, sigurno još barem 8 meseci.


P.S. Molim nekog da mi kaže da li je testirano koliko se može kloknuti memorija na Piledriver procesoru ? Može li se do DDR3 2800 dogurati uz latenciju CL12 ? Ako može neki link bio bih zahvalan svima, hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Cisto sumnjam da AMD ima toliko dobar mem.kontroler da moze da izgura 2800mhz na bilo kojoj ploci. Najvise sto sam vidjao bilo je 2400MHz.
 
@kosta10, broj faza ne znaci nuzno i jacu naponsku, upravo sam gore navep primer Asrock Fata1ty koja ima 12+2 i CHV Formule koja ima "samo" 8+2 a ipak je jaca;) Puki broj faza je cesto marketinski trik i moze ali i ne mora znaciti nista.
Vec je davno provereno u praksi da naponska na CHV Formuli bez ikakvih problema gura zverski klokovane Buldije prve generacije u 24/7 rezimu i uopste se ne greje mnogo. Dakle, prvo kvalitet pa tek onda kvantitet, pa kad su i faze u pitanju, kosta ;)

@fingon82, mislim da je to vazilo za prve buldije, siguran sam da sam negde video da na Visheri ide vise od toga, probacu da nadjem link
 
Poslednja izmena:
Evo covek se lepo setio kako da resi problem potrosnje: "Overclocked, it consumes about 70 more watts than the Intel i7. So I went and changed the 100 watt bulb in my desk lamp to a 20 watt florescent bulb. There, I solved the problem."
 
@kosta10, broj faza ne znaci nuzno i jacu naponsku, upravo sam gore navep primer Asrock Fata1ty koja ima 12+2 i CHV Formule koja ima "samo" 8+2 a ipak je jaca;) Puki broj faza je cesto marketinski trik i moze ali i ne mora znaciti nista.
Vec je davno provereno u praksi da naponska na CHV Formuli bez ikakvih problema gura zverski klokovane Buldije prve generacije u 24/7 rezimu i uopste se ne greje mnogo. Dakle, prvo kvalitet pa tek onda kvantitet, pa kad su i faze u pitanju, kosta ;)

@fingon82, mislim da je to vazilo za prve buldije, siguran sam da sam negde video da na Visheri ide vise od toga, probacu da nadjem link

Da, istina za naponske, "hibridna" 8+2 naponska je u stvari 4+1. Primer:
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A785TDV_EVO/

koliko god su poboljsali mem.kontroler, cisto sumnjam da su ga poboljsali za 400mhz, mada, voleo bih da gresim
 
to je 4+1, bice kloka ali ne i margina
 
Aha, a tvoj zubic, vidim ok cena.
Stvarno ne pratim. Svaka pomoc dobrodosla.
 
Sto se sabertootha tice, imam samo reci hvale, sa skoro svakim procesorom sam izvukao max, do duse mosfet se greje prekeo 1.488-1.5v, senzor kaze i preko 62-65c, sto sam resio jednom osamdeseticom koja radi na 600rpm i drzi zahvalnih 40c pri 1.550v :) ,nisam imao formulu ali kapiram da ima nesto bolju naponsku, mozda da neko napise vise ko se igrao sa obe plojke, posto i mene bas zanima.
 
Svima da se izvinim off topic sad sam video mmx 200mhz klokovan, upiso sam se od smeha...
Jel to bese islo na Intela normalno..?...ili..?
 
Koliko vidm na ovom sajtu koji je koliko i cujem naklonjen intelu http://www.anandtech.com/bench/Product/697?vs=288 2500k nije vise sto je nekad bio, tako da zele trk u radnju da pzaris intel od 250e i budes ponovo brzi i bolji :)

P.S. Koliko sam suvoparno uspeo da prebrojim ima 36 testova i 18:18 , 2500k:FX-8350, pod hitno radnja sutra....
 
Poslednja izmena:
Sve su to multitredovani testovi, u single thread Intel vlada. Mada, stoji da je Vishera dobar, toliko da sam u iskusenju.
 
Mozda se ne razumem dovoljno ali zar multi thread nije buducnost i nesto bitnije od single thread-a? :) Valjda su procesori odavno dostigli potrebnu brzinu u ST i razlike se svode na ciste sinteticke podatke? :)

Bas me zanima kako li ce moja ploca da se ponasa sa fx8320.. ako nekoga ne mrzi da iznese neku procenu :) U oc-ovanju Phenoma II se pokazala odlicno, 1,45v za 4,2Ghz ali ne drzim na tolikom naponu jer je cisto bahacenje i nemam neku potrebu, odavno radi na 4Ghz na 1,41v i promene napona koje sam primetio su 1,404-1,416v.

