Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Kakva je situacija sa baterijama za mobilne telefone, jel vracaju nasi?
 
Mogu li da se konvertuju ovi novčići u nešto korisno pošto me baš zabole za dolar-dva popusta koji mi daju bez obzira na broj novčića koje imam...?
 
Mogu li da se konvertuju ovi novčići u nešto korisno pošto me baš zabole za dolar-dva popusta koji mi daju bez obzira na broj novčića koje imam...?
Ne mogu da se konvertuju, ali pisano je vec o novcicima, kad se ode u coins sekciju, nudice ti proizvode koji su ti inace u korpi i koje pretrazujes i do 30% jeftinije. Pratis ih tu i u super deals sekciji i mozes bas dobar popust da uhvatis. Poenta je da novcici nisu bas tako beskorisni kao sto vecina smatra.
 
30% jeftinije, al' zamalo...cene su iste kao i pre akcije za gro stvari koje sam gledao, pratim ih već neko vreme. Ima ponečeg što stvarno ispadne jeftinije ali ništa od onoga šta me zanima.
Ništa, da im se pokakakam na novčiće, obrisaću to đubre od aplikacije, novčići su jedini razlog što sam je instalirao...
 
Jel uspeo neko da dobije ovaj kupon? Imam ostale ali ovaj mi baš treba1000004540.png
 
Sa AliXpresa sam kupovao retko, nebitno, jeftino i uvek preko nekog drugog - tako mi se uklopilo.
Zato nisam nikad otvorio nalog niti se udubio u proceduru.

1. napraviću nalog na AliXpres
2. uzeo sam namensku Visa karticu za plaćanje preko interneta - dinarsku
3. znam da osim cene artikla koji kupujem treba da obratim pažnju i na cenu isporuke
4. znam da procenim kredibilnost prodavca - po realnosti cene, po reakcijama kupaca
5. znam da isporuka može da potraje preko mesec ili dva, i da ponekad za neke artikle naši naplate carinu

Ne nameravam da promenim navike, i dalje ću kupovati retko i nebitne i jeftine stvari.
Šta još treba da znam ? Ima li neka zamka u preračunavanju kursa ? (kartica mi je dinarska)
 
Naravno da postoji zamka, banka ce stalno da ti preracunava dinar u evro po njihovom nepovoljnom kursu.

Treba ti devizni racun sa evrima na kartici.
 
Sa AliXpresa sam kupovao retko, nebitno, jeftino i uvek preko nekog drugog - tako mi se uklopilo.
Zato nisam nikad otvorio nalog niti se udubio u proceduru.

1. napraviću nalog na AliXpres
2. uzeo sam namensku Visa karticu za plaćanje preko interneta - dinarsku
3. znam da osim cene artikla koji kupujem treba da obratim pažnju i na cenu isporuke
4. znam da procenim kredibilnost prodavca - po realnosti cene, po reakcijama kupaca
5. znam da isporuka može da potraje preko mesec ili dva, i da ponekad za neke artikle naši naplate carinu

Ne nameravam da promenim navike, i dalje ću kupovati retko i nebitne i jeftine stvari.
Šta još treba da znam ? Ima li neka zamka u preračunavanju kursa ? (kartica mi je dinarska)
U principu za male vrednosti, male su i kursne razlike. Ni ja ne poručujem skupe stvari (jednom sam poručio nešto od oko 90$,ostalo max 30), nisam primetio neka velika kursna odstupanja. Pošto naručuješ sitnice koje su uglavnom bez praćenja, kod koji dobiješ apsolutno ti ništa na znači. Gde dod, preko god kog portala da "pratiš" nije tačno. Kad stigne - stiglo je.
 
Naravno da postoji zamka, banka ce stalno da ti preracunava dinar u evro po njihovom nepovoljnom kursu.

Treba ti devizni racun sa evrima na kartici.
Ja gledam sajt AliXpres tako što je podešeno da mi prikazuje cene u dinarima.
Ako na sajtu piše cena 100 dinara plus isporuka 200 dinara, da li to ostaje 300 dinara
ili meni na adresu dođe paket po ceni uvećanoj za neki neočekivani nenajavljeni iznos ? (pretpostavimo da nema plaćanja carine)
 
Ja gledam sajt AliXpres tako što je podešeno da mi prikazuje cene u dinarima.
Ako na sajtu piše cena 100 dinara plus isporuka 200 dinara, da li to ostaje 300 dinara
ili meni na adresu dođe paket po ceni uvećanoj za neki neočekivani nenajavljeni iznos ? (pretpostavimo da nema plaćanja carine)
Meni banka računa oko 110 dinara po dolaru, a zvaničan srednji kurs je 109,37 (sad sam video). Znači na 100 dolara može da ti zakine 60 do 70 dinara u odnosu na srednji kurs.
 
