Šta je novo?

Amazon Fire TV

Да, све сам сигуран да није блутут. У подешавањима неће да је пронађе. Некако сам ишчепркао и сада ради.
 
Купио сам JT-DKB052 bluetooth тастатуру и Gembird USB OTG+micro кабл.
Каблове сам повезао како треба, из отвора тастатуре извадио USB рисивер и укључио у адаптер. У подешавањима сам урадио претрагу bluetooth уређа и FireStick ништа није пронашао.
Изуглао сам решење проблема с којим су се остали суочили. Применио сам шта пише и даље је било неуспешно
eUuo1fs.png


После сам чак и вратио уређај на фабричка подешавања и опет је било неуспешно.
Како да решим проблем, шта да радим?

Пробао сам бежичну тастауру на PC-ју и одлично ради а на FireStick неће.

Решено. У питању је plug and play тастатура. Није потребно никакво подешавање. Потребно је само да укључим USB пријемник и одма ће да ради...
 
Imam i ja neku sličnu tastaturu, mada je nisam povezivao, nije bilo potrebe. Kako koristiš to na Firestick-u, za neke konkretne aplikacije ili umesto daljinskog generalno?
 
Pozdrav ekipi, odjednom mi je prestao raditi daljinski za 4k max. Pokušavao sam sv, menjao baterije, čistio kontakte, home back tipka, home tipka, 10 sek, razne komb, ništa. Da li mi može neko pomoći, šta još pokušati. Hvala
 
Meni je tako otkazao i posle nekog vremena proradio i evo sad radi. 😜 Nemam savet stvarno, sreća pa je bio uparen preko CEC sa tv-om za to vreme.
 
Meni bio tako rasparen daljinski na mi stick-u, stiskao sam ona dva dugmeta, restartovao x-puta, pa kombinacija ta dva i ništa. Proradio kad sam zamenio treći set baterija za redom.
Ni dan danas mi nije jasno zašto jer su sve bile iste tj. nekorišćene. Ko reklama za kosmodisk: "Izgleda šašavo..."
 
Ništa, i to više puta pokušava. Aman nema druge nego novi kupiti, ali pokušaću još v ako neko od poznanika ima firestick, uzmi daljinski, pa isprobaj, da budes siguran

Meni bio tako rasparen daljinski na mi stick-u, stiskao sam ona dva dugmeta, restartovao x-puta, pa kombinacija ta dva i ništa. Proradio kad sam zamenio treći set baterija za redom.
Ni dan danas mi nije jasno zašto jer su sve bile iste tj. nekorišćene. Ko reklama za kosmodisk: "Izgleda šašavo..."
Meni tako nove duracell baterije nisu radile, ispalo je da su mikrometar deblje od energiser, i nisu pravile dobar kontakt.
 
Skoro sam uzeo 4k stick,instalirao sam Iris 1.0.1 ,instalirao VPN ... Kada podelim net sa mob (mts) lepo radi ali kada gledam preko SBB sa ukljucenim VPN -om izbacuje mi gresku "geografska blokada" i pored ukljucenog VPN-a ,s obzirom da nisam dosad koristio fire tv stick moze li pomoc oko ovog problema
 
Skoro sam uzeo 4k stick,instalirao sam Iris 1.0.1 ,instalirao VPN ... Kada podelim net sa mob (mts) lepo radi ali kada gledam preko SBB sa ukljucenim VPN -om izbacuje mi gresku "geografska blokada" i pored ukljucenog VPN-a ,s obzirom da nisam dosad koristio fire tv stick moze li pomoc oko ovog problema
Ako pise geografska blokada, onda valjda znas o cemu se radi?
verovatno moras da gledas sa sbb mreze, nema veze sa uredjajem.
 
Ne znam sta si stavio, ali koliko se secam EON ne radi van srbije
Bolje da pitas u temi za EON
 
SBB i MTS međusobno blokiraju određene kanale(strimove), to zna Shaman da objasni, ima neke veze da Iris aplikacija ne može da pozove na SBB mreži strim određenog MTS kanala i obrnuto.
Zato kad koristiš Iris na MTS hotspotu radi full, a na SBB netu ne uprkos uključenom VPN-u. Drugim rečima nije blokirano na osnovu geolokacije i IP adrese, nego drugačije.
 
SBB i MTS međusobno blokiraju određene kanale(strimove), to zna Shaman da objasni, ima neke veze da Iris aplikacija ne može da pozove na SBB mreži strim određenog MTS kanala i obrnuto.
Zato kad koristiš Iris na MTS hotspotu radi full, a na SBB netu ne uprkos uključenom VPN-u. Drugim rečima nije blokirano na osnovu geolokacije i IP adrese, nego drugačije.
To mi je logicno objasnjenje ,medjutim kada sa tel gledam iris sve fino sljaka ( prikopcan na wifi sbb mrezu i uz koriscenje vpn )
 
SBB i MTS međusobno blokiraju određene kanale(strimove), to zna Shaman da objasni, ima neke veze da Iris aplikacija ne može da pozove na SBB mreži strim određenog MTS kanala i obrnuto.
Zato kad koristiš Iris na MTS hotspotu radi full, a na SBB netu ne uprkos uključenom VPN-u. Drugim rečima nije blokirano na osnovu geolokacije i IP adrese, nego drugačije.
Vidim da mi se Shaman smeje😃 verovatno sam nešto nalupetao🤣
Možda beše i da sam SBB blokira svoje kanale kad vidi da se koriste na MTS mreži i obrnuto, bem li ga, nisam pratio najbolje taj čas.
U svakom slučaju gura se da se kupe paketi za gledanje van mreže, da ne rade razmene i pozajmice.
Svaka cast gde se seti toga 😄
Ima se godinica solidno, a uz Ei tv se odrastalo u Niškom kraju nekad.
 
Jel radi nba aplikacija na fire tv 4k,mislim na nba league pass ?Jel moze to kod nas ..?
 
Posle baterija imam još jedan problem😁
Kad uparim firestick daljinski s tv-om da kontrolišem volumen i gasim i palim tv, uparim, radi 10 sekundi kontrola volumena, posletoga ništa, ne reaguje. Tako više puta pokušavao, podesim, radi 10,15 sekundi i posle toga ništa, mrtva tipka za volume i mute.... Mogu koristiti daljinski od tv za kontrolu volumena kroz apl tipa tivimate, ali lakše bi mi bilo sve s jednim daljinskim
 
Sad dok ti ikako radi daljinac upari amazon fire aplikaciju za android za svaki slucaj, ukljuci, ako nisi, HDMi CEC i kupuj novi dlajinac.
 
Како да појачам звук преко JT-DKB052 тастатуре?
spDgJ8U.png


Тастатура има дугмад за појачавање и смањивање звука али ФајрСтик не реагује на команде тастатуре па зато питам. Јел можда има нека команда комбинације тастера за промену јачине?
 
Mislim da i ne mozes ako tastatura nema IR. Valjda zvuk ide preko IR, evo cak kad pokrijem IR na daljincu od Firesticka, ne funkcionise. A sta to ima stvarno pojma nemam a ni ne zanima me 🤭🤭
 
Nazad
Vrh Dno