Šta je novo?

AMD Athlon II X2 i Phenom II X2

@ unholy
Da li si otkljucao jezgra na tvom 545?
Moze AMD OverDrive da ugasi jedno od jezgara, al to vazi samo da su jezgra dovoljno stabilana da se podigne OS. Cak moze i da klokuje svako jezgro za sebe.
 
Poslednja izmena:
Na brzinu

Prije par dana sam kumu "sklopio" masinicu (odabrao komponente) i danas otisao po istu.
Ploca ASUS M4A785D-M PRO i Athlon II X2 240.
Veceras sam na brzinu kod njega probao otkljucavanje Sempron-a 140 i mog X4 620 CACYC ;)

BINGO :banana:
Otkljucala se oba, ali sam vec prakticno bio odustao.

Elem, kad se ACC stavi na AUTO pojavi se opcija "Unleashing mode" koja da bi se vidjela mora da se skroloje ekran ka dole.
To nisam na pocetku primjetio i pokusao sa "AUTO", "ALL CORES" i "PER CORE" i kad sam imao namjeru da sve vratim na default i odustanem, slucajno skrolujem ekran i ugledam opciju :)

Na zalost, LinX sam zaboravio prebaciti na USB tako da sam imao samo OCCT za testiranje stabilnosti.
Testirao sam samo nekoliko minuta jer su vec poceli da prigovaraju, a djecurlija da mi skacu oko vrata i petljaju sa kablovima :S:

Od o/c-a nema nista jer napajanje je kinez ("400W") iz Blueberry kucista.
Padovi napona se vide u HW Monitoru :wall:
Mada iskreno, nije ni bilo vremena. To ostavljam kada kupim plocu.

Da mi nisu smetali i da sam imao vise vremena sigurno bi pao neki o/c ili under voltage ;)

:wave:

P.S. Koristio sam onaj mali BOX sto dolazi uz Semprone i X2 240, stranica otvorena.
 

Prilozi

  • test X2 440.jpg
    test X2 440.jpg
    458.3 KB · Pregleda: 69
  • X4 620 L3.jpg
    X4 620 L3.jpg
    447.9 KB · Pregleda: 58
Poslednja izmena:
Bas. Na mom 545 nisam uspeo da otkljucam dodatna jezgra, a nadao sam se bar jednom :(
 
ja sam od 3 komada 425 2 otkljucao...jedan ima 3 jezgra i L3 kes memoriju dok je drugi skroz u full-u otkljucan...bas bi voleo da mi jos neko naruci comp pa da uzmem jos par komada tih 425 cacyc
 
cestitam...bas si srecne ruke :)

Da otkrijem tajnu ;)
X4 620 sam kupio na "siguricu" cim se pojavio kod nas. Jedan od prvih primeraka.
Vidio sam neku diskusiju i pitao na PM coveka da li bi prodao!?
Platio sam ga malo skuplje, ali mi je to odgovaralo a i lokacija za preuzimanje mi je odgovarala.
Inace, samo je drfedja tada imao X4 620 Deneb ali AACYC koji je dobio od AMD-a.

Sempron 140 je cista sreca i vec ga vidim na nekoj ultra jeftinoj uATX ploci kao net/office masinica, za pustanje filmova, muzike itd.
Svakako mi ostaje ova DDR2
 
Poslednja izmena:
bas sam mislio da pise nesto poput cacyc ili aacyc pa da vijam takvog semprona
 
bas sam mislio da pise nesto poput cacyc ili aacyc pa da vijam takvog semprona

Svaki Sempron 140 je u sustini dual-core kome je jedno jezgro defektno ili jednostavno iskljuceno.
Na pocetku nije bilo dovoljno nakupljenog skarta pa su prve serije u velikom broju sa ispravnim jezgrima. Ovo je moje misljenje ;)
Volio bi da vidim u praksi kako se ove novije serije ponasaju po ovom pitanju.

Mada iskreno, nije mi jasna odluka AMD-a da se i dalje prodaje single-core CPU kad vec postoje jeftini Athlon II X2.
Padaju mi dvije stvari na pamet: Nisu odma' imali 45W TDP CPU kao X2 ili jednostavno ima puno skarta pa da se ne baci...!?
 
