Šta je novo?

AMD FX 6300

Pozdrav svima. Sklopio pre neki dan konfiguraciju :
Procesor : fx6300
Gpu: Asus strix r9 380 2 gb
Maticna: Asus m5a97 r2.0
Ram: HyperX fury 1866mhz 8gb
PSU: NJOY Wooden 750w
CPU cooler : Cooler master T3x EVO

Zanima me neki tutorijal za OC procesora,ali bas da bude ***** proof. Ne bih isao nesto visoko, max do 4.3 jer cooler nije bas masivan (dodacu mu jos jedan ventilator za push-pull).

Ako ima neko neki savet, to bi bilo super-kul :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=T9uXysmgPi8

evo tu sve imas u sitna crevca, samo ne moras ovoliki napon, meni je moj primerak radio na 4.4 i 1,4v, pa sam smanjio na 4.2ghz i 1.31v i dobio smesne temperature, nije taj kuler nista spec, ja bih probao 4,2 i oko 1.31-1.32v preko ne bih isao sa njim

ps on je stavio cpu load line calibration na enabled, ja sam ostavljao na auto- manje su temperature...
 
Poslednja izmena:
E, to mi reci :) Pravo da ti kazem, sklepao sam na brzinu komp, morao zbog posla. Trebalo je da uzmem jaci kuler, ali ce posluziti do sledece godine kada sestra ide u Ameriku, pa cu neki AIO poruciti kao suvenir :D Mislis da bi dodatni ventilator za push - pull spustio jos 2-3 stepena?
 
Nemam pojma. Mozes da prodas taj tx3 i uzmes lc cc 120 on hladi taj proc lagano a kosta oko 20evra
 
lc cc 120 nije ništa specijalno bolji od tx3 evo.
sasvim je dovoljan taj kuler da ohladi fx6300.

drugi vent za push pull bi , naravno, oborio temperature. tako da možeš slobodno da ga namontiraš.

slažem se sa kolegom stopketom da je 4.2ghz na nekih 1.3v optimum za tvoju konfiguraciju.
sve preko bi se mnogo zagrevalo i dosta više trošilo, a ne bi ti donelo ni dva frejma preko u igrama.
 
Po meni je tx3 slabasan, imao sam ga par godina, mucio se sa phenom-om 955 na stocku, OC sam mogao da sanjam. Za stock fx 6300 je dovoljan, ali ako se klokne, nisam siguran. Uostalom probaj pa vidi koje su temperature, i ako(kad) budes uzimao novo hladjenje proveri da li ti staje u kuciste...
 
fx i phenom 2 su drugi proizvodni proces i sasvim druga arhitektura. fx6300 ima tdp od95w, a phenom2 je 125w.
ne možeš to da porediš.
 
Poslednja izmena:
Znam, ali trosi i fx dosta kada se klokne? Nek proba pa nek vidi
 
E, hvala ljudi. Verovatno cu tako, do 4.2 pa cu neki AIO da uzmem sledece godine. Uzecu i dodatni 120 mm za kuciste jer mi se cini da dva nisu dovoljna ovom (lc power gaming 976b )
 
zavisno koji su.za pare koje bi dao na 120 AIO mozes mnogo ozbiljnije vazdusno hladjenje da uzmes.
 
Hah, sada izvalio da su mi stavili pogresan kuler. Ja trazio Hyper TX3, a oni stavili Hyper 103. Dobra prilika da uzmem ovaj LC-CC120 i za razliku da mi ubace i jednu CM 120-icu da mi radi kao izduv. Valjda ce hteti da odrade to, ovo je druga stvar u ovoj konfiguraciji da su zeznuli (prvo mi stavili 4 umesto 8gb rama).
 
Po meni je tx3 slabasan, imao sam ga par godina, mucio se sa phenom-om 955 na stocku, OC sam mogao da sanjam.
Vise komada PII sam hladio sa TX3-kom 3.8-3.9GHz bez problema..kod tebe je nesto drugo uticalo na temp.

Edit:
Ta masina sa TX3 je otisla i danas radi sa PII X2 560 otljucanim u B60 X3 1.4v 4.0GHz
 
Poslednja izmena:
Mozda slaba naponska. U svakom slucaju cc 120 je mnogo bolji izbor.
 
Hah, sada izvalio da su mi stavili pogresan kuler. Ja trazio Hyper TX3, a oni stavili Hyper 103. Dobra prilika da uzmem ovaj LC-CC120 i za razliku da mi ubace i jednu CM 120-icu da mi radi kao izduv. Valjda ce hteti da odrade to, ovo je druga stvar u ovoj konfiguraciji da su zeznuli (prvo mi stavili 4 umesto 8gb rama).

