Šta je novo?

Amazon Fire TV

Јеси ли инсталирао ХБО макс на стик?
Ma nema šanse druže. Hbo Max apk znači ne samo Max, nju ne vidi u appstore-u a podesio sam n aamzonu adresu na US i čak sačekoa dva dana da prođe kao ajde da prođe vreme neko. Onu aplikaciju kada probam da skinem preko APKMirror-a i prebacim je preko progrma Send files to tv, neće da je pokrene posle iz te aplikacije. Ja stvarno ne znam šta da radim više. Više mi je nije samo do Hbo Max-a, nego u fazonu što li sam uzeo ovaj Stick ako neće neke stvari da rade. Bolje da sam uzeo A95x F4 android box i da pevam. 🤣
 
Iz koje aplikacije neće da pokrene pobogu? Instaliraj kršten file manager, omogući permisije za storage i instaliraj aplikaciju. Ne može lakše.
 
Nema više hbo max u storeu, baš zato što je u US već došao MAX. Verovatno će raditi kada budu pustili i za naš region. Mora sve da se pešaka prebacuje.
 
Ne znam sta instaliras ali ovaj radi bez problema.


Iz koje aplikacije neće da pokrene pobogu? Instaliraj kršten file manager, omogući permisije za storage i instaliraj aplikaciju. Ne može lakše.
Vrlo rado bih instalirao kršten file manager, jedino koju sma napao je es file manager 1.1.3 verzija koja je matora. Nigde ne nalazim noviju verziju.
Evo napokon instalirao preko X-plore i pokrenuo aplikaciju i odmah mi daje opciju da skinem Max. Neverovatno!
 
Poslednja izmena:
Imaš i druge poput miXplorer, solid explorer, file explorer, itd.
 
Ne znam sta instaliras ali ovaj radi bez problema.

Meni taj nije hteo na Firestick da radi. Instalira se, ali kad se pokrene užasno je spor i nemam nikakav indikator kretanja kroz aplikaciju. Da l' je do VPNa, ne znam. Jedino sa ExpressVPN mi je radio. Sa ostalima odmah izbaci grešku da ne može u Nemačkoj.
 
Meni taj nije hteo na Firestick da radi. Instalira se, ali kad se pokrene užasno je spor i nemam nikakav indikator kretanja kroz aplikaciju. Da l' je do VPNa, ne znam. Jedino sa ExpressVPN mi je radio. Sa ostalima odmah izbaci grešku da ne može u Nemačkoj.
Ma daaaj, ne mogu da verujem da toliko komplikovano mora da bude. Ja imam surfshark vpn, probaću i sa tim da vidim da l' će da uspe jer nešto i sa njim nije htelo.
 
Bez ikakvih problema skinuo launcher odavde i sve radi.

Troypoint.com/tb

Imam firestick 4k MAX azuriran na zadnju veriju. Radi Home dugme, rade cak i opcije da se dugme netflix programira da poziva YT ili drugu app. Screensaver mi isto radi perfektno. Samo isprati stvari sa linka ispod.

Ne radi na MAX gen 2
 
Bez ikakvih problema skinuo launcher odavde i sve radi.

Troypoint.com/tb

Imam firestick 4k MAX azuriran na zadnju veriju. Radi Home dugme, rade cak i opcije da se dugme netflix programira da poziva YT ili drugu app. Screensaver mi isto radi perfektno. Samo isprati stvari sa linka ispod.

Ponovo ne radi. Izašao 14.02 novi update. Fire OS 7.6.6.9. I sjebao Launcher Manager 1.19. Sada kada se proba metod home hook button dobije se neka glupost (Shell busy). I sranje opet ne radi. Da li je neko rešio ovo ?
 
ubacio konacno EON u Kodi, jedino sto nema videoteke, sto je minus, inace kanali i EPG rade fluidno, naaaj od svega sto sam iskoristio eon za PC, da ne trosim smart slot
 
Pa nije samo to i nije eon addon na kodi sajtu. U svakom slučaju lako je proguglati.
 
Pozdrav svima,
nadam se da je ovo pitanje na pravom mestu, ako ne, oprostite :)....
Nabavio sam firetv stick prve generacije bez daljinskog. Kada se pokrene dodje do mesta gde kaže "press home button" ili tako nešto. Izgleda da je u pitanju inicijalni setap. Postoji li šansa da se to nekako preskoči ili ne ? ne daju mi se pare za njegov original jer pitanje je kako ovo radi (obzirom na "store" na kom je kupljen - čitaj - Niški buvljak :) ... hvala napred
 
Use Your Mobile Device Like a Fire TV Remote
  1. Download the Fire TV app on your mobile device. ...
  2. Connect your mobile device to the same Wi-Fi network as your Fire TV Device.
  3. Open the Fire TV app on your mobile device.
  4. Select an available device on the screen.
  5. Follow the on-screen prompt.
 