Poslednja izmena:
Pa prosto, ko sklapa htpc ili office-net masinu, sta ce mu 2 jezgra? Moja sestra sve sto joj treba tera na celeronu od 1.7ghz, mojoj staroj masini. Samo ram memorije dovoljno, i nema problema ;)
 
... samo to ne mozes na gigabyte ploci , samo msi i asus

Uzeo sam juce BIOSTAR TA785GE-128M i sa zadnjim bios-om ima i tu mogucnost da pojedinacno otkljucava i zakljucava jezgra bila ona zakljucana ili ne.
Meni za athlon x240 izbacuje mogucnost da otkljucam 3. i 4. jezgro iako ne postoje tako da bi nekom ko ima sva 4 najverovatnije radio i nekakav force za neko jegzro ako je zakljucano.

Trenutno je jos u fazi testiranja(sama ploca) pa detalje vezane za bios mogu da javim kasnije ako nekog interesuje.
 
ja sam uspeo i sa biostar a785g3 da otkljucam cpu i pojedinacna jezgra tako da za sada znam da msi i biostar ploce to mogu
 
Ok, ja sam video da pise da samo asus i msi to mogu pa reko da javim ako je nekom isplativije(jeftinije) da uzme biostar-a, posto iskreno ni ja nisam mogao da verujem kako ova radi u ondosu na asus-a kog sam imao pre.

Inace taj g3 bez + ili hd u nazivu me cudi da hoce i da pali:p a kamoli unlock s'obzirom da mi deluje jako skrnavo na slici.
 
jeste nije nesto reprezentativna maticna ali eto ima tu opcija koja provereno radi cak sam i oc-ovao 425 sa ukljucenim L3 kesom na 3,4ghz na 1,2v...radi za sada odlicno
 
Pozz. Da se i ja malo ukljucim. Kad sam ja kupovao moj 550 ladno sam pitao zemljaka u radnji dal se dobro otkljucava ili ne, a on mi rece da je cela ta serija sto su dobili do kese. Sklapaju tu u radnji i racunare pa nesto razmisljam da odem da pazarim neki 140 i da mi ga odma tamo probaju dal ce da mu ga da po jezgru. Pa zabole me bas, lepo ih zamolim pa sto nece. A?? Kupim im pivo posle.
 
Da nastavim. Imaju dosta procesora koji im nisu zapakovani u originalne kutije (samo u onoj zastitnoj plasticnoj kutijici). To mi je prvo bilo malo cudno tj sumnjivo, a posle se nesto mislim sta ima veze neka mi ga da kako god hoce samo da radi (i da imam garanciju). Malo sam off topic, al ajde.
 
jeste nije nesto reprezentativna maticna ali eto ima tu opcija koja provereno radi cak sam i oc-ovao 425 sa ukljucenim L3 kesom na 3,4ghz na 1,2v...radi za sada odlicno

3,4 Ghz na 1,2V?
Jel to C3???
Ako nije onda je jako dobar primerak, jel je i na tvojoj biostar ploci mali ripple za Vcore?
Meni je na prethodnoj ploci setao skroz "normalno" :D da se tako izrazim dok kod ove ni da mrdne(jeste samo jednom opao na sec za 0.01V i to kada mi je proc bio klokovan na 3,5 po LinX-om).

Jel mozes da mi kazes i koliki je tebi CPU-NB freq/volt, ja sam kod sebe stavio od samog starta na 1,275V i terao je na 2600Mhz najnormalnije, sto je meni bilo jako cudno s'obzirom da se masovno bune da im nece preko 2400/2500???
 
Athlon X4 620 verzija CADAC da li se može otključati L3?

Ne moze, to je propus (isti kao i moj)... Ako ti je za utehu, sa malo boljim hladjenjem lako ces ga naterati na 3.5 GHz :)

EDIT:
Ako jos nisi pazario procesor, juri AACYC ili CACYC oznaku, to ti je deneb ;)
 
Poslednja izmena:
3,4 Ghz na 1,2V?
Jel to C3???
Ako nije onda je jako dobar primerak, jel je i na tvojoj biostar ploci mali ripple za Vcore?
Meni je na prethodnoj ploci setao skroz "normalno" :D da se tako izrazim dok kod ove ni da mrdne(jeste samo jednom opao na sec za 0.01V i to kada mi je proc bio klokovan na 3,5 po LinX-om).

Jel mozes da mi kazes i koliki je tebi CPU-NB freq/volt, ja sam kod sebe stavio od samog starta na 1,275V i terao je na 2600Mhz najnormalnije, sto je meni bilo jako cudno s'obzirom da se masovno bune da im nece preko 2400/2500???

nije c3 ali eto primerak je vrhunski...taj inace ima 3 ispravna jezgra ali ukljucen L3 kes
 
Vrh Dno