Šta je novo?

Amazon Fire TV

Nije koristio shield toblerone i apple tv daljinske. Sviđa mi se i kako izgleda daljinski od Homaticsa mada ga nisam koristio.
 
Fire TV nije bas prijateljski nastrojen prema univerzalnim daljincima, ja nisam uspeo da ga nateram da radi ni sa jednim drugim, niti sa BT misem...
Upare se ali nece da rade, samo original daljinac radi lepo, mozda moze neki tipski zamenski, ali to tek nema smisla.
 
Na kraju dana jedino da ode do nekog kolege forumaša da podesi uređaj sa njihovim daljincem. Pa da kod kuće koristi link opciju od televizora da koristi daljinski od tva.
 
Nije koristio shield toblerone i apple tv daljinske. Sviđa mi se i kako izgleda daljinski od Homaticsa mada ga nisam koristio.

TоБреНоле (тоблероне) јесте, вероватно, најбољи даљинац који се добија уз уређај. И квалитетом израде и ергономски. Хоматиксов је сигурно ту негде (мада, то је генерално даљински који гугл форсира за сертификоване уређаје) како израдом, тако и ергономски. На страни шилдовог јесте позадинско осветљење, на страни хоматиксовог је сигурно тишина у раду - безмало се не чује кликтање.
 
Pozdrav narode...ima li neko savet kako da povratim daljinski od fs 4k....jednostavno je prestao da radi...promenjene baterije, pokusano sa savetima koje fs izbaci kada ne detektuje daljinski i nista....mrtav
 
Moze da se kontroliše zvuk sa zvucnika na tv-u, i sa daljinskim od tv ne mogu da kontrolišem zvuk na edifier zvučnicima. Na Mi box s mogu da kontrolišem sa daljinskim zvuk a ovde toga nema on kontroliše zvuk na ugradjenim zvučnicima koji su meni iskljuceni, tj stoji spdif only.
To ti je do podesavanju na TVu, koji izlaz za zvuk da koristi. Kod mene na JVC i na LG imam zvuk i na tvu i istovremeno na spdif dok na Hisens mogu da odaberem ili jedno ili drugo, ne moze oba istovremeno. A da te pitam da li koristis skyshowtime na 4k tvu i ako je odgovor da koji verziju si instalirao.
Pozdrav narode...ima li neko savet kako da povratim daljinski od fs 4k....jednostavno je prestao da radi...promenjene baterije, pokusano sa savetima koje fs izbaci kada ne detektuje daljinski i nista....mrtav
Za one koji imaju problema sa daljinskim aplikacija na androidu Fire TV moze da vam zavrsi posao jer odlicno glumi daljinski
 
Poslednja izmena:
Pa ok aplikacija....znam to....radi....ali opet bih ako postoji mogucnost da ozivim daljinski...
 
@Masster
Nije do tv zato sto na mi box s mogu da pojacavam i smanjujem zvuk na zvucnicima sa njegovim daljinskim.

A ne znam napamet koja je verzija skyshowtime, mislim da sam skinu najnoviju sa apkmirror, i da 4k je tv.
 
Pozdrav narode...ima li neko savet kako da povratim daljinski od fs 4k....jednostavno je prestao da radi...promenjene baterije, pokusano sa savetima koje fs izbaci kada ne detektuje daljinski i nista....mrtav
Upali cam od telefona, upreri na vrh daljinca, ako ne vidis da svetli led dioda, verovatno je crko skroz, ako dioda svetli mozda mu ima leka, da nekako rasparis daljinac sa FS. Znam da dioda na daljincu sluzi samo za ON/OFF uredjaja al bolje ista nego nista da znas
 
Poslednja verzija skyshowtime aplikacije za android tv komačno radi kad se upali 4k na firesticku.
 
