Šta je novo?

AMD Phenom™ II X6 1100T

zerogravity

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2011
Poruke
209
Poena
169
Od skoro sam ponosni vlasnik procesora iz naslova..Pa ako neko zeli da razmenimo iskustva,evo je tema..

Znaci Vasi utisci generalno,cena-performanse,overclock..Nisam imao bas vremena za neko ozbiljno testiranje ali kako stvari sada stoje,prezadovoljan sam istim..

Probao sam i da ga kloknem na 4GHz na 1.412v i evo radi vec sat vremena linx bez greske..:smoke: Ploca je ASUS Crosshair IV..
 
Poslednja izmena:
Imao sam pretprošle godinu sličnu kombinaciju, dakle CIVF i 1055T, dakle OC bez množioca, samo fsb i išao je na 4.2GHz na 1.52V. Za 4GHz mu je trebalo 1,40-1,41V nakon LLc i SS dorade :D

Lepo išao, još lepše otišao, za rendaljku odličan, nisam shvatio šta si hteo ovim postom, osim da se pohvališ :p , mislim da ima već 'Thuban tema'.

Probaj na 4.2-4.3GHz sa 1.5-1.53V.

Edit: Kakvo hlađenje imaš na njemu?
 
Poslednja izmena:
Hyper 212,dva venta Scythe 1600rpm push&pull..Poenta ove teme je da se neko javi sa takvim procom pa da podelimo iskustva,samo to..Ako ukucas u search 1100t nemas ni jedan konkretan post o njemu..OK ako ti mislis da je svaki Thuban isti,ja ne..Zasto ima 11110000001 tema o 2500k,kad imas temu "Sandy Bridge"?:p

Anyway,zanima me o kakvim doradama za plocu pricas?

Ploca malo baca voltaze,to sam skontao..da li postoji neki stari dobri pencil mod?

EDIT: Ako neko ima neki zanimljiv rezultat overclocka molim da podeli samnom..
 
Poslednja izmena:
Hyper 212,dva venta Scythe 1600rpm push&pull..Poenta ove teme je da se neko javi sa takvim procom pa da podelimo iskustva,samo to..Ako ukucas u search 1100t nemas ni jedan konkretan post o njemu..OK ako ti mislis da je svaki Thuban isti,ja ne..Zasto ima 11110000001 tema o 2500k,kad imas temu "Sandy Bridge"?:p

Anyway,zanima me o kakvim doradama za plocu pricas?

Ploca malo baca voltaze,to sam skontao..da li postoji neki stari dobri pencil mod?

Pa o tome ti govorim, o LLC i Spread Spectrumu, to su dorade...da si pročitao sugerisano(doduše ima mnogo), ne bi pitao :p

Daleko od toga da mislim da je svaki Thuban isti i msm da nema potrebe da uzimaš takav ton, a što se tiče napona, tu sam u pravu, veruj mi, jer sve što sam naveo su neke gornje granice, eventualno nekih 1.55V, mada ja na tom naponu ne bih ništa držao, osim pod vodom. Možda tvoj primerak ide sa nekim nižim naponom, ali razlike su u firmware-u i u probranom waferu, dakle nemoj se pržiti, to je jedina razlika između BE i ne BE cpua, nego opušteno, imaš ok proc i to je to. Sad neki ne BE primerak neće ići na neki jači takt ukoliko je slabija ploča, mada dešavalo se ljudima da imaju odlične ploče(UD5), pa opet neće da prdne dalje od 3,6GHz...
 
LLC mi je na full calibration a Spread Spectrum sam stavio disabled..mozda tu gresim?

U overvoltovanje sam se sam uverio,i tu nema sta..Ne bih isao tako daleko sa naponom jer mislim da kuler nece izdrzati,bar dok ne skupim parice za D14..

