Šta je novo?

Amazon Fire TV

Jel neko petljao sa 4k max u smislu debloat i ostalog? Mebi uskoro stize, a uzeo bih jos jedan da ostane stock dok bi na ovom drugom onda isprobavao sve sto internet moze da zamisli ...
Jesam ja, radi mi od kako se MAX pojavio, uradio debloat, block update, sve radi bez problema. Ali bih uradio sad azuriranje OS al bojim se da mi ne sjebe launcher jer sam se navikao na Leanback, ne bih da ga izgubim jer ne znam rade li custom launcheri sada nakon update-a OS. Niko da kaze provereno, nece niko da instalira 2 aplikacije da proba krastavac
 
Све пише. Ја већ трећи пут платио 6 месеци

 
Treba mi preporuka za setup firestick 4k max da ga koriste deca. Tipa neki jednostavan launcher za par aplikacija (Eon, Disney, HBO) ili čak neko rešenje da se diže odmah EON kad se pali stick.
Probao sam da se igram sa Kids profilima, ali ne vide se sideloaded aplikacije tamo. Morao sam i da stavim PIN na glavni profil da deca ne bi nešto kupila slučajno. Onda sam se ubijao od kucanja tog istog PINa na svakom koraku…mora da postoji jednostavnije rešenje :)
 
Drugari,
da li je sada posle poslednjeg update firestick-a moguce instalirati kao i do sada eksterne aplikacije, tipa eon, kodi, stremio, iptv... ili nije moguce vise?
 
Jailbreak ne postoji, nikada nije postojao.
To što neko zove JB je zapravo korišćenje downloader aplikacije za skidanje .apk fajlova sa ličnih linkova.
Dodatno se naravno radi i adb i unknown sources, ali to je redovno podešavanje, nema nikakvog hakovanja.

ja sve te iste apk skidam preko telefona na NAS i onda instaliram odatle bez downloader.
 
Ako neko zeli da instalira igrice kao sto su iz gta serije koje rade odlicno sve na android tv/fire tv, te igrice sadrze obb fajlove koji idu u android/obb folder na internoj memoriji. Bez root-a nisam do sada znao nacin kako da se ti fajlovi prebaci na usb fleshku prikačenu na box. Moguce je uz upotrebu taichi aplikacije i xinstalerSD. Obe se instaliraju na fire tv, preko taichi instalira app, preko ove druge stiklira ta ista app da koristi link za obb fajla ka folderu android/obb ali koji se nalazi na fleski. I to je to, funkcionise ekstra. Za snalazenje u aplikaciji taichi je potrebno omoguciti mouse toggle za par stvari koje treba stiklirati u samoj app
 
Zar je realno da niko nece da pokusa da instalira custom launcher nakon update-a? Au ljudi, strasno. 😩
 
Zar je realno da niko nece da pokusa da instalira custom launcher nakon update-a? Au ljudi, strasno. 😩
jao bre, ajd ja ću da probam kada dođem gajbi.
Samo da znaš da sam ja na kocki, nemam sada pristup sticku. Recimo da je dovoljno slično nakon update.
Beše si rekao da su potrebne dve aplikacije, verovatno jedna za aktiviranje launchera, a druga sam launcher.
Daj linkove da mogu apk da skinem.
 
Pa on je na staroj verziji firmware-a pa se plasi da ce nakon update-a prestati da mu radi launcher. Mada ne znam ni zasto ga update-uje uopste.
 
Bilo koji, treba prvo Launcher Manager a zatim neki launcher tipa Wolf ili Leanback, bilo koji
А што га ти не инсталираш?
Evo objasnio je momak. Ja sam launcher davno instalirao i blokirao amazon update, a sad ako pustim azuriranje postoje sanse da vise necu moci koristiti custom launchere. Sad sam navikao na Leanback, upravo instalirao Wolf, cini mi se bolji malo, i na njemu cu ostati za sad. Ne bih se vise vracao na Amazon a sto se tice update, sta znam, od kako je MAX izasao nisam pokupio niti jedno azuriranje, ko zna mozda ima nesto vredno azuriranja.

A ovo je Launcher Manager

Evo link ka Leanback:
 
Poslednja izmena:
Mislis? Osim eventualnog gubitka koriscenja Custom Launchera, sta se moze izgubiti? Ne, nije sarkazam, stvanro ne znam sta su eventualno izbacili. A mislim da jos mnoge zanima da li se moze koristiti Custom Launcheri nakon azuriranja, samo nisu dosadni k'o ja :D
 
