Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Pozdrav! Da li Netflix i Disney+ addonovi za Kodi puštaju sadržaj u 4K na Eon smart boxu?
 
@miler Odgovoreno ti je već na drugoj temi gde si ranije postavio isto / slično pitanje ;)

Pošto si sad dodao konkretan box onda evo bonus dopuna odgovora: Eon box nije "Netflix certified", ali ima Widevine L1 cert.

Ovde pitaj dalje kad probaš ako bude nekih nejasnoća i problema.
 
Da li iskljucujete ostale torrent izvore, kako da vidim sta je samo na njemu. Koja je prednost u odnosu na do sadasnju proceduru.
Ne morate da iskljucujete vi ako ne zelite. Ja sam iskljucio sve osim Torrentia i Elfhosteda cisto zbog brzine. Brze zavrsi pretragu adon sa dva nego sa 10-ak torent provajdera. Posto sam presao na koriscenje autoplaya to mi malo kao nesto znaci.

Prednost Elfhosteda+DMM je ta sto cete sada moci preko DMM-a da bilo koji torent koji kesirate napravite da se vidi u rezultatima posle pretrage. To je do sada moglo jedino sa javnim torentima, sada moze sa torentima sa privatnih trakera kao i to da mozete sami u vasem lokalnom klijentu napraviti torent, dici ga na neki debrid servis (Real Debrid ili All Debrid) i postaviti ga da se vidi posle pretrage za vas ali i za sve ostale korisnike tog debrid servisa.
A takodje sada i onaj ko nema nalog tj. pristup nekom od tih privatnih trakera dovoljno je da ima neki debrid servis i videce to kesirano preko Elfhosted provajdera. Naravno videte one torente samo koji su prosli kroz DMM i koji su vec kesirani na debrid servisu. Znaci torent pre svega mora biti kesiran na odredjenom debrid servisu da bi bo dostupan. Nista drugacije nego do sada sto je bilo.
 
E to sam hteo da napisem isto sto se tice toga al rekoh ajde da ne gnjavim previse.

Zavisi kako se koristi i zavisi koliko iskustva osoba ima sa privatnim trakerima i kako se ko snalazi. Ako postujete pravila i ako se ponasate isto kao i uobicajeno sa njima cisto sumnjam da bi neko imao razlog da vas banuje.

Prvo, klijent koji koristi npr. Real Debrid je Transmission 4.0.5. Ja mislim da je Transmission klijent dozvoljen na svim privatnim trakerima. Tako da sto se toga tice ne bi trebalo biti problema.
Drugo vi svakako da na ratio na trakeru morate paziti. Znaci ako hoce neko da koristi privatne trakere sa ovim svakako je da ce morati da ga odrzava regularno.

E sad neki trakeri imaju razlicite cake kako da se ivucete iz problema ako zatreba. Da li preko bonus poena, da li preko viska uploada ili preko VIP statusa koji se negde moze kupiti preko ili bonus poena (Filelist npr.) ili cak novca (HD-Torrents). To je sve igranje po pravilima trakera. Ali svakako da vi te bonus poene ili upload kredit negde morate zaraditi i napraviti da bi ih trosili. Obrnite okrenite odrzavanje trakera kao i obicno je vise nego pozeljno.

U principu da se ne lazemo nije to neka naucna fantastika, potrebno je samo ne biti bezobrazan, nemaran i bahat, i igrati po pravilima.

Sto se tice nekih podataka vasih sa privatnih trakera, konkretno mislim na vas passkey tu nema problema jer se to ne otkiva i ne izlazi u javnost. Iskljucivo je samo info hash torenta bitan i pomocu toga se vrsi identifikacija torenta na debridu.
 
Jasno, videćemo kuda sve ovo vodi. Ali granice ne postoje. U pravu si, super brza pretraga je samo sa ukljucenim torrentio i elfgosted torrent scraperima.
 
Da i kontam da je naprimer dosta ovih blu ray remux filmova na privatnim trackerima freeleech tako da ne utiču na ratio pa je to olakšavajuća okolnost. Ja ovih par remuxa što sam okačio preko DMM su svi bili freeleech.
 