Da li mozda neko ima "idealna" setovanja za 4 Ghz,mislim na one opcije koje ja drzim na auto osim CPUVoltage?U sustini linx vrti vec skoro tri sata i nemam bsod ali su mi temperature u peakovima 64C(pretoplo je u stanu,samo u gacama sedim :D )
 
E baš imam sreće zerogravity jer i ja imam od skora AMD Phenom II X6 1100T i Asusa Croshair IV Formula :guitar:


Da oće čovek da se hvali imao bi onda ako Bog da (Negujem dve linije Intel i AMD) da na jesen kupi i i7-2600k na 5GHz.:-devil-:
 
Da oće čovek da se hvali imao bi onda ako Bog da (Negujem dve linije Intel i AMD) da na jesen kupi i i7-2600k na 5GHz.:-devil-:

Hahaha u pravu si Analayzer..


Vidim da i kod tebe ima variranje napona na toj ploci,ili ti je namesteno na 1.46v u biosu?malo mi to mnogo :p

Cime hladis proc i koje su ti temperature na tih 4Ghz idle/load?
 
Ma X6 procesoru ta voltaža nije ništa ostavi ga na def kloku i kad diže turbo klok gledaj voltažu u cpu-z ide i 1.5v+ tako su dizajnirani.Inače cpu melje sve ja sam ponosan vlasnik već preko godinu dana i stvarno nemam potrebe za jačim procesorom još uvek.;)
 
E sad ovako. Imam ga jedno 4 meseca i iz rewjua što sam pročitao i o OC amdeovih cpu išao sam ovako. Pošto je to BE cpu oc se najednostavnije oc-uje tako što sam ga podesio na množilac 20x200 fsb = 4000 Mhz uz napon 1.42v i sve ostale na auto. Onaj spectrum gde god da piše treba na disabled C1E u cpu konfiguration na disabled. Memorija ako ti je na 1600 onda moraš da je ručno podesiš i to ti je to.
Drugo temperatura za amd-ove i ovaj naš je max 60°C izgoreće ti procesor :mad:kao što se desilo jednom forumašu na drugom forumu imao je 955 BE i nije poslušao taj savet. OC amd na 4Ghz troši 275W struje i pakleno se greje da ti ne bude đavao kriv posle:-devil-:.Bio si upozoren.
Treće kao što sam negde pročitao i naša ploča IV pati od vdroopa što znači da pada napon pri punom opterećenju zato ti savetijem da svuda stoji Load Line Calibration na FULL tada dobijaš u full loadu oko 0.2+V više što je dobro i u biosu je vrlo mala razlika između izabrane i stvarne vrednosti. Ono što je bitno je STVARNA vrednost napona a ne izabrana. Pa na to treba paziti.

Četvrto. Malo sam se igrao i pošto ga hladim na vodi probao sam da ga dignem na 4.1Ghz ali ni na 1.5V nije hteo da radi stabilno. Pa sam odustao. Primetio sam da kada menjaš parametre obično se ploča ugasi pa upali sa novim setovanjima međutim ovaj croshair to neće da uradi svaki put pa se može desiti a meni se desilo da ni sa prethodnim stabilnim setovanjima neće raditi stabilno jedno jezgro ti otkaže u Prime95. (Zato ga ugasim PC pa ga opet upalim.)
Njega koristiš da vidiš da li ti sva jezgra rade ako RADI najmanje tri i po sata najverovatnije će ti raditi i više a ja sam terao i do pet i po sata svaki put temperatura ne sme ići više od 55°C. Desi se da jedno jezgro otkaže onda treba podesiti napon CPU/NB Voltage za po neki korak više u biosu.
CPU/NB link treba da ti je na 2000MHz a onaj ispod njega HT LINK SPEED treba da ti stoji na AUTO. Toliko o opciji black edition. Međutim na slikama ispod videćeš da moj Phenom ne stoji tako jer samo amateri klokuju dizanjem množioca a ja sam klokovao malo drukše ali o tome drugi put.
Što se noktue tiče ja sam kupio NHC-14 za mog intela Q9300 (oc 3375Mhz) koji se isto pakleno greje međutim isto važi i za NHD-14 oni dolaze bez backplate za amd. I na njihovom sajtu piše da koriste onaj preinstalirani koji se nalazi na ploči i da me ubiješ ja ne znam kako taj izgleda na ploči ali imam sreće pa posedujem ga od nekog starog kulera i začudo pasuje (idu šrafovi) pa ti je moj savet da proveriš sa prodavcem pre nego ga kupiš da li će da pasuje bez obzira što piše. A nigde ga nisam našao da ga u rewjuima stavljaju za amd. To ti je mali savet.
A evo ti neke slike. E sad ne znam zašto sam ovo napisao ali nekome može ovo da škodi jer radi na sopstvenu odgovornost. Ove slike su SAMO kao referenca kod tebe možda neće raditi
 
