Šta je novo?

Amazon Fire TV

Bas i ja htedoh isto da pitam, jer vec imam 2gen stick koji se malo gusi sa Kodijem, a samo mi za Kodi treba (za sada) pa verujem da ne moram da uzimam cube. Tim pre sto stick radi sa napajanjem samo iz tv-a sto mi odgovara
 
Zar 4k max nema sa strane tip-c? Još da nađem "tetku" koja će hteti da nabavi...
 
ima micro usb b tip.
Troši oko 1A i tv toliko može da isporuči pa neki korisnici uštede utičnicu jer ne koriste ispravljač
 
Jasno. Mislio sam da je tip c. Vidim da postoji mogućnost dodati bilo šta preko otg adaptera, ali mislim da mi neće biti potrebno. Hvala na odgovorima.
 
Ja sam to probao i bilo mi je nestabilno a i gasi se sa gasenjem tv. Zavisi sta radis i kolko vuce struje.
Takodje po netu ne preporucuju tako napajanje sem ako bas nema uticnice.
Ako ti je iza tv i ne vide se kablovi svejedno ti je.
Moze svasta preko otg da se dodaje ali nisam ni tu nasao neki benefit, wifi mu je vrhunski a ne koristim ga za skidanje filmova/igrica da mi treba vise prostora.
Ako koristis samo za streaming ne treba ti nista, sto se tice kodija on je dosta zahtevan moras videti jel ti odgovara kako radi.
 
Radi i običan 4k odlično za kodi. Bez brige.
Ja sam uzeo usb 3.0 hub i preko adaptera povezao kako bih mogao da koristim xbox 360 kontroler, za koji opet treba prijemnik.
Može i prijemnik direkt u box, ali sam odradio ovako pa imam još 3 mesta gratis.
 
Kod:
https://developer.amazon.com/docs/fire-tv/device-specifications-fire-tv-cube.html?v=ftvcubegen3

Naravno da je "Fast Ethernet" 😱😱
 
Hmm cudne stvari vidim na ovome linku, ako su tacne.
Nova kocka nema AV1 codec podrsku, koju Max ima.
Takodje ima DRM L1 stariju verziju od Maxa, v11 vs v14 a najnovija je valjda v16.
H264 ima podrsku u 4K samo do 30fps dok Max ima do 60fps.
I svasta nesto jos ali nebitno, ili nije navedeno.
Da ne spominjem 10/100 "fast ethernet".
Iskreno neznam sta im je to trebalo, moglo je to mnogo bolje ali dobro mozda moze update firmware to da popravi (sem etherneta).
Znaci realno 2x jaci procesor i 8gb rama vise i ax6E dok Max ima ax6. Dal to opravdava 100eu vise neznam.
 
Poslednja izmena:
Ко ти је рекао да нема AV1 подршку?

Size3.38” x 3.38” x 2.99” (86 mm x 86 mm x 77 mm)
Weight513 g
ProcessorOcta-core 4x 2.2GHz 4x 2.0GHz
GPU800MHz
Storage16 GB internal
Memory2 GB internal
Wi-FiWi-Fi 6E Tri-band. Also supports 802.11a/b/g/n/ac/ax wifi networks. For Wi-Fi 6E support, Fire TV Cube must be connected to the 6GHz band of a Wi-Fi 6E network using WPA3 encryption.
BluetoothBluetooth 5.2 + LE. Pair with compatible Bluetooth speakers, headphones, and more.
Voice supportFar-field and near-field voice support
Voice control compatibilityControls a wide range of IR-enabled devices, including TVs, soundbars, and A/V receivers. Learn more about IR-enabled supported devices.
Cloud storageFree cloud storage for digital content purchased from Amazon
PortsHDMI Input, HDMI Output, IR Extender, Power, USB-A, Ethernet port
Audio supportDolby Atmos, 7.1 surround sound, 2-channel stereo, and HDMI audio pass through up to 5.1.
4K supportTo watch movies and TV shows in 4K Ultra HD, you need a compatible 4K Ultra HD TV. All services may not be available in 4K/HDR. Certain services are subject to change at any time, may not be available in all areas, or in 4K/HDR, and may require separate subscriptions. Learn more about services.
Content formats supportedVideo: Dolby Vision, HDR 10, HDR10+, HLG, H.265, H.264, VP9, AV1, Audio: AAC-LC, AC3, eAC3 (Dolby Digital Plus), FLAC, MP3, PCM/Wave, Vorbis, Dolby Atmos (EC3_JOC), Dolby MAT, Photo: JPEG, PNG, GIF, BMP
Output resolution supported2160p, 1080p and 720p up to 60 fps
 
Porucen 4k max za 34e sa amazon.de ... mislio sam za tren da mozda uzmem obicni 4k jer mozda moze debloat na njemu da se odradi, a max nema sanse, ali pola gb vise je prevagnulo.
 
Ima li da se kupi negde remote za 4k max? Mlađi sin ga je toliko puta bacio da je jednostavno prestao da radi. 😭
 
И мене интересује даљинац.Исто деца у питању само што су га код мене сакрила негде преврнуо сам кућу пар пута као у земљу да је пропао.Додуше у питању је 4К обичан не мах.
 
shamanNS link

napisao sam i ogradio se:
Hmm cudne stvari vidim na ovome linku, ako su tacne.
Ladno sam prevideo eto slike dole sorry.

Ко ти је рекао да нема AV1 подршку?

