Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Nije...
"Tac" je deo koji se zove "digitizer" to je poseban sloj ekrana, u stvari bas to je i puklo
i to moze da se kupi posebno ali treba vise znanja i tehnike da se zameni pa je lakse zameniti ceo ekran.

Ako zamenis ekran, obavezno stavi staklo na ekran i u futrolu, jer ce pri prvom padu da pukne ponovo.
 
Pozdrav svima, dobio sam Ankerov bežični punjač sa kablićem, potreban mi je strujni adapter za quick charge 3.0 (9V i više po mogućstvu) sa USB-A portom na njemu.
Imate li preporuku za pouzdan punjač tih karakteristika ?

Hvala.
 

jel vidjao neko ovo? Zanimljiv powerbank, ali još zanimljivije je free shiping preko DHL? Navlakuša ili....?
 
Nije prevara vec namerna greska u opisu...poslace mu normalno madjarskom postom a ne DHLom i cekace 2 meseca.

nego, gde se izgubi snapshot kupovine na aliexpresu?

Sada kada se klikne na ikonicu snapshota on otvori link do aktuelne ponude proizvoda koju prodavac moze da menja.
 
Poslednja izmena:
Nije prevara vec namerna greska u opisu...poslace mu normalno madjarskom postom a ne DHLom i cekace 2 meseca.

nego, gde se izgubi snapshot kupovine na aliexpresu?

Sada kada se klikne na ikonicu snapshota on otvori link do aktuelne ponude proizvoda koju prodavac moze da menja.
Da li si siguran, da li si isprobao?
Naručio sam neke memorije sa 2 različita mesta, isto je pisalo DHL i ocene prodavnica 0%, oba paketa nisu stigla.
Na drugim mestima su iste cene ali poštarina tipa 4500 Dinara...
 
Jos jedan ili grupa prevaranata....
Nedavno registrovani , sa 0 ocena ili sa gomilom negativnih.

@jabree

I kod nas za 10-15€ mozes da biras powerbank koji ima i garanciju.
 
Pa nisam video baš ove slim varijante? Imao sam ranije jedan Horizons, ali nema više nista po pristupačnim cenama...
 
Pa nisam video baš ove slim varijante? Imao sam ranije jedan Horizons, ali nema više nista po pristupačnim cenama...
Šta fali ovima?
 
au 'bemliga gde ja živim, sve mi izlazili neki po 3-4 crvenih....hvala @Vaskev rešen problem, narucujem ovaj 👍🏼
 
Nije prevara vec namerna greska u opisu...poslace mu normalno madjarskom postom a ne DHLom i cekace 2 meseca.

nego, gde se izgubi snapshot kupovine na aliexpresu?

Sada kada se klikne na ikonicu snapshota on otvori link do aktuelne ponude proizvoda koju prodavac moze da menja.

Promenili su korisnički interfejs da bude praktično isti kao na mobilnoj aplikaciji. Tj. verovatno su promenili i softver na desktop sajtu. Da li je samo stvar mode ili su morali iz nekog drugog razloga ne znam, ovo sada je na više nivoa mnogo lošije rešenje, em ovo što ti kažeš što je zaista bitna stvar, em ne mogu lako da nađem neki order (jer ih imam ogroman broj), pa još nema ni slike itema na stranici ordera itd... Ako besomučno skrolujem jedem sve više RAM-a, a ranije je mogla da se izabere strana po želji...
Tražili su da im se kaže kako nam se sviđa novo rešenje, ja sam im sve ovo napisao ali bojim se da je to sve već gotovo i da će ovako ostati do daljnjeg.
 
Zašto mi svako pretraživanje na Aliju automatski prebacuje stranicu na francuski jezik? Ima li neko rešenje da fiksiram jezik? Neko je pominjao ranije neku ekstenziju za chrome ali mi to nije pomoglo.
 
Poručio sam donji poklopac za laptop u vrednosti od 28€ sa adresom isporuke u Nemačkoj opcijom slanja Aliexpress Standard Shipping.

Kakva su vam iskustva sa vremenom isporuke i na koji način Nemačka pošta naplaćuje PDV na pošiljke? Da li je kao kod nas na svaku vrednost ili ima neka minimalna vrednost ispod koje se ne obračunava PDV?
 
