Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Kako da znam unapred da prodavac salje proizvod kao registrovanu posiljku, sa tracking kodom. Koje su to posiljke standard ali shiping ili neke druge.
 
Pa pise ti tamo jel ima tracking ili ne. S tim da i od tih za koje pise da imaju ne znaci da ce Kinez ispostovati, ali to vec samo naknadno mozes da se zalis tj. dobijes dispute.
 
Kako da znam unapred da prodavac salje proizvod kao registrovanu posiljku, sa tracking kodom. Koje su to posiljke standard ali shiping ili neke druge.
 
Ne znam dal li je neko pisao o tome ali 10. marta sad u Kini pocinje Prolecni festival koji Kinezi slave cesto kao neradne dane. Mnogi prodavci nece slati nista 7-10 dana.
 
Mislim da nikada jadnija ponuda kupona do sada nije bila. Mozda se nesto popravi u narednih par dana za predstojeci anniversary sale. Odkako su uveli one regulative, primorani da prodaju deo kompanije i popili 2.8 milijardi kaznu pocele su da se sprovode politike protiv kupaca sve vise.
 
Da li je neko kupovao ove kablove?
Trebao sam jos prosle godine da kupim ali nasao sam staru zalihu,,tri para kablova su se iskidali za godinu ipo dana.
Nnije neka razlika u ceni,ali i ne mislim da bacam novac na kablove za zvucnike koji nisu nesta.
 

Prilozi

  • cab.png
    cab.png
    457.6 KB · Pregleda: 52
  • cab2.png
    cab2.png
    171.7 KB · Pregleda: 17
  • cab3.png
    cab3.png
    165.6 KB · Pregleda: 14
  • cabl.png
    cabl.png
    223.8 KB · Pregleda: 12
  • cabl4.png
    cabl4.png
    261.8 KB · Pregleda: 21
Da li je neko kupovao ove kablove?
Trebao sam jos prosle godine da kupim ali nasao sam staru zalihu,,tri para kablova su se iskidali za godinu ipo dana.
Nnije neka razlika u ceni,ali i ne mislim da bacam novac na kablove za zvucnike koji nisu nesta.

Kako si uspeo da ih iskidaš ? Ja predlažem iWorld™ . Za te pare definitivno nema bolje, a i bolje zvuči i od mnogo skupljih.

 
Nisam ja iskidao (valjda)
Pretpostavljam od koriscenja,stajanja propali. Kablovi su iz 2005 godine od dvd-a,korisceni su oko 5 godina,kasnije stajali po kutijama u podrumu i moguce da su propali.
Ovaj kabal na zvucnike je bezprekrorno radio 8 godina i nisam imao problema...
Hvala na savetu ali skup je kabal.
 
Ima li neko iskustva sa onim tragovima koje možeš staviti u kofer / na psa / na ključeve, pa da potražiš kad se izgube? Vredi li to kupovati na AE?
Kako to radi (recimo, u slučaju kofera, koji je zalutao između letova)?
 
@sasa022 & ostali:
Ima li neka preporuka za QC 4.0 punjač, da je kompatibilan sa USB-PD standardom?
EDIT: U principu ciljam na jednom kanalu ~20V 2A [40W]. (za laptop / tablet, sa adapterom)
 

Prilozi

  • firefox_8LXqUhFoNb.png
    firefox_8LXqUhFoNb.png
    56.3 KB · Pregleda: 14
  • USB-Power-Sources.jpg
    USB-Power-Sources.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Po preporuci u ovoj temi, kupio sam ovaj. Neko je postavio YT video gde neki Rusi testiraju Toocki punjače, i odlučih da uzmem.
Puni Dell Inspiron 16 7620 (radi quick charge!). Prezadovoljan sam.
Ovaj je stigao za 11 dana.
 
Meni je stigao sa AE, za 11 dana. Naručio sa linka koji sam ostavio gore.
 