Bilo kako bilo da ne skrecemo previse sa teme jer temu za p trakere imamao, ja sam uvek za neki fer plej. Ok sam sa njihovim koriscenjem, ali po pravilima trakera i verujem da ne bi trebalo biti problema.

Inace otkrio sam bug na Elfhosted. Lose pokazuje velicinu na paketima serija.
 
@cvijicj Vidim da se dosta razmiješ pa ću pitati.
Vidim u zadnje vrijeme dosta nekih postova da ljudi koriste Elfhosted i Plex, a jako mi je nejasna ta priča cijela.

Uglavnom, nemam PC nego MAC i ne koristim ga uopće za servere za Plex i sl. Imam Samsung TV i koristio bih Plex na njemu.
Ima li kakav jednostavan guide da se to konfigurira i da radi?
I ima li uopće prednosti nad Stremiom ili ne? Trenutno koristim Stremio + RD kombinacija.

Hvala unaprijed na odgovoru.
 
@zvone07 Za RD + Plex kombinacije smo već par puta objasnili da da bi to radilo moraš da imaš Plex Media server instaliran na nekom kompu ili NAS uređaju (nečemu što je stalno upaljeno, ne gasi se 24 sata, a može da instalira i koristi Plex server).

A i napomenuli da taj fazon korišćenja RD i Plex nepotrebno siluje HDD Plex servera, jer ne može da skida / baferuje / streamuje direktno sa RD servera u RAM uređaja sa player aplikacijom (= kako radi Stremio) nego žvrlja po HDD.

Dakle, "Plex" app na Samsung TV je klijent, player aplikacija koja je sposobna samo da pušta sadržaj sa nekog Plex servera (tvog ili tuđeg).
Plex server može da dodaje u svoju ponudu samo video i audio fajlove za koje misli da se nalaze lokalno, na istom uređaju na kom je i sam server.

Gledanje sadržaja sa RealDebrid preko bilo kojeg softvera se u osnovi svodi na streaming sa HTTP / HTTPS linka (dakle "network stream").
Da bi to dodao na Plex server to treba komp da vidi kao da je fajl na hard disku. To se postiže sa "rclone" programom koji "mount"-uje "udaljeni" (= remote) fajl na HDD kompa.
Plex server učitava deo fajla sa HDD i šalje to parče na Plex (klijent) aplikacije na tvom TV-u.

Dakle, streamovanje sa RD servera je u ovom slučaju indirektno, Plex server je posrednik u preuzimanje sadržaja sa RD.


I ima li uopće prednosti nad Stremiom ili ne?
Osnovni povod za takvu gimnastiku je da je lakše da ljudi koji nisu baš "pismeni" mogu da dele jednu RD pretplatu a da ih RD na detektuje i banuje (jer nije dozvoljeno istovremeno korišćenje sa više od 1 IP adrese) . Plex server varijanta suštinski radi "re-streaming" sadržaja koji se gleda, sa RD servera na N različitih Plex aplikacija. Eventualno kad ne postoji drugi program za gledanje stvari sa RD a postoji Plex aplikacije.

Nešto komplikovanija (za inicijalno podesiti) alternativa tom pristupu bi bila "Svi koriste Stremio, i svi se prvo nakačili na isti VPN server. ".
 
Poslednja izmena:
@miler Odgovoreno ti je već na drugoj temi gde si ranije postavio isto / slično pitanje ;)

Pošto si sad dodao konkretan box onda evo bonus dopuna odgovora: Eon box nije "Netflix certified", ali ima Widevine L1 cert.

Ovde pitaj dalje kad probaš ako bude nekih nejasnoća i problema.
Znam da nije Netflix sertifikovan, zato i pitam konkretno može li 4k ili ne? I da li (ako može) prepoznaje nazive serija i filmova ( sa Netflixa i Disney+) da može da povuče sam (bez manuelne pretrage) preko titlovi.com addona?
 