Ja gledam sajt AliXpres tako što je podešeno da mi prikazuje cene u dinarima.
Ako na sajtu piše cena 100 dinara plus isporuka 200 dinara, da li to ostaje 300 dinara
ili meni na adresu dođe paket po ceni uvećanoj za neki neočekivani nenajavljeni iznos ? (pretpostavimo da nema plaćanja carine)

Cena proizvoda + shipping, i na to ti carina obračuna PDV ako ta cifra ne prelazi 50€. Ako prelazi, dodaj još nekih 12% carine...
Plus naravno troškovi lokalne dostave (pošta) i ako carina obračuna otvaranje paketa.
 
Cena proizvoda + shipping, i na to ti carina obračuna PDV ako ta cifra ne prelazi 50€. Ako prelazi, dodaj još nekih 12% carine...
Plus naravno troškovi lokalne dostave (pošta) i ako carina obračuna otvaranje paketa.
Ako uglavnom naručuje sitnice, to ide kao pismo, bez praćenja i tih troškova nama.
 
Ne znam, meni su naplatili PDV na sve živo, čak i sitnice plaćene 3 evra veličine novčića od 20 dinara...
 
Hoće ako ima praćenje, pogotovo ako ide preko Niške carine. Ali za pakete bez praćenja još nisu počeli.
 
Da, meni ide preko niške carine.
Kako su temeljni i profesionalni kad treba da ti uzimaju pare, e...
 
Pokušavam već tri dana 😁
 
Malo sam pogledao po alternativnim sajtovima, izgleda da stvarno trenutno nema ništa da važi od 50$. Jedino što mogu da ti savetujem je da probaš danas više puta ovaj 05CD50, dešavalo se skoro za svaki festival da puštaju po neku količinu kodova periodićno.
 
Ja gledam sajt AliXpres tako što je podešeno da mi prikazuje cene u dinarima.
Ako na sajtu piše cena 100 dinara plus isporuka 200 dinara, da li to ostaje 300 dinara
ili meni na adresu dođe paket po ceni uvećanoj za neki neočekivani nenajavljeni iznos ? (pretpostavimo da nema plaćanja carine)
U tom slučaju plaćaš Aliexpres konverziju iz dolara u dinare, plus bančinu konverziju iz dolara u evre i još jednu iz evra u dinare.
 
Pre par godina sam narucio malo pojacalo sa Alija i nije mi stiglo, prodavac se kune da jeste ali pracenje koje mi je poslao (ako je uopste imalo pracenje) je pokazalo da je stiglo do obliznje zemlje i tu se gubi svaki trag. Sad, prodavac ima veliki broj pozitivnih i pratilaca, tako da postoji sansa i da je neko od postara ili carinika ukrao paket. Srecom, dobio sam refund..

Hteo bih opet da porucim to malo pojacalo, ali sad gledam, vecina opcija ima samo free shipping bez pracenja, a one sto imaju pracenje su sa FedEx-om i DHL i nenormalno kostaju.. Jel moguce da vise nema jeftinog slanja sa pracenjem..? :(
 
Pre par godina sam narucio malo pojacalo sa Alija i nije mi stiglo, prodavac se kune da jeste ali pracenje koje mi je poslao (ako je uopste imalo pracenje) je pokazalo da je stiglo do obliznje zemlje i tu se gubi svaki trag. Sad, prodavac ima veliki broj pozitivnih i pratilaca, tako da postoji sansa i da je neko od postara ili carinika ukrao paket. Srecom, dobio sam refund..

Hteo bih opet da porucim to malo pojacalo, ali sad gledam, vecina opcija ima samo free shipping bez pracenja, a one sto imaju pracenje su sa FedEx-om i DHL i nenormalno kostaju.. Jel moguce da vise nema jeftinog slanja sa pracenjem..? :(
Pošalji link. I mene bi zanimalo malo pojačalo, ako si zadovoljan. Možda neka druga prodavnica nudi standard shipping...
 
Vrh Dno