Od skoro sam ponosni vlasnik procesora iz naslova..Pa ako neko zeli da razmenimo iskustva,evo je tema..

Znaci Vasi utisci generalno,cena-performanse,overclock..Nisam imao bas vremena za neko ozbiljno testiranje ali kako stvari sada stoje,prezadovoljan sam istim..

Probao sam i da ga kloknem na 4GHz na 1.412v i evo radi vec sat vremena linx bez greske..:smoke: Ploca je ASUS Crosshair IV..

Da krenem od prvog posta. Proc je odlican, pogotovo 1100t. Ja sam zadovoljan isto kao i ti samo dosta duze :). 4ghz na 1.41v je odlicno, nemoj ici preko 60-65C u Lynxu sa svom memorijom, ako to ne predje tu, verovatno nece preci ni 50C u najzahtevnijim igricama. Obavezno digni CPU/NB na bar 2.6ghz, pozeljno je i na 3ghz ako je proc voljan.Crosshair IV formula je jedna od 3 najbolja modela ploca te generacije za klokovanje Thuban procesora, tako da nemoj da brines, bolju kombinaciju po meni nisi mogao da uzmes. Samo bih ti preporucio neki mali vise high-end vazdusni kuler tipa Noctua D14 ili tako neki, sad ima par modela slicne cene i performansi. 1100t i 1090t jesu identicni procesori, 1100t se tako zovu jer su "malo bolji" primerci, a navodno 1090t, ali imas dosta primera da se u proseku isto klokuju.

Pozdrav i srecno sa klokom. :D



Drugo temperatura za amd-ove i ovaj naš je max 60°C izgoreće ti procesor

Daleko od toga da ce izgoreti na 60C, bacace BSOD na preko 60-65 a i to ne mora da znaci, zavisi od primerka. Ako imas garanciju igraj se.

OC amd na 4Ghz troši 275W struje i pakleno se greje da ti ne bude đavao kriv posle:-devil-:.Bio si upozoren.

Kako znas da trosi bas 275W? Svi kuleri do 40 evra, znaci prosecni vazdusni kuleri ce ga drzati hladnog, tako da tesko da se pakleno greje.

Malo sam se igrao i pošto ga hladim na vodi probao sam da ga dignem na 4.1Ghz ali ni na 1.5V nije hteo da radi stabilno. Pa sam odustao.

Thuban komotno trpi do 1.6v ako je dobro hladjen, pogotovo pod vodom. Cudno je ako radi na onako niskom naponu na 4ghz da na 4.1ghz nece da radi na 1.5v. Vecini je tek posle 4.1ghz wall.

Desi se da jedno jezgro otkaže onda treba podesiti napon CPU/NB Voltage za po neki korak više u biosu.

CPU/NB nema veza sa ovim.

CPU/NB link treba da ti je na 2000MHz a onaj ispod njega HT LINK SPEED treba da ti stoji na AUTO

Ne, CPU/NB treba da ti je iznad 2.5ghz, pogotovo ako teras ram na 1600+mhz. E tu igra CPU/NB napon ulogu. A HT treba da bude na ~2000mhz (+-100mhz).

moj Phenom ne stoji tako jer samo amateri klokuju dizanjem množioca a ja sam klokovao malo drukše ali o tome drugi put.

To nema veze sa time da li je neko amater ili ne, jeste lakse ali ne amaterski. Ima primeraka kojima vise odgovara jedan vid dok drugim primercima odgovara drugi vid klokovanja, dosta zavisi od ploce.

