Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Tako i ja razmisljam jer je kod mene SE varijanta karte pa su klokovi malo jaci naspram obicne Nitro plus... Svakako sad na min podesavanjima u BF 1 peglam oko 140-160fps sto je taman za 144hz monitor [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Tako i ja razmisljam jer je kod mene SE varijanta karte pa su klokovi malo jaci naspram obicne Nitro plus... Svakako sad na min podesavanjima u BF 1 peglam oko 140-160fps sto je taman za 144hz monitor [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ma realno ni ja nemam potrebe nista bas da diram ali kad je jace od mene XD
 
Btw sta sam ja npr primetio jer sam testirao Ryzen 2600 i 3800XT sa 5700XT SE kartom. Ryzen 2600 mi se ponasao kao Intel 4790k na 4.8Ghz dok Ryzen 3800Xt pegla dosta bolje,pricam o podesavanjima sve na Ultra BF1 igra...
btw ne obraćajte paznju na chat jer ima kada vas ne ide pa ste besni :D
[YOUTUBE]B0RxcSECY28[/YOUTUBE] [YOUTUBE]KekDlISWfqg[/YOUTUBE] [YOUTUBE]muJFHD27T1U[/YOUTUBE] [YOUTUBE]WL0GpUve0Ww[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Nisam cackao oko krive venta. 99% sam siguran da kod mene puca zbog kloka memorije, po defaultu je 1750mhz, citam po netu i na opisima domet joj je 1850mhz. Probao sam tih 1850 nema sanse, spustao sve do 1810 i opet pucanje i black screen-ovi i resio da vratim default 2084/1750 1.2 v.. eventualno da uradim tako kao ti, smanjim voltazu i malo klok jezgra a memoriju ne diram. Mada i ovako na defaultu je tiha i ne prelazi 70 stepeni

Ja memoriju nisam dirao, ne greje se, tako da... Zaboravio sam da napisem da temperature pri UV ne prelaze 70c ni u najzahtevnijim igrama, dok je na "fabrici" znalo da ide i do 90c. Tako da je rezultat pri UV bas, bas vidljiv.
Preko cega si podesavao grafiku? Afterburner, Adrenalin?
 
Super position Benchmark na def i na klokovanoj karti do max koliko AB dopusta
Pogledajte prilog 291967Pogledajte prilog 291968Pogledajte prilog 291969

Sa onim poslednjim do kraja klokanim nema sanse da bi u igrama bilo stabilno.. kad tad bi imao izbacivanja i crne ekrane.. uglavnom nesto veci rez na benchmarcima a u igrama tek tek. Ostavio sam sve po def., memoriju digao na 1800 i igrao jedno sat vr. BF V bez problema, videcu za dalje dal je stabilno

@serbishe

MSI Aferburner sam koristio
 
Tako je mislim da sam gore negde to napisao al ponovicu opet, nije stabilno kada je skroz klokovana 2150/1900 i full napon 1200
 
Uzeo pre neki dan Gigabyte 5700xt Gaming OC, sa rx580 odličan upgrade - bas sam zadovoljan, tiha je i ne greje se puno...

Pratio sam temp preko HWinfo i GPU-z i primetim da max clock daje 2064MHz iako je po specifikacijama 1950MHz. Nista nisam cackao niti ovreclockovao, nemam AB instaliran... Da li je ovo normalno ili oba programa daju netačnu vrednost?
 
AMD se bas ne da sa fan curve-om da radi kako treba, mislio sam posle par godina da je to ispeglano.. Na auto bez ikakvog diranja imam ingame oko 75-80c u zahtevnijim igrama (fps ~100 zbog hercaze je unlocked), fanovi idu do 55% kolko sam mogao da vidim. Cim namestim u AMD-u kako ja hocu, fanovi brljave i idu preko 70% i na 50c. Sve probao.. MSI Afterburner ne reaguje na fan komande bez obzira sta uradio, a AMD softver mi treba tu za freesync i jos par stvarcica..

Sta mi je ciniti ? Da ostavim te temperature i auto fan-ove, nema sta da se cimam ?
 
AC Valhalla na Ryzen 5 3600 i 5700XT !

ACValhalla Benchmark.jpg

Evo zašto ne treba žuriti sa zamenom 5700XT. Za sada mi jedino RDR2 otpanjen na ULTRA podešavanja ide oko 50FPS u 1440p. Ne verujem da će CP2077 biti mnogo zahtevniji od ovoga. Mada, ne igram pucačine, tako da....
 
I mene služi odlično ali se definitivno ne miriše sa Afterburnerom, tek kad sam ga obrisao je sve "sjelo" kako treba.
Koliko mi se čini, fan kriva radi ok mada sam je kastumizovao u okviru AMD drivera.
 
Poslednja izmena:
5700 XT ce biti aktuelna za 1440p jos 3-4 godine, kao sto su RX 470 - RX 590 aktuelne za 1080p.

Naravno, ovo vazi za ljude koji igraju igrice, ne za 'metriju.
 
I mene služi odlično ali se definitivno ne miriše sa Afterburnerom, tek kad sam ga obrisao je sve "sjelo" kako treba.

Ne znam, ja nemam ama baš nikakvih problema sa Afterburnerom... Mada, ja ga koristim za lično testiranje i skidanje screenshotova i to je sve. Ne prčkam po podešavanjima.
 
