Šta je novo?

Amazon Fire TV

da u pravu si ja sam koristio ovo i radilo je isto, jedino sto je ovo kompaktnije sto sam sad porucio.
Zaboravio sam sta sam sve porucivao i isprobao.
Poenta je bila na kraju da mi wifi na AFS radi savrseno(gura preko 300Mbps) pa sam prestao da se zezam sa lan adapterom dok nisam procitao tvoj post.
Jos kad predjem na novi router sa wifi6 bice jos bolje, nadam se posto AFS MAX ima wifi6.
Jedino mi intersantno jos da probam usb-c hub sa adapterom micro usb kad stigne :)
 

Prilozi

  • Screenshot at 2022-05-15 17-13-12.png
    Screenshot at 2022-05-15 17-13-12.png
    94.3 KB · Pregleda: 45
Konacno mi je stigao Cube, porucen preko KP uvoznika za vreme one akcije na amazon.de
Vredelo je cekanja. Konacna cifra je bila 9200 sa postarinom.
Kockica je brutalna. Odmah se vidi razlika u brzini (u odnosu na obican stick, ne max), bas je osetno. Savrseno glatko ide i ne stuca nigde. U app ulazi brze, instalacija...
Odmah sam nakacio i USB hub sa ethernet portom. Radi iz prve bez dodatnog cackanja i brzina je preko 100mbps. Uzeo sam ovaj adapter
https://www.aliexpress.com/item/32848505617.html (USB3.0 With 3 USB)
Ne mogu da tvrdim, ali mi se cini da je i streaming neznatno brzi nego preko wifi. Mislim na prvi momenat pustanja filma gde ide skoro bez ikakve zadrske, dok se ranije ipak osetilo ucitavanje.
 
Konacno mi je stigao Cube, porucen preko KP uvoznika za vreme one akcije na amazon.de
Vredelo je cekanja. Konacna cifra je bila 9200 sa postarinom.
Kockica je brutalna. Odmah se vidi razlika u brzini (u odnosu na obican stick, ne max), bas je osetno. Savrseno glatko ide i ne stuca nigde. U app ulazi brze, instalacija...
Odmah sam nakacio i USB hub sa ethernet portom. Radi iz prve bez dodatnog cackanja i brzina je preko 100mbps. Uzeo sam ovaj adapter
https://www.aliexpress.com/item/32848505617.html (USB3.0 With 3 USB)
Ne mogu da tvrdim, ali mi se cini da je i streaming neznatno brzi nego preko wifi. Mislim na prvi momenat pustanja filma gde ide skoro bez ikakve zadrske, dok se ranije ipak osetilo ucitavanje.
Cestitke, da te dugo i lepo sluzi :)
 
Тренутно фирмвер 7.2.7.9 на штапићу. Већ неких 15-ак минута, као, покушава да одради инсталацију некакве надоградње. И ништа се не дешава. Покушавао пар пута пре тога да га поново покренем, али ништа. Поново пријави надоградњу и стоји тако.
 
Narode je li se kome desavalo da iz cista mira ne radi firestick 4k, jutros ukljucim i nema signala na tv. Vadjeni iz struje i on i tv, probano sa drugim hdmi portom i isto stanje, no signal....je li umro stick ili mu ima spasa?
 
@Salac UE Ti nikad nisi blokirao update na FS? Jel mogu da se instaliraju launcheri ako se ne blokira update?
Narode je li se kome desavalo da iz cista mira ne radi firestick 4k, jutros ukljucim i nema signala na tv. Vadjeni iz struje i on i tv, probano sa drugim hdmi portom i isto stanje, no signal....je li umro stick ili mu ima spasa?
Botuje li se Firestick kad ga ponovo pokrenes?
 
За почетак пробај на другом ТВ-у.
Probao i nista....ne vidi ga tv uopste....ne bootuje se, kao da ne dobija struju....punjac proverio na mob, radi, sad da iskopam neki kabl da probam sa njim i ko uz inat puna kuca usb c kablova.....nasao kabl od chromecasta....ista stvar.....izgleda da je umro
 
Poslednja izmena:
Tako je meni crk'o samo ja imao firetv logo i to je to.
 
@Salac UE Ti nikad nisi blokirao update na FS? Jel mogu da se instaliraju launcheri ako se ne blokira update?