Bilo bi lepo kada bi na mojoj ploci fx8320 mogao da radi 24/7 na 4,8Ghz mada bih bio zadovoljan i sa 4,6Ghz, kapiram da Brocken opusteno moze da ohladi a imam i 2x120mm u kucistu.. 5Ghz oc- mislim da je to rezervisano za skuplje ploce..
 
Poslednja izmena:
hellyeah :d :D

Jeste da sam prerano pitao jer ne bih menjao cpu jos bar 6 meseci (realno sledeca jesen) ali cisto da znam.. jedino sto moze da me spreci u kupovini fx8320 je brz izlazak Steamrollera i najava odlicnih performansi. I ok cene.

ps znao sam da sa Asus plocom nema greske :-devil-:
 
Mozda se ne razumem dovoljno ali zar multi thread nije buducnost i nesto bitnije od single thread-a? :) Valjda cu procesori odavno dostigli potrebnu brzinu u ST i razlike se svode na ciste sinteticke podatke? :)

Bas me zanima kako li ce moja ploca da se ponasa sa fx8320.. ako nekoga ne mrzi da iznese neku procenu :) U oc-ovanju Phenoma II se pokazala odlicno, 1,45v za 4,2Ghz ali ne drzim na tolikom naponu jer je cisto bahacenje i nemam neku potrebu, odavno radi na 4Ghz na 1,41v i promene napona koje sam primetio su 1,404-1,416v.

Bilo bi lepo kada bi na mojoj ploci fx8320 mogao da radi 24/7 na 4,8Ghz mada bih bio zadovoljan i sa 4,6Ghz, kapiram da Brocken opusteno moze da ohladi a imam i 2x120mm u kucistu.. 5Ghz oc- mislim da je to rezervisano za skuplje ploce..

Buducnost je i single thread i multi thread :) postoje mnogi procesi koji se izvrsavaju jako brzo tako da bi u stvari radili sporije kad bi se multitredovali, aplikacije koje su pisane za single thread/kao i koje ce tek biti napisane, hw nezahtevni procesi koje bi bila glupost multitredovati, itd tako da je single thread podjednako vazan.
Mislim da ces moci da ganjas Vishera na 4.5-4.6 na toj ploci bez rizika po naponsku, mozda i vise. Imas vremena za 5-6 meseci da vidis kako ce se sve odvijati, koje ce biti prosecne oc margine za 1.4v na koliko bi drzao, itd
 
Mozda se ne razumem dovoljno ali zar multi thread nije buducnost i nesto bitnije od single thread-a? :) Valjda su procesori odavno dostigli potrebnu brzinu u ST i razlike se svode na ciste sinteticke podatke? :)

Bas me zanima kako li ce moja ploca da se ponasa sa fx8320.. ako nekoga ne mrzi da iznese neku procenu :) U oc-ovanju Phenoma II se pokazala odlicno, 1,45v za 4,2Ghz ali ne drzim na tolikom naponu jer je cisto bahacenje i nemam neku potrebu, odavno radi na 4Ghz na 1,41v i promene napona koje sam primetio su 1,404-1,416v.

Bilo bi lepo kada bi na mojoj ploci fx8320 mogao da radi 24/7 na 4,8Ghz mada bih bio zadovoljan i sa 4,6Ghz, kapiram da Brocken opusteno moze da ohladi a imam i 2x120mm u kucistu.. 5Ghz oc- mislim da je to rezervisano za skuplje ploce..

Pa naravno da jeste multithread buducnost bio je i pre 6 godina ... to sto se nisu svi adaptirali je druga stvar :)
Prema ovome sto se vidi na toj ploci bi trebao da moze 4.6 bez problema ... ipak je to samo 1.1ghz povecanje sto ni buldozeru nije bilo tesko.
 
power%20consumption.png


Koliko mene secanje sluzi, kad se Bulldozer pojavio, bila je prica da trosi vise nego Thuban :sceptic:

dafuq.jpg
 
Ima bas dosta oprecnih testova o potrosnji, negde je PD dosta stedljiviji od BD-a a po negde kao u ovom sto je kamikaza okacio i ne bas ,wtf?
 
Nazad
Vrh Dno