Treće kao što sam negde pročitao i naša ploča IV pati od vdroopa što znači da pada napon pri punom opterećenju zato ti savetijem da svuda stoji Load Line Calibration na FULL tada dobijaš u full loadu oko 0.2+V više što je dobro

Koliko ce LLC dodavati napona zavisi po najvise od CPU VDDA setovanja, na 2.5v dodaje oko 0.04v, za klok se preporucuje oko 2.6v-2.9v... Daleko od toga da dodaje 0.2v jer na 1.5v kad se doda 0.2v je 1.7v sto bi u vecini slucajeva ubilo proc vrlo brzo.
 
Poslednja izmena:
Neću da trošim mnogo reči jer nisam ja ništa izmislio već sam našao. 60°C je maximalna temperatura i ne valja je prelaziti baci pogled ovde na kraju texta http://hardware.benchmark.rs/maticne_ploce/overkloking_vodich_za_pochetnike/strana_5/ i pročitaj Dolkovo uputstvo ovde o Heat Wallu ovde http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=596023
Čoveku je izgoreo procesor 955BE jer nije poštovao to pravilo. Neće svaka ploča da te isključi ako pređeš tu vrednos (niti ima podešvanja na manju od 70°c na primer) drži se zdravog razuma i CoreTempa. AMDovi manje podnose temperaturu od intela zbog arhitekture i procesa proizvodnje. Najviše vole tek neki stepen do apsolutne nule :). Dalje pre nego što počneš da oc svoj procesor na netu potražiš kako su experti oc tvoj cpu. Znači potražiš sve revjue i u njihovoj tabeli je pisalo 275W e tako znam. I potražiš sve rewjue o tvojoj matičnoj ploči šta su stručnjaci uradili. Klokovanje se ne radi za jedan dan već je potrebno vreme evo meni 4 meseca to je pravilo koje važi za kućnog korisnika koji ne menja cpu svaki dan kao ovi na ananteku,overclokers klub i ostali stručni sajtovi. To sam već jednom napisao na jednom forumu i za moderatora i ostale je to bila čista glupost ali je sada opet ponavljam i ovde. Ovo je sajt(ali se onda drugačije zvao 2005) sa koga sam uzeo prva znanja o overcloku i krenuo.
Potrebno je vreme da upoznaš svoj procesor i ploču a ja je eto polako upoznajem tako da sam uspeo da je sada klokujem 17x236= 4012Mhz i da radi stabilno. Probao sam sa 250 fsb(volim stari naziv) ali neće. Treba da znaš koji napon dižeš ako popiš BSOD i koji napon ako ti otkaže samo jedno jezgro (ili nekoliko) a ostala rade bez plavog ekrana. Reč amaterski sam upotrebio za mene jer je najlakše overklokovati tako na BE cpuu jer to svako može a i svuda na netu piše YouTube ima dobrih videa. Ne trebaš se vezivati za svaku reč jer je pisanje ipak ograničeno da se objasni nešto i ja sam to dao kao smernicu savet vaše je da uzmete ili ostavite.
Pogledaj malo slike sa Prime95 pa će ti cpu-z reći kolika je voltaža pre i posle Prime95 i pogrešno sam napisao nule greška u kucanju 0,02~0,03V. Zato sam stavio slike jer nije poenta u nulama već u vdroopu zato treba da je calibration na fullu.
Ono što nisam dodao a može da pomogne je da se napočetku svi naponi sa auto postave na njihove vrednost kao što je na mom biosu to ti pokazuje šta dižeš i koliko si ga dignuo i savet pišeš u svesku šta si dignuo za koliko koje su ti realne vrednost meni je pomoglo a i radi.
A saznao sam i da ima još nešto što može biti interesantno za amd cpu a to je naći koji mu je najveći fsb cpu i to tako što dižeš bas procesora za 10 ili 5 Mhz i spuštaš množioc procesora za pola ili jedan tako da održavaš uvek njegovu zadatu brzinu naprimer X6 1100t 3.3Ghz ako opet nisam omanuo u slovu. Pipavo i sporo ali ja sam probao oma sa 250Mhz i neće pa spuštao onda, ovo je za sada maximum na mom cpu. Sve blizu 4.1Ghz neće for now tipa 20.5x200 čak ni na 1.5V.
Promenuo sam oc mog cpua zato što je brži sa većim fsb na 4 Ghz nego sa manjim na 4Ghz a Vantage mi je to potvrdio zato sam to radio a ne smo dizao množioc cpua.
A za kolegu zerogravity možeš da probaš kada je računar ugašen da stisneš dugme OC na ploči i on će ti odma dići na 3.7 meni je digao kasnije i na 3.8 Ghz samo proveri odma po dizanju u biosu dali ti je cpu/nb link na 2088 Mhz tako nešto (ne sećam se tačno) ali se sećam da ga je stavio jednom na oko 2200mhz što je mnogo pa treba staviti za korak manje. Može da ti bude tako bolje i neće se puno grejati. A posle......
 