@zvone07 Joj veruj ja u zivotu nisam koristio ni Plex a ni Stremio samo Kodi. No vidim da ti je shamanNS najverovatnije lepo sve to objasnio :)
 
@miler Nedoumica može biti ne znam da li nešto postoji ili ne postoji (to zahteva već malo više vremena na Google) . A kada ti neko već kaže postoji i da ti na tacni i linkove gde se skidaju addons i kako se instaliraju a ti nećeš ni da probaš taj deo sam to onda više nije nedoumica nego lenjost.
Da si probao da instaliraš addon pa negde zapelo na nečemu što ne pokriva uputstvo to bi bilo nedoumica pa razumljivo da dođeš zatim na forum i pitaš dodatno za pomoć.
Forum nije zamena za guglanje...

Što se tiče znam / ne znam dela tvog komentara: ja ne znam sve te detalje jer Disney+ addon nikad nisam koristio a titlovi.com addon ne koristim (ne gledam ništa sa domaćim titlom) a Netflix addon sam koristio pola sata 2019. godine.
Plus se stvari naročito oko Netflix-a menjaju sa vremenom. Dakle, znam da je nekada Netflix addon na 2 modela Eon boxa puštao 4K sadržaj (a i da je beše KAON / KSTB6020 model imao problema sa reprodukovanjem 4K i HDR sadržaja??) .. da li je tako još uvek nemam informaciju prema tome nisam ti tvrdio pušta ili ne pušta (već sam napisao od čega pre svega zavisi može / ne može 4K sadržaj, od Widevine L1 ili L3). U to vreme prošlo je na Eon boxu mogao da se koristi modovan Netflix AndroidTV app i da pušta 4K sadržaj pa to recimo poodavno više nije moguće.

I ono što se sećam je da je Kodi Netflix addon mogao da se koristi ili navigacijom kroz te podmenije addon-a ili tako što se film, serija exportuje u Kodi Library pa gleda odatle. Nisam siguran kako različiti subtitle addons se ponašaju u smislu uspešnosti detekcije za šta treba da traži titl.
 
@zvone07 tema za Plex i slična rešenja

tema za Stremio u kojoj se više govori o RD, ako se ne varam
 
@miler Nedoumica može biti ne znam da li nešto postoji ili ne postoji (to zahteva već malo više vremena na Google) . A kada ti neko već kaže postoji i da ti na tacni i linkove gde se skidaju addons i kako se instaliraju a ti nećeš ni da probaš taj deo sam to onda više nije nedoumica nego lenjost.
Da si probao da instaliraš addon pa negde zapelo na nečemu što ne pokriva uputstvo to bi bilo nedoumica pa razumljivo da dođeš zatim na forum i pitaš dodatno za pomoć.
Forum nije zamena za guglanje...

Što se tiče znam / ne znam dela tvog komentara: ja ne znam sve te detalje jer Disney+ addon nikad nisam koristio a titlovi.com addon ne koristim (ne gledam ništa sa domaćim titlom) a Netflix addon sam koristio pola sata 2019. godine.
Plus se stvari naročito oko Netflix-a menjaju sa vremenom. Dakle, znam da je nekada Netflix addon na 2 modela Eon boxa puštao 4K sadržaj (a i da je beše KAON / KSTB6020 model imao problema sa reprodukovanjem 4K i HDR sadržaja??) .. da li je tako još uvek nemam informaciju prema tome nisam ti tvrdio pušta ili ne pušta (već sam napisao od čega pre svega zavisi može / ne može 4K sadržaj, od Widevine L1 ili L3). U to vreme prošlo je na Eon boxu mogao da se koristi modovan Netflix AndroidTV app i da pušta 4K sadržaj pa to recimo poodavno više nije moguće.

I ono što se sećam je da je Kodi Netflix addon mogao da se koristi ili navigacijom kroz te podmenije addon-a ili tako što se film, serija exportuje u Kodi Library pa gleda odatle. Nisam siguran kako različiti subtitle addons se ponašaju u smislu uspešnosti detekcije za šta treba da traži titl.
Hvala. Sad si već bio malo jasniji. Znam i ja da postoje addonovi i znam kako se instaliraju, ali zbog toga što nigde nema potvrde da radi i 4K - pitam. Možda neko drugi koristi pa će se uključiti u prepisku. Sve u svemu MOŽDA radi, a MOŽDA rade i titlovi.
 
