Šta je novo?

Amazon Fire TV

Ajd nije tema, ali kako ti radi controld? Meni nikako nije prebacivao sadrzaj na te zemlje. Ima onaj global settings i to je bagovalo strasno. Ja sam koristio u beti do duse. Inace je odlican, ali ipak malo skup za onu dobru pretplatu. Ona izmedju je nesto nekompletna.
Meni radi super, ne maši, hbo mi je konstantno na usa, netflix na nemacku. Koristim i besplatni zdf servis koji zahteva germany kao lokaciju i tu ne maši nikad. Jedino sto je umeo netflix ponekad da izvali upotrebu dns-a kada je samo stiklirano tamo kod njih na interfejsu, ali onda sam pratio domene koje koristi za strim pa eam rucno nekoliko njih ubacio i sads radi i to
 
Probao launcher manager i leanback launcher i nece da moze. Mozda ja nesto ne radim kako treba, ali nikako ne mogu da prebacim. Mogu da otvorim leanback na silu, ali ne mogu da ga namestim kao glavni.
U glavnom prozoru managera pise da je current launcher KFTV stock, a kada odem u launcher options, namestim koji zelim da bude (zove se home launcher umesto leanback u tim ocpijama) i handler namestim na active, ali nazad kada kliknem na enable, zavrti se za delic sekunde i sve ostane isto.
 
Meni radi super, ne maši, hbo mi je konstantno na usa, netflix na nemacku. Koristim i besplatni zdf servis koji zahteva germany kao lokaciju i tu ne maši nikad. Jedino sto je umeo netflix ponekad da izvali upotrebu dns-a kada je samo stiklirano tamo kod njih na interfejsu, ali onda sam pratio domene koje koristi za strim pa eam rucno nekoliko njih ubacio i sads radi i to
I kod mene radi savrseno. Netflix, Hbo max, Dizni, Prime video i Youtube sve podeseno na USA i radi kao podmazano.
 
I kod mene radi savrseno. Netflix, Hbo max, Dizni, Prime video i Youtube sve podeseno na USA i radi kao podmazano.
Jedno pitanje koji amazon prime nalog imas? Ja koristim poljski pa me zanima da li bih mogao sa controlD da presaltam da mi prime prikazuje USA sadrzaj :)
 
I kod mene radi savrseno. Netflix, Hbo max, Dizni, Prime video i Youtube sve podeseno na USA i radi kao podmazano.
Imas li static ip ili koristis neki automatic ip resolver, jer je controld potreban tvoj aktuelni ip.. ja koristim no-ip koji sam podesio u samom ruteru
Jedno pitanje koji amazon prime nalog imas? Ja koristim poljski pa me zanima da li bih mogao sa controlD da presaltam da mi prime prikazuje USA sadrzaj :)
Ja imam poljski a namestio sam da mi prikazuje nemacki, s tim sto je prime malo zeznut za namestiti jer je sistemska aplikacija, pa mislim da ti i amazon store mora biti na istu adresu na koju namestas posle i prime
 
Jedno pitanje koji amazon prime nalog imas? Ja koristim poljski pa me zanima da li bih mogao sa controlD da presaltam da mi prime prikazuje USA sadrzaj :)
Poljski prime.
Imas li static ip ili koristis neki automatic ip resolver, jer je controld potreban tvoj aktuelni ip.. ja koristim no-ip koji sam podesio u samom ruteru
Podesio static ip kao u podesavanjima za shield ili android tv. Otkacio servise koje koristim i nakon toga resetovao stick. I to je to. Vidim da ima sve servise u ponudi, eon, arena cloud i jos svasta.
Zanimljivo mi sto sam sa raznim vpn-ovima imao problema sa netflixom. Nisam ni cuo nikad za controld pre tvoje objave. Otisao na sajt, aktivirao 30 dana free bukvalno u 3 klika. Podesio prema datom uputstvu i sve radi bas kako i treba.
 
Poslednja izmena:
Drugari,
vidim da na amzonu ima da se poruci stick 4k max za 39$, moje pitanje je da li je neko do sada porucivao preko amazona , kolko izadje postarina i da li ce da me rebnu sa carinom za ovaj iznos?
 
$39.23

This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.

Tako bar meni kaže.
 
Probacu to jer vec koristim controlD dns servis zbog geo-unblock pojedinih striming aplikacija, slicno smart-dns samo po meni bolje

Pretpostavljam da taj plaćeni ControlD nalog ne bi mogao da se deli sa drugarima tj da se koristi istovremeno sa više različitih javnih IP adresa? :D Pošto njihov (legacy, neenkriptovan) DNS server uzima u obzir sa koje IP adrese stiže DNS query i to koristi da uradi matching koja pravila važe?
 