Botuje li se Firestick kad ga ponovo pokrenes?
Да, све нормално функционише, али надоградњу никако да заврши.
Некако се "провукла" једна надоградња и поздравио сам се са лаунчерима.
 
Ahaa znaci mi koji smo blokirali update na vreme, da se ne igram/o azuriranjima.
Tako je meni crk'o samo ja imao firetv logo i to je to.
Secam se price, imam i ja jedan isti takav, zeznuo sam se opasno sto nisam bio ukljucio ADB network debugging, sad bih ga oziveo na vreme, al na greskama se uci.

Zato svi novi korisnici Firestickova, obavezno aktivirajte ABD network debugging.
 
A da mi radi taj jedan jedini USB port (za hub da kačiš :D) dok je enabled USB Debugging?
Pošto npr na uređajima sa AndroidTV OS ne radi.
 
Update za USB hub sa ethernetom koji sam okacio, brzine nisu visoke, verovatno je u pitanju 100mbps. Testirao sam eksternim aplikacijama i dobijem oko 100mbps, do 120. Ne znam kako amazon meri 270 u network podesavanjima.
SBB je digao brzine pa sam testirao i wifi, on dostize max brzine (300mbps)
 
Imate bas veliki procenat crknutih fire stikova...

@TwistedMind zar ti nije bolje koristiti 5ghz, 100mbit je premala brzina za kabl.
 
Skroz na dnu imas "brand not listed". Kada kliknes, pitace te da probas da ugasis tv. Tada ce da proba da salta po grupama kodova i onda malo po malo kroz korake da fine tune dok sve ne proradi.
Хвала на одговору и помоћи друже, извини што касним, ја сам то урадио на други начин, у понуди ТВ изабрао Самсунг ТВ и ако га Нема, он упарио, тотално занимљиво али ради!!!
 
Хвала на одговору и помоћи друже, извини што касним, ја сам то урадио на други начин, у понуди ТВ изабрао Самсунг ТВ и ако га Нема, он упарио, тотално занимљиво али ради!!!
Kad si se vec vratio na ovu pricu, da podelim iskustvo sa fire tv cube.
Za razliku od sticka, cube ima drugaciji redosled ili map za daljinac. Podesavanje isto funkcionise, ali daljinac (identican) se drugacije ponasa. Podese se samo paljenje/gasenje, source i mute, dok se volume ne podesi.
Mucio sam se dugo dok nisam otisao u IR profil i rucno izabrao EU2 profil koji radi kako treba u kompletu. To na kraju ne mora biti samo IR profil jer je moguce podesiti da se podesavanje radi preko IR i cube ili samo preko cube.
Dodatno, cube ima svoj IR sto je odlicno za uredjaje koji nisu CEC tako da moze da kontrolise neki stariji audio receiver i slicno.
 
A da mi radi taj jedan jedini USB port (za hub da kačiš :D) dok je enabled USB Debugging?
Pošto npr na uređajima sa AndroidTV OS ne radi.
Tako je ako se ukljuci ADB ne vidi nista sto se ubode od stikova itd
 
ja sam moj FS 4k posle duzeg vremena ustekao u tv i nije mi trazio nikakav update tako da mi radi netflix odlicno...iskreno nemam ADB i ne znam kako se on ukljucuje pa bi bilo super da me neko uputi da ne dodjem u nezgodnu situaciju......hvala.
 
Kao sto sam rekao, meni cita flesku sa ukljucenim ADB, juce sam fire gasio skroz iz struje jer sam prikljucivao novi, sada sam se setio i probao, ubacio flesku i na fleski imam film, sve ok ide. Ne znam eto, mogu da uslikam ukljucen ADB, spojim fire bezicno i sa ADB APP control programom preko PC, sve ok sljaka.

Inace, za sve koji su se pitali kako na novom firesticku blokirati update, jel izvodljivo, pa izvodljivoje jer ima malo lufta dok ne pocne skidati update, zato morate biti brzi, spremiti aplikaciju i uraditi blokadu na vreme.
 

Prilozi

  • 20220601_100506.jpg
    20220601_100506.jpg
    199 KB · Pregleda: 29
  • 20220601_100450.jpg
    20220601_100450.jpg
    233.5 KB · Pregleda: 29
Nazad
Vrh Dno