Друштво, некада давно кад сам улазио у свет интернет куповине покупио сам информацију да није препоручљиво куповати ствари које нису фри шипинг.
Свих ових година сам се водио искључиво тиме, међутим задње време нисам ништа пазарио и видим да су се ствари око шипинга на Алију доста промениле, наравно нисам био лењ и информисао сам се шта и како, па да пређемо на суштину.
Желео бих да поручим неку ситну робу од 40 долара, и за њу ми сад нуди опцију AliExpress standard shipping без могућности трекинга и Cainiao Standard са трекингом, разлика у цифри између та два је незнатна.
Која је зачкољица и препорука што се тога тиче?
И које су генерално "опасности" опције са шипингом од које толико презам?
Ако пише да је 7,07usd постоји ли икаква бојазан да наиђем на неке додатне трошкове при испоруци или слично?
Колико разумем он ће мени одмах са рачуна наплатити цену робе са све наведеним шипингом?
До сада сам куповао десетине ствари са фри шипингом и никад никаквих додатних дажбина нити проблема нисам имао.
Хвала свима унапред!
 
@Ovcar

Aliexpress standard shipping je logistika koja ima puno pracenje preko sajta nase poste, ali je to bug na platformi, da pise da ne podrzava pracenje. Nju izaberi i neces pogresiti.
 
@Ovcar

Aliexpress standard shipping je logistika koja ima puno pracenje preko sajta nase poste, ali je to bug na platformi, da pise da ne podrzava pracenje. Nju izaberi i neces pogresiti.
Хвала на брзом одговору и информацији, ту дилему сте ми решили.
Међутим далеко већи проблем и примарни разлог мог јављања је део који се тиче шипинга, па ако може неко да каже коју на ту тему било би сјајно.
 
Хвала на брзом одговору и информацији, ту дилему сте ми решили.
Међутим далеко већи проблем и примарни разлог мог јављања је део који се тиче шипинга, па ако може неко да каже коју на ту тему било би сјајно.
Ako pise free shipping to je to onda je free i placas samo cenu proizvoda. Nema dodatnih troskova. Desava se ali retko da prodavac naknadno trazi jos neke pare da mu se uplate pre nego sto posalje robu ali to su prevaranti i to je van zakona Aliexpress i to samo treba ignorisati. Meni se za 10 godina koriscenja Aliexpresa nikad to nije desilo. Prodavac ima rok u kojem MORA da posalje paket. Ako ne, on dobija negativnu ocenu a vi verovatno pare nazad. Jedini dodatni trosak moze biti nasa Carina koja moze da lupi PDV ili i CARINU na to, ali to vazi za sve pakete koji dolaze iz inostranstva nevezano za cenu i odakle dolaze. Prodavci i Aliexpress nemaju sa tim nista. Prodavac moze po vasoj zelji da na pakovanju napise fiktivnu manju cenu i Carina nece ni pregledati verovatno paket. Provereno!

Shipping tjs Dostava na Aliexpressu ima dve varijante. Prva je da prodavac zaista te pare daje za logistiku i dostavu ka vama, to su uglavnom paketi koji mogu da se prate. A druga opcija koju cesto prodavci koriste je da radi marketinga i fore nerealno spuste cenu artikla. Dakle nesto sto realno kosta 1000 dinara oni napisu da kosta 50 dinara. Ali dostavu oznace da kosta 950 dinara. Kad izracunas dodje mu na isto. To je stara fora koja sluzi samo da privuce kupce kada po visini cene pretrazuju neki predmet.
 
@Ovcar

Aliexpress standard shipping je logistika koja ima puno pracenje preko sajta nase poste, ali je to bug na platformi, da pise da ne podrzava pracenje. Nju izaberi i neces pogresiti.
Jel' ovo 100% proverena informacija?
Mogao bih se zakleti da mi je slato dosta pošiljaka UA.....HU kad izaberem Aliexpress standard shipping, a kako znate i sami dostavu tih pošiljki nije moguće pratiti...
 
Meni se raj UA....HU pojavljuje kad je AliExpress Saver Shipping, a kod standarda je RB.....SG . Ne znam da li je to pravilo, ali do sada je tako bilo kod mojih porzdzbina
 
Jel' ovo 100% proverena informacija?
Mogao bih se zakleti da mi je slato dosta pošiljaka UA.....HU kad izaberem Aliexpress standard shipping, a kako znate i sami dostavu tih pošiljki nije moguće pratiti...
Kod mene su svi do sada bili RG...SG, tj Singapore post, a i na specijalizovanoj grupi za AE na FB mi je potvrđeno isto.
 
@jedandva

"mali" auto punjaci ( oni sto idu direktno u konektor za upaljac ) moraju biti prikljuceni na 24V da bi dali 20V.
Ako su prikljuceni na 12V daju samo 5,9 ili 12V.
 
Nazad
Vrh Dno