Sa takvim ljudima ne sarađuj ubuduće.
Sam montiraj hladnjak i dokupi još 4gb rama. Rizikuješ da ti pri sledećem "sklapanju" zamene grafiku gorom, i da ti umesto fx6300 stave athlon x2.
 
A, zamenili su za 8gb, toliko sam i platio. Isao po preporuci, ali se nisu bas pokazali. Montiracu sam, ali nisam bas siguran kako, do sada nisam to radio. Ne znam moram li da vadim plocu celu ili jok. Citao jos o skidanju mreze hladnjaka, i mislim da cu to odraditi posto ovo kuciste ima mislim najgore resene otvore za ulaz vazduha. Ne znam kako ista vazduha udje u kuciste. Skinucu i zadnju mrezu kad a sam vec tu. Sa LC Ll120 ce moci OC do 4.3 opusteno?
 
jes
 
https://www.youtube.com/watch?v=T9uXysmgPi8

evo tu sve imas u sitna crevca, samo ne moras ovoliki napon, meni je moj primerak radio na 4.4 i 1,4v, pa sam smanjio na 4.2ghz i 1.31v i dobio smesne temperature, nije taj kuler nista spec, ja bih probao 4,2 i oko 1.31-1.32v preko ne bih isao sa njim

ps on je stavio cpu load line calibration na enabled, ja sam ostavljao na auto- manje su temperature...

Hmm, uradio sve sto i on minus ono sto si ti rekao i pokrenuo Crysis 3 i pukla igra posle minut. Pokrenuo Saints row 4 i posle minut dobio crveni ekran (da, crveni :D ) e, sada, CPU manual voltage sam stavio na 1.31 a CPU/NB manual voltage na 1.23. Jel mozda do toga? BIOS pokazuje 4300 MHz.

Sta da radim?
 
Smanji na 4.2 i ne idi preko.
 
Skapir'o :) Hvala, probam i javljam :)
Jel moguce da je toliko los primerak cipa da nece na 4.3 ili treba petljam sa voltazama nesto?
 
Puf, hocu, samo da saznam sta je to tacno. Mislio da cu sve saznati iz klipa od 5 minuta, ali ne ide bas tako izgleda :)
 
Zakucava mi sve i na 4.2. Pocinjem da mislim da nesto nije u redu. Sta vi koristite za stres testove?

EDIT: Cpuz pokazuje 1,296 core voltage, a podesio sam u biosu CPU manual voltage na 1.31 a CPU/NB manual voltage na 1.23. Jel to govori nesto nekome? Meni jok :/
 
Poslednja izmena:
De ti nama lepo napisi sta si sve promenio u BIOSu, tj koje su ti trenutne BIOS postavke...
 
AI overclock tuner: manual
CPU ratio: 21
AMD Turbo core technology: Disabled
CPU Bus Frequency: 200
PCIE Frequency: Auto
Memory frequency 1866
CPU/NB Frequency: 20000MHz
HT Link Speed 24000 MHz
CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled
EPU Power saving mode: Disabled
CPU & NB Voltage: Manual mode
CPU manual voltage: 1.31
CPU/NB Manual voltage: 1.23

Core 6 State: Disabled
HPC Mode: Disabled

Evo, sve sto je menjano.
Radio mi 35 minuta stres test u CPUZ-u sa max temperaturom 73. Polako pocela pada iskoriscenost procesora, a onda i temperatura i sada zakucao komp, spreman za restart.
Ne znam sta dalje. Dodje mi da vratim sve na default i batalim OC, kada vec ne znam...
 
Povećaj vcore napon. Slobodno stavi 1.35, pošto imaš vdrop.

Nadam se da su ti ddr latencije na auto. Njih za sad ne diraj.
 
Poslednja izmena:
To je za CPU manual, a CPU/NB voltazu da ne diram?

DDR nisam dirao, samo promenio frekvenciju po specifikacijama.

EDIT: Izmenio voltazu i radim CPUZ stres test. Temperatura oko 80c.. Vruce malo?
 
Poslednja izmena:
Ma da, previše vruće..mislim da AMD cpu baš ne voli iznad 65 da bude :). Ako nemaš neki dobar kuler neće to ići baš... A da pomognem ne mogu pošto nemam FX.
 
Nazad
Vrh Dno