Radi sigurno, u smislu može da se gleda video. I može da se u učita dodatni titl (sa nekog addon-a, sa fleša.. odakle god). Sad u kom kvalitetu i kako radi koji titl addon zavisi od više faktora, pre svega sam uređaj i verzija Kodi. Nisi bio u početku naveo na kom bi uređaju koristio pa si od mene dobio odgovor generalne prirode, kad može tj šta mora da ima uređaj da bi dobio 4K stream od Netflix servera.

Drugi ti za sad nisu odgovorali ja jesam izneo sam informacije koje imam i znam da su sigurno tačne. Za detalje ne mogu pomoći kad nemam naloge na ta 2 servisa pa samim tim ne mogu ni da testiram umesto tebe šta će da radi titlovi.com addon.

Od svega potrebnog za tako nešto ja imam Eon box... a i to je pitanje da li ti i ja imamo isti model Eon boxa.

Dok čekaš drugi da ti odgovore svakako si mogao i možeš i dalje sam da probaš i sam sebi odgovoriš na ta ista pitanja.
Ako ti se ne sviđa kako to sve radi i izgleda obrišeš addon i obrišeš registrovani uređaj sa streaming naloga i eto kraj priče tražiš bolja rešenja za tvoj problem.
 
Radi sigurno, u smislu može da se gleda video. I može da se u učita dodatni titl (sa nekog addon-a, sa fleša.. odakle god). Sad u kom kvalitetu i kako radi koji titl addon zavisi od više faktora, pre svega sam uređaj i verzija Kodi. Nisi bio u početku naveo na kom bi uređaju koristio pa si od mene dobio odgovor generalne prirode, kad može tj šta mora da ima uređaj da bi dobio 4K stream od Netflix servera.

Drugi ti za sad nisu odgovorali ja jesam izneo sam informacije koje imam i znam da su sigurno tačne. Za detalje ne mogu pomoći kad nemam naloge na ta 2 servisa pa samim tim ne mogu ni da testiram umesto tebe šta će da radi titlovi.com addon.

Od svega potrebnog za tako nešto ja imam Eon box... a i to je pitanje da li ti i ja imamo isti model Eon boxa.

Dok čekaš drugi da ti odgovore svakako si mogao i možeš i dalje sam da probaš i sam sebi odgovoriš na ta ista pitanja.
Ako ti se ne sviđa kako to sve radi i izgleda obrišeš addon i obrišeš registrovani uređaj sa streaming naloga i eto kraj priče tražiš bolja rešenja za tvoj problem.
Imam tu prvu verziju Kaon boxa. Znam da ima podršku za Windvine L1. Iskjučivo me zanima da li radi 4k. Sve u nižoj rezoluciji je nebitno. I pretpostavljam da ima više verzija tih addonova.
 
Nema. Ima jedan jedini Netflix addon za Kodi, i skida se ili iz repository-a ili direktnu tamo sa GitHub releases stranice čiji sam ti link naveo ranije u Plex temi.

Sad on ima više verzija u smislu starije / novije, za Kodi v18 vs za Kodi 19, 20, 21.

Ja ne koristim KAON model Eon boxa već noviji SDMC...
 
@zvone07 Za RD + Plex kombinacije smo već par puta objasnili da da bi to radilo moraš da imaš Plex Media server instaliran na nekom kompu ili NAS uređaju (nečemu što je stalno upaljeno, ne gasi se 24 sata, a može da instalira i koristi Plex server).

A i napomenuli da taj fazon korišćenja RD i Plex nepotrebno siluje HDD Plex servera, jer ne može da skida / baferuje / streamuje direktno sa RD servera u RAM uređaja sa player aplikacijom (= kako radi Stremio) nego žvrlja po HDD.