Poslednja izmena:
Aman CPU/NB nije mnogo na 2.2 vec treba da ide do kraja ili ti dokle god moze a to je uglavnom izmedju 2.5ghz do 3ghz. Ne postiji FSB procesora i ne limitira te on vec ploca kad dizes FSB... Ajde molim te nemoj drugima davati savete koji su ne tacni ili bar delimicno ne tacni. Vantage uradi 3 puta za redom i 3 puta za redom ce ti dati slicne ali ne iste rezultate, tako da je nemoguce po njemu zakljuciti sta je bolje od ta dva.
 
Poslednja izmena:
Nije mnogo (uostalom da nije mnogo amd bi ga držao na 3000Mhz a ne na 2000Mhz) ako radi na CPU/NB 2200Mhz a šta ako ne radi. Ovaj procesor nekima radi i na 4.2Ghz na YouTubu radi čoveku na 4.2ghz 1.45V (19.5x216)i auto ostalim naponima meni neće. Možda će čak i na zerograviti da radi sa srećom. Drži ti neko vreme pa ti postane nestabilan vremenom Teško da te Croshair limitira BUS cpu pošto sam našao da su stručnjaci dizali i do 300fsb ali je voltaža bila ubitačna kada su ispitivali domen ploče. Ali meni brže radi sa 17x236= 4012Mhz nego sa 20x200=4000. I drugo niti imaš ploču niti imaš procesor koji se traži u postu a on glasi ko ih ima i kakva su iskustav sa istim. A to su moja iskusta do sada. Kako onda ti možeš da daješ savet kada nemaš ni to ploču ni taj procesor pa nema ni smisla da mi držiš predavanje.
 
Poslednja izmena:
Nije mnogo (uostalom da nije mnogo amd bi ga držao na 3000Mhz a ne na 2000Mhz) ako radi na CPU/NB 2200Mhz a šta ako ne radi.

Pa AMD drzi CPU na 3.3 pa sto ga klokujes onda ??:D
NB treba kloknuti sto vise moze i sa time se dosta dobija na perform.
Meni vec duze vreme radi NB na 2700 pa nije izgoreo.;)
Probaj Linx sa NB-2000 i sa NB-2700 pa vidi sta je bolje (vise GFlops)..
HT Link ne treba dizati jer se ne dobija nista (osim nestabilnosti).
I max temp za AMD Phenom II je 62c..
I ja nemam taj CPU i tu ploci , ali principi su isti za sve Phenome, sve ostalo su nijanse..:)
 
Poslednja izmena:
Ali ako malo bolje pogledas materiju stvari, shvatices da imam i taj cpu i tu plocu :)
 
E ljudi nemoj te se svadjati molim vas :d

Evo ja sam se igrao i uspeo sam da stabilizujem na 4ghz vec 5 i vise sati,mnozilac je 18.5x 220.. HT link mi je na 2200,takodje i CPU/Nb na 2200..e sad probao sam da ga dignem na 2400,2600,medjutim trazi jako puno napona..do koliko bih tu smeo da idem pa da izvucem i jos nesto malo?Citao sam za taj napon oko 1.3v mada je meni onda crveno u biosu..nisam pokusavao da nadjem fsb wall,ali sam nasvirao memoriju na 1753mhz 1T..CPU core mi stoji na 1.412 a cpuz mi prijavljeje 1.452 kada je u full loadu..