Pretpostavljam da taj plaćeni ControlD nalog ne bi mogao da se deli sa drugarima tj da se koristi istovremeno sa više različitih javnih IP adresa? :D Pošto njihov (legacy, neenkriptovan) DNS server uzima u obzir sa koje IP adrese stiže DNS query i to koristi da uradi matching koja pravila važe?
Napravi nekoliko mejlova pa za svaki iskoristi mesec dana free 😁 ne traze nikakve podatke za placanje i slicno.
 
@Citizen Kane Mislio sam za eventualno dugoročno korišćenje i plaćanje toga, da li sme tako (i da li uopšte i radi) i ako ne sme kako bi ih prevarili da ne znaju šta radimo :D :D
Tipa svoj lokalni DNS server da dignemo (na RPi ) a on kao "upstream DNS" da koristi ControlD DNS server ( = na lični DNS server stižu zahtevi sa više IP adresa [od ljudi koji dele jedan ControlD nalog] a sa te jedne uvek iste IP adrese se prosleđuju "upstream" na ControlD DNS server ???)
 
Ne radi RTS planeta i Hrti na ControlID - u ili ja nešto nisam dobro podesio
 
Pretpostavljam da taj plaćeni ControlD nalog ne bi mogao da se deli sa drugarima tj da se koristi istovremeno sa više različitih javnih IP adresa? :D Pošto njihov (legacy, neenkriptovan) DNS server uzima u obzir sa koje IP adrese stiže DNS query i to koristi da uradi matching koja pravila važe?
Mislim da ne moze tako, ne znam jer nisam bas ekspert u tom polju ali u suštini na nalogu je moguce napraviti pojedinacno profile, u okviru profila uredjaje dodati, android tv, telefone i slicno, svaki sa specificnim setom pravila. Ali ceo nalog sa svim tim profilima treba da bude pod jednom ip adresom. Ja koristim telenor kucni net i sa tom dinamicnom ip adresom sam imao problema da controld radi, jer jednom kada se promeni, controld treba da sazna novu ip. Zato koristim dynamic dns da azuriram u realnom vremenu svoju ip sa rutera direktno sa controld, preko no-ip servisa.
Njihov server prepoznaje uredjaj sa te ip adrese te valjda po tome radi matching sa postavljenim pravilima..valjda je tako
 
Poslednja izmena:
Napravi nekoliko mejlova pa za svaki iskoristi mesec dana free 😁 ne traze nikakve podatke za placanje i slicno.
I ja sam tako pravio, ali kad sam poceo da ubacujem neka custom pravila, dosadilo mi da ih prebacujem i prekucavam 😅 mada ima i opcija eksporta celog foldera sa specificnim pravilima, ali opet mucno mi 😅
Evo primer foldera i konkretno us foldera sa ovih 11 domena koji mi trebaju za hbo, roku, pluto, crackle i slicno
 

Prilozi

  • Screenshot_20221116_204413_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20221116_204413_com.android.chrome.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_20221116_204448_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20221116_204448_com.android.chrome.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Aktivirao i ja da probam ( iako sam već i prije znao za control d s obzirom da imam windscribe pa ga oni reklamiraju )
Sve radi za sad ok , jedino nisam shvatio ovo za praćenje koje domene koristi neka aplikacija pa da je ručno dodam. Konkretno za Orion aplikaciju jer je nema na njihovom spisku.
 
Aktivirao i ja da probam ( iako sam već i prije znao za control d s obzirom da imam windscribe pa ga oni reklamiraju )
Sve radi za sad ok , jedino nisam shvatio ovo za praćenje koje domene koristi neka aplikacija pa da je ručno dodam. Konkretno za Orion aplikaciju jer je nema na njihovom spisku.
Imas Activity log sa strane u meniju, odaberes to, pustis aplikaciju, (pre toga idi na force closed i clear cache) i cim je pokrenes, izlistace ti domene koje kači ta aplikacija. Posle toga samo odaberi bypassed ili preusmeri na srbiju ako si u inostranstvu, u realnom vremenu ce ti se pustiti program. Znaces da si napravio
Ne radi RTS planeta i Hrti na ControlID - u ili ja nešto nisam dobro podesio
Evo ti moj set pravila za HRTi, ubaci i probaj, verujem da ce ti raditi. Ides na custom rules pa tamo imas opciju import, ovaj fajl odaberi. Otpakuj prvo zip... P.s. aktiviraj hrt i u video servisima takodje, ovo je samo dodatak na te njihove koje vec imaju
 

Prilozi

  • CD-Croatia.json.zip
    354 bajta · Pregleda: 4
Poslednja izmena:
Radi svaka čast!
Trebalo bi posebnu temu napraviti o ControlID.
Imam jedan problem ne radi IPTV (tvviet)?
 
