Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Zato sto imas 74 frejma on average u 70% 1440p rezolucije u igri iz 2020. U prevodu, ne mozes da dobacis do 144 frejma za monitore od 144Hz (a to je vecina 1440p monitora npr.).

Monitor mi ima osvežavanje od 75Hz, ne 144.
 
Resolution scale ti je 70%, sto znaci da ti za odabranu rezoluciju renderuje 70% piksela za svaku od osa. I onda to razvlaci na zeljenu rezoluciju.

Uopšte nisam primetio to podešavanje. Sad kad sam ga ispravio i dalje je sasvim dovoljno za ovaj tip igara...

ACValhalla Benchmark.jpg
 
Sa tim se slazem da je dovoljno. Ja je igram u ~3200x1800 (80% resolution scale sa 4k rezolucije) sa nekim sitnim podesavanjima u nekih 55-60 fps sa gamepadom na 4K televizoru i radi lepo. Posebno sto TV ima FreeSync pa je i stutter smanjen.
 
Spustaj napon na 1090 pa probaj tako

Mogu ti reci da je ovako bolje, temp su nize 5-6 stepeni i vent tu do 1600rpm dodje max :)

Edit: Videcu jos dal je 100% stabilna, probao sam samo Borderlands 3 na 15-20min i sve super ide
 
Tebi je kartica stabilna na 1090mv i 2084mhz klok? @Snake1989

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Tebi je kartica stabilna na 1090mv i 2084mhz klok? @Snake1989

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Ne mogu 100% reci da jeste, igrao sam sto kazem eto nekih 20min i nisam primetio da nesto nije u redu. Ne znam ni koji bi simptomi mogli biti niske voltaze, pucanje u igrama, losiji frejmrejt??
Probacu kasnije jos BF V i Hell Let Loose i jos neke igre pa da bas vidim jel to to, deluje mi da jeste :D
 
Ti si onda zaboo dobar primerak [emoji16]

Moja čim ode ispod 1140mv ili neće da bustuje preko 1950mhz ili krešuje :/

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sad sam odigrao jednu Bf V, 500 tiketa celu...20min, sve super. Nit se cuje, temp.sjajne..fantazija ako mi u sledecoj igri ne crashuje :)
 
Dokle bustuje i od kog proizvođača je kartica? [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Imas sve pod Moja mašina na njegovom profilu
 
Nisam obratio pažnju na to [emoji856]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
E sada me interesuju temperature. Kakve su u HWinfo? Pošto ima kao memory junction i one su kod mene oko nekih 86-90 i hot spot temp su neverovatnih 103-110

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Isti je slučaj i kod mene, ali sam AMD je kod izbacivanja ovih karti rekao da je to normalno. Vidi OVDE . Ako su temperature memorije i VRM-a u nekoj normali onda je to u redu.
Lično, kad bi mogao nekako da "spržim" ovu moju referentnu, blower-styale kartu pa da mi zamene sa nekom drugom... :)
 
E sada me interesuju temperature. Kakve su u HWinfo? Pošto ima kao memory junction i one su kod mene oko nekih 86-90 i hot spot temp su neverovatnih 103-110

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Pratim iz igre direktno preko onog amd softvera, core je tu 67-68 a junction do 85 max
 
Koji AMD software koristis


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@NastyB jeste, AMD je to rekao ali pri višim temperaturama dođe do seckanja :/

@Snake1989 tvoj primerak je odličan [emoji1783] Hvala na informacijama

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nema na cemu buraz, tu smo da se ispomazemo :)
 
Evo kod mene, ultra podešavanja FHD 61fps locked ( monitor 60hz )

Msi Gaming X ( I to ova karta jer u tom momentu kupovine nista drugo nisam mogao naci na tržištu a da ne cekam mesec dana )

- 2100 Mhz GPU ( max da sam video 2049 )
-1030 Mv ( 1155 stock )
-1900 Mhz memory ( 1750 stock )
- Potrošnja do 120w prosek max peak 150w
- Temp: Junction 80-86, gpu 75-80 zavisi gde sam.
e8405a190229a602ae7676db033d02c1.jpg
fb7d43a326167bd97f1ceb227976a1a3.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo mi nije jasno zašto je min. fps toliko nizak.
 
Mozda jer sam tek ušao u igru pa nije dovoljno vrtela da napravi prosek. Vidrcu bas nakon dužeg igranja sta pise.

P.s. 32h sam spicio dosad nije mi seckalo il padao fps nigde zasad a stigao sam svuda jureći eskalibur i set.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja sinoc probao to sa undervolt malo>
voltazu stavio na 1110
core smanjio na 1950
memoriju digao na 1800
i power limit povecao za 30

za potrosnju me iskreno zabole, mada, u ovom slucaju je isla i do 202w
temperature su kad sam malo rashladio sobu (pre toga naravno prase zagrejalo na 28C, pa sam otvorio terasu i spustio temp u sobi na 24C), bile oko 65-68C, a junction nije prelazio 82-84C.

igrao oko 2h BF5, sve je perfektno na ovim podesavanjima, posle toga oko sat i po BF1, i prilikom ucitavanja jedna mape, izbacilo mi greski DX11 da je puko i da je 5700xt removed????

e sad, da li je zbog necega u ovim podesavanjima ili ne, nemam pojma, nikad mi igre nisu pucale pre.....
 
Ma ono crl+shift+o pa gore desno sve ispise :).. to je iz AMD Adrenalin Softwera

Da da koristim i ja to po nekad samo nisam znao da moze tako preko komande da se pali,btw meni preko toga cpu usage 0% stalno....
 
Treba li covek da se sekira i opteze kablovima grafiku ako se savija ? Kontam zovu "bending" tu pojavu. Gledam graficku vec par dana kroz staklo na ovom kucistu i vidim da je dosta savijena, cela cigla u pm. Msi X 5700 XT kartica. Bogami skoro pa ceo cm na celoj duzini od levo ka desno moze da se uoci.
 
Nije bending, već sagging. Generalno ne predstavlja problem, do nekog nivoa. Fotkaj sa strane da vidimo koliko se to uvija, pa ćemo ti reći je l' opasno ili nije.

Mali sagging nije opasan, veliki manje-više isto nije, ali na duže staze ne valja za lemove te grafike (da ne dođe do hladnog lema ili sličnog). Matična ploča, ako je iole novija ima ojačani pci-e slot, tako da tu teško šta može da se pokvari/zezne.
 
Poslednja izmena:
@zimbre
Valjda si prisrafio graficku i za kuciste?
 
Nazad
Vrh Dno