U linxu mi daje 76 Gflopsa sa 2gb memorije:)
 
Nemas potrebe da sviras memoriju jer su mali dobici. CPU/NB na preko 2.5ghz i dizes CPU/NB napon do 1.3v slobodno, preko nemoj. Npr meni na 1.29v radi na 3ghz, najveci dobici u preformansama su na CPU/NB kloku. Spusti HT na 2000. 1.452v za full load je veoma dobro mada ako imas samo 2gb memorije mozda bas i ne toliko divno jer ce sigurno traziti jos napona kad ubacis jos jednu plocicu da bi bio stabilan pod Linx-om a automatski ce se i jos vise grejati.
 
Da ali kad stavim na 1.3 pocrvene brojevi u biosu,kao da je previse struje,ne znam da li smem..to skalira napon,mozda da probam jos za nijansu da undervoltujem..

imam 4gb memorije..Idem sa 2gb memorije jer nemam slobodno 3072 koliko trazi linx:p

EDIT: evo ovako izgleda postavka tacno

mnozilac 18.5
FSB 219
Memorija 1752 9-9-9-24-40 1T
HT link 1977
CPU/NB 2856
CPU V 1.409v
CPU/NB 1.29
Sve ostalo je na AUTO..

SAVET?
 
Poslednja izmena:
A jel ti puca ili sta? To postavka sto si naveo izgleda extra po meni.
 
E ovako nemam taj procesor a ni tu ploču ali bi da malo pomognem . 1 Dizanje množioca za cpu će zaista dati lepu cifru ali perfomanse dobijate kombinaciom množioca za cpu(19,5) + cpunb(13) + malcice podizanjem takta magistrale (210+)
2 množioc za HT ( osim ako nemaš neki žestoki crossfire duo ili trio ) spuštaj dole ako želiš da svog Amd-a stabilizuješ ( AMD je preporučio da sa množioca 10 na HT pri overkloku bude spuštena vrednost na 5 ali ja na svom držim na 7 :) , sviđa mi se nešto broj ne znam zašto )
3 Napon na Cpu NB i na Cpu 1,5 pa ukoliko se pregrejava ( temperature preko 56 ) spuštaj dole i kad nađeš odgovarajuću stabilnu vrednost diži fsb sve dok ne dođeš do max stabilne vrednosti sa dizanjem fsb-a .
4 Sve one gluposti Q&Q spread spektrum C1e na disabled .
Nadam se da će ova upustva pomoći i bitno je izvući što više iz cpu nb jer tako bitno smanjuješ latencije prema memoriji , sistem je brži i živahniji .
Toliko od mene pozdrav
 
Hvala greatgonzo na objasnjenju,puno korisnih stvari si izneo ,)

@s16

Stabilan je kao stena nego mi je taj napon za CPU/NB malo visok,kad opteretim masinu linxom u HW monitoru ide do 1.32 iako sam ga setovao na 1.2875..gadan vdroop:(

Da li mi je to ok za 24/7,da ga ne unistavam bez veze?

Za mene je 4ghz trenutna granica,zbog kulera,tj probacu 4.1,mada nece tu biti neke razlike.. pa dok ne uzmem nesto drugo da hladim..:p

EDIT: Mislim sad mi nista nije jasno..Cak i kad stavim CPU/NB voltage na 1.25v i dalje normalno radi sve i prolazi linx..pomoc?
 