Mislis? Osim eventualnog gubitka koriscenja Custom Launchera, sta se moze izgubiti? Ne, nije sarkazam, stvanro ne znam sta su eventualno izbacili. A mislim da jos mnoge zanima da li se moze koristiti Custom Launcheri nakon azuriranja, samo nisu dosadni k'o ja :D
Mozda mozes da instaliras custom launcher ali neces moci vise da blokiras update, evo sada sam probao da blokiram preko adb i pise 'can not blocked protected'
Osim ako nisu neke druge komande...ja sam nasao ove dve
pm disable-user --user 0 com.amazon.device.software.ota.override
pm disable-user --user 0 com.amazon.device.software.ota
Mozda mogu da se blokiraju neki dns domeni? Ali ih ne znam
 
Koliko se secam ja sam kada sam blokirao koristio aplikaciju, ne preko ADB, Fire OS Update bloker, od tad nista nisam petljao. Skoro sam naleteo negde da se sad to radi blokiranjem dns domena

 
Koliko se secam ja sam kada sam blokirao koristio aplikaciju, ne preko ADB, Fire OS Update bloker, od tad nista nisam petljao. Skoro sam naleteo negde da se sad to radi blokiranjem dns domena

Ovaj metod gde se firestick kaci na neke dns servere je sumnjiv, ceo internet saobracaj ti ide preko necijih servera, mogucnosti zloupotrebe su ocigledne. Ima ova opcija druga gde se blokiraju neke adrese, to su ove sa skrinsota, mislim da je sigurnije. Probacu to jer vec koristim controlD dns servis zbog geo-unblock pojedinih striming aplikacija, slicno smart-dns samo po meni bolje
 

Prilozi

  • Screenshot_20221115_162625_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20221115_162625_com.android.chrome.jpg
    100.1 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo ako uspes da napises jedan post kako si uradio, koristice nam svima
 
Bilo bi lepo ako uspes da napises jedan post kako si uradio, koristice nam svima
Pa sto se tice ove moje ideje, evo. Ovo je servis https://controld.com/, 30 dana je besplatno u pro rezimu, napravite nalog i na ovom sajtu postoji jako lep interfejs na kome stiklirate stvari koje vam trebaju, recimo u okviru video service, namestis da disney ide na usa, netflix na germany, prime na srbiju, zdf/zattoo na germany i slicno..u gaming section, postoji opcija xbox game pass ko ima a koristi na fire tv da namesti na usa. Postoji ad block naravno koji se stiklira i pravljenje različitih profila, jedan koristim za fire tv, drugi za smartphone gde sam recimo samo adblock uradio, nisam cackao ove video servise. Prilicno je jednostavno za koriscenje. I pored tih predifinisanih stvari koje se samo stikliraju i odstikliraju, postoji opcija gde mozete sami da dodajete domene, propustate ih da prolaze bez preusmeravanja na neku zemlju ili blokirate (primer: iako nisam ništa dirao osim adblocka, nekako je strim sa oriona bio blokiran, uhvatis tu adresu na live trackingu u okviru sajta i propustis je da prolazi bez preusmeravanja na njihov dns server).

Kad sve podesite, dobijate adresu dns-a (dns legacy) i u okviru wifi podesavanja na fire tv-u, idete na advance, ubacite sifru, ip adresu, i taj dns na kraju
 
Poslednja izmena:
Ajd nije tema, ali kako ti radi controld? Meni nikako nije prebacivao sadrzaj na te zemlje. Ima onaj global settings i to je bagovalo strasno. Ja sam koristio u beti do duse. Inace je odlican, ali ipak malo skup za onu dobru pretplatu. Ona izmedju je nesto nekompletna.
 
Mislis? Osim eventualnog gubitka koriscenja Custom Launchera, sta se moze izgubiti? Ne, nije sarkazam, stvanro ne znam sta su eventualno izbacili. A mislim da jos mnoge zanima da li se moze koristiti Custom Launcheri nakon azuriranja, samo nisu dosadni k'o ja :D
Mozda nisam bas merodavan da ti odgovorim jer sam odmah uradio blokadu update-a ,out of the box sto bi se narodski reklo, jos negde u februaru (4k MAX).
Instalirao i deinstarilrao sto sam mislio i od tada ,osim kodija i IPTV lista, nista nisam cackao.
Koristim Wolf Launcher.
Nema reklama i amazonovog bloatvera, ne ''strepim'' svakog dana da ce mi po ukljucenju neke funcije i aplikacije biti blokirane ili izbrisane, podesavanja ispretumbana.
Meni dovoljno
 
Probao launcher manager i leanback launcher i nece da moze. Mozda ja nesto ne radim kako treba, ali nikako ne mogu da prebacim. Mogu da otvorim leanback na silu, ali ne mogu da ga namestim kao glavni.
U glavnom prozoru managera pise da je current launcher KFTV stock, a kada odem u launcher options, namestim koji zelim da bude (zove se home launcher umesto leanback u tim ocpijama) i handler namestim na active, ali nazad kada kliknem na enable, zavrti se za delic sekunde i sve ostane isto.
 
Verovatno ne moze i dalje, nisi neki duduk da ne znas dve opcije da iscackas 😃
 
Nazad
Vrh Dno