Dobio sam Firestick light za ono sto trenutno gledam (YT i Netflix) skroz je ok ali ovaj model nema dugme za gasenje pa se pitam treba li ga vaditi iz TV-a posle koriscenja.Ovi noviji modeli svi imaju na daljincu dugme za gasenje ovaj je verovatno stariji model nema ni direktne dugmice za Netflix i Prime.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam dva pitanja:
1.Dobio sam Firestick light za ono sto trenutno gledam (YT i Netflix) skroz je ok ali ovaj model nema dugme za gasenje pa se pitam treba li ga vaditi iz TV-a posle koriscenja.Ovi noviji modeli svi imaju na daljincu dugme za gasenje ovaj je verovatno stariji model nema ni direktne dugmice za Netflix i Prime.
bi i Kodi.
Hvala
Ni jedan od FS ne može da se ugasi. Samo odu u standby mode kada ih ne koristiš. Cveno dugme služi da upališ/ugasiš tv ako uspeš da isprogramiraš upravljač za to
 
Imam dva pitanja:
1.Dobio sam Firestick light za ono sto trenutno gledam (YT i Netflix) skroz je ok ali ovaj model nema dugme za gasenje pa se pitam treba li ga vaditi iz TV-a posle koriscenja.Ovi noviji modeli svi imaju na daljincu dugme za gasenje ovaj je verovatno stariji model nema ni direktne dugmice za Netflix i Prime.
2.Hteo sam da porucim sa Alija W2 ATV box 4/32
negde sam procitao da je ok pa ako ima ko iskustva sa istim znacilo bi mi uz ovo sto vec gledam dodao bi i Kodi.
Hvala
Koliko znam nijedan boks nema klasično gašenje već na dugme ide u stand-by. Firetv verovatno ima u opcijama da se ugasi kompletno ili isključi napajanje.
Što se tiče Vontara w2 pisano je o dotičnom samo na 252 strane, a imamo i ortaka koji radi recenzije pa nije loše da se koristi pretraga u ovoj temi.
 
Posto dosta nas koristi ovu app za komunukaciju izmedju telefona i smart boksova, danas se na ios-u pojavio odlican update iste. Posebno me veseli implementacija miša
 

Prilozi

  • IMG_2594.png
    IMG_2594.png
    187.6 KB · Pregleda: 96
Nije… Košta malo više od “kilo leba”, a ako kupuješ one skuplje npr. iz Linde onda je i jeftinija od ‘leba.
 
Da li je neko uzimao daljince na Aliju i zna koji sigurno radi sa Amazon Fire TV Stick (LY73PR), to je valjda Gen 2?

Da li je za njega BT ili IR odgovarajuci posto vidim da se u opisu navode i jedni i drugi?

Bio bih zahvalan ako neko moze da postavi link.
 
Ja sam porucio neki za koji vidim u komentarima na Aliju da radi sa Fire stick gen 2. Mislim da mora biti bluetooth da bi radio.. Ne znam... Generalno, nikako nisam uspeo da pristupim Stick-u bez daljinskog jer nisam mogao da ga povezem na wifi da bi koristio app na telefonu, nemam ni otg kabl pa da povezem tastaturu i mis pa da barem upalim cec opciju na njemu, onda bi mi radio preko daljinskog od tv.. Tako da sam pristupio starom dobrom Aliju 🫣😂 Jos mi nije stigao... Pa da podelim utiske...
 
Da si otisao kod kineza i kupio OTG, valjda bi resio to dok ti ne stigne daljinac.
 
I treba. 😂
Ljudi stavljaju one ruzne launchere (tj. UI im je uzasan, a pretpostavljam da su funkcionalniji).
 
Od 2013 na forumu i jos uvek nisi naucio gde da nadjes aplikacije.. Dal ste toliko lijeni? Mislim da vasa sledeca poruka kad nesto trazite treba da glasi "Da li moze neko da dodje do mene da mi instalira EON, HBO MAX, Netflix.." Ne kapiram stvarno, koliko god se trudio, ne kapiram da vas toliko ima koje mrzi da radite na sebi, da nesto tako prosto naucite.. Tako trivijalna stvar kao sto je naci aplikaciju na internetu

 
Da Gargamele nisam uspeo da nadjem....krastavac....samo ne znam sto ko ti drma kavez te ovako odgovaras....pitanje je jasno i prosto....nema potrebe da za ovoliku pisaniju...nisam nasao...zato pitao...okacis link i to je to...moja greska je sto sam trebao da pitam da li je poslednja aplikacija ta i ta.....al dobro...za ubuduce da znam...hvala u svakom slucaju....
 
Nazad
Vrh Dno