Teorijski bi trebalo od prošle godine da ti prodavac odmah u cenu zaračuna i PDV/MwSt. tako da ti ne plaćaš ništa. To je bio zahtev EU koji su Kinezi prihvatili, i primenjuje se u svim slučajevima kada je kao zemlja isporuke izabrana neka iz EU (nešto slično važi i za USA, GB, Kanadu i Australiju)
Čak mislim, ako me pamćenje ne vara, da na samoj stranici proizvoda piše da je cena sa "VAT included", ili već šta piše u zavisnosti od jezika koji koristiš na sajtu.
Međutim, često naletim na žalbe kupaca koji kažu da su morali da plate neke dažbine jer valjda prodavac nije odradio sve kako treba u proceduri.
 
Teorijski bi trebalo od prošle godine da ti prodavac odmah u cenu zaračuna i PDV/MwSt. tako da ti ne plaćaš ništa. To je bio zahtev EU koji su Kinezi prihvatili, i primenjuje se u svim slučajevima kada je kao zemlja isporuke izabrana neka iz EU (nešto slično važi i za USA, GB, Kanadu i Australiju)
Čak mislim, ako me pamćenje ne vara, da na samoj stranici proizvoda piše da je cena sa "VAT included", ili već šta piše u zavisnosti od jezika koji koristiš na sajtu.
Međutim, često naletim na žalbe kupaca koji kažu da su morali da plate neke dažbine jer valjda prodavac nije odradio sve kako treba u proceduri.
Hvala za pojašnjenje. Upravo tako, imam stavku "VAT included", a takođe i link da skinem fakturu.
 
Moze li sa Alibabe da se narucuje? Trazi mi firmu da upisem, moze li tu preduzetnika da stavim, nece li biti problema sa porezom?

1651307956358.png
 
mnogi salju po jedan komad, pise na svakom oglasu

da li je praksa da kontaktiram prodavca da mi posalje kao fizickom licu kad je vec jedan komad u pitanju?
 
Svakako ćeš morati da ga kontaktiraš, pa onda proveri da će ti poslati uzorak kao fizičkom licu. Na Alibabi ne možeš direktno da naručuješ bez prethodnog dogovora sa prodavcem.
 
Moze fizicko lice na Alibabi, kontaktirao prodavca, dao mi cenu i porucio robu doduse da stigne u Austriju, to je bilo pre uvodjenja poreza koji se placa odmah prilikom kupovine, posle nisam porucivao.
 
Poručio sam HDMI v2.1 kablove 2 komada (odvojene porudžbine) od jednog prodavca sa Aliexpress-a, prošlo vreme dostave, i otvorio sam dispute i napisao da proizvod nije stigao do mene. Danas se ulogujem, i vidim da je 2. maja opisao da pozovem kontakt centar pošte i da je paket stigao na odredište i nudi refund 0$.

Ovo je 2. i 3. put da mi ne stigne neki proizvod i istekne vreme dostave (1. put kada mi se desilo je isteklo vreme dostave i nisam se žalio, skroz zaboravio, bilo je nešto sitnog iznosa).

Da odbijem?
 

Prilozi

  • 1651926584694.png
    1651926584694.png
    139.9 KB · Pregleda: 18
  • 1651926835824.png
    1651926835824.png
    250.5 KB · Pregleda: 17
  • 1651926931560.png
    1651926931560.png
    730.9 KB · Pregleda: 16
Paketi su mozda stvarno u posti, ali kojoj pitanje je.
Dok to dodje do tvoje poste proci ce jos 10-15 dana
Iste poruke i ja dobijam kad otvorim dispute
Nikad ovoliko nisu kasnili paketi
Primer nesto mi stigne za 30-45 dana, tri paketa ne stizu od 16. februara..
Za jedan od 16/02 produzeno vreme isporuke na jos 26 dana i tek tada mogu dispute
 
@zezam krizu

Nisi pratio teme na forumu , a nisi pratio ni posiljke....
Trebao si da zahtevas produzenje roka zastite , jer su
UB...LV posiljke bile u zastoju.
Sa slike se vidi da je posiljka 19.04 prosledjena iz Rige ( LVA ) ,
a clan foruma kalin62 kaze da mu je posiljka isporucena - isto je 19.04
prosledjena iz Rige.
Tako da verovatno i tebi za koji dan stizu posiljke.


@darkonda

"Baci pogled" na temu Pracenje posiljki...
 
Jel imate preporuku za nekog prodavca delova za dualshock 4 kontrolere? Nešto da je sto približnije originalu po kvalitetu, cena nije mnogo bitna

Ovo konkretno:
US $2.40 25%OFF | 2pcs 3D Analog Joystick Grip stick repair parts Sensor Module Potentiometer For Sony Dualshock 4 PS4 Pro Controller Gamepad
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno