Šta je novo?

AMD MANTLE

kako sam shvatio, drugarov x2 5000+ nece vise biti bottleneck za hd 7750??? :D recicu mu da skine bf4 pa da uradimo test i vidimo ima li poboljsanja :D
 
Neće biti bottleneck u igrama koje podržavaju mantle (trenutno BF4 i Thief 4), u svim ostalim je sve po starom.
 
kako sam shvatio, drugarov x2 5000+ nece vise biti bottleneck za hd 7750??? :D recicu mu da skine bf4 pa da uradimo test i vidimo ima li poboljsanja :D

Samo da se ne razocarate :D salim se probajte kazu da ima dosta problema u startu nije ni cudo trebalo je napisati driver za mantle, dx 11, frame pac. nije bas jednostavno treba priznati.
Konkretno HD7750 i ostale karte iz HD7xxx serije znatno manju prednost imaju nego R9 290/x jedan razlog sto je i onako ta karta slaba, drugi razlog kazu da najvise profitiraju ove GCN2.0 karte dok ove na GCN obicnoj arhitekturi imaju znatno manji napredak.
Oprobajte moze se uvjek vratiti na stari driver ako novi 14.1 bude lose radio...
 
Samo da se ne razocarate :D salim se probajte kazu da ima dosta problema u startu nije ni cudo trebalo je napisati driver za mantle, dx 11, frame pac. nije bas jednostavno treba priznati.
Konkretno HD7750 i ostale karte iz HD7xxx serije znatno manju prednost imaju nego R9 290/x jedan razlog sto je i onako ta karta slaba, drugi razlog kazu da najvise profitiraju ove GCN2.0 karte dok ove na GCN obicnoj arhitekturi imaju znatno manji napredak.
Oprobajte moze se uvjek vratiti na stari driver ako novi 14.1 bude lose radio...

da ali mantle bi trebalo da najvise pomaze u situacijama gde je cpu slab a grafa jaka, tako da, trebalo bi da ima bar malo ubrzanja :p
videcemo :D
 
da ali mantle bi trebalo da najvise pomaze u situacijama gde je cpu slab a grafa jaka, tako da, trebalo bi da ima bar malo ubrzanja :p
videcemo :D

Oprobaj pa javi ;)
realno ni ta HD7750 nije nesto jaka karta odnosno uz HD7730 najslabija karta koja podrzaje mantle tako da nije ona toliko jaka da je taj athlon ne moze "nahraniti" mozda u nekoj manjoj 720p tu mozda bude ubrzanaje, ali ako se stavi veca rezolucija ne vjerujem da ce biti nekog ubrzanja dzaba mantle.
Svakako zanimljiva kombinacija athlon + HD7750 oprobaj pa javi iskustva ;)
 
Samo da se ne razocarate :D salim se probajte kazu da ima dosta problema u startu nije ni cudo trebalo je napisati driver za mantle, dx 11, frame pac. nije bas jednostavno treba priznati.
Konkretno HD7750 i ostale karte iz HD7xxx serije znatno manju prednost imaju nego R9 290/x jedan razlog sto je i onako ta karta slaba, drugi razlog kazu da najvise profitiraju ove GCN2.0 karte dok ove na GCN obicnoj arhitekturi imaju znatno manji napredak.
Oprobajte moze se uvjek vratiti na stari driver ako novi 14.1 bude lose radio...
Jos uvek nemas GCN 2 karte ako mislis na seriju Rx (7-9) one su GCN 1.1 AMD je najavljao nesto o GCN 2.0 ali nista nije objavljeno.
 
Poslednja izmena:
Evo nekih mojih zapazanja: konfiguracija iz potpisa - BF4 - MP -1080p, sve na ultra msaa 2x, napredak OGROMAN u situacijama sa 64 igraca gde je na nekim delovima mape fps znao da padne dosta, sad sve tece glatko kao da igram na praznoj mapi u svakoj situaciji!:D Ja prezadovoljan! A uzmimo u obzir da drajveri za GCN1.0 jos uvek nisu dovoljno optimizovani.
 

cekaj, u grafikonu vidim i 280x, znaci ovi beta drajveri:


podrzavaju i nju?

evo ti primer Pentiuma! Ogromno ubrzanje!

http://m.pclab.pl/art55953-4.html

uuu pa to je fenomenalno! bolje nego sto sam mogao i da sanjam :)

sad skidam drajvere, pa da opicim Oxide bench i BF4 :)
 
Evo nekih mojih zapazanja: konfiguracija iz potpisa - BF4 - MP -1080p, sve na ultra msaa 2x, napredak OGROMAN u situacijama sa 64 igraca gde je na nekim delovima mape fps znao da padne dosta, sad sve tece glatko kao da igram na praznoj mapi u svakoj situaciji!:D Ja prezadovoljan! A uzmimo u obzir da drajveri za GCN1.0 jos uvek nisu dovoljno optimizovani.

Podignut je minimalni framerate u zahtevnim situacijama, a i frame variance je jako ispeglan. Ja sam jos uvek na 6xxx seriji, valjda cu do leta nabaviti neki dobro ohladjeni 290 :)
 
Jos uvek nemas GCN 2 karte ako mislis na seriju Rx (7-9) one su GCN 1.1 AMD je najavljao nesto o GCN 2.0 ali nista nije objavljeno.
Moguce mislio sam bas na to R9 i R7...
Uglavnom sve karte su podrzane od HD7xxx serije pa na dalje, bice jos nadam se optimizacije kroz drivere jer ipak su ovo beta 14.1 driveri logicno da ce biti poboljsanja performansi za sve karte sa novijim driverima.
 
Moguce mislio sam bas na to R9 i R7...
Uglavnom sve karte su podrzane od HD7xxx serije pa na dalje, bice jos nadam se optimizacije kroz drivere jer ipak su ovo beta 14.1 driveri logicno da ce biti poboljsanja performansi za sve karte sa novijim driverima.

Hoce,

Known Issues

Mantle performance for the AMD Radeon™ HD 7000/HD 8000 Series GPUs and AMD Radeon™ R9 280X and R9 270X GPUs will be optimized for BattleField 4™ in future AMD Catalyst™ releases. These products will see limited gains in BattleField 4™ and AMD is currently investigating optimizations for them.
 
Oprobaj pa javi ;)
realno ni ta HD7750 nije nesto jaka karta odnosno uz HD7730 najslabija karta koja podrzaje mantle tako da nije ona toliko jaka da je taj athlon ne moze "nahraniti" mozda u nekoj manjoj 720p tu mozda bude ubrzanaje, ali ako se stavi veca rezolucija ne vjerujem da ce biti nekog ubrzanja dzaba mantle.
Svakako zanimljiva kombinacija athlon + HD7750 oprobaj pa javi iskustva ;)

steta sto nece videti nikakvo ubrzanje u Fifi 14, jer on samo to igra :p
 
evo i ja probah mantle, Star Swarm Benchmark, masina r9 280x top i i5 3350P, detaljnije u moja masina:

dx 11 - extreme preset - prvi test - follow - Average FPS: 33.47

mantle - extreme preset - prvi test - follow - Average FPS: 50.16

evo detaljnije

dx:

== Hardware Configuration =================================
GPU: AMD Radeon R9 200 Series
CPU: GenuineIntel
Intel(R) Core(TM) i5-3350P CPU @ 3.10GHz
Physical Cores: 4
Logical Cores: 4
Physical Memory: 8540405760
Allocatable Memory: 8796092891136
===========================================================


== Configuration ==========================================
API: DirectX
Scenario: ScenarioFollow.csv
User Input: Disabled
Resolution: 1920x1080
Fullscreen: True
GameCore Update: 16.6 ms
Bloom Quality: High
PointLight Quality: High
ToneCurve Quality: High
Glare Overdraw: 16
Shading Samples: 64
Shade Quality: Mid
Deferred Contexts: Disabled
Temporal AA Duration: 16
Temporal AA Time Slice: 2
Detailed Frame Info: Off
===========================================================


== Results ================================================
Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 12052

Average FPS: 33.47
Average Unit Count: 4060
Maximum Unit Count: 5571
Average Batches/MS: 527.19
Maximum Batches/MS: 1270.82
Average Batch Count: 18348
Maximum Batch Count: 105682
===========================================================

Mantle:

===========================================================

== Hardware Configuration =================================
GPU: AMD Radeon R9 200 Series
CPU: GenuineIntel
Intel(R) Core(TM) i5-3350P CPU @ 3.10GHz
Physical Cores: 4
Logical Cores: 4
Physical Memory: 8540405760
Allocatable Memory: 8796092891136
===========================================================


== Configuration ==========================================
API: Mantle
Scenario: ScenarioFollow.csv
User Input: Disabled
Resolution: 1920x1080
Fullscreen: True
GameCore Update: 16.6 ms
Bloom Quality: High
PointLight Quality: High
ToneCurve Quality: High
Glare Overdraw: 16
Shading Samples: 64
Shade Quality: Mid
Deferred Contexts: Disabled
Temporal AA Duration: 16
Temporal AA Time Slice: 2
Detailed Frame Info: Off
===========================================================


== Results ================================================
Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 18057

Average FPS: 50.16
Average Unit Count: 4797
Maximum Unit Count: 6375
Average Batches/MS: 1039.67
Maximum Batches/MS: 2508.67
Average Batch Count: 23218
Maximum Batch Count: 123559
===========================================================

Nisam obrisao prosle drajvere pri instalaciji beta, mrzelo me, iako to cesto radim i imam problema kad krenem da rudarim, krene da mi tripuje win, neki glitchevi izlaze, sad cu probati sa brisanjem, pa ako se to ne resi, prepisacu to Beta statusu drajvera...

Inace koga zanima, RTS mod benchmarka je ubedljivo najzahtevniji, prati akciju iz daljine i najveci je udarac na fps-, jer se non stop gleda celokupna akcija...

BF4 nazalost sad ne mogu probati, imam skinutu igru i update, al nemam prostora da je instaliram trenutno, smesno zar ne :D
 
Poslednja izmena:
Uninstal pa sa driver sweeper iz safe moda,pa registry sa CCleaner.
 
Poslednja izmena:
uradio sam sve to upravo sad i ne pomaze, opet ista stvar...
savrseno stabilan u igrama i svuda, ali cim pustim da rudari, krene da mi tripuje taj prozorcic, kao i taskbar...
sad ga brisem i vracam 13.2, a ovo cu opet pokusati kad izadje zvanicni, nadam se da ce biti ispravljeno...
 
Mozda nece da radi sa sdk 2.9 probaj neki drugi 2.8
 
bas me zanima kakva ce biti situacija sa x4 750k + r7 260x :D
 
Mozda nece da radi sa sdk 2.9 probaj neki drugi 2.8

da, imam sdk 2.9, ali mrzi me sad sve iznova da radim i experimentisem, lepo cu sacekati zvanicne drajvere, necemo valjda dugo cekati na njih...
a i nije da sad imam sta da igram sa mantle-om, bf4 mi jos nije na redu, a do thief-a ima jos :)
 
U Thief ne očekujem ubrzanje kao u BF4 jedino što ima i TrueAudio pa će i to moći da se proba.
 
Mislim da ce kod Thief-a ubrzanja biti znacajna samo kod slabih konfiguracija [dual/slow quads]. Ti igraci ce biti happy.

Koliko se meni cini i BF4 najvise koristi imaju dual core i slabiji quado-ovi... svako ubrzanje je dobro doslo ;)
Meni ce biti zanimljivo novi NFS nekako ovi stariji su neoptimizovani tipa cpu na 50% grafa na 60% usage, novi nfs bi trebao da ima mantle podrsku pa cemo vidjeti kako ce raditi.
 
dzabe i da leti, kad je serijal vec odavno sr***, no da ne idem u off :)
 
Mantle za sada obecava mnogo, u Star Swarm-u skoro 100% bolje performanse u odnosu na d3d :p
 
Da li su pobosljanja moguca na amd fosilima (iz profila npr)?
 
Sry na mom noobizmu, jel mantle rmbaci samo od sedme serije radeon grafi pa na dalje ?
 
Nazad
Vrh Dno