Use Your Mobile Device Like a Fire TV Remote
  1. Download the Fire TV app on your mobile device. ...
  2. Connect your mobile device to the same Wi-Fi network as your Fire TV Device.
  3. Open the Fire TV app on your mobile device.
  4. Select an available device on the screen.
  5. Follow the on-screen prompt.
Hvala na objašnjenju, ali mislim da neće to moći. Uredjaj je donet u tom stanju, uključen i to izbacuje... Kako da ga konektujem, ako mu nemogu pristupiti :confused:
 
Neko je već pitao za sličnu situaciju ne znam da li je ikada rešio. Imaš dve opcije da probaš:
1. Otg adapter + ethernet adapter direkt u ruter + keyboard
2. Ubodi firetv u hdmi arc i probaj da li će raditi daljinski od tv-a.
Srećno 😂 i javi da li ovo uopšte radi.
 
Zna li možda neko koja je dobra aplikacija kao fork Kodija, mislio da dodam neki build, a da ne remetim glavnu aplikaciju?
 
Uzeo sam FS 4K max druge generacije i u poredjenju sa Mi box S prve generacije je zverka, sve radi kako treba, Kodi, tivi mate, eon orion, skyshowtime, hbo max sve to radi neuporedivo bolje. Nije uopste tesko instalirati te apk, jedino sto nisam uspeo da kontrilisem jacinu zvuka sa daljinskim na zvucnicima koji su povezani na tv optickim kablom.
 
Pa jel uspevaš da kontrolišeš zvuk na TV uopšte? Jer ako si to uspeo, onda je nešto drugo u pitanju. Inače ja sam to morao "peške" da radim, povezivanje TV i fireTV daljinca. Ne sećam se kako tačno, negde je zakopano, ali sam čačkao i našao opciju da daljinac automatski prepozna TV, i sve je proradilo. Znam da nije neka pomoć ali čisto da znaš da može. :D
 
Moze da se kontroliše zvuk sa zvucnika na tv-u, i sa daljinskim od tv ne mogu da kontrolišem zvuk na edifier zvučnicima. Na Mi box s mogu da kontrolišem sa daljinskim zvuk a ovde toga nema on kontroliše zvuk na ugradjenim zvučnicima koji su meni iskljuceni, tj stoji spdif only.
 
Neko je već pitao za sličnu situaciju ne znam da li je ikada rešio. Imaš dve opcije da probaš:
1. Otg adapter + ethernet adapter direkt u ruter + keyboard
2. Ubodi firetv u hdmi arc i probaj da li će raditi daljinski od tv-a.
Srećno 😂 i javi da li ovo uopšte radi.
Pa možda probam sa nekim lan adapterom, ako ga nadjem :rolleyes: .
Preko HDMI sam probao, neće. Kačio USB tastaturu već, pokušavao sam i razne BT daljince, ali bez uspeha. Čak sam pokušavao i original daljinski od firesticka 2 generacije i bezuspešno. To me baš iznenadilo, očekivao sam da će to proći... nemam nešto sreće sa fire tv ;). Jedino da se nadje neka dobra duša iz Niša da posudim daljinac i častim pivo :)... Keep trying...
 
ne znam otkud ideja uzeti bez daljinca, pa daljinac je pola uredjaja, kvalitetniji daljinac od amazon FS nisam gledao
 
Pa možda probam sa nekim lan adapterom, ako ga nadjem :rolleyes: .
Preko HDMI sam probao, neće. Kačio USB tastaturu već, pokušavao sam i razne BT daljince, ali bez uspeha. Čak sam pokušavao i original daljinski od firesticka 2 generacije i bezuspešno. To me baš iznenadilo, očekivao sam da će to proći... nemam nešto sreće sa fire tv ;). Jedino da se nadje neka dobra duša iz Niša da posudim daljinac i častim pivo :)... Keep trying...
Šta misliš o tome da kupiš daljinski kad ćeš već koristiti uređaj? Ne kapiram "nemam sreće" momenat😁.
 
ne znam otkud ideja uzeti bez daljinca, pa daljinac je pola uredjaja, kvalitetniji daljinac od amazon FS nisam gledao
Ne treba uzeti bez daljinca naravno, ali da kvalitetniji daljinac nisi video? Kad ga stiskam, sav se uvija pod prstima. Klik jeste precizan ali previše bučan, ja bučniji daljinac nisam gledao. Pritom naglašavam da od nove godine koristim 4kmax 2ndgen, pre toga godinu ipo dana isti uređaj 1st gen, i taj daljinac je već propao, tačnije oni kursorski tasteri mu ne rade lepo, više ne klikću već su upali i ne znaš kad si kliknuo. Što se mene tiče, korektan daljinac i ništa više.
 
Nazad
Vrh Dno