Radi sada sve ok.
Ajde napravi par tutorijala kako si sve podesio ako ti nije mrsko :)
 
Controld ne mora da radi iskljucivo po jednoj ip adresi. Tako je kada koristis neekriptovan NDS preko adrese, ali dns over https i tls su jedinstveni linkovi i svako ko koristi taj link bi trebao da se vidi kao taj korisnik.
Fora je da oni nisu dostupni na svim uredjajima. Windows, aftv ne podrzavaju.
Na adguard home sam imao prilicno lose uspehe kada sam stavio kao upstream, ali je kako tako radilo. Mozda je ispeglano u medjuvremenu pa bi zapravo i moglo.

Pod ip adresama ima ova opcija "Use a DoH connection to update your IP automatically". Tako da pamte IP adrese sa kojih se pristupa, ali ostaje pitanje sta ce biti od preteranog menjanja adresa i kakva im je politika. Sta se desava ako uslugu koristim na telefonu na 4g i na racunaru kuci koji imaju razlicite adrese.
 
Де, може ли неко да ми објасни чему служи, (а уз то и не ради, 😁) тај ControlID. Да не испаднем глуп у друштву. Може и на ПП.
Матор сам човек, човек сељак... Ко ће да пропрати све то. Хвала свима унапред.
 
Де, може ли неко да ми објасни чему служи, (а уз то и не ради, 😁) тај ControlID. Да не испаднем глуп у друштву. Може и на ПП.
Матор сам човек, човек сељак... Ко ће да пропрати све то. Хвала свима унапред.
Otkljuca ti lokaciju striming servisa. Odlicno radi.
Ima jos dosta funkcija ali ja koristim samo to. Plus sve podesio u par klikova na telefonu..
 
Де, може ли неко да ми објасни чему служи, (а уз то и не ради, 😁) тај ControlID. Да не испаднем глуп у друштву. Може и на ПП.
Матор сам човек, човек сељак... Ко ће да пропрати све то. Хвала свима унапред.
smart dns. zahtev za pristupanje nekom servisu ide preko njih pa taj servis misli da si na drugoj lokaciji.
Dodatno može još neke sitnice iz sigurnosnih razloga, ali geo unblocking je primarna funkcija.

Drugačije je od vpn jer se samo originalni zahtev šalje preko njih, a sva komunikacija se nastavlja direktno. Samim tim nemaš problem sa brzinom.
Napravite temu pa da nastavimo tamo.
Ako je neko zainteresovan za deljenje (recimo da je 4 osobe sweet spot) neka se javi. Meni odgovara DoH i DoT link. Ko ima nalog, može da mi pošalje svoj link radi testiranja da vidimo kako se ponašaju za multi device.
 
ОК. Хвла на брзим одговорима.
Дакле, мени лично непотребно. На коцки користим тивимејт и коди. На TCL-у хбо макс мој налог, нетфликс од другара и то је за сада једино где има превода. Дизни + и амазон прајм сам добио налоге (хвала донаторима 😁) и не користим их јер немају наше преводе. Буквално се повремено улогујем само да видим има ли нових превода и то је све.
Коцку уредно ажурирам, не замајавам се са лаунчерима (јесам пробао када сам имао штапић 4К макс), покренем оно што је мени потребно да погледам, после тога угасим и то је то.
Још једаном, хвала свима на информацијама, Наравно, то што мени није потребно не значи да није никоме. И слажем се - треба отворити тему и сву причу наставити у њој.
 
Slazem se, ni meni nije potrebno, isto tako, ne znaci da vama nije. Koristim HBO Max, Netflix, i raznorazne IPTV liste sto znaci da u bar jednoj imam to nesto sto radi bez VPN i sličnih zajebancija. Nepotreban trosak za mene u ovom trenutku. Ali lepo je da inate te alternative, svidja mi se sto je full protok a ne kao kod VPN da ga sakate.
 
Samo da proverim kada je u pitanju ControlD, testirali ste i radi na Firestick-u?
Ovo mi je mozda i bolja solucija od VPN-a zbog brzine, posto recimo kada pustim US HBO Max, film koji je po defaultu 4K zbog VPN-a ide u HD rezoluciji, pa me interesuje da li bi sa ovim eliminisao ovaj problem? Da li je neko konkretno probao slicno?
 
Fin launcher, malo sam ga testirao, do sad najbrzi od svih, stvarno ga vredi instalirati ali samo sto sam se navikao na Wolf.. Jedino mi se kod ovog ne svidja sto nema podrska za vidzete kao kod Wolf.
 
Nazad
Vrh Dno