Poslednja izmena:
Pa stavi je onda na 1.25v i uzivaj :) Inace sve je to i vise nego extra 24/7 dok god ne prelazi 60-65 pod linxom. Nemas potrebe za 4.1, nista neces videti od poboljsanja sem jedno 10C u plusu :p

Inace sa 1.32 na 1.28 je vdrop, sa 1.28 na 1.32 je LLC koji podize napon da ne bi doslo do vdrop-a :)
 
Veruj mi da sam na granici tih temperatura :D daj jedan screen shot HW monitora u full loadu ako imas..please,cisto da uporedim..

Da li je neko probao Cinebench 11.5..koji su vam rezovi?
 
Ne mozes da poredis zbog hladjenja ali nije frka :p



A evo ga i Cinebench R11.5 7.32 na 4.1ghz, 7.33 na 4.2ghz :p

 
Poslednja izmena:
Lepo i korisne su te informacije ali ja i dalje ne bih za CPU/Nb isao preko 1.3v. Preko 1.3v odnos grejanje/performanse drasticno se menja ili ti 1.3v/3ghz vs 1.4v/3.2ghz razlika je skoro 10 stepeni a nema znacajne razlike u performansama ako se koristi memorija do 1600mhz (9-9-9). E sad ako se koristi memorija tipa 1600mhz (5-5-5) tu bi se videla razlika sa visim CPU/NB klokom ali takvu memoriju niko nema a ekvivalent te memorije bi bilo nekih 2000mhz (10-10-10) a i to je memorija koja se retko koristi na AMD platformi. Tako da se slobodno moze reci da se sve preko 3ghz i 1.3v jednostavno ne isplati...
 
Svaka cast za rezove s16 :banana:

Ja imam 7.12 u cinebenchu na 4Ghz, a linx sam terao juce sa svom rasplozivom memorijom ~3gb i bilo je skoro 79 Gflopsa..

Temperature su ti vrh.. respect za sistem..

Probao sam NB na 3000 i napon na 1.29v kao kod tebe,u sustini radi i nema bsod-ova ali mi peak tog napona u HW monitoru ide do 1.33v.. da li bi to bilo bezbedno da tako ostavim? I reci mi da li bih trebao CPU VDDA da podignem na 2.59 kao kod tebe?Sta bih dobio time konkretno?

Poslusao sam greatgonzo-a i probao Ht na 7xFSB,medjutim dobijam slabije rezove,sada mi stoji na 1950 i sljaka OK..
 
Hvala :)
VDDA ti dodaje napon na vCore, nemas potrebe sada ako radi, jedino ako krenes ceo klok iz pocetka. Znaci on prakticno kontrolise dotok napona na vCore i samim tim smanjuje vdrop, ali sa LLC-om u kombinaciji samo povecava napon koji LLC vec dodaje. nadam se da si skapirao, malo je konfuzno. Glavna razlika je sto LLC dodaje napon pod load da bi sprecio vdrop dok VDDA dize napon konstantno ako je preko 2.5 koja mu je normalna vrednost.

1.33v je i kod mene pod load tako da je to ok, tj meni radi proc na 1.53v/1.33v vec skoro godinu dana :)

Jel koristis x64 Win 7? Za ~3gb 79 GFlops je veoma dobro i ja tu vise nista ne bih dirao. Ako se ne greje i nema tripove mislim da si uspesno klokovao komp, naravno pod uslovom da je prosao bar 5 sati Linx-a sa svom memorijom na 64-bit-om sistemu.
 
Poslednja izmena:
Imam Win 7 64bit..Sa takvim setovanjem mi je prolazio linx 3 sata,sa ~2900mb memorije..jedino sto mi je problem da ga pustim vise od toga jer je temperatura u peaku bila 68C..mnogo brale!!

U igrama nemam problem sa temperaturom-normalno..Mogu ga staviti i 5 sati da vrti ali kontam da bih mogao degradirati procesor..Ako kupim NDH-14 kontam da ce to biti onda vise nego odlican klok za 24/7 bez opasnosti po procesor,uz neku bolju temperaturu..

Okacicu i SS,samo da skinem neki program i da opet izvrtim linx(ali cu ovog puta otvoriti prozor) :D
 
Vrh Dno