Kod mene nastaje problem samo kada je 144hz aktivirano pa blinka ekran, zna i da pocrni pa se vrati i tako u krug inace sve ispod 144hz radi AB ok...
 
AC Valhalla na Ryzen 5 3600 i 5700XT !

Pogledajte prilog 292539

Evo zašto ne treba žuriti sa zamenom 5700XT. Za sada mi jedino RDR2 otpanjen na ULTRA podešavanja ide oko 50FPS u 1440p. Ne verujem da će CP2077 biti mnogo zahtevniji od ovoga. Mada, ne igram pucačine, tako da....

Jesi li ti svestan da ti u ovom slucaju igras u sub 1080p rezoluciji? Tj. igras u 1440p ali renderuejs u 1792x1008 rezoluciji?


Kod mene nastaje problem samo kada je 144hz aktivirano pa blinka ekran, zna i da pocrni pa se vrati i tako u krug inace sve ispod 144hz radi AB ok...

Moguci problemi sa Freesync intervalom? Probaj da ga smanjis na 143Hz
 
Poslednja izmena:
Kod mene nastaje problem samo kada je 144hz aktivirano pa blinka ekran, zna i da pocrni pa se vrati i tako u krug inace sve ispod 144hz radi AB ok...
Upravo je to i kod mene bio problem.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Čest problem sa Variable Refresh Rate modovima (Freesync/GSync)i high refresh monitorima, obično kad fps padne ispod neke granice...Samsung paneli su više podložni tome, koliko sam primetio po komentarima na netu.
Nekima pomaže smanjivanje maximalnog refresha na 143 Hz (ne Freesync intervala).
 
Poslednja izmena:
Evo da napišem update za moju RedDragon 5700 XT;

Zamenio sam termalnu pastu i termalne padove. Prvo sam stavio Arctic termalne padove i Thermal Grizzly pastu. Fabrički termalni padovi su 2mm a tada sam stavio 1.5mm.
Danas sam ih zamenio za 2mm padove, ali ovog puta Thermal Grizzly. Ukratko, nema tu nekog napretka. Igram NFS Hot Pursit remastered na 4K sve ultra i junction temperature sa sada na 92° max u ondnosu na 94° sa Arctic termalnim padovima. Možda su temperature malo niže na 1440p rezoluciji. Ova grafička se generlno dosta greje, ali ovo je max što se može dobiti za $500.
Podešavanja pri testiranju su 2050mhz klok, 1.150mv napon, 1850 memorija i max power limit


Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Stavio sam na 1.1v i 2000mhz ali onda dostiže maksimalan klok od oko 1887mhz i temperature koje su slične uz viši klok. Koliko da stavim power limit?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
AC Valhalla na Ryzen 5 3600 i 5700XT !

Pogledajte prilog 292539

Evo zašto ne treba žuriti sa zamenom 5700XT. Za sada mi jedino RDR2 otpanjen na ULTRA podešavanja ide oko 50FPS u 1440p. Ne verujem da će CP2077 biti mnogo zahtevniji od ovoga. Mada, ne igram pucačine, tako da....

Lepo ja kazem da je ovo karta za 1080p ubuduce :D
 
Zato sto imas 74 frejma on average u 70% 1440p rezolucije u igri iz 2020. U prevodu, ne mozes da dobacis do 144 frejma za monitore od 144Hz (a to je vecina 1440p monitora npr.). A pritom renderujes u nizoj rezoluciji..Frejmovi nece magicno ici na gore u buducim igrama.

EDIT: Sto se tice tog scaling-a trebalo bi da nadjes ovu opciju u podesavanjima

ACValhalla_2020_11_12_21_44_46_752.png.webp


https://exputer.com/best-assassins-creed-valhalla-pc-settings/
 
Poslednja izmena:
@zechs

Sta se ti toliko tripujes protiv ove 5700xt, kad je vec imas i ti i tako ti je slaba menjaj je :p
Kartica odlicno radi u 1440p , igrao od singleplayera do multija i svugde daje priblizno 100 frejma.. Daleko je ova karta za 1080p, za takvu rez moze neka 1650 ili 5600xt, ovo je ozbiljnija kartica daleko
 
Pa ne iskoriscavas svih 144Hz tvog monitora :p
 
Kako to misliš?? Pa ne postoji drugačije podešavanje za 1440p???

Resolution scale ti je 70%, sto znaci da ti za odabranu rezoluciju renderuje 70% piksela za svaku od osa. I onda to razvlaci na zeljenu rezoluciju.
 
Zato sto imas 74 frejma on average u 70% 1440p rezolucije u igri iz 2020. U prevodu, ne mozes da dobacis do 144 frejma za monitore od 144Hz

Imaj igara, ne samo onih iz 2020., gde ni 3090 ne dobacuje 144 fps u 1080p. Po tvojoj logici i to je karta za 1080p? Šta je onda, po tebi, karta za 1440p (a o 4K da ne pričamo), karta koja može u svim igrama da izvuče 144+ fps?

Kako li ti razmišljaš, e...
 
Koliki je neki minimum za voltazu na 5700XT? Podesio sam je ovako 2084/1830mhz, +50 power limit i 1.120v , morao sam voltazu da spustim, junction temp ode do 100 stepeni...za sad radi dobro na ovoj voltazi, ne znam dal da spustim jos?
 
Spustaj napon na 1090 pa probaj tako
 
Nazad
Vrh Dno