Size3.38” x 3.38” x 2.99” (86 mm x 86 mm x 77 mm)
Weight513 g
ProcessorOcta-core 4x 2.2GHz 4x 2.0GHz
GPU800MHz
Storage16 GB internal
Memory2 GB internal
Wi-FiWi-Fi 6E Tri-band. Also supports 802.11a/b/g/n/ac/ax wifi networks. For Wi-Fi 6E support, Fire TV Cube must be connected to the 6GHz band of a Wi-Fi 6E network using WPA3 encryption.
BluetoothBluetooth 5.2 + LE. Pair with compatible Bluetooth speakers, headphones, and more.
Voice supportFar-field and near-field voice support
Voice control compatibilityControls a wide range of IR-enabled devices, including TVs, soundbars, and A/V receivers. Learn more about IR-enabled supported devices.
Cloud storageFree cloud storage for digital content purchased from Amazon
PortsHDMI Input, HDMI Output, IR Extender, Power, USB-A, Ethernet port
Audio supportDolby Atmos, 7.1 surround sound, 2-channel stereo, and HDMI audio pass through up to 5.1.
4K supportTo watch movies and TV shows in 4K Ultra HD, you need a compatible 4K Ultra HD TV. All services may not be available in 4K/HDR. Certain services are subject to change at any time, may not be available in all areas, or in 4K/HDR, and may require separate subscriptions. Learn more about services.
Content formats supportedVideo: Dolby Vision, HDR 10, HDR10+, HLG, H.265, H.264, VP9, AV1, Audio: AAC-LC, AC3, eAC3 (Dolby Digital Plus), FLAC, MP3, PCM/Wave, Vorbis, Dolby Atmos (EC3_JOC), Dolby MAT, Photo: JPEG, PNG, GIF, BMP
Output resolution supported2160p, 1080p and 720p up to 60 fps
Ima li da se kupi negde remote za 4k max? Mlađi sin ga je toliko puta bacio da je jednostavno prestao da radi. 😭
Ima na Amazonu ali su skupi, probaj na Aliju tamo su oko 10$
 

Prilozi

  • Screenshot at 2022-09-30 00-21-00.png
    Screenshot at 2022-09-30 00-21-00.png
    75.2 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Nije to shamanNS link to je zvanična stranica sa specifikacijom, na Amazon Developers portalu. Koja je BTW u međuvremenu izmenjena ;)
 
USB 2.0, 10/100 Ethernet🤣 pa zašto usb 2.0?!🤦‍♂️
 
Pa da ne možeš ni pomoću USB-to-ethernet adaptera da imaš 1 Gbps net 😂 Inat.
 
Ko ne voli njihov launcher ima sad workaround, navodno posle naj novijeg update moguce mapiranje dugmica (netflix, Disney+).:
Looking for a custom launcher on on firestick and fire tv? This new process works on all Firestick and Fire TV devices running the latest update.
 
Nisam upratio sta ti nije radilo na Nvidia shieldu pa si presao na kocku?
Ja imam na Nvidia shieldu problem preko pleksa radi mi transcode eac3 audio.
Ostalo sve dobro radi.
 
Jel može pomoć kako da instaliram eon smart tv app na 4K max? Nešto lutam, nema ga u njegovom store-u... Isto važi i za Iris app.
 
Nisam upratio sta ti nije radilo na Nvidia shieldu pa si presao na kocku?
Ja imam na Nvidia shieldu problem preko pleksa radi mi transcode eac3 audio.
Ostalo sve dobro radi.
Ne znam što ti transkoduje dd+ kada shield podržava dotični?!
 
Jel može pomoć kako da instaliram eon smart tv app na 4K max? Nešto lutam, nema ga u njegovom store-u... Isto važi i za Iris ap
Претреси тему - качио је неко кодове за ЕОН и Ирис.
 
Претреси тему - качио је неко кодове за ЕОН и Ирис.
Nasao sam kodove, mada nisu bas azurirani za poslednje verzije aplikacija. Najlakse sam prebacio apkove sa kompa preko anydesk-a koji svakodnevno koristim. Njega sam nasao na storu i posle toga ide lagano prebacivanje fajlova i instalacija sa samog sticka preko X-explorera.
Inace 4K Max stick radi odlicno, sve leti. Instalirao sam Eon za koji koristim moj wifi i Iris TV za koji se za cas prebacim na komsijski :)
 
preko cega pustis sve arene odjednom? :D
Није битно који су канали. А у питању је Тивимејт апликација (TiVimate).
И нису све арене. Српских има 13 + 10 хрватских, једна босанска и 3 словеначке. Али то није битно. Поента је како ради уређај, тј. да ли може да гура све то одједном (4 сигнала на једном екрану). Amlogic S922X то може. А да ли остали уређаји могу, тј. да ли имају снаге да то изгурају - зависи од чипсета.
Ово ми је први пут да погледам цело полувреме на овај начин. Наравно - што већи екран, то боље. Сад ћу да се наоштрим за ВН Јапана, мало да прошарам екране 😁
 
Ti stvarno gledaš 4 utakmice odjednom?

Znači ne gledaš. :cool:
 
Poslednja izmena:
Као што сам написао - тако сам одгледао друго полувреме синоћњих мечева ЛШ.
ТВ је 55", тако да се све види нормално, наравно не као када је један екран.
Звук се чује само са активног канала, тј. оног који се одабере. Ако је нешто интересантно на другом мечу, селектује се тај канала и иде звук са њега.
 
Ma ok, nego vidim da si stavio smajlija. Suština pitanja je da li to radiš zbog testiranja, ili stvarno pratiš više mečeva odjednom. Pitam iz radoznalosti, ništa drugo.
 
Ja pratim 3-4 na taj način. Šta je problem? Osim naravno ako misliš da se ne može pratiti 4 odjednom efikasno što je delimično tačno. Ovo će biti zanimljivo pogotovo za vreme svetskog prvenstva.
 
Nazad
Vrh Dno