Dakle, "Plex" app na Samsung TV je klijent, player aplikacija koja je sposobna samo da pušta sadržaj sa nekog Plex servera (tvog ili tuđeg).
Plex server može da dodaje u svoju ponudu samo video i audio fajlove za koje misli da se nalaze lokalno, na istom uređaju na kom je i sam server.

Gledanje sadržaja sa RealDebrid preko bilo kojeg softvera se u osnovi svodi na streaming sa HTTP / HTTPS linka (dakle "network stream").
Da bi to dodao na Plex server to treba komp da vidi kao da je fajl na hard disku. To se postiže sa "rclone" programom koji "mount"-uje "udaljeni" (= remote) fajl na HDD kompa.
Plex server učitava deo fajla sa HDD i šalje to parče na Plex (klijent) aplikacije na tvom TV-u.

Dakle, streamovanje sa RD servera je u ovom slučaju indirektno, Plex server je posrednik u preuzimanje sadržaja sa RD.



Osnovni povod za takvu gimnastiku je da je lakše da ljudi koji nisu baš "pismeni" mogu da dele jednu RD pretplatu a da ih RD na detektuje i banuje (jer nije dozvoljeno istovremeno korišćenje sa više od 1 IP adrese) . Plex server varijanta suštinski radi "re-streaming" sadržaja koji se gleda, sa RD servera na N različitih Plex aplikacija. Eventualno kad ne postoji drugi program za gledanje stvari sa RD a postoji Plex aplikacije.

Nešto komplikovanija (za inicijalno podesiti) alternativa tom pristupu bi bila "Svi koriste Stremio, i svi se prvo nakačili na isti VPN server. ".
Hvala puno na detaljnom objašnjenju kolega.
 
Zna li možda neko koja je dobra aplikacija kao fork Kodija na Amazon stick-u, mislio da dodam neki build, a da ne remetim glavnu aplikaciju?
 
Nodi sam upratio, ali piše nešto 19.2, je l' mu to dodje kao Kodi 19.2 ili ima svoje neke brojke za verzije?
 
Tako sam našao neki podatak iz prošle godine, bio je i onaj neki spmc, ali je mislim isto na starijim verzijama.
Nasao sam ovaj WBMC pa cu njega pokusati.
 
Jacktook Kodi addon

Zanimljiv addon koji podrzava Premiumize, Real Debrid, Jackett, Prowlarr, Torrest (torrent streaming engine). Od provajdera koristi Torentio, Elfhosted za sada zasebno. Ne istovremeno kao drugi addoni. Metadata koristi od TMDB i AniList. Ne podrzava Trakt.
Pomalo kompleksan addon ali mana sto ne podrzava trakt i sto ne objedinjuje scrapere nego u podesavanjima birate izmedju Torentio i Elfhosted. Ko nema debrid servise mozda ce im kao free varijanta biti zanimljiv Torrest. On se instalira pored Jacktook addona. Nisam probao kako on funkcionise jer imam RD. Jos jedna mana mozda nepregledni rezultati pretrage (ne vidim odmah ceo naziv, ne sortira po velicini).
Repo:

Torrest: https://github.com/i96751414/plugin.video.torrest?tab=readme-ov-file#installation

Za podesavanje Torentio i Elfhosted treba u podesavanjima uneti adrese za hostove:
 
Poslednja izmena:
Probah da namestim prowlarr pre neki dan preko Jacktook (to bi bilo otkrovenje ako radi i sa usenet indexerima), ali dobijam connection to host timed out. Sigurno nešto mašim u podešavanjima. A i ne podržava trakt to mi je mana.
 
Update-ovao mi se kodi na 21 beta, i vise mi ne radi FENtastic skin...zaboravio da iskljucim auto-update i ode :)
Da li moze nekako da se vrne na prethodnu verziju kodi-ja, a da ostanu instalirani addon-i?
Ili da li ima neke najave kada ce ivar da uradi update za novi kodi :)
 
Vec je uradio. Mada ne zvanicno. Pogledaj pri kraju posta imas zip. Updejtuj FENtastic ili se vrati na Kodi 20 neces izgubiti podesavanja i addone.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Nazad
Vrh Dno